X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Usg połówkowe
Odpowiedz

Usg połówkowe

Oceń ten wątek:
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego, co zdążyłam zauważyć na tym forum, to znaczna większość, a nie "niektóre", ale może w takim wypadku warto wymienić się informacjami, który szpital tak bezproblemowo robi badania :).

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • Nina2301 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja rowniez mieszkam za granica , i mnie jakos umowili na te badania , juz w nastepny piatek mam wizyte , moze poprostu taki szpital

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamablizniat:) wrote:
    Hej nie wiem z kad niektore dziewczyny czerpia taka wiedze ze lekarze w uk i irlandi nie robia takich badan ja jestem w 20 tygodniu 4 dni dzis mam juz wykonane 5 usg i porobione wszystkie jakie trzeba badania i to w szpitalu zastanawia mnie to jak wam tak zle to czego wy tu siedzicie w tym kraju ja mieszkam juz tu 7 lat i jakos wszystko bez problemu sie odbywa pozdrawiam

    widzisz moze masz szczęscie, nie wiem skąd jesteś ale u nas swego czasu w mieście też robili więcej usg i badan a od jakiegoś czasu tylko to co trzeba i jak nie ma zagrożena ciazy to nie robia usg nawet dostałam ulotkę na pierwszej wizycie mówiącą że jeśli wszystko będzie ok to moim pierwszym i ostatnim może być własnie 1usg. Nie rozumiem czemu piszesz " zastanawia mnie to jak wam tak zle to czego wy tu siedzicie w tym kraju ja mieszkam juz tu 7 lat" ja mieszkam w irl 5,5 roku angielski znam bardzo dobrze umiem walczyć o swoje ale jeśli położne, lekarze mi odmawiją to szukam pomocy gdzie indziej. Fakt w szpitalu się zdziwili, że tak dobrze mówię po angielsku bo zazczynaj Polki przychodzą i ledwo rozumieją. Ale ja się nie skarzę tylko szukam pomocy, rozwiąania. A tobie gratuluje skoro już mialaś 5 usg bez powodu to spoko.

    monalisa, Limerikowo lubią tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • mamablizniat:) Debiutantka
    Postów: 9 20

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem dokladnie z londynu wykryli umnie dopiero ciaze blizniacza w 15 tygodniu ciazy napoczatku podchodzili do tego normalnie jak trzeba podchodzic do kobiety w ciazy mialam juz umowione wizyty na badania wszystkie jakie przysluguja kobiecie w ciazy jak zrobili mi usg w 15 tygodniu ciazy zrobili by wczesniej tylko ze nie stawilam sie cos mi wypadlo i przesuneli mi usg na 15 tydzien i od tamtej pory zmienilo sie jak zrobili usg sprawzili ze to ciaza mnoga od nowa zaczeli mi ustawiac wizyty na badania 21 stycznia mialam badania polowkowe wszsytko ok mam teraz wizyty co 3 tygodnie wizyty usg i do tego badania odbywa sie tu wszsytko jak trzeba mam do tego polozna i doktora specjaliste od ciaz mnogich jak mam jakies obawy dzwonie i robia mi badania zebym sie nie zamartwiala mowia sami niemoge tego robic bo to szkodzi dzieciom i to mowia kazdej kobiecie a szpital sie nazywa Q.E.H pozdrawiam

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • mamablizniat:) Debiutantka
    Postów: 9 20

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a pierwsze badania wykonuja w londynie czy irlandi 3 miesiacu ciazy badania nastepne umawiaja ciebie na usg bo niema wczesniej poco wykonywac usg jak mam byc dzidzia to bedzie to ze niektore kobiety traca ciaze w wczesnej ciazy to nie jest wina lekarzy tylko organizmu kobiety jest moze na to nieprzygotowane jej organizm a wiec w normalniej ciazy robia wykonuja usg tylko 4 razy bo to jest nie zdrowe dla dziecka jesli nie plamisz nie masz problemu z cisnieniem z moczem z krwia niema sie co martwic na wszystko przychodzi czas kobiety jak zachodza mysla ze odrazu usg co drugi dzien beda mialy jak z toba i dzieckiem jest wszsytko ok i z toba to poco sie zamartwiac trzymaj fason to do wszstkich kobiet ciezarnych moje 2 ciaze odbyly sie w polsce tak jest inaczej w polsce niz w uk czy irlandi belgi czy innych krajach ale kazda ciaza jest inna z wiekiem kobieta jest inna slabszy organizm bardzej sie zamartwia czy wszstko ok ale jak bylas na usg widzialas mowi ci prowadzaca ciaze pani od usg ze wszstko z dzieckiem ok to poco nazekac wywolywac wilka z lasu ciesz sie malenstwem odpoczywaj jak musisz a to jest moja pierwsza ciaza w uk i to blizniacza co myslicie ze ja sie nie martwie jak mowia mi pokazuja mi jak dzieci brykaja ze z nimi jest ok to poco mam sie zamartwiac widzialam jak kopia sa cale cieszyc sie malenstawi tylko trzeba to na tyle pozdrawiam
    :)

    weronika86, Krysti lubią tę wiadomość

  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamablizniat:) wrote:
    a pierwsze badania wykonuja w londynie czy irlandi 3 miesiacu ciazy badania nastepne umawiaja ciebie na usg bo niema wczesniej poco wykonywac usg jak mam byc dzidzia to bedzie to ze niektore kobiety traca ciaze w wczesnej ciazy to nie jest wina lekarzy tylko organizmu kobiety jest moze na to nieprzygotowane jej organizm a wiec w normalniej ciazy robia wykonuja usg tylko 4 razy bo to jest nie zdrowe dla dziecka jesli nie plamisz nie masz problemu z cisnieniem z moczem z krwia niema sie co martwic na wszystko przychodzi czas kobiety jak zachodza mysla ze odrazu usg co drugi dzien beda mialy jak z toba i dzieckiem jest wszsytko ok i z toba to poco sie zamartwiac trzymaj fason to do wszstkich kobiet ciezarnych moje 2 ciaze odbyly sie w polsce tak jest inaczej w polsce niz w uk czy irlandi belgi czy innych krajach ale kazda ciaza jest inna z wiekiem kobieta jest inna slabszy organizm bardzej sie zamartwia czy wszstko ok ale jak bylas na usg widzialas mowi ci prowadzaca ciaze pani od usg ze wszstko z dzieckiem ok to poco nazekac wywolywac wilka z lasu ciesz sie malenstwem odpoczywaj jak musisz a to jest moja pierwsza ciaza w uk i to blizniacza co myslicie ze ja sie nie martwie jak mowia mi pokazuja mi jak dzieci brykaja ze z nimi jest ok to poco mam sie zamartwiac widzialam jak kopia sa cale cieszyc sie malenstawi tylko trzeba to na tyle pozdrawiam
    :)


    Nie obraź się, ale chyba troszkę zapomniałaś o polskim języku... Używaj proszę znaków interpunkcyjnych, bo tego nie da się przeczytać;(

    Nalka, nadia2215 lubią tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • nadia2215 Koleżanka
    Postów: 43 49

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to samo chciałam napisać :)

    c55f3e3k4voabtmt.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rozumiem skąd mam wiedzieć że z dzieckiem ok, skoro usg było jedno na początku ciąży i nikt nie sprawadził czy są dwie nerki czy serce odpowiednio wykształcone - biło, ok biło ale nikt więcej nie sprawdzał. Stąd moje obawy o usg połówkowe na którym się robi więcej pomiarów niż na zwykłym, szybkim, 5-10 min usg.
    W grudniu rodziła moja koleżanka i sama mi dawała rady żeby domagać się z każdej strony usg, bo nie chcą robić. Inna koleżanka jest w 25 tyg. i również nie miała usg w 20-22 tyg pomimo wizyty u lekarza w szpitalu.
    Także nie ma co generalizować.
    To nie wątek pt Gdzie robią usg na wyspach a gdzie nie, tylko pytanie do doświadczonych o usg w późniejszym czasie jak 22tydzień.

    Na koniec gratuluję bliźniaków

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • mamablizniat:) Debiutantka
    Postów: 9 20

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli w takim razie tak to u ciebie wyglada i twoich kolezanek powiedz przy najblizszej okazji przy wizycie ze masz obawy zle przeczucia zle sie czujesz z tym i niech ci zrobi a jesli nie masz zawsze prawo do zmiany doktora z tego co wiem w ciazy pojedynczej czy mnogiej ma sie midwife powiedz jej jesli nie pojedz do szpitala i zglos sie jako z bolem brzucha ze strasznie cie boli powiedz mi jeszcze z kad dokladnie jestes

  • mamablizniat:) Debiutantka
    Postów: 9 20

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co widze mialas juz robione usg to patrz teraz a pozniej miej pretensje zreszta powinnas miec w ksiazce ciazowej opisane co jak i kiedy nastepne badania prosze czarno na bialym wystarczy zerknac do ksiazeczki i bedziesz wiedziala razem z twoimi kolezankami Pomiędzy 12 a 14 tygodniem ciąży zostanie przeprowadzone pierwsze badanie USG. Pierwsze badanie USG ocenia:
    umiejscowienie ciąży w macicy (wykluczenie ciąży pozamacicznej)
    uwidocznienie zarodka
    ilość zarodków
    czynność serca płodu/płodów
    odpowiedni do wieku rozwój ciąży
    zmiany u płodu (wykrycie chorób np.Zespołu Downa)

    Pomiędzy 20 a 24 tygodniem ciąży zostanie przeprowadzone drugie badanie USG. Drugie badanie USG ocenia:
    odpowiedni do wieku rozwój ciąży
    umiejscowienie łożyska, jego budowa
    objętość płynu owodniowego
    rozwój płodu
    kontury ciała płodu
    czynność serca
    ruchy płodu


    pozdrawiam jak masz jeszcze jakies zastrzezenia to pisz jak chcesz wiedziec wiecej powiedz z kad jestes to dam ci namiar kobiety poloznej wyjasni ci co i jak

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z całym szacunkiem, ale niezależnie od tego w jakim kraju bym mieszkała, to nie wyobrażam sobie mieć tylko 3 usg w trakcie całej ciąży i już. I gdyby nie prywatne usg i domaganie się pacjentek, to pewnie wiele dziewczyn straciłoby swoje dzieciaczki i owszem, masz rację, że często się tak dzieje, bo organizm kobiety jest "nieprzygotowany", ale od tego są lekarze i od tego jest usg, żeby kobiecie pomóż taką ciążę szczęśliwie donosić.
    Pozdrawiam serdecznie :)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamablizniat:) jestem z Cork i nie pisze o odmowie usg przez GP a właśnie midwife z którą miałam wizytę jak pisałam nie w 12 tygodniu a prawie w 15 tygodniu ciązy. Na tej właśnie wizycie z wywiadem w szpitalu położna powiedziała, że nie mam co liczyć na skan bo nie jestem w ciąży zagrożonej. Książkę ciążową znam bardzo dobrze i jest tam o wizycie, opis i zapis na kolejną i tyle.
    Sama z siebie powiem w 22tygodniu na kolejnej wizycie w szpitalu ściemnie coś żeby mi jednak zrobili chociaż krótki skan.

    z ulotki z pakietu maternity: If your pregnancy is uncomplicated after your dating scan (czyli tym w 12-14 tyg.) you might have no other scans during your pregnancy.

    The anatomy scan - nasze polskie połówkowe
    Scan at 21-23 weeks is offered for some women with more high-risk pregnancies. Your consultant will decide at your first visit if you need this type of scan.

    Wszystko się zgadza. Dokładnie tak było, na 1 wizycie poinformowali mnie, że ciąża rozwija sie prawidłowo i scanu nie będzie.

    Zamówiłam sobie bilety do Pl i akurat będzie to 22t+.. więc już jestem spokojna.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 2 lutego 2014, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jak pisze AniLewe takie sa realia w Irl i nie inne niestety ;-((

    wiem nie do pojecia dla osob, ktore sa bardziej, ze tak napisze swiadome komplikacji ciazy lub po stratach (by nikogo nie urazic czasem),
    ja tez w Irl siedze 9,5 roku pracy i po problemach ciaze prowadze prywatnie czesciowo w PL a czesciowo tu z systemu HSE publicznego (2scany) oraz prywatnie w pl przychodniach Medicus

    za wizyte u Gp pierwsza placilam i za wyniki krwi tez plus jak chorowalam na kaszel tez placilam za wizyty bo kaszel(przeziebienie) w ciazy nie podlega pod bezplatne wizyty w schemacie maternity (macierzynstwa)

    obecnie robia w Irl z systemu HSE publicznego (czyt wypracowanych Waszych podatkow) 2 scany na cala ciaze jesli ok, np w 12 tyg i 32tyg jak miala w Limerick teraz moja bratowa , ktora rodzi na pocz marca tutaj

    rzeczywiscie w przypadku ciaz mnogich (serdeczne Gratulacje dla Mamyblizniat!!!)scanow usg moze byc wiecej, wiadomo ciaza obarczona wiekszym ryzykiem

    z plusow to znieczulenie jest za darmo

    za diagnostyke nei trzeba placic jesli pojdziecie do GP(ogolnego) wtedy kiedy przypadaja wizyty i zleci badania, ale czekacie na wyniki bagatela 2 tyg
    w moim przypadku - kwestie tarczycowe wole zaplcic 30e za TSh miec wynik za 3/4 dni
    wyniki przychodza do Gp , jesli sa ok nei macie nawet info o nich , nada specjalnie isc sie zapytac by zrobili ksero dla wlasnych rekordow w teczce
    ja tam chwale sobie blyskawiczna diagnostyke w Pl rano klucie i po polud wynik,
    nie wspomne ze Bete i progesteron robi sie dla widzimi sie Pacjentki w Irl

    jesli kobieta ma ciaze bez komplikacji to ok 2 scany i 1 morfologia bez glukozy skoro nie ma w wywiadzie obciazenia rodzinnego (tak powiedziano mej bratowej)
    ale kto moze dac gwarancje ciazy bez komplikacji w sytuacji kiedy badan sie nie robi regularnych??!!
    kobiet tu nie bada gin: typu dl szyjki, cytologia, posiew, nawet 1 scan genetyczny z przeziernoscia nie jest tu robiony
    jak powiedziala mama mojego kol Hiszpana po wizycie na oddziale maternity cytat :"Bangladesz"

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 2 lutego 2014, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem gdzie w irl szpitalu robia takie super scany irl techniczki??
    (w PL scan robi gin - specjalista)w ktorych to sa wszystkie kwestie ujete (jak napisano powyzej do 14 i 24 tyg), chyba tylko prywatnie jak Domi Irl robila i byla zadowolona za 95e only

    moj 1y scan trwal niecale 5min, p.technik stwierdzila w szpitalu Cork kilka razy "healthy baby" i "congratulations" i powtarzala to pare x do samej siebie raczej bo na nas to nei dzialalo po 2 poronienaich i zero konkretnego info od niej,
    natomiast byslimy po paru scanach pryw u pl ginow i spokojni ze rzeczyw tym razem zarodek sie rozwinal i serducho puka
    byl to scan w irl szpitalu w 12tyg i pokazano nam glowke, 2 raczki i 2 nozki to tyle( dziecko z przedszkola tez by tyle widzialo ;--)), zadnej przeziernosci nikt nie robil i nie mierzyl, to samo identycznie kolejny scan,
    komedia po prostu a nie opieka nad kobieta w ciazy
    do tego dochodza kwestie czystosci w irl szpitalach , co rusz bugi maja powodujace zakazenia matek i niemowlat (polecam lekture gazet: Irish Independent oraz raportow HSE - Irl Min Zdrowia) wynikajace z brudu po prostu: full ludzi wali na odwiedziny w obuwiu codziennym (brak ochronnego)plus mlode matki tez na fajke wychodza w kapciuszkach na zew budynku po czym grzecznie wracaja na sale do wspollokatorek i dzieci

    nei to ze ja sie skarze, bo jestem duza i wiem jak poprowdzic swoja ciaze by miec sw spokoj psych ze wszystko idzie w ok kierunku tym razem,
    ale za swoje i meza wypracowane podatki w Irl pytam sie dlaczego mam miec taka sama kijowa opieke jak Ci ktorzy nie pracuja i ciagna z socjala??!!
    bo placic VHI lub inne ubezpiecz 3/4tys e za ciaze w tym 6 scanow (3 pryw i 3 panstwowe) to jak pisze AniLewe samolot do Pl i duuuuuuuuuuuuzo taniej wyjdzie plus profesjonalnie

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 2 lutego 2014, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to tyle zółci na dzis na irl sluzbe zdrowia, wiadomo kijem rz Shannon sie nei zawroci
    mam nadz ze smierc Savity Halappnavar i jej dziecka czegos byc moze Irlandczykow nauczy, bo tez moga byc na jej miejscu...zaplaca za to finasowo w Strasburgu wszyscy irl podatnicy
    plus z biezacych newsow jest sledztwo w szpitalu w Portlaoise podane do pub wiadomosci od paru dni w sprawie smierci kilku niemowlat po porodzie-niedotlenienie
    wiadomo bledy lekarskie zdarzja sie wszedzie, w Pl tez i niktnie da gwarancji, ale diagnostyka typu regularne fachowe scany i morfologia to podstawa

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 2 lutego 2014, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    last call jak to mowia jesli jak piszesz powyzej Mamoblizniat:
    nie ma sensu Twoim zdaniem robic scanow wczesniej niz kolo 12-14 tyg to wiedz prosze ze znam Irlandki, ktore tu wlasnie w tym czasie maja cale jajowody usuwane z powodu ciazy pozamacicznej oraz sa po ladnych bolach z tego powodu, operacjach na ost chwile i traumie
    ja tez sie cieszylam jak glupia i nieswiadoma komplikacji w 10tyg ciazy i poszlam na pryw 1scan by zobaczyc wczesniej moja Dzidzie , jakiez bylo moje i meza zdziwienie gdy okazalo sie, ze ciaza jest, pecherzyk..a zarodka brak i akcji serca oczyw tez !! i mam sie szykowac na poronienie
    wrogowi nie zycze tym bardziej ze 2x mnie to spotkalo, ale za 2 razem od pocz pilnowalam wczes scanow jak tylko zaszlam
    zaczelam czytac fora i okazlo sie ze ciaza to prosta i cholernie trudna kwestia ,
    z historii na 8 dzieci Henryka VIII i jego zon przezylo tylko 2

    Nie obraz sie Mamoblizniat wszystkie zyczymy Ci tu ALL THE BEST and GOOd LUCK!!! nikt Ci tu nie dokucza tylko kazdy ma inne doswiadczenia

    ja tez jestem otoczona zdrowymi i bezproblemowymi ciazami w rodzinie i wiem ze nie bede i nie jestem zrozumiana w temacie ze chucham z Mezem na zimne, ze przezywamy i biegamy do 3 tyg na scan i boimy sie by all bylo juz ok ,
    za to z Swiadkowa co 5 lat starala sie o baby ,po inseminacji, po 2 in vitro, 2 udane i ma teraz tygodniowa coreczke buzia w temacie ciazy nam sie nie zamyka...

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 2 lutego 2014, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamablizniąt,skąd wzięłaś (zupełnie nieprawdziwą) informację,że usg jest niezdrowe??? To nie naświetlanie,tylko ultradźwięki,zupełnie nieszkodliwe dla maleństwa.

    Limerikowo, FeliceGatto lubią tę wiadomość

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 2 lutego 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniLewe tak jak czytalam Ty robisz polowkowe w Pl i super pochwalam
    ja jak bylam w Pl w polowie stycznia teraz to byl 22 tydz, p dr w Poz poweidziala ze troche jej zd za wczes by ok ocenic twarzoczaszke i by gin w IRL mi zrobil dobre polowkowe, takie tez mialam w Medicusie Cork , fachowo tu podeszla dr Dec ;--))

    wypadl wtedy 23tydz i 2dzien wg okresu (Mala przerosla o 1 dzien)
    opis po ang ale przetlumacze ;--))
    1 plod polozony pionowo, glowka na dole
    FHR czyli tetno 156
    waga 584 gram
    rozmiary BPD, HC, AC, FL, HL (mozna znalezc na googlach objasnienie skrotow i srednie rozmiary na dany tydz)

    Anatomia plodu: glowa i mozg,zoladek, pecherz, kregoslup, serce, sciana brzucha-normalne
    lozysko na przedniej scianie
    konczyny gorne i dolne widoczne obie
    ilosc plynu owodniowego normalna
    struktura lozyska -normalna, torbiel 12mm w srodku

    ogolna diagnoza:
    dzisiejszy scan pokazal zywa, pojedyncza , wewnatrzmaciczna ciaze w 23tyg i 3 dniu
    to ost zd chyba ucieszylo nas najbardziej! :--))

    z exta wiadomosci to mniej wieci udalo sie policzyc papluchy u 1 reki i zobaczyc 2 dluuugie stopki tez z paluchami, plus co b wazne podniebienie ok czyli brak rozczepu z gorna warga oraz brak innych deformacji twarzy
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2014, 20:39

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 2 lutego 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koszt polowkowego w Medicus Cork 120e-robia ok
    byc moze dr Dybkowski w Dub ma tu nizsza cene i tez robi super scany, jakosciowo b.dobre zdjecia plus omawia, u niego robilam przeziernosc czyli tzw 1sze genetyczne za 60e bo byla to kolejna wizyta

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 3 lutego 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widać wszystkiemu winne cięcia budżetowe w kraju w którym mieszkam.
    Limerikowo dziękuję za szczegółowy opis. Dobrze wiedzieć :) Na koniec tygodnia znajoma ma wizytę w 20tyg. w szpitalu, zobaczymy jak przebiegnie jej wizyta.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ