X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natuśka musisz mieć aktualne AMH i FSH zrobione w 2-3 dniu cyklu. To są badania niezbędne do refundacji leków. A miałaś już kiedyś robione hormony? Bo jak nie do dodatkowo: LH, TSH, estradiol, prolaktyna, testosteron. Progesteron najlepiej w 21 dniu cyklu. Każda klinika ma inne wymagania więc być może trzeba będzie coś więcej zrobić. Trzeba mieć cytologię aktualną (wynik ważny rok). Ja musiałam mieć jeszcze USG piersi (ważne rok) ale nie każda klinika wymaga. Do tego wszystkie badania na choroby zakaźne- ale z tym się wstrzymaj bo mają określoną ważność i nie ma sensu robić wcześniej. No i posiew z szyjki macicy i pochwy- ważne miesiąc, więc też nie ma sensu robić za szybko.
    Do tego z uwagi na poważny czynnik męski- azoospermia zalecane jest żebyście oboje mieli kariotyp.
    Dochodzą też badania niezbędne do znieczulenia: grupa krwi, morfologia, kreatynina, sód, potas, badanie ogólne moczu, APTT, INR, glukoza, ALAT, ASPAT.
    Chyba tyle. Jak sobie jeszcze coś przypomnę co ja musiałam mieć to napiszę.
    I jeszcze jedno bo nie wiem jak genetyka u Twojego męża. Jeżeli on ma mutację CFTR to Ty też musisz to badanie zrobić. Jak on miał ten wynik ok to nie ma takiej potrzeby.

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Natuśka musisz mieć aktualne AMH i FSH zrobione w 2-3 dniu cyklu. To są badania niezbędne do refundacji leków. A miałaś już kiedyś robione hormony? Bo jak nie do dodatkowo: LH, TSH, estradiol, prolaktyna, testosteron. Progesteron najlepiej w 21 dniu cyklu. Każda klinika ma inne wymagania więc być może trzeba będzie coś więcej zrobić. Trzeba mieć cytologię aktualną (wynik ważny rok). Ja musiałam mieć jeszcze USG piersi (ważne rok) ale nie każda klinika wymaga. Do tego wszystkie badania na choroby zakaźne- ale z tym się wstrzymaj bo mają określoną ważność i nie ma sensu robić wcześniej. No i posiew z szyjki macicy i pochwy- ważne miesiąc, więc też nie ma sensu robić za szybko.
    Do tego z uwagi na poważny czynnik męski- azoospermia zalecane jest żebyście oboje mieli kariotyp.
    Dochodzą też badania niezbędne do znieczulenia: grupa krwi, morfologia, kreatynina, sód, potas, badanie ogólne moczu, APTT, INR, glukoza, ALAT, ASPAT.
    Chyba tyle. Jak sobie jeszcze coś przypomnę co ja musiałam mieć to napiszę.
    I jeszcze jedno bo nie wiem jak genetyka u Twojego męża. Jeżeli on ma mutację CFTR to Ty też musisz to badanie zrobić. Jak on miał ten wynik ok to nie ma takiej potrzeby.

    Ojj kurcze tyle tego wszystkiego?? :( Ehh... No trudno. Najważniejsze by się plemniki znalazły do tej całej przygody ;)

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To takie minimum. Badań na choroby zakaźne jest chyba jeszcze z 10 ale nie wymieniałam bo zawsze szczegółowo podają w klinice, które trzeba zrobić.
    Do drugiego in vitro zrobiłam mnóstwo innych badań i dopiero zaczęły się schody. Bo mimo, że wydawało się, że u nas problem jest tylko po stronie męskiej u mnie też zaczęły wychodzić różne kwiatki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2018, 22:42

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    To takie minimum. Badań na choroby zakaźne jest chyba jeszcze z 10 ale nie wymieniałam bo zawsze szczegółowo podają w klinice, które trzeba zrobić.
    Do drugiego in vitro zrobiłam mnóstwo innych badań i dopiero zaczęły się schody. Bo mimo, że wydawało się, że u nas problem jest tylko po stronie męskiej u mnie też zaczęły wychodzić różne kwiatki.

    Wszystkie te badania są na NFZ czy tylko i wyłącznie prywatnie?

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli dogadasz się ze swoim lekarzem rodzinnym to te podstawowe:morfologia, kreatynina, TSH, sód, potas, badanie ogólne moczu, APTT, INR, glukoza, ALAT, ASPAT możesz mieć od niego. Ale to jest kropla w morzu bo one akurat nie da drogie.
    Jeżeli chodzi o hormony i część badań zakaźnych to byś musiała zagadać z jakimś ginekologiem, który przyjmuje na NFZ bo rodzinny na to nie może skierować.
    Co do genetyki- kariotyp czy CFTR kolejki na NFZ są długie więc jak komuś zależy na czasie odpada.
    Na USG piersi może skierować ginekolog na NFZ, cytologie tez można tak zrobić.
    Więc w teorii da się prawie wszystko, a w praktyce ja za każde badanie płaciłam bo mi zależało na czasie. A jakbym miała chodzić bo kilku osobach i się prosić o każde badanie, do tego kolejki, to bym się nie wyrobiła.
    Te badania kosztują, ale jak teraz na to patrzę to jest to niewielka część tego co do tej pory wydaliśmy...

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest tutaj jakaś kobitka od której facet przeszedł zabieg ŻPN?

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 1 lipca 2018, 01:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Czy jest tutaj jakaś kobitka od której facet przeszedł zabieg ŻPN?
    Mój mąż miał zabieg ŻPN metodą mikrochirurgiczną w zeszłym roku w październiku

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 1 lipca 2018, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Czy jest tutaj jakaś kobitka od której facet przeszedł zabieg ŻPN?


    Sesil mój M miał zabieg metodą embolizacji 5 miesięcy temu

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 1 lipca 2018, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelwings wrote:
    Mój mąż miał zabieg ŻPN metodą mikrochirurgiczną w zeszłym roku w październiku

    Poprawiło się nasienie po zabiegu? U Was też azzospermia? U nas dodatkowo jest mutacja CFTR a mimo wszystko doktor dał nam nadzieję że być może pojawia się plemniki w nasieniu po zabiegu..
    Jak długo mąż nie mógł dźwigać po zabiegu? Mój mąż ma we wtorek zabieg, pracuje fizycznie a dodatkowo ma do skończenia remont mieszkania i zastanawiam się czy kogoś zatrudnić czy jakoś da radę to skończyć..

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 1 lipca 2018, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Sesil mój M miał zabieg metodą embolizacji 5 miesięcy temu

    Ciebie bym też prosiła o odpowiedź na mojego posta powyżej :)

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 1 lipca 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Poprawiło się nasienie po zabiegu? U Was też azzospermia? U nas dodatkowo jest mutacja CFTR a mimo wszystko doktor dał nam nadzieję że być może pojawia się plemniki w nasieniu po zabiegu..
    Jak długo mąż nie mógł dźwigać po zabiegu? Mój mąż ma we wtorek zabieg, pracuje fizycznie a dodatkowo ma do skończenia remont mieszkania i zastanawiam się czy kogoś zatrudnić czy jakoś da radę to skończyć..
    Nasienie niestety się po zabiegu nie pojawiło, lekarz mówił, że takie są wytyczne w przypadku azoospermii i stwierdzonych żpn - najpierw wykonuje się zabieg i czeka się na efekty. Mój mąż nie pracuje fizycznie, ale bardzo długo wracał do pełnej sprawności po zabiegu. Ja wychodzę z założenia, że każdy przypadek jest inny i być może w Waszym przypadku zabieg pomoże więc trzeba spróbować.

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 1 lipca 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelwings wrote:
    Nasienie niestety się po zabiegu nie pojawiło, lekarz mówił, że takie są wytyczne w przypadku azoospermii i stwierdzonych żpn - najpierw wykonuje się zabieg i czeka się na efekty. Mój mąż nie pracuje fizycznie, ale bardzo długo wracał do pełnej sprawności po zabiegu. Ja wychodzę z założenia, że każdy przypadek jest inny i być może w Waszym przypadku zabieg pomoże więc trzeba spróbować.

    Rozumiem.. udało Wam się znaleźć przyczynę azoospermii? Plemniki w biopsji były?

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 1 lipca 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Rozumiem.. udało Wam się znaleźć przyczynę azoospermii? Plemniki w biopsji były?
    Niestety w biopsji plemników również nie znaleziono, przyczyna nie znana - hormony w normie, genetyka ok. Teraz przygotowujemy się do biopsji otwartej mTese, małe szanse, że coś się znajdzie, ale w tym momencie to już ostatnia deska ratunku

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 1 lipca 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelwings wrote:
    Niestety w biopsji plemników również nie znaleziono, przyczyna nie znana - hormony w normie, genetyka ok. Teraz przygotowujemy się do biopsji otwartej mTese, małe szanse, że coś się znajdzie, ale w tym momencie to już ostatnia deska ratunku

    Kurcze :(( moze to jednak przez te żylaki? Może zbyt długo były w jądrach i coś tam zniszczyły? Hmmm... Mąż nie miał żadnych chorób czy coś?
    U nas nie dość że żylaki to jeszcze mutacja CFTR :( hormony w normie, jutro badany inhibine. Badaliscie ja też?

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 1 lipca 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Kurcze :(( moze to jednak przez te żylaki? Może zbyt długo były w jądrach i coś tam zniszczyły? Hmmm... Mąż nie miał żadnych chorób czy coś?
    U nas nie dość że żylaki to jeszcze mutacja CFTR :( hormony w normie, jutro badany inhibine. Badaliscie ja też?
    Po badaniu tkanki pobranej podczas biopsji stwierdzono same komórki Sartolego, więc plemniki po prostu są nieprodukowane. Jedyne, co nam daje nadzieje to to, że kilka lat temu mąż miał pojedyncze żywe plemniki w nasieniu i może po stymulacji znów się pojawią. Inhibiny nie badaliśmy, dr Wolski nie zlecał więc na swoją rękę nic nie robiliśmy.

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 2 lipca 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie czy u waszych mężów po biopsji otwartej po ok tygodniu czasu ze szwu sączyła się ropa ??

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 2 lipca 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie czy u waszych mężów po biopsji otwartej po ok tygodniu czasu ze szwu sączyła się ropa ??

    U mojego męża nic takiego się nie działo. Miał trochę wycieku ale przezroczystego płynu i to nie było nic niepokojącego. Natomiast ropa może świadczyć o zakażeniu. Powinniście porozmawiać z lekarzem, lepiej żeby to zobaczył specjalista.

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 3 lipca 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zostawiłam dzisiaj męża w szpitalu :( jutro ma zabieg na żpn... Tak mi przykro się zrobiło :( straszny widok zostawiać go tam z takiego powodu :( dlaczego akurat nas to spotkało ;( miejmy nadzieję że to przynajmniej trochę pomoże...

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 3 lipca 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu kiedy testujesz? :)

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 3 lipca 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaa89 wrote:
    Zizu kiedy testujesz? :)

    Jeszcze nie robiłam. Czekam do końca tygodnia. Ale na pewno dam Wam znać :-)

    A jak u Was po wizycie? Wiesz już jakie leki do stymulacji dostaniesz?

‹‹ 241 242 243 244 245 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ