Tydzień dla Płodności   

Uwaga: to już ostatnia szansa!   
Nie zwlekaj - zbadaj swoją płodność - pierwsza wizyta 1zł!
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bardzo kiepskie wyniki nasienia a happyend :)
Odpowiedz

Bardzo kiepskie wyniki nasienia a happyend :)

Oceń ten wątek:
  • Dżozu Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 28 sierpnia, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Dżozu ale to są bardzo dobre wyniki więc skąd niepokój? Macie wartości referencyjne obok. Jedynie mogłyby być bardziej ruchliwe ale to suplementy pewnie pomogą.

    Ruch i plemniki o nieprawidlowej budowie.. dzięki serdeczne za pomoc:)

  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 28 sierpnia, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelsa28 wrote:
    Dobra, wyskoczył mi Twój post w wątku który stworzyłaś.
    Enterococcus faecalis wykryty u Twojego partnera zmniejsza ilość (i pewnie też jakość) nasienia.
    Nie sądzę żeby jakikolwiek lekarz kwalifikował do ivf bez przeleczenia. Niech partner idzie teraz do urologa który zajmie się wyleczeniem tego i wtedy zobaczycie co dalej.
    Tak, już byliśmy, już jest w trakcie leczenia. Ja czekam na wynik badania bo też mi kazał zrobić.
    A powiedz mi co myślisz o tym FSH, które niestety jest powyżej normy?? 😔

  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 28 sierpnia, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelsa28 wrote:
    A ile się już staracie? Bakterie w nasieniu mogła wpływać na wyniki nasienia. (A swoją drogą jaka bakteria?) Pewnie każą przeleczyć i powtórzyć seminogram. Żylaki którego stopnia? Możecie do tego października zadbać sobie o styl życia, suple itd, może to plus wyleczenie bakterii trochę pomoże i do inseminacji Was zakwalifikują najpierw.
    My z dopiero co rozpoznanym OAT byliśmy w marcu 24, staramy sie od 11.23 i zaproponowali nam inseminację najpierw… może uznali że jeszcze psychicznie nie jesteśmy gotowi, albo że to za krótki czas starań, nie wiem. U męża fsh też podwyższone, ponoc nic sie z nim nie da zrobic, testosteron w normie.
    A jakie macie te wyniki nasienia dokładnie?
    My też staramy się od listopada 23r

  • Nelsa28 Znajoma
    Postów: 28 4

    Wysłany: 29 sierpnia, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneMarie1234 wrote:
    Tak, już byliśmy, już jest w trakcie leczenia. Ja czekam na wynik badania bo też mi kazał zrobić.
    A powiedz mi co myślisz o tym FSH, które niestety jest powyżej normy?? 😔
    O, to super, to możecie mieć nadzieję, że się poprawi 😊 szczerze przyznam, że aż takiej wiedzy nie mam odnośnie fsh, mojemu mężowi lekarz powiedział, że po prostu tak ma i się z tym nic nie da zrobić 🥲

    👱🏼‍♀️(28):Subkliniczna niedoczynność tarczycy, euthyrox 37,5 od początku starań, AMH 1,76
    ✔️kariotyp-ok
    ✔️sono hsg-ok
    👱🏼‍♂️(35):Asthenoteratozoospermia- 54mln, PS+PR= 4,6mln, morfologia 1%
    ✖️FSH lekko podwyższone, reszta ok

    ⏳12cs
    💉IUI planowane na 10.24
  • Nelsa28 Znajoma
    Postów: 28 4

    Wysłany: 29 sierpnia, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneMarie1234 wrote:
    My też staramy się od listopada 23r
    O, No to zabawnie 🙈 ja już trochę „zluzowałam”, chociaz wpływa to na mnie mimo wszystko. Jemy suple, jakieś oleje dołączyłam nam ostatnio, luźne gatki i żyjemy sobie próbując sami, chociaż też się nie mogę doczekać aż coś się zacznie dziać z iui czy ivf.
    Kilka dni temu mąż dostał wyniki drugiego badania nasienia, jest trochę lepiej, ale to lepiej to znaczy niecałe 5 mln plemników w ruchu postępowym i nadal morfologia 1%, także się okaże czy do inseminacji styknie…

    👱🏼‍♀️(28):Subkliniczna niedoczynność tarczycy, euthyrox 37,5 od początku starań, AMH 1,76
    ✔️kariotyp-ok
    ✔️sono hsg-ok
    👱🏼‍♂️(35):Asthenoteratozoospermia- 54mln, PS+PR= 4,6mln, morfologia 1%
    ✖️FSH lekko podwyższone, reszta ok

    ⏳12cs
    💉IUI planowane na 10.24
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2495 6156

    Wysłany: 29 sierpnia, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka, Sikorka - co u Was, dziewczyny ?

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 438 383

    Wysłany: 29 sierpnia, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie stara bieda, w poniedziałek idę na powtórne wymazy mam nadzieję że wybiliśmy dziada i w końcu będzie można zacząć się starać, w tym cyklu biore NAC zobaczymy w poniedziałek co urośnie:) a poza staraczkowego życia pod koniec września mam urlop, dlugooo wyczekany :)

    A u Was jak tam? :)

  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2495 6156

    Wysłany: 29 sierpnia, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    U mnie stara bieda, w poniedziałek idę na powtórne wymazy mam nadzieję że wybiliśmy dziada i w końcu będzie można zacząć się starać, w tym cyklu biore NAC zobaczymy w poniedziałek co urośnie:) a poza staraczkowego życia pod koniec września mam urlop, dlugooo wyczekany :)

    A u Was jak tam? :)
    U nas mąż skończył antybiotyk, bierze już docelową dawkę bromka no i czekamy… za tydzień krew na próby wątrobowe i testo 😊 a na koniec września prolaktyna do kontroli, w październiku mamy wizytę.
    Ja już niestety zapomniałam, że byłam na urlopie… 😭 gdzieś wyjeżdżacie ?

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 29 sierpnia, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Chmurka, Sikorka - co u Was, dziewczyny ?


    U nas również stara bieda. Ogółem maz przyjmuje dalej clo i atrozol, suple, ostatnio badał testosteron to miał 1000, fsh waha się między 5 a 6.

    Wspomagamy się trochę medycyna naturalna, mam nadzieje, ze będą efekty. 😂

    elektro96 lubi tę wiadomość

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 438 383

    Wysłany: 29 sierpnia, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elektro narazie bez planów ale ten rok nas tak przeczołgał że pewnie wleci jakiś allinclusive. :)

    Chmurko warto chwytać się wszystkiego:D

    elektro96, Chmurka21 lubią tę wiadomość

  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 29 sierpnia, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelsa28 wrote:
    O, to super, to możecie mieć nadzieję, że się poprawi 😊 szczerze przyznam, że aż takiej wiedzy nie mam odnośnie fsh, mojemu mężowi lekarz powiedział, że po prostu tak ma i się z tym nic nie da zrobić 🥲
    A czy Wasz lekarz też powiedział że przy podwyższonym FSH jest większy problem? Nam tak powiedział, że "gdyby była sama bakteria - wyleczymy, żylaki - zoperujemy, ale podwyższone FSH to już jest problem "

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia, 22:54

  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 29 sierpnia, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelsa28 wrote:
    O, No to zabawnie 🙈 ja już trochę „zluzowałam”, chociaz wpływa to na mnie mimo wszystko. Jemy suple, jakieś oleje dołączyłam nam ostatnio, luźne gatki i żyjemy sobie próbując sami, chociaż też się nie mogę doczekać aż coś się zacznie dziać z iui czy ivf.
    Kilka dni temu mąż dostał wyniki drugiego badania nasienia, jest trochę lepiej, ale to lepiej to znaczy niecałe 5 mln plemników w ruchu postępowym i nadal morfologia 1%, także się okaże czy do inseminacji styknie…
    No to powiem że ja też wyluzowałam od jakichś dwóch miesięcy. Początki były najgorsze, co dostałam okres to płacz.. wtedy nie wiedzieliśmy co się dzieje i co jest przyczyną niepowodzeń. Teraz dużo jaśniej..
    Mój bierze olej z czarnuszki od trzech miesięcy ale efektów niemal zero. Libido powiedziałbym że spada coraz bardziej. Tak, bieliznę tez zmienił na luźniejsza, stara się więcej ruszać, zapisał się na siłownię..
    Kurcze 5 mln u Was to dużo... Chcielibyśmy tyle mieć. U nas dopiero powtórne, drugie w sumie nadanie za miesiąc, po zakończeniu antybiotyków. Myślę o iui, a najlepiej od razu ivf. Sądzę że nie ma czasu czekać... Jeśli wyniki nasienia po antybiotykoterapii i operacji żylaków okażą się bez zmian, będę naciskać lekarza...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia, 22:55

  • Nelsa28 Znajoma
    Postów: 28 4

    Wysłany: 29 sierpnia, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneMarie1234 wrote:
    A czy Wasz lekarz też powiedział że przy podwyższonym FSH jest większy problem? Nam tak powiedział, że "gdyby była sama bakteria - wyleczymy, żylaki - z operujemy ale podwyższone FSH to już jest problem "
    Coś w tym stylu, bo właśnie uznał że niestety nawet nie ma rozwiązania na to. Na testosteron są leki, na fsh z tego co wiem nie, a przyczyn się nie da za bardzo usunąć:
    „Podwyższone poziomy FSH u mężczyzn mogą wskazywać na problemy związane z funkcjonowaniem jąder, takie jak:

    - **Pierwotna niewydolność jąder**: Może być spowodowana różnymi czynnikami, w tym uszkodzeniami jąder, chorobami genetycznymi (np. zespół Klinefeltera) lub infekcjami.
    - **Uszkodzenie jąder**: Może być wynikiem urazów, radioterapii, chemioterapii lub infekcji (np. świnki).

    Jednakże, niewielkie przekroczenie normy nie musi od razu oznaczać poważnych problemów zdrowotnych. Warto skonsultować się z lekarzem, który zinterpretuje wynik w kontekście innych badań i objawów klinicznych.”

    Tylko fsh to jedno, a reszta czynników to drugie. Z jednej strony dobrze, że Wam cudów ten lekarz nie obiecuje, ale z drugiej wiele się może wydarzyć po usunięciu pozostałych czynników. Nam się trochę wyniki przez pół roku poprawiły, cudów nie ma, ale też nie mieliśmy za bardzo pola do popisu w zmianie stylu życia czy leczeniu jakiejś bakterii, także bądź dobrej myśli :)

    👱🏼‍♀️(28):Subkliniczna niedoczynność tarczycy, euthyrox 37,5 od początku starań, AMH 1,76
    ✔️kariotyp-ok
    ✔️sono hsg-ok
    👱🏼‍♂️(35):Asthenoteratozoospermia- 54mln, PS+PR= 4,6mln, morfologia 1%
    ✖️FSH lekko podwyższone, reszta ok

    ⏳12cs
    💉IUI planowane na 10.24
  • misza90 Przyjaciółka
    Postów: 94 178

    Wysłany: 30 sierpnia, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Informatyk

    Eh dziewczyny to aż dziwne mój mąż też informatyk.
    U nas wyniki byly bardzo nieciekawe.

    Teraz będziemy próbować całą procedurę jeszcze raz. Od dwóch miesiecy profertil okej z czarnuszki , orzechy brazylijskie i sok pomidorowy.
    Zrobimy badanie po 3 miesiacach, a ok poprzedbiego badania 4 lata. Jestem mega ciekawa wyniku, u kogoś sie po kilku latach poprawily wyniki?

    Mąż kryptozoospermia, zamrożone plemniki, Pick-up 18.10 transfer odwołany - hiperstymulacja
    Mamy ❄️❄️❄️❄️❄️
    27.12 Transfer 5 dniowej blastki
    30.12 beta 40 🥰
    1.09.2020 Blanka 🥳
    14.11.2022 FET 4.2.1 nieudany
    16.01.2023 FET 4.2.2
    7dpt 24,3 bhcg
    9 dpt 40,6
    11 dpt 48 :(
    22.04 transfer 4.22 i 3.22 🙏
    Transfer nieudany
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 438 383

    Wysłany: 30 sierpnia, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misza a jak wyniki hormonów i usg?

  • misza90 Przyjaciółka
    Postów: 94 178

    Wysłany: 30 sierpnia, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To są poorzedbie wyniki badan z lipca 2019

    FSH 18,4
    LH 11,5
    Testosteron w normie
    Kariotyp Ok
    W usg jakieś nieznaczące żpn

    Mąż kryptozoospermia, zamrożone plemniki, Pick-up 18.10 transfer odwołany - hiperstymulacja
    Mamy ❄️❄️❄️❄️❄️
    27.12 Transfer 5 dniowej blastki
    30.12 beta 40 🥰
    1.09.2020 Blanka 🥳
    14.11.2022 FET 4.2.1 nieudany
    16.01.2023 FET 4.2.2
    7dpt 24,3 bhcg
    9 dpt 40,6
    11 dpt 48 :(
    22.04 transfer 4.22 i 3.22 🙏
    Transfer nieudany
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 438 383

    Wysłany: 30 sierpnia, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki żeby udało się wyprowadzić wyniki na w miarę dobre :)

  • misza90 Przyjaciółka
    Postów: 94 178

    Wysłany: 30 sierpnia, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie po takim czasie mozna sie wszystkiego spodziewać.. moze azoo ale może być tez troszkę lepiej :) jeszcze 1,5 miesiaca i robimy badania

    Mąż kryptozoospermia, zamrożone plemniki, Pick-up 18.10 transfer odwołany - hiperstymulacja
    Mamy ❄️❄️❄️❄️❄️
    27.12 Transfer 5 dniowej blastki
    30.12 beta 40 🥰
    1.09.2020 Blanka 🥳
    14.11.2022 FET 4.2.1 nieudany
    16.01.2023 FET 4.2.2
    7dpt 24,3 bhcg
    9 dpt 40,6
    11 dpt 48 :(
    22.04 transfer 4.22 i 3.22 🙏
    Transfer nieudany
  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 31 sierpnia, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój zupełnie #nieinformatyk 😂 wiec albo wyjątek potwierdza regule, albo jednak nie ma reguly 😅

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 438 383

    Wysłany: 31 sierpnia, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurko a praca siedzącą?

    U nas wleciało biurko więc teraz 1/2 pracy mąż stoi i nawet się przyzwyczaił :)

‹‹ 13 14 15 16 17
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ