X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bardzo kiepskie wyniki nasienia a happyend :)
Odpowiedz

Bardzo kiepskie wyniki nasienia a happyend :)

Oceń ten wątek:
  • Wyobraźnia87 Przyjaciółka
    Postów: 121 45

    Wysłany: 4 października, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    Ciekawe, że żylaki były wyczuwalne ale na USG ich nie zobaczył. Zwykle jest na odwrót. Może należy poszukać drugiej opini w USG? Są lepsi i gorsi lekarze w obrazowaniu - nasłuchałam się tego dużo w życiu bo przyjaciel instaluje i szkoli lekarz z obsługi USG :D

    Mój mąż miał polecone przed operacją USG u dr Keller w Waw jako top specjaliście USG urologicznych w mieście. Mąż miał stwierdzone żylaki II st. po lewej stronie. Keller znalazła jeszcze maluteńkie po prawej stronie (wcześniej inny lekarz nie widział), więc operację zrobili po obu stronach.
    Ten lekarz też niby był dobry. Powiedział ze tak jakby wyczuł małego żylaka, ale na usg go nie zobaczył więc stwierdził że może to nie to ale lepiej powtórzyć badanie wieczorem .Natomiast my i tak będziemy kolejne usg robić u innego lekarza żeby porównać tylko najpierw czekamy na wyniki badań genetycznych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października, 07:29

    Valie05 lubi tę wiadomość

    25.01.2011- po 16 miesiącach starań Antos 🩵 09.2018 💔
  • AnneMarie1234 Koleżanka
    Postów: 32 3

    Wysłany: 7 października, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyobraźnia87 wrote:
    Cześć dziewczyny. Staramy się o Maluszka ( ja mam syna z poprzedniego związku). Zrobiliśmy badania i okazało się że w nasieniu nie ma zupełnie plemników. Tsh, prolaktyna, LH, testosteron w normie natomiast FSH 14,60 przy normie 0,95-11,95. Podpowiedzcie czy myślicie ? Czy to na tyle wysokie FSH że nie ma co mieć nadzieji że gdzieś tam te plemniczki jeszcze są tylko zablokowane ?
    Mój D jest w podobnej sytuacji. FSH podwyższone, 12.40 przy tej samej normie. Ma stwierdzone duże żylaki po lewej stronie. Trzymamy się tego że to jest przyczyna tragicznych wyników. Oby... Czekamy na termin operacji

  • AnneMarie1234 Koleżanka
    Postów: 32 3

    Wysłany: 7 października, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyobraźnia87 wrote:
    Ten lekarz też niby był dobry. Powiedział ze tak jakby wyczuł małego żylaka, ale na usg go nie zobaczył więc stwierdził że może to nie to ale lepiej powtórzyć badanie wieczorem .Natomiast my i tak będziemy kolejne usg robić u innego lekarza żeby porównać tylko najpierw czekamy na wyniki badań genetycznych.
    Dobrze robicie, idźcie do innego sprawdzić. My też trafiliśmy do drugiego, bo partnerowi nie pasował ten pierwszy lekarz jakoś, ale i żeby potwierdzić żylaki. Potwierdzone u dwóch, więc jest pewność

  • Wyobraźnia87 Przyjaciółka
    Postów: 121 45

    Wysłany: 7 października, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneMarie1234 wrote:
    Mój D jest w podobnej sytuacji. FSH podwyższone, 12.40 przy tej samej normie. Ma stwierdzone duże żylaki po lewej stronie. Trzymamy się tego że to jest przyczyna tragicznych wyników. Oby... Czekamy na termin operacji
    Ja też bym chciała, żeby to była wina żylaków i żeby po zoperowaniu okazało się że jakieś plemniczki sie pojawiają. Za 10 dni mamy wizytę u mojego ginekologa który jest też andrologiem i pracuje w klinice niepłodności. A później u kolejnego androloga od spraw trudnych 🫣do tego czasu już powinny przyjść wyniki genetyki których bardzo się obawiam.

    25.01.2011- po 16 miesiącach starań Antos 🩵 09.2018 💔
  • Ewaewa36 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 8 października, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem tu nowa. Mój mąż robił badanie nasienia o to wyniki
    Czas upłynnienia < 30 min
    Objętość 2,7
    Kolor szary- opalizujący
    pH 7,8
    Komórki okrągłe >5
    Leukocyty >1
    Koncentracja 0,95 min/ml
    Całkowita liczba w ejakulacie 2,57 mnl
    Co o tym sądzicie?

  • Valie05 Autorytet
    Postów: 265 270

    Wysłany: 9 października, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewaewa36 wrote:
    Witam jestem tu nowa. Mój mąż robił badanie nasienia o to wyniki
    Czas upłynnienia < 30 min
    Objętość 2,7
    Kolor szary- opalizujący
    pH 7,8
    Komórki okrągłe >5
    Leukocyty >1
    Koncentracja 0,95 min/ml
    Całkowita liczba w ejakulacie 2,57 mnl
    Co o tym sądzicie?

    Bardzo słabe wyniki. Robiliście jakąś dodatkową diagnostykę?

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅ Bx i 4/5 KIRów ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • Ewaewa36 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 9 października, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    Bardzo słabe wyniki. Robiliście jakąś dodatkową diagnostykę?
    Jeszcze nie dopiero zaczęliśmy przygodę z badaniami u męża i wizyte mamy u doktorki dopiero 22 października. Musimy czekać

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 489 409

    Wysłany: 9 października, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zróbcie najlepiej przed wizytą badania hormonów, testosteron,LH,FSH, prolaktyna to już lekarz będzie mógł na czymś bazować.

  • Ewaewa36 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 9 października, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki za info. A mam jeszcze pytanie a jak przed badaniem był przeziębiony to mogło to aż tak wpłynąć na badanie ?

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 489 409

    Wysłany: 9 października, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogło nie musiało, jeżeli była gorączka to pewnie tak. Możecie dla świętego spokoju w tak zwanym między czasie powtórzyć badania. Trzymam za Was kciuki żeby okazało się że przyczyna jest łatwa do wyeliminowania. :)

  • Ewaewa36 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 października, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info i wasze wsparcie.

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 647 932

    Wysłany: 11 października, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Co tam u Was dobrego?

    Słyszałyście o leczeniu Menopurem? Ostatnio poznałam dziewczynę, której facet praktycznie nie miał plemników, leczenie było tym specyfikiem, poprawiło się na tyle, ze zaszli w ciąże naturalnie. Szukam lekarza, który proponuje takie leczenie. Niestety oni leczyli się gdzieś za granica.

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 489 409

    Wysłany: 11 października, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z nowości przełomowych to w sumie żadnych. W styczniu planujemy badania nasienia. Ja dziś byłam na wymazach przed SONO HSG i jak wszystko pójdzie ok to za dwa tygodnie będziemy sprawdzać czy jajowody są drożne :)

    Endometrium ładne 10 cm. Owulacja prawdopodobnie była. Brakuje tylko silnego plemniczka.. :c

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października, 20:18

    Chmurka21 lubi tę wiadomość

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 489 409

    Wysłany: 11 października, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u Ciebie Chmurko?
    Co do pytania nam androlog wspominal o kuracji zastrzykami ale czy tymi to nie wiem..

  • AnneMarie1234 Koleżanka
    Postów: 32 3

    Wysłany: 12 października, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyobraźnia87 wrote:
    Ja też bym chciała, żeby to była wina żylaków i żeby po zoperowaniu okazało się że jakieś plemniczki sie pojawiają. Za 10 dni mamy wizytę u mojego ginekologa który jest też andrologiem i pracuje w klinice niepłodności. A później u kolejnego androloga od spraw trudnych 🫣do tego czasu już powinny przyjść wyniki genetyki których bardzo się obawiam.
    W jakim rejonie Polski jesteście?
    Nam genetykę androlog zlecił dopiero kiedy operacja nie przyniesie rezultatu :/

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 647 932

    Wysłany: 12 października, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    A u Ciebie Chmurko?
    Co do pytania nam androlog wspominal o kuracji zastrzykami ale czy tymi to nie wiem..


    A u nas raczej bez zmian… w zeszłym tyg mąż zrobił badania hormonów i wszystko wyglada ładnie, może testosteron lekko za wysoki, ale poniżej 1000, wiec chyba może być 😂 fsh ok. 5, a już bywało 6 🫣 No i jakoś niedługo mąż chce zrobić badania nasienia, a wtedy zobaczymy co będzie. Chyba będziemy szukać nowego lekarza :/

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 489 409

    Wysłany: 12 października, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie jakiegoś lekarza na oku? :)

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 647 932

    Wysłany: 12 października, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    A macie jakiegoś lekarza na oku? :)

    Na razie średnio 😂 może iść do tego Wolskiego, on ponoć najbardziej ogarnia

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Valie05 Autorytet
    Postów: 265 270

    Wysłany: 12 października, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka21 wrote:
    Hej dziewczyny. Co tam u Was dobrego?

    Słyszałyście o leczeniu Menopurem? Ostatnio poznałam dziewczynę, której facet praktycznie nie miał plemników, leczenie było tym specyfikiem, poprawiło się na tyle, ze zaszli w ciąże naturalnie. Szukam lekarza, który proponuje takie leczenie. Niestety oni leczyli się gdzieś za granica.

    My jesteśmy właśnie na wakacjach w Afryce 😀 akurat wczoraj minęło 6 miesięcy od operacji żpn mężan ale badanie musi poczekać aż wrócimy za 2 tyg.

    Mój ginekolog który jest też andrologiem ( Milewczyk z Waw) proponował nam leczenie męża zastrzykami z gonatropinami. Są to leki stymulujące u kobiet owulację i używane w stymulacji invitro (u mnie był mensinorm który jest zamiennikiem menopur) ale stosuje się je także do pobudzenia produkcji plemników. Zastanawialiśmy się nad tym i robiliśmy research. Wyszło nam że skuteczność to na dwoje babka wróżyła - u jednych pomaga, u innych nie. Na wyniki leczenia trzeba czekać około 3 miesiące jako to u mężczyzn. Stwierdziliśmy że ze względu na naszą już frustrację leczeniem i wiek, idziemy po operacji żpn od razu w invitro i nie będziemy próbować gonatropin.

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅ Bx i 4/5 KIRów ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 489 409

    Wysłany: 12 października, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łał gdzie konkretnie jesteście? :) wyślij trochę ciepła! :)

‹‹ 17 18 19 20 21
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ