X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti, ale nas trzymasz w napięciu :) jak sytuacja? Ile macie zaplodnionych? Jak rokuja? Chwal się :)

    Misia90, bez zastanowienia bym mrozila ;) niestety tak może być ze plemniki pojawiły się tylko na chwilę.. Po zabiegu żpn tak często jest z tego co czytałam.

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Marti. Przyjaciółka
    Postów: 125 23

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie idzie dobrze. Ostatecznie 9 na 10 sie zaplodnilo (dwa ruszyly pozniej). Na dzien dzisiejszy mamy 2 zamrożone ładne zarodki 3 dniowe. Reszta hoduje sie do 5 doby co będzie prawdziwym sprawdzianem, bo po 3 dniu od zapłodnienia o wszystkim zaczyna decydować plemnik. Czy i ile mamy blastocyst bedziemy wiedziec w środe. Ale tak czy siak sukces jest duży! Ładnie sie zapłodniły i bardzo ładnie przeszły 3 doby.

    A teraz moje przemyślenie - w przypadku męskich spraw najważniejsza jest biopsja na świeżo!!! U mnie różnica miedzy zapładnianiem materiałem z mtese a świeżym materiałem z igłowej była kolosalna. Sesil i reszta- myślcie robić na świeżo. Połączenie mtese ze świeżym zapłodnieniem to idealna sytuacja. Jak sie nie da to chociaż igłówka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2019, 08:55

    Krąsi, Misia90 lubią tę wiadomość

  • Marti. Przyjaciółka
    Postów: 125 23

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia90 wrote:
    Hej, czy ktoś mroził nasienie w Novum? Jak to wygląda? Na wizycie wstępnej pani dr zasugerowała nam zamrożenie nasienia na wszelki wypadek. Mąż rozmawiał dzisiaj przez tel. z dr W., który jest tego samego zdania. Podobno były już takie przypadki, że plemniki pojawiły się, a w dniu punkcji ich nie było☹️ Uda się to załatwić za jedna wizytą?

    Koniecznie mrozić! Zdarza sie że np dziś są jakieś plemniki w nasieniu a jutro w biopsji nie bedzie nic. Przynajmniej w Novum można to zrobić od ręki ale nie mam pojęcia jaki jest koszt (wydaje mi sie że z przechowywaniem na rok to około 600 zl). Trzeba tyllo zachować kilkudniową abstynencję.

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti. wrote:
    Narazie idzie dobrze. Ostatecznie 9 na 10 sie zaplodnilo (dwa ruszyly pozniej). Na dzien dzisiejszy mamy 2 zamrożone ładne zarodki 3 dniowe. Reszta hoduje sie do 5 doby co będzie prawdziwym sprawdzianem, bo po 3 dniu od zapłodnienia o wszystkim zaczyna decydować plemnik. Czy i ile mamy blastocyst bedziemy wiedziec w środe. Ale tak czy siak sukces jest duży! Ładnie sie zapłodniły i bardzo ładnie przeszły 3 doby.

    A teraz moje przemyślenie - w przypadku męskich spraw najważniejsza jest biopsja na świeżo!!! U mnie różnica miedzy zapładnianiem materiałem z mtese a świeżym materiałem z igłowej była kolosalna. Sesil i reszta- myślcie robić na świeżo. Połączenie mtese ze świeżym zapłodnieniem to idealna sytuacja. Jak sie nie da to chociaż igłówka.

    Marti super wiadomości!!! Świetny wynik! :) ale się cieszę :) dajecie ogromne nadzieje!!
    Trzymam kciuki za dalsze powodzenia :)

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia90 wrote:
    Hej, czy ktoś mroził nasienie w Novum? Jak to wygląda? Na wizycie wstępnej pani dr zasugerowała nam zamrożenie nasienia na wszelki wypadek. Mąż rozmawiał dzisiaj przez tel. z dr W., który jest tego samego zdania. Podobno były już takie przypadki, że plemniki pojawiły się, a w dniu punkcji ich nie było☹️ Uda się to załatwić za jedna wizytą?
    My próbowaliśmy zamrozić w 2016 czy 2017, było spotkanie z lekarzem dr Czerkwiani, trzeba było mieć aktualne badania wirusologiczne, oddaje się nasienie i można czekać albo dzwonia czy zamrozili. Jeżeli nic się nie znajdzie to była opłata za preparatykę nasienia.

    Misia90 lubi tę wiadomość

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti dobry wynik ,oby tak dalej:)

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj udało nam się dodzwonić właśnie do dr Czerkwiani 🙂 mamy listę badań do zrobienia, we wtorek mąż jedzie zrobić je do Novum (u nas za długo trzeba czekać na wyniki, a zależy nam na czasie) i w następnym tyg. mrozimy to co jest🙂

    Marti gratulacje, trzymamy kciuki! 🙂

    ami87 lubi tę wiadomość

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 9 czerwca 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A podpowiedzcie,jak najlepiej działać po operacji żpn? Dr Wolski mówił ,żeby po 3 miesiącach zrobić badania nasienia plus posiew i hormony. Coś się stanie,jak zrobimy to w 4 miesiącu ,czy lepiej się spieszyć ? Dr ma jakoś urlop i podobno we wrześniu ciężko będzie ustawić pasujący nam termin, dojeżdżamy z daleka..

    Danadana
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 9 czerwca 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    A podpowiedzcie,jak najlepiej działać po operacji żpn? Dr Wolski mówił ,żeby po 3 miesiącach zrobić badania nasienia plus posiew i hormony. Coś się stanie,jak zrobimy to w 4 miesiącu ,czy lepiej się spieszyć ? Dr ma jakoś urlop i podobno we wrześniu ciężko będzie ustawić pasujący nam termin, dojeżdżamy z daleka..

    Spokojnie możecie zrobić w czwartym miesiącu ;) trzy miesiące to takie absolutne minimum dlatego zawsze jest zalecenie by nie robić wcześniej. Badanie nasienia wraz z posiewem możecie zrobić gdzieś u siebie a ewentualnie gdy coś się pojawi to w dniu gdy będziecie jechać do Warszawy to zbadacie na miejscu kolejny raz tym razem już z mrozeniem :)

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 9 czerwca 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    A podpowiedzcie,jak najlepiej działać po operacji żpn? Dr Wolski mówił ,żeby po 3 miesiącach zrobić badania nasienia plus posiew i hormony. Coś się stanie,jak zrobimy to w 4 miesiącu ,czy lepiej się spieszyć ? Dr ma jakoś urlop i podobno we wrześniu ciężko będzie ustawić pasujący nam termin, dojeżdżamy z daleka..

    Hej :) my też robiliśmy dopiero po 4 miesiącach, bo mąż był chory w międzyczasie. Do Warszawy mamy 3h drogi dlatego badanie nasienia, hormony i posiew robiliśmy u siebie i jechaliśmy z kompletem do dr🙂 Następne badanie zrobiliśmy dopiero po 7 miesiącach od zabiegu i wtedy powiło się więcej plemników. Tak jak pisze Sesil jeśli coś się pojawi najlepiej od razu mrozić w Novum, my się trochę zgapiliśmy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2019, 22:09

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem! Dzięki bardzo!

    Danadana
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr. Wolski dzisiaj postanowił że nie przedłuża kuracji mężowi. Nie ukrywam że trochę mnie to martwi bo minie miesiąc od ostatniego zastrzyku do biopsji ale cóż.. Dr chyba wie co robi. Tak wyglądają wyniki męża po kuracji :
    LH wynik 0.563 wart. ref. 1,7-8,6
    FSH wynik 2,73 wart. ref. 1,5 - 12,4
    Testosteron wynik 11,63 wart. ref. 2,8 - 8,0
    Twierdzi że do biopsji testosteron spadnie do 6 o to też będzie dobry wynik.

    Marti, jak u Was? Jaki macie ostatecznie wynik?

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Marti. Przyjaciółka
    Postów: 125 23

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, tak jak przewidywaliśmy - hodowanie do blastocysty w przypadku męskiego czynnika nie jest łatwe. Podjęliśmy to ryzyko (ale zabezpieczając się przez zamrożenie dwóch bardzo ładnych zarodków trzydniowych) i ostatecznie chyba było warto. Mamy dodatkowo 2 blastocysty, które były lekko opóźnione i zrobiły się nimi w 6 dobie ale są za to morfologicznie bez zarzutu. Tym samym mamy co transferować!

    Embriolog powiedział, że decyzja o zabezpieczeniu zarodków 3 dniowych była bardzo dobra. Ale chwalił również hodowanie reszty gdyż warto się przekonać czy zarodki przy plemnikach po azoospermii mają w ogóle potencjał pełnego rozwoju. Do 3 doby za zarodek odpowiada komórka jajowa. Po trzeciej w dużej mierze plemnik.

    Klinika oczywiście chciała wszystko mrozić w 3 dobie (zapewnia im to więcej ewentualnych transferów bo wiadomo że przy hodowli znaczna część zarodków odpada)

    Reasumując, jak na naszą trudną sytuację medyczną to jesteśmy zadowoleni zarówno ze stymulacji jak i jej efektu!

    Transfer niebawem - jak organizm dojdzie do siebie po przestymulowaniu.

    Powodzenia Wam! Piszcie na bieżąco.

    Sesil,

    No naprawdę wysoki testosteron! Ale jak to doktor mówi "każdy by chciał taki mieć" :) fsh świetne!

    co do odstawienie kuracji to mnie to mocno zastanawia ale dr Wolski zrobił dla mnie wielkie rzeczy więc nie śmiał bym podważać jego opinii. Na pewno ma rację.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2019, 22:35

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti - gratki! :)

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti. wrote:
    Hej, tak jak przewidywaliśmy - hodowanie do blastocysty w przypadku męskiego czynnika nie jest łatwe. Podjęliśmy to ryzyko (ale zabezpieczając się przez zamrożenie dwóch bardzo ładnych zarodków trzydniowych) i ostatecznie chyba było warto. Mamy dodatkowo 2 blastocysty, które były lekko opóźnione i zrobiły się nimi w 6 dobie ale są za to morfologicznie bez zarzutu. Tym samym mamy co transferować!

    Embriolog powiedział, że decyzja o zabezpieczeniu zarodków 3 dniowych była bardzo dobra. Ale chwalił również hodowanie reszty gdyż warto się przekonać czy zarodki przy plemnikach po azoospermii mają w ogóle potencjał pełnego rozwoju. Do 3 doby za zarodek odpowiada komórka jajowa. Po trzeciej w dużej mierze plemnik.

    Klinika oczywiście chciała wszystko mrozić w 3 dobie (zapewnia im to więcej ewentualnych transferów bo wiadomo że przy hodowli znaczna część zarodków odpada)

    Reasumując, jak na naszą trudną sytuację medyczną to jesteśmy zadowoleni zarówno ze stymulacji jak i jej efektu!

    Transfer niebawem - jak organizm dojdzie do siebie po przestymulowaniu.

    Powodzenia Wam! Piszcie na bieżąco.

    Sesil,

    No naprawdę wysoki testosteron! Ale jak to doktor mówi "każdy by chciał taki mieć" :) fsh świetne!

    co do odstawienie kuracji to mnie to mocno zastanawia ale dr Wolski zrobił dla mnie wielkie rzeczy więc nie śmiał bym podważać jego opinii. Na pewno ma rację.

    Marti, gratuluję wyniku :)

    FSH niby świetne z tym że u nas hormony były w normie.. Więc nie do końca mnie to pociesza ale mamy ogromną nadzieję że kuracja coś tam pomogła :)

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Marti. Przyjaciółka
    Postów: 125 23

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Marti, gratuluję wyniku :)

    FSH niby świetne z tym że u nas hormony były w normie.. Więc nie do końca mnie to pociesza ale mamy ogromną nadzieję że kuracja coś tam pomogła :)

    Jedno jest pewne - nie zaszkodziła! Bo fsh by to odzwierciedlało. Macie duże szanse, będzie dobrze!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2019, 07:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti trzymam kciuki! My decydujemy się zapłodnić 10 komórek po tym co pisałeś, trochę się tym martwię bo na pewno nie zdecydujemy się oddać zarodków, wiem ze w przypadku azoospermii jest mała szansa ale mimo wszystko ta myśl czasami się pojawia. Powiem Wam, ze za pare dni rozpoczynamy stymulację a ja w ogóle o tym nie myśle, wczoraj w novum robiłam posiewy o jak gdyby nigdy nic, ta klinika kojarzy mi się tylko z doktorem Wolskim, nie dociera do mnie fakt ze tu pierwsze dni życia może spędzić nasze dziecko ;) wręcz czasami odpycham od siebie myśl ze może się udać od razu..
    Sesil, jeśli chodzi o odstawienie leków to tak musiało być, za duży testosteron powoduje krwawienie i nie dopuściliby do biopsji z takim wynikiem. U nas było identycznie. Trzymam kciuki :)

  • Marti. Przyjaciółka
    Postów: 125 23

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem Wasz dylemat bo mieliśmy dokładnie taki sam. Przy pierwszym podejściu zdecydowalismy sie na 4 komórki i w efekcie mieliśmy jeden transfer zarodka 2 dniowego i nic do mrożenia. Męski czynnik naprawdę determinuje szanse i zapewne Wam ograniczy liczbę zarodków choć oczyiście teoretycznie macie szanse na 10! Pomyślcie nad strategią,przynajmniej wstępną bo wiadomo że wszystko zweryfikuje sie po zapłodnieniu. Ale warto mieć plan czy i ile zamrażaciw w 2/3 dobie a czy i ile hodujecie dalej. Powodzenia!!

  • Marti. Przyjaciółka
    Postów: 125 23

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i dobra rada - absolutnie nie warto mrozić komórek. Bardzo źle to znoszą a przy dodatkowym męskim czynniku i mrożonym nasieniu praktycznie nie dają szans na sukces!

  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do komórek może ktoś rozwieje moje wątpliwości😒

    Z tego co widzę, możecie zadecydować ile komórek zapładniacie. Nas na pierwszej wizycie pani dr poinformowała, że zapładniamy 6 komórek.
    Skoro przy poważnym czynniku męskim można zapłodnić więcej niż 6 komórek, to dlaczego my nie możemy? To pierwsze podejście, mam 29 lat.
    Skoro plemniki męża mogą "zniknąć" to chyba jest poważny czynnik męski?😢 poza tym brat męża również miał żylaki. Przeszedł operację w innej klinice... z 5 mln plemników ilość spadła do 1 mln, dodatkowo nabawił się wodniaka jądra... z tego miliona zdołali wybrać tylko 8 plemników, które nadawały się do zapłodnienia. Powstały 3 zarodki (na szczęście udało się i z najsłabszego zarodka mają dziecko) :).

    Myślicie, że na wizycie startowej możemy "negocjować" zapładnianie większej ilości komórek? od kilku dni o niczym innym myślę....

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
‹‹ 294 295 296 297 298 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ