X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hihihi :)) też mamy 15 min, chociaż to mamy w normie :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2016, 20:04

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    violett wrote:
    Cześć dziewczyny, co powiecie o takich wynikach:
    ph - 8,2
    liczba plemników 100 *10 do pot. 6
    liczba plemników w ejakulacie 140 * 10 do p.6
    Ruchliwość: 16%, 13%, 16%
    Nieruchome: 55%
    Żywotność: 56%
    Plemniki o prawidłowej budowie: 15%

    Do wizyty daleko, a trochę się niepokoję. Czy takie wyniki bardzo zmniejszają szanse na zapłodnienie?

    Moim zdaniem jest całkiem dobrze. Mogłyby byc bardziej ruchliwe.
    Morfologia jest super jak na dzisiejsze czasy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2016, 20:04

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny właśnie odebrałam wyniki męża i jest napisane : liczba plemników 54mln a obok norma >200x 10°\ml lub bardzo liczne wpw. to dobrze czy źle bo nie rozumiem tego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2015, 17:57

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    violett wrote:
    Dziękuję, pocieszyłaś mnie :)
    To oczekiwanie na wyniki, a potem w sumie wielka niewiadoma to mega stres.
    A żywotność? Norma jest podana od 58%, niby niewiele poniżej, ale jednak..

    Z tą żywotnością to nie mam doświadczenia bo nam w laboratorium nie zrobili tego badania :(

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mana wrote:
    dziewczyny właśnie odebrałam wyniki męża i jest napisane : liczba plemników 54mln a obok norma >200x 10°\ml lub bardzo liczne wpw. to dobrze czy źle bo nie rozumiem tego

    Nie moge zrozumieć twojego wpisu. 54 mnl w ml? norma to chyba powyżej 20mln/ml, więc nie wiem o co chodzi z tym 200.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie mam normy podane :-\


    Edit: załapałam juz :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2015, 10:16

  • Andzia87 Ekspertka
    Postów: 128 205

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem nowa na wątku ale w temacie badan "męskich" juz od dobrych kilku lat z uwagi na przebyty zabieg szanownego małża z powodu żylaków (przypałętał sie też wodniak). Od kilku miesięcy od kiedy zaczęliśmy intensywne starania przypatrujemy sie wynikom badania uważniej i rozpoczęliśmy suplementację. I w tym miejscu chce podkreślić jak bardzo Wasze cenne uwagi pomogly (choć z ukrycia je czytałam)! Małż po zabiegu miał problem z ruchliwością - 25% i morfologia-1%, na początku był androvit który niewiele pomógł. Od 3 m-cy przestawiliśmy sie na branie wit. C, wit.e, cynku, selenu i l-karnityny. Dzisiaj odebraliśmy wyniki i oprócz -jak zwykle-"zatrważającej":) liczby plemników ejakulacie tj. 207 mln zauważyliśmy że ruchliwość podskoczyła do 75%. Jedynym problemem pozostaje wciąż morfologia która od badania do badani waha sie miedzy 2-3%, a granica 4% wciąż wydaje sie nieosiągalna. Bardzo pomogly nam doświadczeni i komentarze wymieniane przez Was na tym i innych watkach męskich dlatego zastanawiam sie czy macie jakieś pomysły i sposoby na poprawę wyników morfologii?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2015, 23:29

    km5scwa1hx65oe99.png
    relggu1r0laeq3qv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy tak dużej ilości plemników takiej ruchliwości 3 % morfologii to dobry wynik :) na morfologię nie ma rady, przyjmujecie suplementy wpływające na budowe plemnika i ona albo się poprawi albo nie...

    Andzia87 lubi tę wiadomość

  • Andzia87 Ekspertka
    Postów: 128 205

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli uwazasz ze to co bierzemy aktualnie jest wystarczające czy mozna byłoby cos "dołożyć"? Generalnie nie chcemy przesadzic w druga stronę, ale czlowiek caly czas zastanawia sie czy robi wszystko co może ...dzięki za odpowiedź!

    km5scwa1hx65oe99.png
    relggu1r0laeq3qv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    możesz, ale nie musisz bo cynk i selen jest najwazniejszy koenzym q10 i l-argininę :) ale one wplywaja raczej na ruch ktoego u was poprawiac nie trzeba :) cynk i selen jest najwazne=iejszy na budowę :))

    Andzia87 lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Profertil dzisiaj został dostarczony. Orzechy brazylijskie w dniu wczorajszym zakupione wiec od dzisiaj ruszamy:
    Profertil 2x1,
    Wit. C 1 x 1,
    kwas foliowy 1x1
    i 5 dziennie orzechów brazylijskich.
    Co myślicie o takim składzie? dodać albo coś od niego ująć?
    Dodawać jeszcze cynk?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JESLI PROFERTIL zawiera już cynk, to nie ma co przesadzać :)

    odebrałam wyniki Piotra testosteronu i estradiolu. Wszystkie w normie, ale zastanawiam się, dla starających się może któryś parametr powinien być jednak niższy/wyższy jak np u kobiet TSH?

    Estradiol 19,91 norma 7,63-42,6
    Testosteron 286,6 norma od 249,0-836

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaśta jest w normie to wszystko jest ok. Tak trzymać oby wszystkie badania wychodziły dobrze...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niby tak ale np tsh np 3,0 jest w normie ale jednak dla staraczek za wysoki :)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia test u Twojego raczej nie jest ok.. facet okolo 30-40 powinien miec eron powyzej 400 to takie minimum..
    nam adndrolog mowil ze dlaniego test nizszy w tym wieku niz 400 jest nie do przyjecia bo nie jest wytwarzany na tyle na ile potrzebuje orgaznim..

    TSH obserwujcie

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa czyli do podwyzszenia bezwzglednie? Boze jak dobrze Aniu, ze tu jestes... jak go tersz zwiekszyc? Powiem ci szczerze jak aktualnie wyglada moja sytuacja. Byle jaki androlog za wizyte w mojej okolicy chce teraz 200 zl. Nie moge sobie tersz na to pozwolic bo mam klpare rzeczy do zrobienia przed laparoskopia wszystko prywatnie plus wizyty a mamy tersz maly kryzys... zostaje mi urolog na nfz ale musialby isc po skoerowanie, albo jutro ide do gina moze on moglby cos przepisac?... myslisz ze taki wynik moze wplywac na slaba ruchliwosc plemnikow?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie nizszy estradiol + niski testosteron moga skutkowac zarowno obnizonemu libido jak i zaklóceniu procesu spermatogenezy ..

    na pewno nie powinniscie podawac samego testosteronu .. bo moze tylk opogorszyc sprawe..

    jest naturalny rodek z olimpu Ania 1986 mowila o nim on naturalnie pobudza produkcje testosteronu .

    jeszcze tylko jedno pytanie.. o ktorej godzinie robil te badania czy dzien przed albo w dzien badania nie <3 ?? albo nie mail duzego wysilku fizycznego

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dzien wczesniej bylo male <3... hmm to jade po tribusteron do sklepu! A badanie bylo o 8 rano

    Ania_84 lubi tę wiadomość

‹‹ 148 149 150 151 152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ