Usg połówkowe
-
WIADOMOŚĆ
-
kajuttka wrote:hej, ja mam niemiłe przejścia z lekarką w luxmedzie ;/ szukam sobie teraz innego lekarza w Krakowie, w okolicach podgórza nie miałam robionego usg genetycznego bo dziecko było już za duże lekarka nie poinformowała mnie, że to się robi w wyznaczonym czasie! a nie przyszło mi do głowy szukać takich info w necie... macie jakichś sprawdzonych lekarzy by prowadził ciążę? i miejsce gdzie zrobią dokładne badanie połówkowe??
1. dr Marcin Wiecheć- specjalizuje się stricte w USG i naprawdę jest w tym najlepszy. Przyjmuje prywatnie na Felińskiego:
http://www.dobreusg.pl/kontakt
2. dr Konrad Muzykiewicz- wprawdzie młody lekarz ale rzetelny, dokładny i przede wszystkim życzliwy i sympatyczny. Pracuje w Żeromskim oraz przy pl. Szczepańskim. Czy i gdzie dokładnie prowadzi ciążę musiałabyś popytać- ale naprawdę warto iść do niego.
http://www.znanylekarz.pl/konrad-muzykiewicz/ginekolog/krakow
Jeśli nie chcesz chodzić prywatnie, a na NFZ mogę polecić Ci moją lekarkę- dr Ewę Kowalik z przychodni KOV MED (do innego lekarza w tej przychodni bron Boze nie chodz), pracuje takze w Narutowiczu. Przychodnia o tyle fajna, ze wszystkie badania masz na miejscu, łącznie z KTG co wizyte od 33tc.
Jedyny minus to odległość przychodni od Podgórza- ale jeśli przekalkulować koszt wizyty prywatnej na koszt i czas dojazdu i tak będziesz dużo na plus.Nona lubi tę wiadomość
-
nick nieaktualny
-
GabiK wydrukowanie harmonogramu z badaniami-bardzo fajny pomysł! a co do mojej byłej lekarki to uwierz mi pytałam o to badanie kilka razy i tylko zapytała czy mam ustalony termin, powiedziałam na kiedy to powiedziała "ok" ciągle jej się spieszyło i nawet o USG musiałam prosić i go nie robiła a miałam torbiela.... to chyba nie jest roztargnienie tylko olewanie pacjentkikajuttka
-
Kajuttka to uciekaj od takiego lekarza gdzie pieprz rośnie, ja bym jeszcze na portalu "znanylekarz" napisała o swoich doświadczeniach ku przestrodze innym, bo w końcu komuś krzywdę zrobi. Pamiętaj tylko,że lekarz na tym portalu ma prawo poznać dane wpisującego ;-)W Krakowie na pewno szybko znajdziesz dobrego gina.
-
Między 10 a 14 tygodniem ciąży – test PAPP-A oraz pierwsze badanie USG
Między 15 a 21 tygodniem ciąży – USG genetyczne
Po 14 tygodniu ciąży – test potrójny
Koniec pierwszego trymestru ciąży (ok. 12, 13 tygodnia ciąży) – badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego oraz Przepływ przez zastawkę trójdzielną
-
nick nieaktualnyDziewczyny, jeśli chodzie o badania GENETYCZNE wykonuje się je 3. Jednakże do badań na NFZ (badania bezpłatne - genetyczne, które wykonuje się zazwyczaj w szpitalnych przychodniach) mogą być skierowane JEDYNIE pacjentki, które ukończyły 35. rok życia bądź posiadają potomstwo chore potomstwo bądź występują w najbliższej rodzinie obciążenia genetyczne. Oczywiście, każda z nas może na te badanie iść, ale jeżeli nie spełniamy powyższych warunków za te badania trzeba płacić.
Natomiast jeśli chodzi o ZWYKŁE USG wykonywane na NFZ to również powinno ich być 3. Jednakże są to zwykłe kontrolne badania. Jeśli jest taka konieczność lekarz może zlecić większą ich ilość.
A oto na potwierdzenie moich słów, program prenatalny obejmujący bezpłatne badania NFZ.
Do włączenia do programu uprawnione są kobiety w ciąży, spełniające co najmniej jedno z poniższych kryteriów:
wiek matki powyżej 35 lat;
wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka;
stwierdzenie wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych u ciężarnej lub u ojca dziecka;
stwierdzenie znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową;
stwierdzenie w czasie ciąży nieprawidłowego wyniku badania USG lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.
A też należy pamiętać (choć lekarze o tym rzadko mówią, głównie dlatego, że większość z nich ma prywatne gabinety) każde badanie USG, nie tyle, że szkodzi, jednakże nie ma ono neutralnego znaczenia dla dziecka rozwijającego się. Są amerykańskie badania w bazach danych pub-med które jednoznacznie powiązują wyniki analiz do częstośliwości wykonywania USG a nadreaktywności dziecka w wieku poźniejszym. Należy dokładnie się zastanowić, czy badania genetyczne wykonywane aż 3, które tak naprawdę podają tylko przypuszczenia i procenty, są aż tak ważne. Ale co lekarz niestety to inna teoria... -
FEX też się powoływałam na wiek przy badaniu połówkowym, 35+. Nie podziałało, zrobili mi badanie usg, ale nie genetyczne. Sprzęt niby szpitalny(powiedzieli,że to ten sam co w pracowni genetycznej, na pewno lepszej klasy niż u mojego gina), sprawdzili co trzeba, mój gin zadowolony, ale skierowano mnie do zwykłego gabinetu, a nie pracowni usg genetycznego. Tak jak pisałam wcześniej, powiedzieli,że PAPPA i Bhcg oraz badanie usg I trymestru wyszło prawidłowe, więc nie ma wskazań do dalszych badań genetycznych tylko zwykłe usg II trymestru z oceną narządów wewnętrznych itd.
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
Cześć dziewczyny mam pytanie odnośnie tego, kiedy robić USG połówkowe. Jasne,od 18 tygodnia ciąży. Ale to znaczy że jak mam np. 17t2d to już mogę, czy to, że od 18 tygodnia oznacza, że musi być 18 tygodni skończone ? Miała któraś z was robione połówkowe tak szybko?
Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2016, 20:37
[link=https://www.suwaczki.com/][/link] -
no wlasnie tez juz gdzies wyczytałam w internecie, że raczej od skończonego 18 tygodnia się to liczy dzięki
ja nie mogę się już doczekać tego badania po prostu
ale skoro tak jest, że lepiej później niż wcześniej to muszę uzbroić się w cierpliwość[link=https://www.suwaczki.com/][/link] -