X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Koło gospodyń wiejskich :-)
Odpowiedz

Koło gospodyń wiejskich :-)

Oceń ten wątek:
  • Kim87 Autorytet
    Postów: 8143 4777

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej babeczki u mnie jak zwykle szał ciał. Ja myślałam że ja na zwolnieniu jestem a tu trzeba łazić u załatwiać wszystko. Masakra. Dzisiejszy dzień pod tytułem skarbowka. Musze rozliczyć mnie i męża tu w Belgii... mam numerek 124 a wyświetlają 66:-D to sobie posiedzę :-D

    Mama aniołka 21.06 (*)4cs 30 lat
    6cs po poronieniu ROŚNIJ AMELKO <3 <3
    3jgxflw1867zd36k.png
  • Kim87 Autorytet
    Postów: 8143 4777

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola super gratki:*

    pola89 lubi tę wiadomość

    Mama aniołka 21.06 (*)4cs 30 lat
    6cs po poronieniu ROŚNIJ AMELKO <3 <3
    3jgxflw1867zd36k.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczynki :) Wczoraj byliśmy na usg połówkowym. Franio waży 486 gram i jest ruchliwym maleństwem. Doktor bardzo długo badał serduszko i się w nie wpatrywał, już zaczynałam się martwić, prawdę powiedziawszy to do tej pory czuje lekki niepokój ze względu na jeden wykres przy wynikach. Jednak na końcu dostaliśmy informację, że Dzidziuś zdrowy i mamy się zjawić na kolejne usg między 28tc a 32tc. Widziałam nóżkę, rączkę i pięknie bijące serduszko. Franek oprócz kopniaków zaczyna się chyba przeciągać bo się wypycha często z rana i robi taką powolną falę na brzuchu :) <3 Kilogramów niestety mi nie przybywa :/ Za mało jem :( Często omijam obiady... Ale poprawię się, obiecuje! Za to brzucholek rośnie, że aż inni się dziwią ;) Samopoczucie mam bardzo dobre, jestem szczęśliwą ciężarówką :) Pozdrawiam Was cieplutko <3

    Dołączam zdjęcie tego wykresu, który mnie niepokoi. Może któraś z Was coś powie na ten temat. A właściwie są dwa wykresy gdzie wynik jest na poziomie najniższym. Pozostałe są na środkowym, czyli wnioskuje, że w normie. Wizytę u mojej ginekolog mam dopiero 29 czerwca więc zanim się dowiem coś więcej to trochę czasu minie.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bcb5f54a9e43.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/104f18e8fc82.jpg

    pola89, Caro lubią tę wiadomość

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kim87 wrote:
    Hej babeczki u mnie jak zwykle szał ciał. Ja myślałam że ja na zwolnieniu jestem a tu trzeba łazić u załatwiać wszystko. Masakra. Dzisiejszy dzień pod tytułem skarbowka. Musze rozliczyć mnie i męża tu w Belgii... mam numerek 124 a wyświetlają 66:-D to sobie posiedzę :-D
    Współczuję... Ale już chyba po?

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella_Bella wrote:
    Cześć Dziewczynki :) Wczoraj byliśmy na usg połówkowym. Franio waży 486 gram i jest ruchliwym maleństwem. Doktor bardzo długo badał serduszko i się w nie wpatrywał, już zaczynałam się martwić, prawdę powiedziawszy to do tej pory czuje lekki niepokój ze względu na jeden wykres przy wynikach. Jednak na końcu dostaliśmy informację, że Dzidziuś zdrowy i mamy się zjawić na kolejne usg między 28tc a 32tc. Widziałam nóżkę, rączkę i pięknie bijące serduszko. Franek oprócz kopniaków zaczyna się chyba przeciągać bo się wypycha często z rana i robi taką powolną falę na brzuchu :) <3 Kilogramów niestety mi nie przybywa :/ Za mało jem :( Często omijam obiady... Ale poprawię się, obiecuje! Za to brzucholek rośnie, że aż inni się dziwią ;) Samopoczucie mam bardzo dobre, jestem szczęśliwą ciężarówką :) Pozdrawiam Was cieplutko <3

    Dołączam zdjęcie tego wykresu, który mnie niepokoi. Może któraś z Was coś powie na ten temat. A właściwie są dwa wykresy gdzie wynik jest na poziomie najniższym. Pozostałe są na środkowym, czyli wnioskuje, że w normie. Wizytę u mojej ginekolog mam dopiero 29 czerwca więc zanim się dowiem coś więcej to trochę czasu minie.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bcb5f54a9e43.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/104f18e8fc82.jpg
    <3
    Co do wykresu, to zupełnie się nie znam... Nie mam takiego...

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Kim87 Autorytet
    Postów: 8143 4777

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    Współczuję... Ale już chyba po?
    Na szczęście... i nawet podatek mniejszy niż się spodziewałam

    pola89 lubi tę wiadomość

    Mama aniołka 21.06 (*)4cs 30 lat
    6cs po poronieniu ROŚNIJ AMELKO <3 <3
    3jgxflw1867zd36k.png
  • Kim87 Autorytet
    Postów: 8143 4777

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella_Bella wrote:
    Cześć Dziewczynki :) Wczoraj byliśmy na usg połówkowym. Franio waży 486 gram i jest ruchliwym maleństwem. Doktor bardzo długo badał serduszko i się w nie wpatrywał, już zaczynałam się martwić, prawdę powiedziawszy to do tej pory czuje lekki niepokój ze względu na jeden wykres przy wynikach. Jednak na końcu dostaliśmy informację, że Dzidziuś zdrowy i mamy się zjawić na kolejne usg między 28tc a 32tc. Widziałam nóżkę, rączkę i pięknie bijące serduszko. Franek oprócz kopniaków zaczyna się chyba przeciągać bo się wypycha często z rana i robi taką powolną falę na brzuchu :) <3 Kilogramów niestety mi nie przybywa :/ Za mało jem :( Często omijam obiady... Ale poprawię się, obiecuje! Za to brzucholek rośnie, że aż inni się dziwią ;) Samopoczucie mam bardzo dobre, jestem szczęśliwą ciężarówką :) Pozdrawiam Was cieplutko <3

    Dołączam zdjęcie tego wykresu, który mnie niepokoi. Może któraś z Was coś powie na ten temat. A właściwie są dwa wykresy gdzie wynik jest na poziomie najniższym. Pozostałe są na środkowym, czyli wnioskuje, że w normie. Wizytę u mojej ginekolog mam dopiero 29 czerwca więc zanim się dowiem coś więcej to trochę czasu minie.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bcb5f54a9e43.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/104f18e8fc82.jpg
    Bella przestań szukać dziury w całym. Słuchaj lekarza. Jakby było nie ok to by powiedział. Co do badania serca to u mojej tez szukanie tetnicy zajęło lekarzowi 20 minut. Wszysyko ładnie się pokazało.

    Wykres to tylko wykres i z tego co się orientuje póki jesteś w granicy jest ok.

    Bella_Bella, pola89 lubią tę wiadomość

    Mama aniołka 21.06 (*)4cs 30 lat
    6cs po poronieniu ROŚNIJ AMELKO <3 <3
    3jgxflw1867zd36k.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kim87 wrote:
    Bella przestań szukać dziury w całym. Słuchaj lekarza. Jakby było nie ok to by powiedział. Co do badania serca to u mojej tez szukanie tetnicy zajęło lekarzowi 20 minut. Wszysyko ładnie się pokazało.

    Wykres to tylko wykres i z tego co się orientuje póki jesteś w granicy jest ok.

    <3

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak tam reszta naszych dziewczyn? Tuliś gdzie jesteś?

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Kim87 Autorytet
    Postów: 8143 4777

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella_Bella wrote:
    A jak tam reszta naszych dziewczyn? Tuliś gdzie jesteś?
    Tulis dobrze. Bita tez. Tulis ma zapierdziel i dlatego rzadko bywa)

    Mama aniołka 21.06 (*)4cs 30 lat
    6cs po poronieniu ROŚNIJ AMELKO <3 <3
    3jgxflw1867zd36k.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny bole jak na okres ale lekkie ost sie pojawily rano i np popoludniu to mam sie czym martwic? nie chce siac paniki ale jakos tak sie denerwuje dzis gorszy dzien mam nawet dzidziol dzis puka slabiej.. odrazu milion mysli

    6sutskjolve431gm.png
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacanacud1 wrote:
    dziewczyny bole jak na okres ale lekkie ost sie pojawily rano i np popoludniu to mam sie czym martwic? nie chce siac paniki ale jakos tak sie denerwuje dzis gorszy dzien mam nawet dzidziol dzis puka slabiej.. odrazu milion mysli


    bóle jak na okres to skurcze ...warto zastanowić się w jakiej sytuacji się pojawiły - może poprzedniego dnia miałaś troszkę więcej wysiłku fizycznego.. czy w tym czasie jak pojawiły się te bóle odczuwałaś dyskomfort w postaci twardniejącego brzucha? bolał kręgosłup ? czy ból trwał długo?

    w takiej sytuacji proponuję łyknąć No spę max i magnez - nawet jeśli ból trwa niezbyt długo to na tym etapie skurcze są niewskazane - ja z polecenia lekarza łykałam i łykam 3 razy dziennie po jednej tabl. I leżeć sobie i odpoczywać jak najwięcej... I koniecznie powiedzieć o tym lekarzowi przy okazji wizyty - ... gdyby skurcze się nasiliły ... stały się regularne lub gdyby pojawiło się choć minimalne plamienie to trzeba na IP najlepiej - żeby od razu sprawdzili i zbadali co się dzieje...


    w sytuacji gdy ból pojawił się raz czy dwa nie ma co panikować .. ale trzeba się obserwować.

    maleństwo zapewne wcale słabiej się nie rusza tylko ty je mniej odczuwasz bo ma jeszcze bardzo dużo miejsca w brzuszku :) jeszcze przyjdą dni kiedy będziesz czuła ruchy bardzo mocno... ja odczuwałam ruchy najmocniej między 29-33 tyg ciąży (czasami bywały aż bolesne)

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIKA1982 wrote:
    bóle jak na okres to skurcze ...warto zastanowić się w jakiej sytuacji się pojawiły - może poprzedniego dnia miałaś troszkę więcej wysiłku fizycznego.. czy w tym czasie jak pojawiły się te bóle odczuwałaś dyskomfort w postaci twardniejącego brzucha? bolał kręgosłup ? czy ból trwał długo?

    w takiej sytuacji proponuję łyknąć No spę max i magnez - nawet jeśli ból trwa niezbyt długo to na tym etapie skurcze są niewskazane - ja z polecenia lekarza łykałam i łykam 3 razy dziennie po jednej tabl. I leżeć sobie i odpoczywać jak najwięcej... I koniecznie powiedzieć o tym lekarzowi przy okazji wizyty - ... gdyby skurcze się nasiliły ... stały się regularne lub gdyby pojawiło się choć minimalne plamienie to trzeba na IP najlepiej - żeby od razu sprawdzili i zbadali co się dzieje...


    w sytuacji gdy ból pojawił się raz czy dwa nie ma co panikować .. ale trzeba się obserwować.

    maleństwo zapewne wcale słabiej się nie rusza tylko ty je mniej odczuwasz bo ma jeszcze bardzo dużo miejsca w brzuszku :) jeszcze przyjdą dni kiedy będziesz czuła ruchy bardzo mocno... ja odczuwałam ruchy najmocniej między 29-33 tyg ciąży (czasami bywały aż bolesne)
    dzieki tak samo mysle narazie bez paniki :) lykam magnez i bede obserowac ;)
    co do ruchow gdzies czytalam ze srednia to 100-200(?) dziennie... ja nigdybtyle nie czulam. szok

    6sutskjolve431gm.png
  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Podczytalam Was troche, zainteresowala mnie nazwa watku. Widze, ze mila atmosfera tu panuje. Mam nadzieje, ze nie macie nic przeciwko, zebym od czasu do czasu cos tu napisala.

    Gratuluje udanych wizyt.

    czekajacanacud1, pola89, Kim87 lubią tę wiadomość

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacanacud1 wrote:
    dzieki tak samo mysle narazie bez paniki :) lykam magnez i bede obserowac ;)
    co do ruchow gdzies czytalam ze srednia to 100-200(?) dziennie... ja nigdybtyle nie czulam. szok

    Hej i jak tam ? Dalej brzusio pobolewa czy na razie spokoj?? Mam nadzieje ze juz cisza...o tym ze w ciagu dnia ma byc 200 ruchow to nie slyszalam...i spierszej ciazy (zagrozonej) i teraz zaczelam liczyc ruchy metoda cardiff...czyli zaczynamy liczenie o 9 i konczymy o 21. Liczymy do 10 ruchow i notujemy godzine kiedy wystapil 10 rbch...dzidzia musi tez spac...im ciaza wieksza tym godziny snu i czuwania wydluzaja sie...nawet do poltorej godziny bez ruchu...poza tym malenstwo wier i sie itp jak Ty spisz...

    Ja na etapie lezenia jestem...35 tyg za mna na szczescie...bo jak sie okazalo od tygodnia mam szyjke miekka z rozwarciem na 2 cm...tak wiec oszczedzamy sie z niunia aby jescze jakies 2 tyg pociagnac przynajmniej.... i tez lykam no spe i magnez na skurcze ktore juz kilka razy na dobe sie pojawiaja ...tak wiec ja to do terminu nie dotrwam...ale chcialabym przynajmniej skonczyc 37 tyg...

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIKA1982 wrote:
    Hej i jak tam ? Dalej brzusio pobolewa czy na razie spokoj?? Mam nadzieje ze juz cisza...o tym ze w ciagu dnia ma byc 200 ruchow to nie slyszalam...i spierszej ciazy (zagrozonej) i teraz zaczelam liczyc ruchy metoda cardiff...czyli zaczynamy liczenie o 9 i konczymy o 21. Liczymy do 10 ruchow i notujemy godzine kiedy wystapil 10 rbch...dzidzia musi tez spac...im ciaza wieksza tym godziny snu i czuwania wydluzaja sie...nawet do poltorej godziny bez ruchu...poza tym malenstwo wier i sie itp jak Ty spisz...

    Ja na etapie lezenia jestem...35 tyg za mna na szczescie...bo jak sie okazalo od tygodnia mam szyjke miekka z rozwarciem na 2 cm...tak wiec oszczedzamy sie z niunia aby jescze jakies 2 tyg pociagnac przynajmniej.... i tez lykam no spe i magnez na skurcze ktore juz kilka razy na dobe sie pojawiaja ...tak wiec ja to do terminu nie dotrwam...ale chcialabym przynajmniej skonczyc 37 tyg...
    tak przeszlo odpoczelam wiecej. dzidzia sie rusza mysle ze tak 10-40 razy dziennie ja poczuje ale srednio to tak 20-30:) dzidziol ma swoje pory czasem w tych porach kompnie raz dwa a czasem wiecej ;) staram sie nie myslec o tym za duzo i nie schizowac ;)
    ostatnio obidzilam sie o 3 na wc (zazwyczaj budze sie punkt 4) i dzidzia grandzila wiec pewnie chula jak spie ;)
    ale dokladnie tydzien temu dzidziola poczulam tak ze hoho az widzialam teskno mi bo to sie juz tak intensywnie nie powtorzylo a szkoda :D
    A Ty sie oszczedzaj zeby dotrwac w dwupaku jeszcze 2 tyg :) ja sie nie moge doczekac az przekrocze 30tc bede duuuuzo spokojniejsza :D

    NIKA1982 lubi tę wiadomość

    6sutskjolve431gm.png
  • Kim87 Autorytet
    Postów: 8143 4777

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacanacud1 wrote:
    dzieki tak samo mysle narazie bez paniki :) lykam magnez i bede obserowac ;)
    co do ruchow gdzies czytalam ze srednia to 100-200(?) dziennie... ja nigdybtyle nie czulam. szok
    Ale to dopiero w 3 trym gdy będziesz dziexko czuła cały czas.

    Mama aniołka 21.06 (*)4cs 30 lat
    6cs po poronieniu ROŚNIJ AMELKO <3 <3
    3jgxflw1867zd36k.png
  • Kim87 Autorytet
    Postów: 8143 4777

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie liczę ruchów. Młoda rusza się w swoich godzinach i tyle.

    Mama aniołka 21.06 (*)4cs 30 lat
    6cs po poronieniu ROŚNIJ AMELKO <3 <3
    3jgxflw1867zd36k.png
  • Kim87 Autorytet
    Postów: 8143 4777

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny sorka ale mieliśmy zawrót głowy. Mąż juz w domu na szczęście z wyprawka. Masakra ile tego. Wczoraj próbowałam to tymczasowo upchac gdzieś :-D

    Buziaki dla was;*;*

    Mama aniołka 21.06 (*)4cs 30 lat
    6cs po poronieniu ROŚNIJ AMELKO <3 <3
    3jgxflw1867zd36k.png
  • Kim87 Autorytet
    Postów: 8143 4777

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam tez nowe koleżanki. Miło mi ze grono się poszerza; -)

    Monika1357 lubi tę wiadomość

    Mama aniołka 21.06 (*)4cs 30 lat
    6cs po poronieniu ROŚNIJ AMELKO <3 <3
    3jgxflw1867zd36k.png
‹‹ 363 364 365 366 367 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ