X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 2 lipca 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami super gratulacje

    ami87 lubi tę wiadomość

  • stardust Przyjaciółka
    Postów: 105 74

    Wysłany: 2 lipca 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GRATULACJE!!!!!!!!!!!
    Słuchaj, Ty miałaś 2 zarodki podane? Bo to beta na bliźniaki :D :D :D

    ami87 lubi tę wiadomość

    dev330pr___.png
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 2 lipca 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami wspaniale <3

    ami87 lubi tę wiadomość

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 2 lipca 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteście kochane <3 ale cieszę się ostrożnie. Zobaczymy powtórkę za 2dni.
    Stardust miałam jeden czterodniowy...;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 15:14

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • magda_rol Znajoma
    Postów: 30 24

    Wysłany: 2 lipca 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami ale się cieszę, super! Gratulacje.
    Ja przemyślałam sprawę i chyba zrobimy jak radzicie i wybierzemy się do dr Wolskiego, Nie będę ryzykować w tej Artemidzie. Przeraża mnie tylko potem cała procedura Ivf w Novum bo trochę daleko, artemide mam na miejscu i w sumie tylko to. Joaszo przerazilas mnie ta informacją o dawcach w Novum, tylko 4?! U nas to w ogóle mega ciężki temat. Ja sama nie jestem przekonana a jeszcze muszę udawać bo mój partner jest raczej na nie. Nie wiem jak to będzie, na razie nie chcę naciskać bo przecież nic nie jest przesądzone ale boję się że się nie zdecyduje. Na razie mamy za sobą kilka krótkich rozmów, każda inaczej się kończyła. Ostatnio mi powiedział że mnie zostawi żebym sobie znalazła kogoś z kim będę mogła mieć dzieci a on nie da rady mieć dziecka z dawstwa. Ehh.. ciężkie decyzje. Nie będę to na razie męczyć, może sam dojrzeje do decyzji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 15:13

    ami87, Joaszo lubią tę wiadomość

  • stardust Przyjaciółka
    Postów: 105 74

    Wysłany: 2 lipca 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami, nie wiem jak jest przy 4-dniowych, ale nawet na 1 blastocystę to by była mega beta. Tak czy inaczej, czy jest jeden czy dwa, gratuluję ciężaróweczko, idź na L4 od jutra i odpoczywaj, bo to najbardziej newralgiczny okres i stres nie jest wskazany :)

    Magda_rol - ale wy jeszcze przed ostatecznym werdyktem, żeby mówić o dawstwie, prawda? Daj szansę Novum :) Mój nie miał nic przeciwko dawstwu, już się zdecydowaliśmy, kiedy przyszła wiadomość, że po odwirowaniu znaleźli jednak 3 bardzo ruchliwe plemniki. W sumie się cieszę, bo to ogromny dylemat, ale myślę, że to jednak lepsze wyjście niż adopcja całkiem obcego genetycznie dziecka.

    Bobby - Ty następna! (zaraz po Małej :D )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 15:21

    ami87, Bobby29 lubią tę wiadomość

    dev330pr___.png
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 2 lipca 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda dawstwo to ciężki temat, warto mieć to z tyłu głowy,ale warto też spr czy na pewno nic nie da się zrobić. Ja walczyłam do upadłego o plemniki męża. On był zdecydowany na dawcę w razie niepowodzenia,ja nie. Zdecydowało to,że nie wyobrażamy sobie życia tylko we dwoje, zawsze pragnęliśmy mieć dzieci. Po cichu marzę,że może coś jeszcze wymyślą dla takich mężczyzn medycyna idzie do przodu. Chyba że coś pojawi się w ejakulacie,bo kiedyś było. Tylko to też może być marzenie ściętej głowy i równie dobrze nigdy możemy tego nie doczekać.

    Stardust rozważam zwolnienie,bo za długo o to walczymy. W pracy natomiast ostatnio mam bardzo nerwowo. Myślicie,że w N.mi dadzą? Bo ja nie mam zaprzyjaźnionego ginekologa. Ta do którego chodziłam przed ivf to totalna porażka.Ty byłaś na zwolnieniu? A Ty Emma?

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • stardust Przyjaciółka
    Postów: 105 74

    Wysłany: 2 lipca 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami, ja mam DG i sama sobie mogę regulować ile pracuję, po transferze wrzuciłam na luz i nie pracowałam tak dużo, robiłam tylko to co nie mogło poczekać. Wzięłam dopiero na okres operacji i po operacji - a w zasadzie dostałam defaultowo w szpitalu. Potem też siłą rzeczy mało pracowałam.
    Ale nie ma problemu z zwolnieniem w N. bo to i jest od razu ciąża podwyższonego ryzyka sama w sobie, więc na pewno dadzą bez pytania. Ja bym wzięła na pewno, gdybym miała etat. Nie patrzyłabym na nic bo praca dziś jest ta, jutro będzie inna, a dziecko zostanie.

    Bobby29, ami87 lubią tę wiadomość

    dev330pr___.png
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 2 lipca 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami podpisuje się pod tym co pisze Stardust, bierz zwolnienie nie ma co ryzykować i lepiej dmuchać na zimne.
    w Novum powinni dać bez problemu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 15:54

    stardust, ami87 lubią tę wiadomość

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami <3 <3 gratulacje!!!!!
    Aż mi łzy w oczach stanęły i mąż się zapytał co się stało :) baaardzo się cieszę :) oszczędzaj się teraz ;) ja bym od razu brała zwolnienie ;)

    co do naszego fenotypu :) oboje z mężem mamy takie same oczy, różnimy się włosami, zależy nam na wzroście powyżej 180 bo ja mam 154 ;) widzę że mężowi zależy żeby jednak ta grupa kwri była jego, więc póki co szukamy z jego grupą ;)
    w czwartek HSG a ja się zastanawiam jak jutro powiem w pracy że mnie nie będzie w czw i pt bo jutro zaczynam pracę na nowym stanowisku, lecz w starej firmie ;)

    stardust, ami87, Bobby29 lubią tę wiadomość

  • stardust Przyjaciółka
    Postów: 105 74

    Wysłany: 2 lipca 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a może utworzymy tajną grupę na Facebooku? Bo powiem szczerze, że trochę mnie niepokoi, że to jest forum kompletnie otwarte...

    dev330pr___.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    taaak Stardust jestem za!! i proponuję mylącą nazwę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 16:19

    ami87 lubi tę wiadomość

  • stardust Przyjaciółka
    Postów: 105 74

    Wysłany: 2 lipca 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok to kto chce do grupy wyślijcie mi zaproszenie do przyjaciółek i Was dodam do grupy - jak ktoś ma pomysł na nazwę to też na priv, ok?

    ami87 lubi tę wiadomość

    dev330pr___.png
  • magda_rol Znajoma
    Postów: 30 24

    Wysłany: 2 lipca 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę oczywiście!
    Tak dziewczunki u nas nic nie jest przesądzone ale dobrze wiecie jak jest
    Plan B dobrze mieć. Ja nie widzę na ten moment innego rozwiązania ale jeśli miałabym wybierać czy dziecko czy mój partner to nie wyobrażam sobie życia bez Niego. Mam nadzieję że nie będę musiała wybierać

    Malgosia04, ami87 lubią tę wiadomość

  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 2 lipca 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    Mam wynik 12 dpt 654,2!!!!!!!!!

    Ja nie wierzę,cała się trzęsę...

    Ami wiedzialam i czulam ze bedzie dobeze!gratulacje!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 17:56

    ami87 lubi tę wiadomość

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 2 lipca 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    Magda dawstwo to ciężki temat, warto mieć to z tyłu głowy,ale warto też spr czy na pewno nic nie da się zrobić. Ja walczyłam do upadłego o plemniki męża. On był zdecydowany na dawcę w razie niepowodzenia,ja nie. Zdecydowało to,że nie wyobrażamy sobie życia tylko we dwoje, zawsze pragnęliśmy mieć dzieci. Po cichu marzę,że może coś jeszcze wymyślą dla takich mężczyzn medycyna idzie do przodu. Chyba że coś pojawi się w ejakulacie,bo kiedyś było. Tylko to też może być marzenie ściętej głowy i równie dobrze nigdy możemy tego nie doczekać.

    Stardust rozważam zwolnienie,bo za długo o to walczymy. W pracy natomiast ostatnio mam bardzo nerwowo. Myślicie,że w N.mi dadzą? Bo ja nie mam zaprzyjaźnionego ginekologa. Ta do którego chodziłam przed ivf to totalna porażka.Ty byłaś na zwolnieniu? A Ty Emma?

    Ja bylam na zwolnieniu od odpoczatku.w novum w tej sytuacji kazdy lekarz Ci wystawi.Mi sama zaproponowala zwolnienie dr Staroslawska.bierz i sie nie zastanawiaj!masz super bete!!!b.wysoka! Teraz dbaj o siebie,nie mozesz sie denerwowac,nic nie podnos i nie dzwigaj.Relaksuj sie tyle ile wlezie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 17:49

    stardust, ami87 lubią tę wiadomość

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1167 320

    Wysłany: 2 lipca 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    Mam wynik 12 dpt 654,2!!!!!!!!!

    Ja nie wierzę,cała się trzęsę...
    uwielbiam takie zakonczenia:) teraz milych 9 msc ciazy zycze i mam nadzieje ze bedziesz tu zaglądac:)

    ami87 lubi tę wiadomość

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 2 lipca 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Star ja tez jestem chetna by dolaczyc do grupy.Juz chyba zaproszenie Ci wyslalam ☺

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • Z.Cz. Debiutantka
    Postów: 12 4

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgosia04 wrote:
    Nie kochana, my z Wrocławia, leczymy się w Invimed u dr Żychowicza.
    Ojjj, ja też bym chciała, żeby u nas się coś znalazło, ale jeśli nie, to też będziemy decydować się na dawcę. No i jeszcze, żeby ta genetyka była ok -wyniki w drugiej połowie lipca.

    U meza w cftr wyszla mutacja ale ze u mnie wszystko w porządku dr dał nam szansę i nadzieje na własne potomstwo. Czasem myślę ile już za nami a momentami ze wszystko dopiero przed. Przerażająca jest ta cała procedura ivf... ale mam nadzieje ze u Was w genetyce będzie wszystko w porządku i zanim się obejrzymy będziemy po biopsji ;)

    Malgosia04 lubi tę wiadomość

    Biopsja 25.07
  • Z.Cz. Debiutantka
    Postów: 12 4

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    Mam wynik 12 dpt 654,2!!!!!!!!!

    Ja nie wierzę,cała się trzęsę...

    Gratuluję z całego serduszka, dzięki takim sytuacjom każda z nas dostaje powera żeby walczyć dalej :)

    Magda_rol my mamy ten sam dylemat.... czasami gdy nasunie się ten temat to ze strony męża jest ze jeśli się nie uda to skorzystamy z dawstwa a momentami stanowczo twierdzi ze nie da rady :( najgorsze ze nie mamy wsparcia w jego mamie która go buntuje twierdząc że nigdy to nie będzie jego dziecko.

    Dziewczyny tez bardzo chętnie dołączę do grupy :)

    ami87 lubi tę wiadomość

    Biopsja 25.07
‹‹ 197 198 199 200 201 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ