X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli bylo wieczorem przed badaniem to moglo troche zafalsowac wynik.. choc i tak wg mnie to niski jest jak na wiek..

    dla przykladu mojj maz ktory ma z racji wady genetycznej niski test ..jego niedobor w sumie ..

    przed kuracja 1 badania mial wtedy 32 lata mial test 236 przy normach 240-800
    po polr oku spadlo do 174 teraz podczas kuracji ma 469 najmniej .. i to androlog akceptuje.. powiedzial ze jesli spadnie ponizej 400 mamy zwiekszyc czestotliwosc podawania test

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde czytam wlasnie o tym testosteronie i piszą ze czesro podawanie go przynosi odwrotny skutek... no nic kupię ten buzdyganek jeszcze dzis i za mkesiac powtorzymy badanie, moze cos sie poprawi. Aniu, dziekuje za zawsze nieocenioną pomoc :)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dlatego mowie ze podawani e samego testosteronu nie jest wskazane bo moze zahamowac proces spermatogenezy ..
    podaje sie wtedy Testosteron plus tamoxifen ...

    http://www.pocztazdrowia.pl/buzdyganek-cudowny-suplement-dla-mezczyzn/

    wiadomo u czesci podnosi ale pisze tu ze tylko u tych ktorzy maja nie dobro u zdrowych raczej nie wplywa ..zbadajcie poziom za jakis czasi koniecznie zrobcie Testosteron, FSH i LH jednoczesnie

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Dżejn Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    Na tym forum jestem nowa. Koleżanka mi podesłała, więc cóż. Jestem:)
    Odebraliśmy dzisiaj badania męża i m.in. takie wyniki:
    upłynnienie 10 mln
    Objętość 7,3 ml
    PH 7,4
    Koncentracja 10 mln/ml
    Całwkowita ilość plemników w ejakulacji 73 mln

    Ruch postępowy 30 %
    Ruch w miejscu 10 %
    RUch całkowity 40 %
    Brak ruchu 60 %

    Plemniki o budowie prawidłowej 1 %...


    Ja jestem załamana, mąż również.
    w poniedziałek idziemy do naszej ginki.
    Ale do tego czasu osiwieje. Czy któraś z Was jest mi w stanie powiedzieć jak bardzo jest źle? Jestem zupełnie nowa w temacie i kompletnie się nie znam a czytanie głupot w internecie działa na mnie dekstruktywnie.

    Novum Warszawa
    04.2016 ICSI 12 dpt hcg 227.7
    czekamy na prezent świąteczny. Matylda <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżejn wrote:
    Cześć.
    Na tym forum jestem nowa. Koleżanka mi podesłała, więc cóż. Jestem:)
    Odebraliśmy dzisiaj badania męża i m.in. takie wyniki:
    upłynnienie 10 mln
    Objętość 7,3 ml
    PH 7,4
    Koncentracja 10 mln/ml
    Całwkowita ilość plemników w ejakulacji 73 mln

    Ruch postępowy 30 %
    Ruch w miejscu 10 %
    RUch całkowity 40 %
    Brak ruchu 60 %

    Plemniki o budowie prawidłowej 1 %...


    Ja jestem załamana, mąż również.
    w poniedziałek idziemy do naszej ginki.
    Ale do tego czasu osiwieje. Czy któraś z Was jest mi w stanie powiedzieć jak bardzo jest źle? Jestem zupełnie nowa w temacie i kompletnie się nie znam a czytanie głupot w internecie działa na mnie dekstruktywnie.
    ja jeszcze dodam do tego co Landryneczka napisała ze koncentracja jest ponizej normy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie kest tez za duzo tego ejakulatu dziewczyny?

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze uplynnienie jest krótkie ale mize to byc efektem malej liczby plemnikow morfologia niestwty jest kiepska
    Povpiersze zapisz meza do androloga gin za duzo wam nie pomoze
    Po drugie maz pali, pije chorowal ostatnio
    Mieliście w tym bad leukocyty alvi komorki okragle?

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Dżejn Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamy taki punkt jak:
    koncentracja komórek okrągłych - 0,4 min/ml
    koncentracja leukocytów 0,1 min/ml
    o to chodzi?

    Nie. Mąż nie pali, pije okazjonalnie, nie robił usg (powinien?). CO do choroby to nie wiem czy można to brać pod uwagę, ale między 3 a 6 kwietnia (a badanie było 15) chorował, ale bez antybiotyku. Przeszło po prostu.

    Słuchajcie, czy jest któraś z Warszawy/okolic i leczy się w Novum? Chciałabym poleconego androloga skoro już mamy zacząć walke...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Novum Warszawa
    04.2016 ICSI 12 dpt hcg 227.7
    czekamy na prezent świąteczny. Matylda <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzejn my sie leczymy u dr Wolskiego z Novum .. i jego polecam z czystym sercem.. naprawde jest mega .. ale przed wizyta aby nie byla ona jalowa..zrobcie USg jader, i hormony Teestosteron , FSH i LH ..
    pewnie kaze wam zrobiec genetyke mutacje.. ale to czesciowo mozna u nich zrobic w ramach poradni genetycznej na NFZ :) wiec sie z tymwstrzymajcie :)

    jelsi nie mial wtedy temp powyzej 37 to nie powinno to wplynac na wyniki ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2015, 19:47

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Dżejn Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu bardzo Ci dziękuje :)
    chociaż znająć męża, to pewnie będzie chciał najpierw porozmawiać z lekarzem a potem robić badania.
    Temperature miał wyższą, przynajmniej jeden dzień.

    Martwie sie o niego, bo bardzo przeżywa te wyniki. nie wiem już jak do niego dotrzeć :(

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Novum Warszawa
    04.2016 ICSI 12 dpt hcg 227.7
    czekamy na prezent świąteczny. Matylda <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w takim razie jeslibardziej przekona go lekarz to idzcie ajpierw do niego :)
    jako lekarz jest naparwde swietny i ma podejscie do facetow ;)

    tylko wejdz do niego razem z mezem.. i jak cos to sie dopytuj .. tez bo znajac zycie faceci to sie nic dowiedza :) szczegolnie na poczatku :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Dżejn Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. czyli zapisujemy się na najbliższy wolny termin. Oczywista sprawa, że idziemy razem, bo mąż pewnie o nic nie zapyta. Dzięki za wsparcie! na pewno będe tu wpadać, żeby opowiadać co u nas no i dowiadywać się jak Wasze historie :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Novum Warszawa
    04.2016 ICSI 12 dpt hcg 227.7
    czekamy na prezent świąteczny. Matylda <3
  • Terraska Przyjaciółka
    Postów: 123 37

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja sie wpisze tutaj po raz trzeci, tym razem z odrobina nadziei :) moj S mial MAR-test pozytywny, znaczaca leukocytospermie, duze aglutynacje plemnikow i podwyzszona lepkosc. Zadnych drobnoustroi nie wykryto. Do tego wszystkie parametry ruchliwosci szly w dol :( wszyscy nam zalecali inseminacje z takimi wynikami.
    Ja z kolei jestem po ciazy pozamacicznej z usunieciem jednego jajowodu, lyzeczkowaniu, do tego mam nadczynnosc tarczycy i pare innych drobniejszych nieprawidlowosci. Staralismy sie 4 lata, zaczelismy zalatwiac sobie papiery do in vitro... Ale nic z tego nue wyszlo, bo 13 kwietnia zobaczylam pozytywna bete :) udalo sie w naturalnym cyklu, ktory odpuscilam bo 8 dpo progesteron wyniosl 7 ng i zastanawialam sie czy ja mialam w ogole owulacje ;)
    Dziewczyny, nie poddawajcie sie, walczcie :) warto :)

    sylwiaśta159, Aprilia, Lili87, Eltasz lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    walczymy Terrasko, walczymy... :(

    Terraska lubi tę wiadomość

  • Terraska Przyjaciółka
    Postów: 123 37

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiasta, tak patrze na Twoj podpis i jeszcze dopisze - zaszlam wlasnie w cyklu z HSG ;) powodzenia

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mogę zapytać jakie były parametry nasienia u was?:)

  • Terraska Przyjaciółka
    Postów: 123 37

    Wysłany: 1 maja 2015, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiasta, nie moge teraz znalec wynikow badan, ale wpisywalam wszystko tutaj na forum. U nas ruchliwosc byla w granicach normy, ale widac bylo ze spada jak zrobilam badania na przestrzeni kilku miesiecy. No i niestety u nas problemem byl MAR-test, aglutynacje i wysoka lepkosc, wysokie PH - stad propozycje inseminacji. My to juz nawet nie chcielismy sie bawic w inseminacje, raczej oboje myslelismy o in vitro. A tutaj jednak sie udalo, tyle ze trzeba bylo troche poczekac ;)
    Zycze kazdej z Was podobnej niespodzianki :)

    sylwiaśta159, Dżejn lubią tę wiadomość

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 1 maja 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terraska wrote:
    To ja sie wpisze tutaj po raz trzeci, tym razem z odrobina nadziei :) moj S mial MAR-test pozytywny, znaczaca leukocytospermie, duze aglutynacje plemnikow i podwyzszona lepkosc. Zadnych drobnoustroi nie wykryto. Do tego wszystkie parametry ruchliwosci szly w dol :( wszyscy nam zalecali inseminacje z takimi wynikami.
    Ja z kolei jestem po ciazy pozamacicznej z usunieciem jednego jajowodu, lyzeczkowaniu, do tego mam nadczynnosc tarczycy i pare innych drobniejszych nieprawidlowosci. Staralismy sie 4 lata, zaczelismy zalatwiac sobie papiery do in vitro... Ale nic z tego nue wyszlo, bo 13 kwietnia zobaczylam pozytywna bete :) udalo sie w naturalnym cyklu, ktory odpuscilam bo 8 dpo progesteron wyniosl 7 ng i zastanawialam sie czy ja mialam w ogole owulacje ;)
    Dziewczyny, nie poddawajcie sie, walczcie :) warto :)

    Bardzo Ci dziękuję za ten wpis! My też zmagamy się z pozytywnym testem MAR i zwiększoną aglutynacją, i od około miesiąca przeżywam w związku z tym koszmar, bo wszyscy dookoła mówią tylko o inseminacjach i in vitro. Dałaś mi nadzieję :) Dużo zdrowia dla Was!

    Terraska lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Terraska Przyjaciółka
    Postów: 123 37

    Wysłany: 2 maja 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia kochana, wiem jak to jest gdy chce sie plakac z takimi wynikami. Ja tez chwilami myslalam, ze nic z tego nie bedzie... A jak sie udalo, moj S nawet stwierdzil, ze myslal ze z jego plemnikami to niemozliwe - i napuszyl sie jak paw, ze niby taki plodny ;) trzymam kciuki!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2015, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dopiero tersz durna pomyślałam, że przecież u nas w badaniu nasienia wyszly leukocyty <1 i komorki spermatogenezy <5 czyli obie wartosci ponad norme, co to moze oznaczac? Jakas bakterie? Posiew mial robiony wyszly pojedyncze szczepy streptococcus mitis rym gin nie kazal sie przejmowac, chlamydia tez negatywna...

‹‹ 149 150 151 152 153 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ