X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 24 września 2019, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska bardzo mi przykro..tak bardzo liczyłam, że w histo coś znajdą..jeśli chodzi o drugie mtese to jak ochłoniecie to może zadzwoń do dr W, on powie czy jest sens powtarzać.

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki macie wynik histopatologiczny? Jeśli są spermatydy to jakaś szansa jest, już wczesniej pisałam ze zaczynaja zapładniac komórki również spermatydami.
    Bardzo mi przykro ze taka ciężka droga Was czeka, najważniejsze ze zrobiliście wszystko co mogliście. Ochłońcie, wiele z nas to przechodziło..

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 24 września 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska29 wrote:
    Dziewczyny właśnie dostaliśmy wynik mTese -najgorszy :-(
    Czy Wasi Mężowie umawiali się na wizytę do dr po kilku tygodniach od biopsji?
    Mąż wyczytal, że niby wysyłają gdzieś do Niemiec te wycinki z jąder i tam to badają, ale trzeba podpisać jakiś dokument ( my nic takiego nie mieliśmy)
    Ogólnie jesteśmy oburzeni, bo dr wynik podal nam przez telefon, tak po prostu oznajmił, że nic nie znaleźli i to już koniec leczenia.
    Myśleliśmy, ze trzeba bedzie jechać do niego i jakoś inaczej nam to oznajmi, nie mówię że powinien się obchodzić z nami jak z jajkiem, ale to w jaki sposób to zrobił było trochę nie na miejscu...
    Jakoś nie możemy się pogodzić z tym, że nic nie znalezli. Mąż przeszedł całą kurację, wyniki miał wszystkie w normie, a tu coś takiego.
    Nie dopuszczamy do siebie tej myśli :(
    Czy ktoś z Was podchodził dwa razy do mTese?
    A może ktoś był w takiej samej sytuacji? Gdzieś czytałam, że można powtórzyć całą kurację i jeszcze raz zrobić biopsję.
    my mieliśmy biopsję i dwie mtese. O ile w pierwszej mtese były plemniki to w drugiej niestety już nie :( jednak nie żałujemy, że próbowaliśmy. Jeżeli masz jakieś pytania pisz śmiało. Mocno ściskam!

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    my mieliśmy biopsję i dwie mtese. O ile w pierwszej mtese były plemniki to w drugiej niestety już nie :( jednak nie żałujemy, że próbowaliśmy. Jeżeli masz jakieś pytania pisz śmiało. Mocno ściskam!
    Kurcze, a co u Was bylo powodem azoospermii? Najważniejsze, że udało się i macie jednego maluszka :) Wracaliście po rodzeństwo i zabieg się nie powiódł?

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 24 września 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Bardzo mi przykro... 😢 Mialam nadzieję że coś znajdą :(
    Wiem że Zizu87 podchodzili dwa razy do mtese ale u nich w pierwszej mtese znaleźli pojedyncze sztuki, ostatecznie maja cudnego bobaska z nasienia dawcy.
    Mnie się wydaje że dr. Wolski woli konsultacje telefoniczne od wizyt gdyż ma bardzo dużo pacjentów i ciężko mu to ogarnąć, poza tym ma często ludzi z całej Polski i nie chce robić kłopotów by ciągnąć kogoś przez pół Polski na krótką wizytę.
    Angelwings z tego co mi się kojarzy to u Doriski to był już wynik badania hispatologiczbego, w bezpośrednim materiale nic nie znaleźli :(

    My podchodziliśmy tylko raz. Plemniki się znalazły- pojedyncze sztuki. Ale jak rozmrożono materiał w dniu punkcji to okazji się, że plemniki mrożenia nie przetrwały. Miałam myśl o drugim m-tese, ciężko było mi się pogodzić z tym wszystkim. Na szczęście nie było drugiego podejścia. Pewnie skończyło by się tak samo a my stracilibysmy tylko nerwy. A tak jesteśmy rodzicami, mamy cudowne dziecko, które daje nam nieźle popalić ;-) Kiedy dowiedzieliśmy się, że nie ma szans ma biologiczne potomstwo męża świat nam runął. Ale zaczął się nowy rozdział. Nie było łatwo ale teraz wiem, że podjęliśmy najlepszą decyzję.

  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 24 września 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw wrote:
    Doriska bardzo mi przykro..tak bardzo liczyłam, że w histo coś znajdą..jeśli chodzi o drugie mtese to jak ochłoniecie to może zadzwoń do dr W, on powie czy jest sens powtarzać.
    Zapytaliśmy dr W od razu gdy podawal nam wynik biopsji i stwierdzil, że druga biopsja nie ma sensu w naszym przypadku, bo nic nie wniesie.

  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 24 września 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    A jaki macie wynik histopatologiczny? Jeśli są spermatydy to jakaś szansa jest, już wczesniej pisałam ze zaczynaja zapładniac komórki również spermatydami.
    Bardzo mi przykro ze taka ciężka droga Was czeka, najważniejsze ze zrobiliście wszystko co mogliście. Ochłońcie, wiele z nas to przechodziło..
    Niestety nie ma już żadnej nadziei. Dr powiedział, że liczył tylko na jedno jądro, bo drugie było w fatalnym stanie i co najgorsze nie znalazli żadnych spermatyd.

  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 24 września 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    my mieliśmy biopsję i dwie mtese. O ile w pierwszej mtese były plemniki to w drugiej niestety już nie :( jednak nie żałujemy, że próbowaliśmy. Jeżeli masz jakieś pytania pisz śmiało. Mocno ściskam!
    My się zastanawialiśmy nad drugą biopsją, ale skoro nie znaleźli spermatyd to ta biopsja mija się z celem.
    Jeśli mogę zapytać to zdecydowaliście się na dawcę czy adopcja?

  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 24 września 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    My podchodziliśmy tylko raz. Plemniki się znalazły- pojedyncze sztuki. Ale jak rozmrożono materiał w dniu punkcji to okazji się, że plemniki mrożenia nie przetrwały. Miałam myśl o drugim m-tese, ciężko było mi się pogodzić z tym wszystkim. Na szczęście nie było drugiego podejścia. Pewnie skończyło by się tak samo a my stracilibysmy tylko nerwy. A tak jesteśmy rodzicami, mamy cudowne dziecko, które daje nam nieźle popalić ;-) Kiedy dowiedzieliśmy się, że nie ma szans ma biologiczne potomstwo męża świat nam runął. Ale zaczął się nowy rozdział. Nie było łatwo ale teraz wiem, że podjęliśmy najlepszą decyzję.
    My też jesteśmy załamani całą tą sytuacją, nie dociera do nas wogole to czego się dowiedzieliśmy. Najgorsze jest jednak to, że zupełnie nie wiemy co dalej robić. Marzymy o dziecku, ale mamy obawy, czy poradzimy sobie z myślą, że skorzystaliśmy z nasienia dawcy :(

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 25 września 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska teraz musicie na spokojnie zastanowić się co dalej. Może warto wybrać się do psychologa i porozmawiać o watpliwosciach i dalszej drodze. Widzisz przykład Zizu87 😊 dzidzia daje im popalić, ich dzidzia. Od zawsze na zawsze tak pozostanie. Napewno decyzja dawca czy adopcja nie będzie łatwa. Cokolwiek zdecydujecie to i tak będzie to wasze dziecko 😙 a ciekawe ile jest takich przypadków, ze po narodzinach mówią: oo ma oczy po mężu 😆jakie to musi byc fantastyczne 😉 ściskam Cię gorąco 😘

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 25 września 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska29 wrote:
    My też jesteśmy załamani całą tą sytuacją, nie dociera do nas wogole to czego się dowiedzieliśmy. Najgorsze jest jednak to, że zupełnie nie wiemy co dalej robić. Marzymy o dziecku, ale mamy obawy, czy poradzimy sobie z myślą, że skorzystaliśmy z nasienia dawcy :(

    U nas było tak, że w m-tese były plemniki. Więc pochodzilam do in vitro z nadzieją. Po powrocie z kliniki po mojej punkcji był telefon , że po rozmrożeniu materiału z m-tese nie mamy plemników (Nie przetrwały mrożenia). W jednej chwili zawalił się świat i trzeba było podjąć decyzję co dalej. Byliśmy przygotowani na taka ewentualność i podjęliśm0y decyzję o dawcy żeby wykorzystać komórki. I okazało się, że moje komórki były tak złej jakości, że nie uzyskaliśmy zarodków. Poprpstu w przeciągu dwóch dni zaczęliśmy wątpić czy my w ogóle mamy szansę na dziecko jeżeli jest jeszce problem u mnie. I ja dopiero wtedy doświadczyłam tego co mój mąż. To wszystko działo się krótko przed Bożym Narodzeniem. Byłam pewna, że to będą Święta pełne nadziei a były najgorsze w życiu. Ale zaczęliśmy działać, ruszyła moją diagnostyką. Dwukrotne AID się nie udały więc znowu in vitro. I był sukces :-)
    Nie pisze tego żeby Cię namawiać, bo każdy ta decyzję podejmuje sam. Miałam dość. Gdyby to in vitro się nie udało zrezygnowalibysmy z naszej walki. Ale udało się. I kiedy patrzę na męża, nasze dziecko to wiem, że jest najlepszym tatą na świecie. Zrobiłbym największy błąd życia gdybym zrezygnowała. Wiem, że geny da ważne. Ale dla mnie w tej chwili nie ma to w ogóle znaczenia. Nie myślę o dawcy, o in vitro. Wreszcie po tym wszystkim cieszymy się życiem. A myślałam, że już nigdy nie będziemy w pełni szczęśliwi.

    monzaw, Doriska29, Krąsi lubią tę wiadomość

  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 25 września 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    U nas było tak, że w m-tese były plemniki. Więc pochodzilam do in vitro z nadzieją. Po powrocie z kliniki po mojej punkcji był telefon , że po rozmrożeniu materiału z m-tese nie mamy plemników (Nie przetrwały mrożenia). W jednej chwili zawalił się świat i trzeba było podjąć decyzję co dalej. Byliśmy przygotowani na taka ewentualność i podjęliśm0y decyzję o dawcy żeby wykorzystać komórki. I okazało się, że moje komórki były tak złej jakości, że nie uzyskaliśmy zarodków. Poprpstu w przeciągu dwóch dni zaczęliśmy wątpić czy my w ogóle mamy szansę na dziecko jeżeli jest jeszce problem u mnie. I ja dopiero wtedy doświadczyłam tego co mój mąż. To wszystko działo się krótko przed Bożym Narodzeniem. Byłam pewna, że to będą Święta pełne nadziei a były najgorsze w życiu. Ale zaczęliśmy działać, ruszyła moją diagnostyką. Dwukrotne AID się nie udały więc znowu in vitro. I był sukces :-)
    Nie pisze tego żeby Cię namawiać, bo każdy ta decyzję podejmuje sam. Miałam dość. Gdyby to in vitro się nie udało zrezygnowalibysmy z naszej walki. Ale udało się. I kiedy patrzę na męża, nasze dziecko to wiem, że jest najlepszym tatą na świecie. Zrobiłbym największy błąd życia gdybym zrezygnowała. Wiem, że geny da ważne. Ale dla mnie w tej chwili nie ma to w ogóle znaczenia. Nie myślę o dawcy, o in vitro. Wreszcie po tym wszystkim cieszymy się życiem. A myślałam, że już nigdy nie będziemy w pełni szczęśliwi.
    Zizu87 bardzo Ci dziękuję za tą wiadomość, miło jest czytac, że komuś mimo tylu przeciwności udalo się i że jesteście szczęśliwi!
    My musimy sobie to jakoś poukładać wszystko w głowach, ale mam nadzieję, że kiedyś podejmiemy decyzję i też będziemy szczęśliwi.

  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 25 września 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    my mieliśmy biopsję i dwie mtese. O ile w pierwszej mtese były plemniki to w drugiej niestety już nie :( jednak nie żałujemy, że próbowaliśmy. Jeżeli masz jakieś pytania pisz śmiało. Mocno ściskam!
    ami87 czyli skorzystaliście z nasienia dawcy? Nie mieliście wątpliwości? Nie baliście się tej decyzji?

  • inesska Przyjaciółka
    Postów: 99 78

    Wysłany: 26 września 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W jakich laboratoriach wasi partnerzy robili badanie Chlamydia PCR? My jesteśmy z małego miasteczka i znowu jest problem. W diagnostyce kazali czekać miesiąc a w synevo powiedzieli że w ogóle takiego badania nie robią. Jak powiedziałam że w Warszawie wynik był w ciągu kilku godzin to powiedzieli mi że to niemożliwe, że na pewno nie metodą PCR bo to po prostu tyle trwa. Jakie są wasze doświadczenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2019, 23:23

    3jgxvfxmuqy59cak.png
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 26 września 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inesska wrote:
    W jakich laboratoriach wasi partnerzy robili badanie Chlamydia PCR? My jesteśmy z małego miasteczka i znowu jest problem. W diagnostyce kazali czekać miesiąc a w synevo powiedzieli że w ogóle takiego badania nie robią. Jak powiedziałam że w Warszawie wynik był w ciągu kilku godzin to powiedzieli mi że to niemożliwe, że na pewno nie metodą CPR bo to po prostu tyle trwa. Jakie są wasze doświadczenia?
    Nam dr Wolski od razu powiedział, że z tym badaniem wiele labo ma problem (mówią ze trwa to kilka dni a potem czeka sie ponad 2tyg.) Zaproponowal nam badanie dzień przed biopsją u nich w Novum.

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 26 września 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi, to badanie na chlamydie metoda PCR to jest z krwi czy z moczu? To ma być ilościowo czy jakościowo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2019, 14:25

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 26 września 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw wrote:
    A powiedzcie mi, to badanie na chlamydie metoda PCR to jest z krwi czy z moczu? To ma być ilościowo czy jakościowo?
    Mąż do tego badania musiał dostarczyć mocz i jest to badanie jakościowe. Czekaliśmy na wynik dokładnie 10dni, a robiliśmy w Alab laboratoria

    monzaw lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 27 września 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Możecie podpowiedzieć,co teraz jeśli po serii Ovitrelle mężowi FSH zmalało z 26 do 1,2?
    To samo z LH, tylko testosteron kosmiczny.
    Z panem Dr mamy tylko konsultację telefoniczna w poniedziałek dopiero .....

    Danadana
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 27 września 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Hej,
    Możecie podpowiedzieć,co teraz jeśli po serii Ovitrelle mężowi FSH zmalało z 26 do 1,2?
    To samo z LH, tylko testosteron kosmiczny.
    Z panem Dr mamy tylko konsultację telefoniczna w poniedziałek dopiero .....

    Dobrze, że zmalało, jest reakcja organizmu na zastrzyki. Tylko przetestowane na mezu i innych opiniach, kuracja ta zmienia wyniki jak się bierze, zastrzyki po odstawieniu hormony szybko wracają do jeszcze wyzszych wartości niż przed. T

    Tostesteron kosmiczy tzn jaka wartość? Bierze teścia w żelu może?

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 27 września 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw wrote:
    A powiedzcie mi, to badanie na chlamydie metoda PCR to jest z krwi czy z moczu? To ma być ilościowo czy jakościowo?
    z moczu, w diagnostyce czekaliśmy do 8 dni roboczych, ok. 100zł. W novum było ponad 200zł

    mwm lubi tę wiadomość

‹‹ 320 321 322 323 324 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ