X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bardzo kiepskie wyniki nasienia a happyend :)
Odpowiedz

Bardzo kiepskie wyniki nasienia a happyend :)

Oceń ten wątek:
  • Valie05 Autorytet
    Postów: 265 270

    Wysłany: 13 października, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy w Namibii. Jeździmy po kraju Toyota 4x4 z namiotami na dachu 😀 jest tak 30-34 stopnie. Wysyłam Wam słoneczka! ☀️

    Chmurka21 lubi tę wiadomość

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅ Bx i 4/5 KIRów ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 489 409

    Wysłany: 13 października, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ohhh cudownie :) odpoczywajcie dużo! :)

    Valie05 lubi tę wiadomość

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 647 932

    Wysłany: 13 października, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    My jesteśmy właśnie na wakacjach w Afryce 😀 akurat wczoraj minęło 6 miesięcy od operacji żpn mężan ale badanie musi poczekać aż wrócimy za 2 tyg.

    Mój ginekolog który jest też andrologiem ( Milewczyk z Waw) proponował nam leczenie męża zastrzykami z gonatropinami. Są to leki stymulujące u kobiet owulację i używane w stymulacji invitro (u mnie był mensinorm który jest zamiennikiem menopur) ale stosuje się je także do pobudzenia produkcji plemników. Zastanawialiśmy się nad tym i robiliśmy research. Wyszło nam że skuteczność to na dwoje babka wróżyła - u jednych pomaga, u innych nie. Na wyniki leczenia trzeba czekać około 3 miesiące jako to u mężczyzn. Stwierdziliśmy że ze względu na naszą już frustrację leczeniem i wiek, idziemy po operacji żpn od razu w invitro i nie będziemy próbować gonatropin.

    Ooo, dzięki za info.
    Mój maz był leczony na początku 4 tyg ovitrelle, ale to chyba właśnie nie to samo co menopur. Muszę poczytać o tym ginekologu, bo tez jestem z Warszawy :)


    Super, udanych wakacji!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października, 15:26

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2512 6164

    Wysłany: 13 października, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny. U nas nic nowego. Ostatnio znów mały spadek testosteronu, chyba przez zmianę dawkowania clo. Teraz mąż będzie brać pół tabletki dziennie, zobaczymy jak efekty. Póki co badań nasienia jeszcze nie było. W listopadzie mina 3 miesiące od przeleczenia gronkowca i włączenia Bromocornu, więc pewnie będzie to dobry moment na kontrolę 😊
    Obecnie będziemy badać się na pasożyty, dodatkowo chciałabym jeszcze sprawdzić kiry i hlac oraz kariotypy. 😊
    A Wy kiedy planujecie kontrolę u swoich mężczyzn?

    Valie, udanego wypoczynku ♥️

    26 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Wyobraźnia87 Przyjaciółka
    Postów: 121 45

    Wysłany: 13 października, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneMarie1234 wrote:
    W jakim rejonie Polski jesteście?
    Nam genetykę androlog zlecił dopiero kiedy operacja nie przyniesie rezultatu :/
    Warszawa. Mój lekarz od razu sms napisał że mamy się zapisać do niego do kliniki a wcześniej wykonać badania ( w tym genetykę)

    25.01.2011- po 16 miesiącach starań Antos 🩵 09.2018 💔
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 489 409

    Wysłany: 13 października, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie narazie mąż spokój. Ja idę na Sono HSG ale nie czytam nic żeby się nie zrazić :P

    Chmurka21 lubi tę wiadomość

  • Wyobraźnia87 Przyjaciółka
    Postów: 121 45

    Wysłany: 13 października, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy w piątek wizytę w klinice u mojego ginekologa który jest też andrologiem. A 10 dni później idziemy jeszcze do Wolskiego. Zobaczmy co zaproponują.

    elektro96, Sikoreczkaaa lubią tę wiadomość

    25.01.2011- po 16 miesiącach starań Antos 🩵 09.2018 💔
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2512 6164

    Wysłany: 13 października, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    U mnie narazie mąż spokój. Ja idę na Sono HSG ale nie czytam nic żeby się nie zrazić :P
    I to jest najlepsze podejście. Naprawdę nie warto czytać i się nakręcać 😊

    26 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2512 6164

    Wysłany: 13 października, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyobraźnia87 wrote:
    My mamy w piątek wizytę w klinice u mojego ginekologa który jest też andrologiem. A 10 dni później idziemy jeszcze do Wolskiego. Zobaczmy co zaproponują.
    Daj znać koniecznie ♥️

    Wyobraźnia87 lubi tę wiadomość

    26 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Valie05 Autorytet
    Postów: 265 270

    Wysłany: 13 października, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka21 wrote:
    Ooo, dzięki za info.
    Mój maz był leczony na początku 4 tyg ovitrelle, ale to chyba właśnie nie to samo co menopur. Muszę poczytać o tym ginekologu, bo tez jestem z Warszawy :)


    Super, udanych wakacji!!!

    Tak, Ovitrelle też jest gonatropiną, więc ta sama kategoria leczenia. Choć podobno lek konkretny dobiera się pod wyniki pacjenta. Jak u Was było po leczeniu Ovitrelle?

    Zapomniałam Wam napisać, że we wrześniu czekając na wakacje i transfer odpięłam wrotki szaleństwa i zaczęłam diagnozować immuno. Na razie wyszły mi ok Kir (Bx, 3/5 Kiry implantacyjne), trochę podwyższone cytokiny, przewlekły wirus EBV i trombofilia wrodzona. Także jak będę kiedyś wreszcie w ciąży muszę odrazu wdrożyć heparynę żeby jej nie stracić. Trochę mnie to przybiło ale lepiej wiedzieć niż nie 🫣

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅ Bx i 4/5 KIRów ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • Valie05 Autorytet
    Postów: 265 270

    Wysłany: 13 października, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Hej, dziewczyny. U nas nic nowego. Ostatnio znów mały spadek testosteronu, chyba przez zmianę dawkowania clo. Teraz mąż będzie brać pół tabletki dziennie, zobaczymy jak efekty. Póki co badań nasienia jeszcze nie było. W listopadzie mina 3 miesiące od przeleczenia gronkowca i włączenia Bromocornu, więc pewnie będzie to dobry moment na kontrolę 😊
    Obecnie będziemy badać się na pasożyty, dodatkowo chciałabym jeszcze sprawdzić kiry i hlac oraz kariotypy. 😊
    A Wy kiedy planujecie kontrolę u swoich mężczyzn?

    Valie, udanego wypoczynku ♥️

    Dziękuję ☺️ polecam badanie pasożytów 🦠 my po poprzednich wakacjach egzotycznych przywieźliśmy glistę ludzka. Badaliśmy się w Olimpiadę bo specjalizują się w tego typu badaniach. Nie powiem zbieranie próbek było wyzwaniem 😂 polecam od razy machnąć też H.pylori i gardie lambia
    Glista akurat szybka do przeleczenia. Dostaliśmy 1 dawkę leku odrobaczającego i było z głowy. Zrobiłam po kilku tyg kontrolne badanie.

    elektro96 lubi tę wiadomość

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅ Bx i 4/5 KIRów ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2512 6164

    Wysłany: 13 października, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    Tak, Ovitrelle też jest gonatropiną, więc ta sama kategoria leczenia. Choć podobno lek konkretny dobiera się pod wyniki pacjenta. Jak u Was było po leczeniu Ovitrelle?

    Zapomniałam Wam napisać, że we wrześniu czekając na wakacje i transfer odpięłam wrotki szaleństwa i zaczęłam diagnozować immuno. Na razie wyszły mi ok Kir (Bx, 3/5 Kiry implantacyjne), trochę podwyższone cytokiny, przewlekły wirus EBV i trombofilia wrodzona. Także jak będę kiedyś wreszcie w ciąży muszę odrazu wdrożyć heparynę żeby jej nie stracić. Trochę mnie to przybiło ale lepiej wiedzieć niż nie 🫣
    Dokładnie, lepiej wiedzieć niż nie. Będziesz mogła zadbać o ta ciążę najlepiej jak się da 😊
    Valie, a czy mogłabyś powiedzieć coś więcej na temat leczenia glisty? Czy mieliście ją oboje? Były jakieś objawy? Ktoś zlecił Wam te badania, czy we własnym zakresie?

    26 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Valie05 Autorytet
    Postów: 265 270

    Wysłany: 14 października, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Dokładnie, lepiej wiedzieć niż nie. Będziesz mogła zadbać o ta ciążę najlepiej jak się da 😊
    Valie, a czy mogłabyś powiedzieć coś więcej na temat leczenia glisty? Czy mieliście ją oboje? Były jakieś objawy? Ktoś zlecił Wam te badania, czy we własnym zakresie?

    My lubimy wakacje egzotyczne i w przeszłości miałam dolegliwości jelitowe: wzdęcia, gazy, biegunki, okazjonalny ból brzucha (trwało to ze 3 lata, po przeróżnym jedzeniu więc odpadała nietolerancja). Trafiłam gdzies 2 lata temu na ogarniętego gastrologa w Luxmed, który zlecił badanie zamiast twierdzić, że mam sibo jak 3 gości wcześniej. Wtedy wyszedł mi pierwotniak w badaniu kalu. Po 2 tyg antybiotyku objawy jak ręką odjął.
    W czerwcu, po wakacjach na Sri Lance i przed procedurą, postanowiłam zapobiegawczo sprawdzić nas oboje w OlimpiaMed, bo specjalizują się w tego typu badaniach. Zrobiliśmy 3 próbki na pasożyty plus h.pyroli i lambia. Oboje pozytywni na glistę. Potem do poszliśmy do rodzinnego z wynikiem, dostaliśmy Zentel i z głowy. Teraz chyba będę robić po prostu badanie pasożytnicze raz do roku rutynowo.

    elektro96 lubi tę wiadomość

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅ Bx i 4/5 KIRów ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 647 932

    Wysłany: 14 października, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    Tak, Ovitrelle też jest gonatropiną, więc ta sama kategoria leczenia. Choć podobno lek konkretny dobiera się pod wyniki pacjenta. Jak u Was było po leczeniu Ovitrelle?

    Zapomniałam Wam napisać, że we wrześniu czekając na wakacje i transfer odpięłam wrotki szaleństwa i zaczęłam diagnozować immuno. Na razie wyszły mi ok Kir (Bx, 3/5 Kiry implantacyjne), trochę podwyższone cytokiny, przewlekły wirus EBV i trombofilia wrodzona. Także jak będę kiedyś wreszcie w ciąży muszę odrazu wdrożyć heparynę żeby jej nie stracić. Trochę mnie to przybiło ale lepiej wiedzieć niż nie 🫣


    Po leczeniu ovitrelle ciężko powiedzieć, bo to były 4 tygodnie ovitrelle połączone z clo i atrozolem, ovitrelle miało być na „rozruszanie jąder”, ale wybiło nam bardzo wysoki testosteron, fsh bardzo spadło. Dopiero po miesiącu jakoś się unormowało.

    Tak, lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć!


    @Sikoreczka pamiętaj, ze ja nic nie poczułam 😂

    @Elektro96 mój słuchaj cały czas jedzie na 1 tabletce clo co 2 dzień i pół tabletki atrozolu fo drugi 😱

    elektro96 lubi tę wiadomość

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 489 409

    Wysłany: 14 października, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurko mam plan być jak Ty :P czyli rachu ciachu i z głowy :)

    elektro96, Chmurka21 lubią tę wiadomość

  • Sisi30 Koleżanka
    Postów: 47 10

    Wysłany: 14 października, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! Powiedzcie mi czy przy czynniku męskim -(morfologia 0% brak ruchliwosci, pojedyncze plemniki) lekarze zalecają prócz suplementacji jakieś gonadtopiny ? Moja ginekolog przy konsultacji do in vitro upierała się że nic nie dadzą żadne leki, bo za wysokie fsh-15 i iść tylko w in vitro czyli próbować do skutku. Proszę o poradę

    Starania rok.
    👱‍♀️30 🧔29 czynnik męski
    AMH 3,8
    Punkcja 18.09.2024 r. - tylko 1 zarodek, zapłodnienie ICSI
    23.09 transfer
    2.10 wynik betahcg 8,3 Ciąża biochemiczna
  • Valie05 Autorytet
    Postów: 265 270

    Wysłany: 14 października, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi30 wrote:
    Hej ! Powiedzcie mi czy przy czynniku męskim -(morfologia 0% brak ruchliwosci, pojedyncze plemniki) lekarze zalecają prócz suplementacji jakieś gonadtopiny ? Moja ginekolog przy konsultacji do in vitro upierała się że nic nie dadzą żadne leki, bo za wysokie fsh-15 i iść tylko w in vitro czyli próbować do skutku. Proszę o poradę

    Z tego, co kojarzę leczenie gonadtropinami jest skuteczne głównie u mężczyzn z niskimi FSH a nie wysokim bo gonadtropiny to po prostu LH i FSH wstrzykiwane do organizmu.

    Czy macie diagnozę skąd bierze się wysoki poziom FSH?
    Może on wynikać z genetyki, chorób autoimmunologicznych, uszkodzeń jąder, przeszłych chorób (onko, różyczka itd), żylaki powrózka nasiennego.
    Ile miałaś pęcherzyków pobranych? Jeden zarodek przy Twoim AMH, nawet ze słabym nasieniem to malutko. Może gdzieś indziej jeszcze jest jakaś przyczyna? U nas były 2 zarodki i było to wynikiem mojej złej reakcji na stymulację a nie nasienia męża.

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅ Bx i 4/5 KIRów ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • Sisi30 Koleżanka
    Postów: 47 10

    Wysłany: 14 października, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    Z tego, co kojarzę leczenie gonadtropinami jest skuteczne głównie u mężczyzn z niskimi FSH a nie wysokim bo gonadtropiny to po prostu LH i FSH wstrzykiwane do organizmu.

    Czy macie diagnozę skąd bierze się wysoki poziom FSH?
    Może on wynikać z genetyki, chorób autoimmunologicznych, uszkodzeń jąder, przeszłych chorób (onko, różyczka itd), żylaki powrózka nasiennego.
    Ile miałaś pęcherzyków pobranych? Jeden zarodek przy Twoim AMH, nawet ze słabym nasieniem to malutko. Może gdzieś indziej jeszcze jest jakaś przyczyna? U nas były 2 zarodki i było to wynikiem mojej złej reakcji na stymulację a nie nasienia męża.
    Mąż ma żylaki powrózka nasiennego, wysoki poziom fsh i lh. Kariotyp okej.

    Starania rok.
    👱‍♀️30 🧔29 czynnik męski
    AMH 3,8
    Punkcja 18.09.2024 r. - tylko 1 zarodek, zapłodnienie ICSI
    23.09 transfer
    2.10 wynik betahcg 8,3 Ciąża biochemiczna
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 489 409

    Wysłany: 14 października, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi a może zabieg na żylaki by coś pomógł? Podchodzicie odrazu do II procedury?

  • Valie05 Autorytet
    Postów: 265 270

    Wysłany: 15 października, 05:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak mówi Sikoreczka może rozważcie operację żpn. Była tu niedawno dziewczyna której partner miał wysokie FSH i żpn. FSH po operacji spadło, ale nie napisała niestety jak parametry nasienia

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅ Bx i 4/5 KIRów ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
‹‹ 17 18 19 20 21
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ