X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 11 marca 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    niestety nasze wyniki nie są tak szczególowe wiec nie wiem ile jest % prawidłowych w ejakulacie ...


    Domi, naprawde nie nie jest tak zle jak ci sie może wydawać

    My jak otrzymalismy wyniki z czerwono zaznaczona morfologią 2% i diagnozoa na kartce
    Teratozospermia, to prawie zawalu przed gabinetem nie dostalam, nie mowiac ze sie poryczałam. Nam dr spokojnie wyjasnił wszystko ok moze morfologia 1% nie jest rewelacyjna ale to w przeliczeniu na ilosc plemników i tak daje pewna ilosc zywych plemników, szkoda ze na wynikach nie napisali norm i ilosci.

    Nam dr radził jeszcze po tych wynikach zrobic przeciwciala i a-galaksozydaze, i co ważne przy słabszych wynikach na co nam szczegolna uwage zwracał: Nie czekac na dni płodne tylko regularnie co 3 dni sie kochać, i jesli juz uzywamy nawilzenia to koniecznie takiego ktory jest polecany przy staraniach o dzidzie( my mamy Concesive plus), i co moze sie wydawac troche smieszne wkladac po przytulanku poduszke pod pupe i chwile polezec( zwłaszcza keidy ejakulatu jest duzo, u nas 9 ml wiec konieczne wrecz)

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 11 marca 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Domi, naprawde nie nie jest tak zle jak ci sie może wydawać

    My jak otrzymalismy wyniki z czerwono zaznaczona morfologią 2% i diagnozoa na kartce
    Teratozospermia, to prawie zawalu przed gabinetem nie dostalam, nie mowiac ze sie poryczałam. Nam dr spokojnie wyjasnił wszystko ok moze morfologia 1% nie jest rewelacyjna ale to w przeliczeniu na ilosc plemników i tak daje pewna ilosc zywych plemników, szkoda ze na wynikach nie napisali norm i ilosci.

    Nam dr radził jeszcze po tych wynikach zrobic przeciwciala i a-galaksozydaze, i co ważne przy słabszych wynikach na co nam szczegolna uwage zwracał: Nie czekac na dni płodne tylko regularnie co 3 dni sie kochać, i jesli juz uzywamy nawilzenia to koniecznie takiego ktory jest polecany przy staraniach o dzidzie( my mamy Concesive plus), i co moze sie wydawac troche smieszne wkladac po przytulanku poduszke pod pupe i chwile polezec( zwłaszcza keidy ejakulatu jest duzo, u nas 9 ml wiec konieczne wrecz)


    Kochana ale nawet wam androlog powiedzial
    Ze powinno tych dobrych byc minimum
    1,6 mln a u nas 1.1 wiec nawet nie mam zludzen :((( jestem tak zalamana ze nawet zyc mi sie odechciewa... Moj maz jakby zupelnie nie rozumial moich lez. Uwaza ze to jakis jednorazowy wybryk taka morfologia, ze kolejna bedzie dobra. Ze wszystkie problemy mina jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki. Jestem calkowicie niezrozumiana ::((((


    Zel mamy ten sam, bedziemy stosowac...

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 11 marca 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    Kochana ale nawet wam androlog powiedzial
    Ze powinno tych dobrych byc minimum
    1,6 mln a u nas 1.1 wiec nawet nie mam zludzen :((( jestem tak zalamana ze nawet zyc mi sie odechciewa... Moj maz jakby zupelnie nie rozumial moich lez. Uwaza ze to jakis jednorazowy wybryk taka morfologia, ze kolejna bedzie dobra. Ze wszystkie problemy mina jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki. Jestem calkowicie niezrozumiana ::((((


    Zel mamy ten sam, bedziemy stosowac...
    Nie przejmuj się tym wynikiem aż tak bardzo. Może omąż ma rację że następny wynik będzie lepszy. Bierzcie witaminy. My mamy 100 tys plemników w całości nie mówię tu O prawidłowych tylko W Totalu I cały czas walczymy

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 11 marca 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam 2 takie same krechy na teście. Kiedy najlepiej się kochać przy małej ilości plemnikow?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Dodka91 Ekspertka
    Postów: 214 58

    Wysłany: 11 marca 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuuuunia wrote:
    Powiem Ci tak, po poronieniu byliśmy u ginekologa i powiedział, że masakra, że mamy się nie starać bo i tak się nie uda a jak się uda to będą poronienia. Androlog powiedział żeby gin zajął się leczeniem mnie a nie męża i ze absolutnie nie jest winą nasienie, że mamy się starać i dalej leczyć męża i robić kolejne badania. Im więcej jest plemników tym więcej prawidłowych, i tak jest u was.




    Szkoda ze jeszcze nie uslyszalam takich słów od lekarza póki co mój gin mnie załamał u androloga jeszcze nie bylismy szukam godnego polecenia żeby nie trafic na..... pocieszają mnie te słowa to naprawdę podnosi na duchu jest nadzieja <3

    PCOS + problem męski morfologia plemników 0%
    Teratozoospermia poprawa na 3% :)
    Staramy sie od pazdziernika 2015
    Szczęśliwe walentynki 2017 <3
    CUDA SIĘ ZDARZAJĄ !!!!! <3 udało się <3 jestem w ciąży <3
    24dc beta 33,9
    28dc 274,30 35dc2900
    w4sqpc0zhwo20bse.png
  • Dodka91 Ekspertka
    Postów: 214 58

    Wysłany: 11 marca 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuuuunia wrote:
    Dodka a robiliście usg, posiew?
    Jakieś inne badania, hormony?
    Bierzecie suplementy?


    Suplementy już zamówione :) dla męża maca i profertin, wit c i kwas foliowy w trakcie:)

    PCOS + problem męski morfologia plemników 0%
    Teratozoospermia poprawa na 3% :)
    Staramy sie od pazdziernika 2015
    Szczęśliwe walentynki 2017 <3
    CUDA SIĘ ZDARZAJĄ !!!!! <3 udało się <3 jestem w ciąży <3
    24dc beta 33,9
    28dc 274,30 35dc2900
    w4sqpc0zhwo20bse.png
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 11 marca 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Dziewczyny mam 2 takie same krechy na teście. Kiedy najlepiej się kochać przy małej ilości plemnikow?

    A kiedy było ostatnie ❤?ja bym zrobiła tak jakbym szła z lubym na badanie nasienia żeby uzbierało się więcej i wtedy atak na jajo!ja to u swojego zauważyłam że im częściej ❤ to ta sperma jest wręcz przezroczysta i wiem że tam już pewnie nic nie ma.najlepsxe chyba jak jest taka gesciutka

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 11 marca 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 31 wrote:
    A kiedy było ostatnie ❤?ja bym zrobiła tak jakbym szła z lubym na badanie nasienia żeby uzbierało się więcej i wtedy atak na jajo!ja to u swojego zauważyłam że im częściej ❤ to ta sperma jest wręcz przezroczysta i wiem że tam już pewnie nic nie ma.najlepsxe chyba jak jest taka gesciutka
    Wczoraj się kochalismy na wieczór po 5 dniowej abstynencji. Dziś 2 krechy i teraz nie wiem czy jutro rano czy na wieczór lepiej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2016, 22:30

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 11 marca 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Wczoraj się kochalismy na wieczór po 5 dniowej abstynencji. Dziś 2 krechy i teraz nie wiem czy jutro rano czy na wieczór lepiej?
    W takim razie potężna armia poszła w ruch gotowa na atak. Zobacz jutro ok 12 czy nadal krecha jest ciemna czy już jasnieje jak jasnieje atakuj męża jak nadal utrzymuje się ciemna to poczekaj do późnego wieczora. Ja jednak obstawiam na te 5dniowe to one myślę zrobią tam rewolucje. Weź gorącą kąpiel i trochę się powygimnastykuj jakieś ćwiczenia miesni w okolicach jajcorow szybciej pęknie jajo bo męża armia już tam czeka.

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 11 marca 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też, trzy dni bym zbierała, czasami mi się udaje poczekać a tu owu jednak dzień później :( nie utrafisz no! :)

    Dodka, głowa do góry, suple w rękę i do dzieła, musimy wygrać te walkę dziewczyny! :)
    A robiliście hormony i usg?

    Domi mąż ma rację, wiesz ile my tu badań robiliśmy? I często się okazuje, że za miesiąc wyniki są już inne, lepsze czasem gorsze. Nam też androlog powiedział, że nigdy nie wiadomo jaka partia plemników będzie. Na nie naprawdę wpływ ma wiele czynników, m.in. stres a tego ostatnio mieliście dużo przecież.

    Dodka91 lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 11 marca 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 31 wrote:
    W takim razie potężna armia poszła w ruch gotowa na atak. Zobacz jutro ok 12 czy nadal krecha jest ciemna czy już jasnieje jak jasnieje atakuj męża jak nadal utrzymuje się ciemna to poczekaj do późnego wieczora. Ja jednak obstawiam na te 5dniowe to one myślę zrobią tam rewolucje. Weź gorącą kąpiel i trochę się powygimnastykuj jakieś ćwiczenia miesni w okolicach jajcorow szybciej pęknie jajo bo męża armia już tam czeka.
    Jutro mąż od rana do wieczora w pracy. Więc chyba poczekam na niego jak coś. Co ma byc to będzie

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 11 marca 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie wiedziałam że jajo szybciej pęka od ćwiczeń :) zastosuje następnym razem :)

    Bukoooo? Jesteś? Co u ciebie? A ciekawa gdzie się zgubiła? :) dajcie znać :)

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 11 marca 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie takie Z innej beczki. Czy nasz problem Z zajściem to jest choroba. Czy mogę się wybrać na msze dla chorych? bo mi tak trochę głupio bo nie mam niby nic ciężkiego Ale Z drugiej strony coś jest nie tak

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 11 marca 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuuuunia wrote:
    Nawet nie wiedziałam że jajo szybciej pęka od ćwiczeń :) zastosuje następnym razem :)

    Bukoooo? Jesteś? Co u ciebie? A ciekawa gdzie się zgubiła? :) dajcie znać :)
    Ciekawa może W końcu test zrobila. I opija 2 krechy

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 11 marca 2016, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuuuunia wrote:
    Nawet nie wiedziałam że jajo szybciej pęka od ćwiczeń :) zastosuje następnym razem :)

    Bukoooo? Jesteś? Co u ciebie? A ciekawa gdzie się zgubiła? :) dajcie znać :)

    Przez te staranka dopoki nie usłyszałam że "naturalnie nie zajdzie Pani w ciążę z mężem " robiłam eksperymenty. Podczas stymulacji jeszcze nie skończyłam brać ostatniej tabletki a już czulam ze lobuzy rosną i mnie bolą jak na monitoringu wyszło że lada dzień zapytałam tylko jakiej wielkości muszą być żeby zaczęły pękać wtedy sobie obliczyłam że będzie lada chwila. Krótkie cwiczonko prawym kolanem do lewego łokcia i na przemian bolało ale co tam potem goraca kąpil. Lezenie ok 20min.Az mnie szczypalo tam na dole. Na koniec ❤ rano już mnie jajca nie bolaly a na następny dzień na monitoringu z jajca ani śladu. Lekarz oczywiście widzimy się za dwa tygodnie z pozytywnym testem ciążowym. Taaaaa żebym ja wcześniej wiedziała ...

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 11 marca 2016, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Ciekawa może W końcu test zrobila. I opija 2 krechy

    Też mi się tak wydaje. Daj jej Boże.Doda tyle optymizmu że o matko

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 11 marca 2016, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Mam pytanie takie Z innej beczki. Czy nasz problem Z zajściem to jest choroba. Czy mogę się wybrać na msze dla chorych? bo mi tak trochę głupio bo nie mam niby nic ciężkiego Ale Z drugiej strony coś jest nie tak

    Nieplodnosc to też choroba. Ale ty jesteś plodna i twój mąż też tylko trochę się tam pokomplikowało. Wiesz ile par nie wie że problem tkwi w facecie bo nie chce poddać się badaniu?lub co jakiś czas zmienia im się jakość nasienia?mnostwo!my kobiety tez bywa że nie owulujemy każdego m-ca. Modlitwa nie zaszkodzi a nawet doda więcej wiary i spokoju ducha.

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 11 marca 2016, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 31 wrote:
    Też mi się tak wydaje. Daj jej Boże.Doda tyle optymizmu że o matko
    Oby jej się udało. Ja U nas Angie szanse na poziomie 1% to chociaż niech ona się cieszy

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 11 marca 2016, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 31 wrote:
    Nieplodnosc to też choroba. Ale ty jesteś plodna i twój mąż też tylko trochę się tam pokomplikowało. Wiesz ile par nie wie że problem tkwi w facecie bo nie chce poddać się badaniu?lub co jakiś czas zmienia im się jakość nasienia?mnostwo!my kobiety tez bywa że nie owulujemy każdego m-ca. Modlitwa nie zaszkodzi a nawet doda więcej wiary i spokoju ducha.
    Tak tylko na tej mszy ksiądz namaszcza olejkiem I chodzą tam same babcie ja też bym chciała podejsc ale boję się że pomyślą taka młoda to co ona tu robi I nie widać żeby chora była.

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 12 marca 2016, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Tak tylko na tej mszy ksiądz namaszcza olejkiem I chodzą tam same babcie ja też bym chciała podejsc ale boję się że pomyślą taka młoda to co ona tu robi I nie widać żeby chora była.

    Jesteś plodna!bedziesz miała dziecko.! Nie jesteś chora!buziolki i jutro działaj jeszcze żeby wzmocnic armię męża :-) jajcor czeka!

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
‹‹ 255 256 257 258 259 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ