X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 12 marca 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodka91 wrote:
    Jak tylko będę miala wyniki dam znac a takie badania robi sie ze skierowaniem czy bez mozna ?

    Jak zrobisz prywatnie to bez skierowania :)

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 12 marca 2016, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska1985 wrote:
    No kluczowe kolejne 5 tygodni jak to sie mowi :). My po wynikach mojego zaczelismy brac androvit plus - znaczy on bral. Ale tylko 3 miesiace. Potem odstawil. Oprocz tego oboje zaczelismy sie zdrowiej odzywiac. Acha, i jeszcze jedna wazna rzecz. Poprzedni ginekolog mowil nam, zeby kochac sie codziennie. Zmienilam lekarza z kilku wzgledow i ten jak zobaczyl wyniki mojego, to,powiedzial, ze trzymac plemniki, trzymac i jeszcze raz trzymac :). Mielismy ponad 7 dni przerwy, seks, potem 2 dni przerwy, seks i to bylo dokladnie w owulacje. W poprzednich cyklach seks dwa, 1 dzien przed owu nic nie dawal. Dopiero dokladnie na kilka godzin przed owu (monitoring). Moze to jest sposob?

    Gratuluję! ! ! :* i wierzę że wszystko będzie dobrze! :*

    Kaska1985 lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 12 marca 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie przyciagam do Ciebie pozytywne myśli! Nie tracimy nadziei :)

    Buko, to tak jak u nas z tymi tabsami :) wszędzie ze sobą i jeszcze zioła codziennie parze :) ale czego się nie robi dla fasola ;)
    Też Ci się przyplątało bakteriostwo no :( ale może akurat się udało to i hsg nie będzie potrzebne :) trzymam kciuki! :*

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 12 marca 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuuuunia wrote:
    Lucku, my póki co bromka dostaliśmy ale endo kazał poczekać na androloga więc w czwartek się okaże czy ma brać czy nie. Endo twierdzi, że prolaktyna może bruździć w nasieniu ale zobaczymy co na to androlog. Ale powiem Ci, że póki co poszliśmy po zioła do ojców Bonifratrów i pijemy. po kilku tyg picia mąż zbadał prolaktyne i z 550 spadło do 450. nadal dużo ale może jak dłużej popije to się unormuje. Testo mamy w normie ale mógłby być wyższy, zobaczymy czy się podniesie za jakiś czas. O prolaktynie dowiedzieliśmysię w lutym więc dopiero co. Z nasieniem walczymy od listopada i mąż brał profertil, teraz się skończył i czekamy co powie androlog. Teraz zostały zioła, Wit C, omega, mleczko pszczele, magnez i Salfazin oraz orzechy brazylijskie.
    Lucku a wy od kiedy walczycie z PRL?
    my walczymy z prolaktyna od stycznia, od poczatku roku je bromka narazie nie robił prl ale widze róznice na plus bo wczesniej ze zblizeniami był problem a teraz normalnie szalejemy :)

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie tak sobie na to skrycie liczę, bo jakbym miała posiew ok, to hsg by było pod koniec marca, a przez dodatkowe leczenie najwcześniej będzie pod koniec kwietnia, więc jedna szansa więcej :)
    I natchnęłyście mnie do tego żeby kupic żel Conceive plus albo proseed. Kasia jest kolejną osobą a forum która pisze, że się udało przy stosowaniu żelu, teraz przeglądam wątek o Conceive na forum i dzewczyny, które na początku w nim się wypowiadały (grudzień 2013), mają już 1,5 roczne dzieciaczki, więc wychodzi, że zaraz po zastosowaniu żelu się udało :D

    Kaska1985 lubi tę wiadomość

  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 12 marca 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 wrote:
    my walczymy z prolaktyna od stycznia, od poczatku roku je bromka narazie nie robił prl ale widze róznice na plus bo wczesniej ze zblizeniami był problem a teraz normalnie szalejemy :)

    A jak zareagował na Bromka? Mój nie ma typowych objawów hiperprolaktyno... więc nawet nie wiedzieliśmy, że może coś być nie tak z hormonami. A wysoką ma?

    Buko my też mamy, raz użyliśmy dopiero ale poślizg jest :) a ja ogólnie mam mało śluzu wiec super było :)

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 12 marca 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek a androlog to wam coś powiedział, że to nasienie to przez prl właśnie czy nic takiego nie mówił?
    A na podwyższenie testo pewnie nic nie dał bo te hormony są zależne i podobno jak wyższa prl to niższy testo i odwrotnie, więc może liczy na to, że jak prl się obniży to testo podniesie :) i pewnie tak będzie! :)

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już zamówiłam, może w poniedziałek już będzie do odbioru, ale już jestem po owu, to dopiero w kolejnym cyklu użyję ;D

  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 12 marca 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trzymam kciuki za owoc tego cyklu u Ciebie i żebyś nie musiała robić hsg :*
    A Ty trzymaj za armię mojego męża dziś bo dziś ostatnie <3 przed badaniem nasienia w czwartek i liczę na to, że ten jeden wyjątkowy żołnierz zaczeka pięknie na moje jajo :) dziś dopiero 12 dc wiec ten żołnierz musi być cierpliwy :P może doczeka do owu! :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 marca 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziunia chlopak na spokojnie sobie dotrzebnie bedzie sie stresowal ze go konkurencja goni ;)

    Angie trzymam kciuki oby to bylo to ;)

    Kasia u nas poki co czekamy na @ i IUI ;) prawdopodobnie wypadnie 1kwietnia ;)
    hsg zrobilam sa drozne wiec dodatkowo przeplukali ;)

    jutro jedziemy na warsztaty psychologiczne rodzice dzieki dawstwu :D

    Angie 31, Edziuuuuuuuunia lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziunia, to chyba masz długie cykle albo owu późno?
    Już kiedyś pisałam ten dowcip jak sobie radzą małe słabe plemniczki :D
    Ania to już niedługo, trzymamy kciuki :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 12 marca 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Edziunia chlopak na spokojnie sobie dotrzebnie bedzie sie stresowal ze go konkurencja goni ;)

    Angie trzymam kciuki oby to bylo to ;)

    Kasia u nas poki co czekamy na @ i IUI ;) prawdopodobnie wypadnie 1kwietnia ;)
    hsg zrobilam sa drozne wiec dodatkowo przeplukali ;)

    jutro jedziemy na warsztaty psychologiczne rodzice dzieki dawstwu :D

    Aniu trzymam kciuki :). Ja mialam droznosc w grudniu i prawy jajowod byl lekko przytkany. Z tego jajowodu byla owulka w tym cyklu szczesliwym :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 12 marca 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuuuunia wrote:
    A jak zareagował na Bromka? Mój nie ma typowych objawów hiperprolaktyno... więc nawet nie wiedzieliśmy, że może coś być nie tak z hormonami. A wysoką ma?

    Buko my też mamy, raz użyliśmy dopiero ale poślizg jest :) a ja ogólnie mam mało śluzu wiec super było :)
    Przed badaniami mąż czuł się osłabiony głową go bolała i problemy były już z wzwodem... wyslalam go na hormony i wyszło lekarz dał mu tego bromka na testo nic ma bo właśnie mówił że gdy PRL się obniży to testo wzrosnie. Po dwóch miesiącach jest różnica głowa nie boli jest ochota na seks :) a chodzimy do endokrynologa mówił że to może wpływać na nasienie i może być przeszkodą w zajścia ciążę w kwietniu zobaczymy co wyjdzie może wizyta u androloga nie będzie potrzebna

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 12 marca 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 wrote:
    Przed badaniami mąż czuł się osłabiony głową go bolała i problemy były już z wzwodem... wyslalam go na hormony i wyszło lekarz dał mu tego bromka na testo nic ma bo właśnie mówił że gdy PRL się obniży to testo wzrosnie. Po dwóch miesiącach jest różnica głowa nie boli jest ochota na seks :) a chodzimy do endokrynologa mówił że to może wpływać na nasienie i może być przeszkodą w zajścia ciążę w kwietniu zobaczymy co wyjdzie może wizyta u androloga nie będzie potrzebna
    Z tego co pamiętam to PRL norma była 25 a on miał 89 i w drugim badaniu 91

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój będzie badał FSH,LH Testosteron TSH oraz estradiol i prolaktyna
    te poleciła nam Pani w labie, gdzie badaliśmy nasienie - dołożyć coś do tego zestawu?, powtórka badań nasienia - posiew wyszedł OK.
    dopiero w kwietniu, następne starania dopiero w maju...
    u nas problem z ilością plemników i ruchliwością

    liczba plemników w 1ml - 6mln
    w ejakulacie - 25mln (4,2ml)
    upłynnienie 55minut
    ruch postepowy 7%
    ruch wolny 9%
    ruch inny (?) 16 %
    nieruchome 68%
    plemników żywych 60%
    morfologia 7%

    na razie salfazin, maca, androvit plus
    i czekamy na powtórne badanie
    w międzyczasie właśnie badania hormonów zrobimy i usg
    jakby wyszły złe hormony, to od razu do androloga iść? Czy czekać na powtórne wyniki badań nasienia?


    aaa przeciwciała przeciwplemnikowe jeszcze poleciła zrobić, bo jest za dużo żywych nieruchliwych

    ps. dwa razy udało nam się zajść, były to ciąże biochemiczne niestety, ale się da ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2016, 20:15

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 12 marca 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziewczyny czasem kucie w jajnikach i biała wydzielina, @ miałam miec 6 marca i nadal nie ma. Być moze to po tych globulkach dopochwowych macmiror się spóźnia. Czy któraś z was je stosowała?
    Chyba jutro zrobię test...

    ojejku, jusst, Dodka91 lubią tę wiadomość

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 12 marca 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    U mnie dziewczyny czasem kucie w jajnikach i biała wydzielina, @ miałam miec 6 marca i nadal nie ma. Być moze to po tych globulkach dopochwowych macmiror się spóźnia. Czy któraś z was je stosowała?
    Chyba jutro zrobię test...
    Ja stosowałam i nigdy okres po nich mi się nie spóźnial. Zrób test jutro czuje że to jest to.:-)

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2016, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa, rób ten test :D będziesz trzecim cudem :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa rób test! Miałam tak samo.

    Moj był umówiony na badanie nasienie na piatek (spore i od bardzo dawna żylaki powrózka) u mnie wtedy wypadał ostatni dzien cyklu.

    W zwiazku, ze moj przejmował sie i stresował badaniami pomyslałam, zd zrobie test. Ot tak, dla jaj w sumie...

    I co?

    Grube dwie krechy jak na owulacyjnych!

    I odwołaliśmy badania... :)

    Ciekawe z czego sie bardziej ucieszył, ze nie musi isc sie badać czy, ze bedzie tata ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 08:35

    Edziuuuuuuuunia, Dodka91 lubią tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 13 marca 2016, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana, Ojejku i jusst dziękuję wam kochane za te miłe słowa potem test zrobię bo musze go dopiero kupić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 08:28

‹‹ 257 258 259 260 261 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ