X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 27 września 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    z moczu, w diagnostyce czekaliśmy do 8 dni roboczych, ok. 100zł. W novum było ponad 200zł
    Spora różnica 😊

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 27 września 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Kurcze, a co u Was bylo powodem azoospermii? Najważniejsze, że udało się i macie jednego maluszka :) Wracaliście po rodzeństwo i zabieg się nie powiódł?
    Wnętrostwo jednostronne, teściowe zrobili z tym coś dopiero w wieku 10lat męża :( u nas dawca

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 27 września 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska29 wrote:
    My się zastanawialiśmy nad drugą biopsją, ale skoro nie znaleźli spermatyd to ta biopsja mija się z celem.
    Jeśli mogę zapytać to zdecydowaliście się na dawcę czy adopcja?
    Na dawcę. Nie braliśmy pod uwagę adopcji. Tzn mąż chyba dałby radę,ale ja nie. Ostatecznie podjęliśmy wspólną decyzję,że dawstwo.

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 27 września 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska29 wrote:
    ami87 czyli skorzystaliście z nasienia dawcy? Nie mieliście wątpliwości? Nie baliście się tej decyzji?
    Oczywiście, że było dużo wątpliwości. Mąż był szybciej na to gotowy niż ja. U nas jeszcze było tak,że z pierwszej mtese te plemniki dały ciążę ale beta zaczęła spadać i się nie udało. Nadzieje były ogromne. Tylko wiedząc, że jestem już po jednej stymulacji a druga mtese byla razem z moją drugą stymulację musieliśmy mieć plan b czyli dawcę. Ciągle liczyliśmy na to, że wszystko się uda tak jak w filmach i skończy happy endem. Nigdy nie zapomnę dr Zamore jak przyszedł i powiedział, że nic nie znaleźli, że przestają już szukać i że trzeba dokumenty podpisać. Chciało mi się nie płakać a wyć z rozpaczy. Ale po nocy, następnego dnia jak zadzwonili że wszystkie komórki się zaplodnily i super sobie radzą to poczułam, że to są moje dzieci, które tam na mnie, na nas czekają. My nie żałujemy decyzji, synek jest wymarzony, cudowny, daje tyle radości. Mam tylko nadzieję, że nam wybaczy że taka jest jego historia, że to zrozumie.

    inesska, happilyeverafter lubią tę wiadomość

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 27 września 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Dobrze, że zmalało, jest reakcja organizmu na zastrzyki. Tylko przetestowane na mezu i innych opiniach, kuracja ta zmienia wyniki jak się bierze, zastrzyki po odstawieniu hormony szybko wracają do jeszcze wyzszych wartości niż przed. T

    Tostesteron kosmiczy tzn jaka wartość? Bierze teścia w żelu może?
    Dzięki za odpowiedź!
    Nie,nie bierze nic poza zastrzykami .
    Ma wyniki testosteronu 1100 przy normie 800.

    Rozumiem,że reakcja jest,ale czy w związku z tym istnieje szansa na mTese i na znalezienie plemników? Czy ktoś po takiej kuracji odniósł sukces ;) czy to raczej nie daje nadziei?

    Danadana
  • Megi-x Autorytet
    Postów: 610 1202

    Wysłany: 28 września 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich,

    Gratuluje wszystkim którym sie udało I trzymam kciuki za pozostałe staraczki🤗
    Troche mi zajeło przeczytanie całego watku ale już jestem na bieżaco😉
    Postaram sie w skrócie opisać nasza sytuacje. Staramy sie o maleństwo ponad 2.5 roku. Po paru miesiacach starach, poszłam do lekarza sprawdzić czy wszystko wporzadku z hormonami. Lecze sie na niedoczynność tarczycy, ale TSH miałam w normie , inne hormony też pozaobniżonym AMH(0.64). Skierowala nas do kliniki I zaczeło sie leczenie meża. Pierwsze badanie nasienia było w sumie najlepsze jakie mielismy do tej pory(1.6ml). Zlecono kolejne badanie w ktorym znalezli dopiero do odwirowaniu kilka sztuk. Lekarka stwierdzila tylko icsi wchodzi w gre ale najpierw trzeba skupic sie na mezu. Kolejne badanie nasienia z mozliwościa zamrożenia jeśli cos znajda ale niestety nie bylo nic. Powiedzieli nam ze bedzie trzeba zrobic tese. Zlecili badanie hormonow
    Fsh 4.3(1.4-10.8)
    lh 2.1(1.4-6.5)
    Testosteron 13.8(8.6-29nmol/L)
    Prolaktyna 213(73-407)
    Przez dwa miesiace bral clomid, po kuracji Fsh wzrosło do 15.8, testosteron 17.8.
    Potem bylo podejscie do Tese. Niestety nie udało sie nic znaleść. Na kolejnej wizycie powiedzieli nam ze niestety oni nie sa w stanie nam pomoc, ze jest jedna klinika wykonuje micro-tese I mozemy sie umówić ale ze szanse sa małe bo jednak zarówno z mojej jak I meża strony coś jest nie tak. Załamaliśmy sie. Zastanawialiśmy sie co możemy zrobić. Myśleliśmy ze została nam adopcja zarodka I to tylko w Polsce bo tutaj niestety nie ma takiej Cieżka decyzja ale zdecydowaliśmy sie spróbować. Transfer zarodków niestety nie udany. Po jakimś czasie stwierdziliśmy ze umowimy sie na wizyte do Novum. Przygotowani na to ze jedyna nasza szansa jest wlasnie adopcja. Wizyta u ginekologa- dał nam nadzieje ze jest jakaś szansa. Moje jajniki jeszcze pracuja co prawda glownie jeden a meza pierwsze wyniki nie były takie złe. Zlecil badania I umowił meża do dr Wolskiego. Nastepnego dnia wizyta, analiza wcześniejszego leczenia. W nasieniu niestety nic nie znaleziono. Zaproponował micro tese I badania hormonów
    Lh 7.6
    Fsh 9.1(1.5-12.4)
    Testosteron 9.5(8.6-29)
    prolaktyna 599
    Genetyke wporzadku, usg tez.
    Przepisal clostibegyt I bromergon na miesiac potem kolejne Teraz czekamy na badania I co dalej.
    Miało być krótko ... przepraszam ze tak sie rozpisalam.
    Wiekszość bierze wiecej leków albo zastrzyki nie wiem dlaczego my tylko te dwa. Co sadzicie?
    Co wogóle uważacie o wynikach? Da sie je jeszcze jakoś poprawić? Najgorsze jest to czekanie I fakt że ja nie moge nic zrobic a moje Amh maleje😔
    Dr wolski mowił ze czeka nas najprawdopodobniej 3 miesieczna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2019, 15:58

    Starania od 2018.
    05.2019 AZ - Transfer 😔
    03.2020 IVF - Transfer odwołany😔
    06.2020 Transfer 😔
    10.2020 Poronienie w 7t🥲
    01.2021 Poronienie w 6t2d🥲
    05.2021 Transfer 😔
    22.06.2021 Transfer
    03.2022 Córeczka🥰🥰
    18.01.2024 Transfers, 6dpt beta 34, prog 12.6, 8dpt beta 128, próg 10.7, 16dpt beta 1286, próg 53.1
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 28 września 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi-x wrote:
    Co wogóle uważacie o wynikach? Da sie je jeszcze jakoś poprawić? Najgorsze jest to czekanie I fakt że ja nie moge nic zrobic a moje Amh maleje😔
    Dr wolski mowił ze czeka nas najprawdopodobniej 3 miesieczna
    Cześć 😊
    Jak już pewnie doczytalaś po moich ostatnich wpisach, nam dr W w ogóle nie zaproponował leczenia przed mtese (mówił, ze testosteron jest w porządku, fsh troche podwyższone, ale przede wszystkim ze względu na delecje AZFc). Dlatego koleżanki bardziej doświadczone muszą się wypowiedzieć nt.kuracji, choć rzeczywiscie najczęściej mówiły o 3 mc kuracji.
    Zachęcam Cię na pozostanie na wątku 😊 Dziewczyny tu naprawdę, bardzo realnie mi pomogły i dalej pomagają. Doszło do tego, że zamiast scrollowac fb, ja scrolluje forum 😏 nikt nie zrozumię Cię tak dobrze, jak inni z podobnym problemem 😘

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi-x wrote:
    Witam wszystkich,

    Gratuluje wszystkim którym sie udało I trzymam kciuki za pozostałe staraczki🤗
    Troche mi zajeło przeczytanie całego watku ale już jestem na bieżaco😉
    Postaram sie w skrócie opisać nasza sytuacje. Staramy sie o maleństwo ponad 2.5 roku. Po paru miesiacach starach, poszłam do lekarza sprawdzić czy wszystko wporzadku z hormonami. Lecze sie na niedoczynność tarczycy, ale TSH miałam w normie , inne hormony też pozaobniżonym AMH(0.64). Skierowala nas do kliniki I zaczeło sie leczenie meża. Pierwsze badanie nasienia było w sumie najlepsze jakie mielismy do tej pory(1.6ml). Zlecono kolejne badanie w ktorym znalezli dopiero do odwirowaniu kilka sztuk. Lekarka stwierdzila tylko icsi wchodzi w gre ale najpierw trzeba skupic sie na mezu. Kolejne badanie nasienia z mozliwościa zamrożenia jeśli cos znajda ale niestety nie bylo nic. Powiedzieli nam ze bedzie trzeba zrobic tese. Zlecili badanie hormonow
    Fsh 4.3(1.4-10.8)
    lh 2.1(1.4-6.5)
    Testosteron 13.8(8.6-29nmol/L)
    Prolaktyna 213(73-407)
    Przez dwa miesiace bral clomid, po kuracji Fsh wzrosło do 15.8, testosteron 17.8.
    Potem bylo podejscie do Tese. Niestety nie udało sie nic znaleść. Na kolejnej wizycie powiedzieli nam ze niestety oni nie sa w stanie nam pomoc, ze jest jedna klinika wykonuje micro-tese I mozemy sie umówić ale ze szanse sa małe bo jednak zarówno z mojej jak I meża strony coś jest nie tak. Załamaliśmy sie. Zastanawialiśmy sie co możemy zrobić. Myśleliśmy ze została nam adopcja zarodka I to tylko w Polsce bo tutaj niestety nie ma takiej Cieżka decyzja ale zdecydowaliśmy sie spróbować. Transfer zarodków niestety nie udany. Po jakimś czasie stwierdziliśmy ze umowimy sie na wizyte do Novum. Przygotowani na to ze jedyna nasza szansa jest wlasnie adopcja. Wizyta u ginekologa- dał nam nadzieje ze jest jakaś szansa. Moje jajniki jeszcze pracuja co prawda glownie jeden a meza pierwsze wyniki nie były takie złe. Zlecil badania I umowił meża do dr Wolskiego. Nastepnego dnia wizyta, analiza wcześniejszego leczenia. W nasieniu niestety nic nie znaleziono. Zaproponował micro tese I badania hormonów
    Lh 7.6
    Fsh 9.1(1.5-12.4)
    Testosteron 9.5(8.6-29)
    prolaktyna 599
    Genetyke wporzadku, usg tez.
    Przepisal clostibegyt I bromergon na miesiac potem kolejne Teraz czekamy na badania I co dalej.
    Miało być krótko ... przepraszam ze tak sie rozpisalam.
    Wiekszość bierze wiecej leków albo zastrzyki nie wiem dlaczego my tylko te dwa. Co sadzicie?
    Co wogóle uważacie o wynikach? Da sie je jeszcze jakoś poprawić? Najgorsze jest to czekanie I fakt że ja nie moge nic zrobic a moje Amh maleje😔
    Dr wolski mowił ze czeka nas najprawdopodobniej 3 miesieczna

    Ja myślę, że przede wszystkim jestescie w dobrych rekach. Sesil, jest dowodem na to, ze zle przeprowadzona biopsja moze zrujnowac marzenia, ale nie można się poddawać, efekt masz w jej stopce :) Może u Was również zabieg przeprowadził ktoś kto nie miał do tego ręki?
    Ja natomiast jestem dowodem na to, że gdy w igłowej nie ma plemników, to nie można się poddawać, bo dla nas mtese było ratunkiem :)
    Myślę, że hormony macie niezłe, rozumiem, że tylko w jednym badaniu były plemniki?
    Sesil, a co z tym andrologiem któremu miałaś pokazać jak się mylił? Jedziesz do niego żeby napsuć mu nerwów? :)

  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 28 września 2019, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi-x wrote:
    Miało być krótko ... przepraszam ze tak sie rozpisalam.
    Wiekszość bierze wiecej leków albo zastrzyki nie wiem dlaczego my tylko te dwa. Co sadzicie?
    Co wogóle uważacie o wynikach? Da sie je jeszcze jakoś poprawić? Najgorsze jest to czekanie I fakt że ja nie moge nic zrobic a moje Amh maleje😔
    Dr wolski mowił ze czeka nas najprawdopodobniej 3 miesieczna

    Co do leczenia to dr Wolski wie co robi więc trzeba po prostu zaufać. Minimalna kuracja przed mTese trwa 3 miesiące i może się wydłużyć - to zależy od wyników robionych w trakcie. Bądźcie dobrej myśli, na forum były już różne przypadki, czasem przy dobrych wynikach plemników nie było a przy nieprawidłowych się znajdowały. Wiem, że 3 miesiące wydają się wiecznością w tej sytuacji, ale nie obejrzysz się kiedy miną i trzymam kciuki żeby Wam się udało.

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 29 września 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Ja myślę, że przede wszystkim jestescie w dobrych rekach. Sesil, jest dowodem na to, ze zle przeprowadzona biopsja moze zrujnowac marzenia, ale nie można się poddawać, efekt masz w jej stopce :) Może u Was również zabieg przeprowadził ktoś kto nie miał do tego ręki?
    Ja natomiast jestem dowodem na to, że gdy w igłowej nie ma plemników, to nie można się poddawać, bo dla nas mtese było ratunkiem :)
    Myślę, że hormony macie niezłe, rozumiem, że tylko w jednym badaniu były plemniki?
    Sesil, a co z tym andrologiem któremu miałaś pokazać jak się mylił? Jedziesz do niego żeby napsuć mu nerwów? :)

    Oczywiście że do niego pojadę, tylko póki co nie chciałam się denerwować w pierwszym trymestrze :) napisałam mu opinie na znany lekarz ale portal nadal nie dodał jej na stronę 🤷‍♀️ a minęło już ponad dwa miesiące... Więc chyba dodają tam tylko te opinie na które lekarze się godzą ;)

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Megi-x Autorytet
    Postów: 610 1202

    Wysłany: 30 września 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monzaw, oczywiscie ze zostane😊 miałaś może konsultacje telefonicznej z dr W? Czy koszt Jest taki Sam jak normalnej wizyty?

    Mwm, gratuluje bardzo mocno😊 Oby ciaża przebiegała bezproblemowo. Tylko w dwóch pierwszych badaniach byly plemniki. Zabieg wykonywała ginekolog i może faktycznie nie wykonała tego jak należy. Nadal mamy nadzieje ze mtese przyniesie lepsze efekty.

    Angelwings, dokładnie strasznie sie dłuży ale jeżeli ma to pomóc to poczekamy😉 orientujesz sie czy po zakończeniu kuracji trzeba jeszcze jakiś czas odczekać czy od razu przystepuje sie do mtese?

    Sesil, gratulacje🤗

    monzaw lubi tę wiadomość

    Starania od 2018.
    05.2019 AZ - Transfer 😔
    03.2020 IVF - Transfer odwołany😔
    06.2020 Transfer 😔
    10.2020 Poronienie w 7t🥲
    01.2021 Poronienie w 6t2d🥲
    05.2021 Transfer 😔
    22.06.2021 Transfer
    03.2022 Córeczka🥰🥰
    18.01.2024 Transfers, 6dpt beta 34, prog 12.6, 8dpt beta 128, próg 10.7, 16dpt beta 1286, próg 53.1
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 30 września 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi-x wrote:
    Monzaw, oczywiscie ze zostane😊 miałaś może konsultacje telefonicznej z dr W? Czy koszt Jest taki Sam jak normalnej wizyty?

    Mwm, gratuluje bardzo mocno😊 Oby ciaża przebiegała bezproblemowo. Tylko w dwóch pierwszych badaniach byly plemniki. Zabieg wykonywała ginekolog i może faktycznie nie wykonała tego jak należy. Nadal mamy nadzieje ze mtese przyniesie lepsze efekty.

    Angelwings, dokładnie strasznie sie dłuży ale jeżeli ma to pomóc to poczekamy😉 orientujesz sie czy po zakończeniu kuracji trzeba jeszcze jakiś czas odczekać czy od razu przystepuje sie do mtese?

    Sesil, gratulacje🤗

    Konsultacje telefoniczne są darmowe :)
    To zależy od wyników, jeżeli testosteron nie będzie za wysoki to będziecie mogli od razu umawiać termin biopsji :) aczkolwiek terminy nie są takie na już więc całkiem możliwe że będziecie musieli czekać z 2-3 tygodnie, zabiegi są wykonywane tylko w niedzielę.

    Marti, jesteś tu jeszcze z nami? Co u Was?

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 30 września 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi-x wrote:
    Monzaw, oczywiscie ze zostane😊 miałaś może konsultacje telefonicznej z dr W? Czy koszt Jest taki Sam jak normalnej wizyty?

    Mwm, gratuluje bardzo mocno😊 Oby ciaża przebiegała bezproblemowo. Tylko w dwóch pierwszych badaniach byly plemniki. Zabieg wykonywała ginekolog i może faktycznie nie wykonała tego jak należy. Nadal mamy nadzieje ze mtese przyniesie lepsze efekty.

    Angelwings, dokładnie strasznie sie dłuży ale jeżeli ma to pomóc to poczekamy😉 orientujesz sie czy po zakończeniu kuracji trzeba jeszcze jakiś czas odczekać czy od razu przystepuje sie do mtese?

    Sesil, gratulacje🤗

    Konsultacje darmowe 😊 dr wyslal mi MMS (w czasie trwania konsultacji telefonicznej o godz. 21) wytyczne do biopsji 😊 a potem miałam jeszcze pytanie odn. badania i napisałam SMS na tel.kom. dr odpisał😉 więc jestem zadowolona z kontaktu z dr W.
    Nam zaproponował termin biopsji na 29.09, a umawialam tydzien wczesniej. Ale nie wyrobilibysmy z badania...a już mielibysmy z glowy wsumie 😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2019, 16:15

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 30 września 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Konsultacje telefoniczne są darmowe :)
    To zależy od wyników, jeżeli testosteron nie będzie za wysoki to będziecie mogli od razu umawiać termin biopsji :) aczkolwiek terminy nie są takie na już więc całkiem możliwe że będziecie musieli czekać z 2-3 tygodnie, zabiegi są wykonywane tylko w niedzielę.

    Marti, jesteś tu jeszcze z nami? Co u Was?
    Też ostatnio się zastanawiałam co u Martiego..

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Marta1321 Koleżanka
    Postów: 173 12

    Wysłany: 30 września 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim.
    Jestem na bieżąco co u Was.Nie udzielałam się na swój temat dlatego,że jesteśmy na etapie genetyki.W środę odbiór kariotypu i jakoś w tym tygodniu powinien być azf.Także poinformuję Was co i jak:) postaramy się jeszcze zrobić cftr chociaż mąż miał go przebadanego,ale nie wiem czy na wszystke mutacje...Pani doktor genetyk powiedziała,że będziemy mogli go zbadać raz jeszcze.W przyszłym miesiącu zrobimy inhibine i umawiamy się do Warszawy z kompletem badań i zobaczymy.Podjęliśmy decyzję,że jeśli w biopsji igłowej nic nie znajdziemy to zrobimy in vitro z nasieniem dawcy.Wszystko już sobie w głowię poukładaliśmy,nie było łatwo,ale dziecko to dziecko i tego się trzymamy.
    Pozdrawiam Was!

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 30 września 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta1321 wrote:
    Cześć wszystkim.
    Jestem na bieżąco co u Was.Nie udzielałam się na swój temat dlatego,że jesteśmy na etapie genetyki.W środę odbiór kariotypu i jakoś w tym tygodniu powinien być azf.Także poinformuję Was co i jak:) postaramy się jeszcze zrobić cftr chociaż mąż miał go przebadanego,ale nie wiem czy na wszystke mutacje...Pani doktor genetyk powiedziała,że będziemy mogli go zbadać raz jeszcze.W przyszłym miesiącu zrobimy inhibine i umawiamy się do Warszawy z kompletem badań i zobaczymy.Podjęliśmy decyzję,że jeśli w biopsji igłowej nic nie znajdziemy to zrobimy in vitro z nasieniem dawcy.Wszystko już sobie w głowię poukładaliśmy,nie było łatwo,ale dziecko to dziecko i tego się trzymamy.
    Pozdrawiam Was!
    My robiliśmy wszystko prywatne niestety. Oboje 30l i jak miałabym jeszcze czekac na wizyty NFZ i wyniki to bym już dawno zwariowała.. na wizyty do dr W nie czeka się teraz chyba długo, także spoko 😊
    Ogólnie ja jestem z tych niecierpliwych i umowilam sie juz do ginekologa w Novum..przed biopsją męża. Może babka nas nie wyśmieje, że nie znając wyników biopsji, my już przyszliśmy. Chcę być już pod ich "opieka", moze jakies badania mi zleci, albo jakbym miała brać antyki to akurat ten miesiąc bym byla szybciej. Mój okres jak na złość przyjdzie doslownie kilka dni przed biopsją..a nie wiem czy wgl jest po co zaczynać całą procedurę bez pewności że biopsja sie powiedzie (Choc kurcze no te plemniki sa wiec jak mialaby sie nie powieść).. mam mętlik w glowie😉

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • inesska Przyjaciółka
    Postów: 99 78

    Wysłany: 30 września 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chciałam się umówić do ginekologa w Novum z nadzieją że zleci jakieś badania jeszcze i nie trzeba będzie później czekać długo, ale mąż się nie zgodził. Chce po kolei. Najpierw biopsja, potem ginekolog. Żebyśmy na wizycie wiedzieli na czym stoimy.

    3jgxvfxmuqy59cak.png
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 30 września 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe to u mnie mąż jedzie razem ze mną 😆 on jest bardziej pewny tez wizyty niz ja. Może to wcale nie jest takie nierealne zaczac stymulacje kilka dni przed biopsją..zobaczymy

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 30 września 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi-x wrote:

    Angelwings, dokładnie strasznie sie dłuży ale jeżeli ma to pomóc to poczekamy😉 orientujesz sie czy po zakończeniu kuracji trzeba jeszcze jakiś czas odczekać czy od razu przystepuje sie do mtese?

    My w tamtym roku czekaliśmy około tygodnia od ostatnich wyników, ale już po pierwszej serii zastrzyków doktor wstępnie określił kiedy może być zabieg.

  • Megi-x Autorytet
    Postów: 610 1202

    Wysłany: 1 października 2019, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi sie wydawało ze sa darmowe a my dostalismy rachunek na 200zl🤔

    A numer telefonu dostaliscie bezposrednio od dr czy z rejestracji?

    Duzo musial zrobic dodatkowych badan przed sama mtese?

    Tez mialam nadzieje ze moge zaczac moze cos dzialac z mojej strony ale dr powiedzial zeby skontaktowac sie dopiero po zabiegu jak bedzie wiadomo jaki wynik.
    Badania oczywiscie zrobilam od razu I beda do powtorki😉
    Angelwings to w sumie nie dlugo czekaliscie u nas niby wypadal by grudzien ale to sie okaze.

    Dzieki za wasza pomoc🤗🤗

    Starania od 2018.
    05.2019 AZ - Transfer 😔
    03.2020 IVF - Transfer odwołany😔
    06.2020 Transfer 😔
    10.2020 Poronienie w 7t🥲
    01.2021 Poronienie w 6t2d🥲
    05.2021 Transfer 😔
    22.06.2021 Transfer
    03.2022 Córeczka🥰🥰
    18.01.2024 Transfers, 6dpt beta 34, prog 12.6, 8dpt beta 128, próg 10.7, 16dpt beta 1286, próg 53.1
‹‹ 321 322 323 324 325 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ