X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo wrote:
    jesteśmy drudzy, mamy być o 8:45 najpóźniej w nOvum.
    tzrymam kciukaski kochana :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu my powoli skłaniamy się do inseminacji nasienie dawcy, ostatnio powtarzalmy badanie nasienia i wyszła azoospermia... A przy tak wysokim Fsh bardzo małe szanse na znalezienie plemników no i b.duzy wydatek... Ja po wizycie u ginekologa się poplakalam, tak się zdenerwowalam tym wszystkim ze głową mnie bolała 2 dni... Ale mój m. Powiedział że skoro mi tak na tym zależy możemy się zdecydować na dawce... Powoli się do tego przekonuje, zastanawiam się jednak jak wygląda sytuacja w takim przypadku gdyby się udało i w przyszłości chcielibyśmy mieć 2 dziecko czy w tedy dawca jest ten sam? Aniu powiedz mi czy dziecko które się ma dzięki dawcy ma jakiś ślad w papierach w jaki sposób zostało poczete? Wolałabym żeby to zostało między mną i moim m. Czy wy Aniu macie zamiar powiedzieć dla waszego synka o dawcy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2016, 07:52

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała zależy w której klinice..np w Novum pary którym się udało mają pierszeństwo i tak jakby arezerwowane nasienie tego samego dawcy dla drugiego dziecka ..
    niestety w dużej ilości klinik nie ma tej możliwości stad sporo osób decyzduje sie na zakup słomek z banku cyros kupione są tylko ich - ale to musisz się dowiedzieć dokładnie w danej klinice może jest możliwość rezerwacji za opłatą :)

    w papierach dostępnych dla wszytskich dziecko nie ma nigdzie wpsane że jest poczete dzieki dawcy - jedynie gdzie o jest wzmianka w MZ - oraz w pełnym odpisie USC do ktorego dziecko ma prawo zajrzeć po 18 rż na pisemny wniosek..

    w przypadku choroby dziecka macie mozliwosc dojścia do dawcy na wniosek do MZ oni wtedy się kontaktują z dawca

    jęsli chodzi o mówienie dziecku .. poki co wybieramy opcje mówienia dziecku od poczatku bajek takich jak przy adopcji ..zeby dziecko się przyzwyczajało do tego że jest taka opcja i ze ni ejest to nic złego :) tak zeby w przysłości mieć otwartą furtke :)

    a tak wogóle to sczerze mówiac my powoli zapominamy że dzięki dawcy mamy ten cud :) mój maz mówi ciagle o malym ze to jego synek :) ja mowie czesto że ma cos po tatusiu czyli po mezu :)

    Joaszo jak tam ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2016, 12:13

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po. Mój mąż dochodzi po zabiegu. Czekamy na telefon od niego kiedy możemy go zabrać. Przyznał że nigdy w życiu tak się nie bał, mówił że ma nadzieję że znajdą chociaż jeden plemnik.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2016, 13:37

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo wrote:
    Jesteśmy po. Mój mąż dochodzi po zabiegu. Czekamy na telefon od niego kiedy możemy go zabrać. Przyznał że nigdy w życiu tak się nie bał, mówił że ma nadzieję że znajdą chociaż jeden plemnik.
    Mam nadzieje że aznajdą i to wynagrodzi i jemu i Tobie to wszytsko :)
    z Antkiem trzymamy kciuki <3

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Aniu

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo właśnie weszłam na forum,aby się zapytac jak się czujecie? Boli go mocno? Myślę o Was! :*

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny my nadal w novum. Mąż co sie podniesie to wymiotuję. Jest nadal bardzo słaby. Musimy spać w warszawie bo nie nadaje sie do transportu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do hotelu w pobliżu novum udało nam się dotrzeć po godzinie 21. Mój jak tylko dotarł do pokoju to zaległ na łóżku i śpi od godziny. Okropny dzień za nami. Ja będę czuwała jeszcze do 24 bo wtedy musi przyjąć kolejne leki. A antybiotyk o 23. Oby to jego cierpienie się opłaciło bo inaczej on wpadnie w depresje :(

  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko, czy wasze rodziny wiedzą o tym, ja osobiście nie miałabym nic przeciwko temu żeby o tym powiedzieć i nie robić z tego tajemnicy dla mnie mój mąż jest w tym sensie bohaterem z tego względu że zgadza się na to bo bardzo często mężczyznom geny to ważna sprawa, czują się bardziej mescy, jednak nie chciałabym żeby czuł się źle z tego powodu że nie jest w stanie spodzie dziecka a informując rodzinę różnie może być każdy inaczej reaguje na takie informacj... Mam metlik w głowie w takich różnych drobnych sprawach jednak wydają mi się dosyć istotne aby w przyszłości uniknąć problemów związanych z rąk poważna decyzją...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2016, 09:40

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo przytulam :* Przeżywam to razem z Wami, wspomnienia wracają...
    Dziś macie wizytę u dr?

    Joaszo lubi tę wiadomość

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ami. Ja z Wami też przeżywałam ale wtedy nie wiedziałam tak naprawdę z czym to się je. Dziś mamy być między 15 a 19. Mam nadzieje że nie będziemy długo czekać. Dziś podróż do Ostrołęki. Mam nadzieję że już bez przygód będzie po kontroli. Dziś mnie mdli. Nie wiem już czy ze stresu czy ze zmęczenia.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo mam nadzieje że wszytsko dobrze :)

    Mała u nas wie część rodziny - ta która może wiedzieć nie mówiliśmy duzej ilości rodziny z racji tego że póki co nie widze ku temu przesłanek a niestet czesc z rodziny na pewno by nie zrozumiala wiec wole się nie stresowac :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jesteśmy po kontroli. Nic póki co nie znaleziono. Wracamy juz do Ostrołęki. Mąż na szczęście nie ma już dolegliwości żołądkowych.

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Tobą Joaszo, całe leczenie niepłodności jest b.ciężkie,ale to mTese to zarazem błogosławieństwo jak i przekleństwo. U nas w doraźnym nic nie było,a u patologa było i tego Wam życzę :* wracajcie bezpiecznie. Mąż niech dużo odpoczywa,a Ty zawalcz teraz o przedłużenie umowy.

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo trzymam za Was kciuki, oby Mąż czuł się już lepiej :*

    Ja od wczoraj w nienajlepszym nastroju...dowiedziałam się wczoraj, że siostra męża jest w ciąży (mąż troche bał się mi o tym powiedzieć). Na początku bardzo się ucieszyłam, ale po minucie wybuchnęłam płaczem...sama się dziwie mojej reakcji...myślałam, że już jestem po tym etapie i pogodziłam się z "naszymi szansami na ciąże", ale mój mózg jak zwykle mnie zaskoczył. Widać też po moim M, że coraz bardziej to przeżywa i coraz częściej sam mówi o ivf i biopsji, ale ja nie chce naciskać. Jak będzie gotowy to zdecydujemy :)

    ..takie moje małe zrzędzenie, ale wiem, że na tym forum będę zrozumiana

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2016, 10:01

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, dokładnie tego problemu nikt inny nie potrafi zrozumieć, zatem zrzędź nam tu ile wlezie byle Ci ulżyło ;)
    U nas jest dziwna sytuacja bo siostra mojej bratowej ma śliczną dziewczynkę 7-miesieczną z nasienia dawcy bo ona sama nie ma nikogo. Ta malutka jest taka piękna. właściwie mało podobna do matki. Jak u męża nic nie znajdą i mój się nie zgodzi na dawcę to chyba nie będę mogła przebywać w towarzystwie tego maleństwa i jej matki :( dodatkowo przyjaciółka już mówi że chcą niedługo zacząć się starać, życzę jej jak najlepiej jednak my staramy sie od 2014 i wiem że będzie mi cholernie ciężko jak niebawem oznajmi że jest w ciąży.

    mąż jest na silnych lekach(ketonal + paracetamol),dodatkowo antybiotyk + osłonka, bardzo źle przeszedł to całe m-tese. Pielęgniarka anestezjologiczna mówi że nie miała jeszcze takiego przypadku jak 30 lat pracuje. nie bolą go jądra tylko coś nad pachwiną, sam lekarz przyznał że może przypadkiem trafił na nerw. tak bardzo go bolało że musiał dostać morfinę i po tej morfinie zaczęły się te uporczywe wymioty, był tak osłabiony że jak chwilę posiedział to zaraz się kładł na łózko wymiotował. Bardzo się cieszę że my już po. Powiem Wam że co by się nie działo nie pozwolę na to żeby podchodził do kolejnej biopsji.

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, Joaszo mam to samo, bardzo źle znoszę ciąże w koło :( czuje smutek,żal, gniew,zazdrość mimo że dana osoba nic mi nie zrobiła.
    Sylwia Twój mąż powoli się oswaja, każdy potrzebuje na to czasu. Inni więcej,inni mniej. Zaczniecie działać :*

    Joaszo i wyobraź sobie teraz moja sytuację,wiem jak wygląda ta beznadziejna mTese,mieliśmy ciążę biochemiczna więc coś zaskoczyło,nie mamy więcej plemników,ostatnia szansa przy najbliższym transferze,aby się udało, bo plemników z mTese już brak. Czuję taką presje,chce uniknąć drugiej mTese ale z drugiej strony nie umiem zdecydować się na dawce skoro coś zaskoczyło i była ta biochemiczna a mogło być 0 ... jestem tym tak przytloczona. Jestem uwięziona w tej walce

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiesz skąd ta siostra bratowej ma nasienie czy z Polski czy z cryosa? Bo w cryosie ma się więcej danych o dawcy

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam wpis na bloku w internecie który dokładnie opisuje moje aktualne uczucia, zacytuję Wam dziewczyny: "ale dziś mam dzień na opłakanie tego zarodka, którego nie ma. lubiłam o nim myśleć. patrzę na te zdjęcia zarodków spod mikroskopu i w głowie mi się nie mieści, że to część mnie i część osoby, którą kocham najbardziej na świecie, że to my wspólnie, że to jest coś, co powstało z nas, że nie można już być bliżej siebie, nie można być bardziej, że te komórki się splątały, skleiły, że na naszych oczach powstaje życie, a my jak gdyby nigdy nic idziemy do pracy, robimy zakupy, pakujemy się na kilkudniowy urlop (...)

    pa, zarodku."

    Sylwia Sylwia lubi tę wiadomość

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
‹‹ 151 152 153 154 155 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ