X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Jestem tutaj nowa, pół dnia spędziłam na czytaniu Waszych postów i historii i postanowiłam podzielić się swoją...
    U męża stwierdzono azoospermie obstrukcyjną. Badania genetyczne wszystko ok. Hormony bez zarzutów. Decyzja o biopsji podjęta. Lekarz prowadzący zdecydował, że przy obecnych wynikach metoda TESE w zupełności wystarczy i to był chyba błąd. Jak czytam Wasze posty to jestem w szoku, bo wychodzi na to, że nasz lekarz naprawdę nie wyjaśnił Nam nic... i sama już zglupialam czego mogę się spodziewać po wyniku biopsji. Zawiodłam się już po raz drugi na klinice do której chodzimy. Po zabiegu biopsji (przy drugim pacjencie w pokoju ) "po cichu " została Nam przekazana informacja, że niestety plemników nie było. Oczywiście to doprowadziło do mnie łez po czym Pan Doktor po cichu mówi, że nie mam o co płakać bo jeszcze jest badanie histopatologiczne i przecież w badaniu nasienia było klika nielicznych martwych plemników więc jest nadzieja. Resztę pamiętam jak przez mgłę że wyniki za 3 tygodnie. Oczywiście chyba czekaliśmy półtora m-ca na wyniki ale z racji koronawirusa zostaną nam one do tygodnia przesłane na maila. I stąd moje pytanie... czy dobrze zrozumiałam wasze wypowiedzi na forum... jest szansa że przy tym badaniu znaleźli jakieś plemniki i je zamrozili? Czy te badania histopatologicznego to tylko badania diagnostyczne? Podpisywalismy zgodę z mężem na ewentualne zamrożenie materiału ale myślałam że jak nie znaleźli plemników to temat na tym się zakończył... czekam z niecierpliwością na te wyniki badań i na pewno uderzyły w Waszawe i dr Wolskiego.
    Bardzo proszę o wsparcie i jakiekolwiek informacje co o tym sądzicie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    Witam,
    Jestem tutaj nowa, pół dnia spędziłam na czytaniu Waszych postów i historii i postanowiłam podzielić się swoją...
    U męża stwierdzono azoospermie obstrukcyjną. Badania genetyczne wszystko ok. Hormony bez zarzutów. Decyzja o biopsji podjęta. Lekarz prowadzący zdecydował, że przy obecnych wynikach metoda TESE w zupełności wystarczy i to był chyba błąd. Jak czytam Wasze posty to jestem w szoku, bo wychodzi na to, że nasz lekarz naprawdę nie wyjaśnił Nam nic... i sama już zglupialam czego mogę się spodziewać po wyniku biopsji. Zawiodłam się już po raz drugi na klinice do której chodzimy. Po zabiegu biopsji (przy drugim pacjencie w pokoju ) "po cichu " została Nam przekazana informacja, że niestety plemników nie było. Oczywiście to doprowadziło do mnie łez po czym Pan Doktor po cichu mówi, że nie mam o co płakać bo jeszcze jest badanie histopatologiczne i przecież w badaniu nasienia było klika nielicznych martwych plemników więc jest nadzieja. Resztę pamiętam jak przez mgłę że wyniki za 3 tygodnie. Oczywiście chyba czekaliśmy półtora m-ca na wyniki ale z racji koronawirusa zostaną nam one do tygodnia przesłane na maila. I stąd moje pytanie... czy dobrze zrozumiałam wasze wypowiedzi na forum... jest szansa że przy tym badaniu znaleźli jakieś plemniki i je zamrozili? Czy te badania histopatologicznego to tylko badania diagnostyczne? Podpisywalismy zgodę z mężem na ewentualne zamrożenie materiału ale myślałam że jak nie znaleźli plemników to temat na tym się zakończył... czekam z niecierpliwością na te wyniki badań i na pewno uderzyły w Waszawe i dr Wolskiego.
    Bardzo proszę o wsparcie i jakiekolwiek informacje co o tym sądzicie...

    Hej!
    Przede wszystkim głowa do góry. Mieliście martwe plemniki raz czy w większej ilości badan? Skoro była zrobiona biopsja i nie znaleźli nic doraźnie, czyli tak jakby poszukiwanych na szybko, z mniejsza dokładnością, to potem jest badanie histopatologiczne, dokładne mówiące o stanie kanalików i spermatogenezy. W Novum jest tak, ze cześć przeszukują doraźnie, a potem resztę materiału oddają dalej do przeszukania, nie wiem jak jest w Waszej klinice ale pewnie tak samo. Szansa jest zawsze i nie traćcie nadziei. Spokojnie zaczekaj na wyniki a potem zastanówcie się co dalej, bo być może nawet jeśli znajda w biopsji plemniki to nie jest powiedziane ze jakieś leczenie nie spowoduje ze pojawia się w nasieniu, w większej ilości.
    Jestes pewna ze mąż nie miał żadnych chorób w dzieciństwie? Wnętrostwo, świnka, urazy?

  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie nasienia mieliśmy robione dwa razy. W każdym opis identyczny "w ejakluacie nasienia znaleziono nieliczne plemniki, większość bez ruchu, pojedyncze w ruchu postepowym i niepostepowym". Mąż skierowany do urologa, (wynik badań genetycznych ok i hormony także ok) gdzie wykonał mu USG i stwierdził, że wszystko jest w porządku, wielkość itp. ,ze problem jest genetyczny w kanalikach, które są zablokowane i stwierdził azoospermie obstrukcyjną. Mąż przeszedł świnke w dzieciństwie ale o żadnych powikłaniach nie było wtedy mowy.
    Super dziewczyny, że jesteście. Po waszych wpisach znowu gdzieś z tylu głowy pojawiła się u mnie iskierka nadziei, że nie wszystko stracone.

    Ile razy można wykonywać biopsje? Słyszałam od naszego lekarza,że ta metoda mTESE to tylko raz w życiu? To prawda? Czytałam, że z każdą kolejną szansę na znalezienie plemników są coraz mniejsze.

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia90 wrote:
    Dziewczyny, chciałam Wam napisać, że 26.03 o godz. 9:25 dzięki cc przyszedł na świat nasz synek😍🥰 cały tata, niestety z mamusi nic nie ma🙂
    Jest na świecie dzięki temu forum i dr Wolskiemu🙂 gdybyśmy tu nie trafili nie wiem, czy ktoś by nam pomógł. Trzymam kciuki i życzę takiego szczęścia każdej z Was😘
    Gratuluje!!! Wszystkiego dobrego i dużo zdrowia dla Was!!

    Misia90 lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    Badanie nasienia mieliśmy robione dwa razy. W każdym opis identyczny "w ejakluacie nasienia znaleziono nieliczne plemniki, większość bez ruchu, pojedyncze w ruchu postepowym i niepostepowym". Mąż skierowany do urologa, (wynik badań genetycznych ok i hormony także ok) gdzie wykonał mu USG i stwierdził, że wszystko jest w porządku, wielkość itp. ,ze problem jest genetyczny w kanalikach, które są zablokowane i stwierdził azoospermie obstrukcyjną. Mąż przeszedł świnke w dzieciństwie ale o żadnych powikłaniach nie było wtedy mowy.
    Super dziewczyny, że jesteście. Po waszych wpisach znowu gdzieś z tylu głowy pojawiła się u mnie iskierka nadziei, że nie wszystko stracone.

    Ile razy można wykonywać biopsje? Słyszałam od naszego lekarza,że ta metoda mTESE to tylko raz w życiu? To prawda? Czytałam, że z każdą kolejną szansę na znalezienie plemników są coraz mniejsze.
    Ja myśle, ze Wasza sytuacja nie jest zła. Plemniki nieliczne były w nasieniu, wiec to dobrze wróży. U nas nie było ani jednego, po kuracji i biopsji mtese okazało się, ze są. Czekają teraz na nas zamrożone.
    Umów się do dr Wolskiego jak będziesz miała wyniki biopsji. On na pewno Wam pomoże, jeśli hormony macie Ok, pojedyncze plemniki w nasieniu, to za dużo roboty z Wami nie powinienen mieć 😉

  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Ja myśle, ze Wasza sytuacja nie jest zła. Plemniki nieliczne były w nasieniu, wiec to dobrze wróży. U nas nie było ani jednego, po kuracji i biopsji mtese okazało się, ze są. Czekają teraz na nas zamrożone.
    Umów się do dr Wolskiego jak będziesz miała wyniki biopsji. On na pewno Wam pomoże, jeśli hormony macie Ok, pojedyncze plemniki w nasieniu, to za dużo roboty z Wami nie powinienen mieć 😉




    Bardzo dziękuję za wsparcie :)

  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o wiadomość do dr Wolskiego. Bezpośrednio piszecie do dr? Jeżeli tak będę wdzięczna za podanie namiary. Czy to klinika umawiać do doktora i podaje do niego kontakt?

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    A jeśli chodzi o wiadomość do dr Wolskiego. Bezpośrednio piszecie do dr? Jeżeli tak będę wdzięczna za podanie namiary. Czy to klinika umawiać do doktora i podaje do niego kontakt?
    Musisz zadzwonić do kliniki i umówić się na wizytę, myśle, ze tak przez telefon bez żadnych wyników badań, to nic ci dr nie powie.

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    A jeśli chodzi o wiadomość do dr Wolskiego. Bezpośrednio piszecie do dr? Jeżeli tak będę wdzięczna za podanie namiary. Czy to klinika umawiać do doktora i podaje do niego kontakt?

    Możesz również napisać na forum nasz bocian, tam dr odpisuje co kilka dni 😉 albo tak jak wyżej, zadzwonić i umówić się na wizytę 😉

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska sa wyniki biopsji,przynajmniej my mamy.U nas niestety nie znaleziono plemników, sa za to nieliczne spermatydy.Koniec pewnego etapu.Dodatkowo jest adnotacja ogniskowo mierny wzrost komorek tych na L przepraszam nie pamietam nazwy.Przed nami kolejny etap,nasienie dawcy.

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiemy o co chodzi z tymi komórkami, czekamy na kosnultacje 17 kwietnia

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GCNIS nigdzie nie stwierdzono.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Sisska sa wyniki biopsji,przynajmniej my mamy.U nas niestety nie znaleziono plemników, sa za to nieliczne spermatydy.Koniec pewnego etapu.Dodatkowo jest adnotacja ogniskowo mierny wzrost komorek tych na L przepraszam nie pamietam nazwy.Przed nami kolejny etap,nasienie dawcy.
    Bardzo mi przykro, nie wiem co powiedzieć. Warto jeszcze skonsultować te spermatydy z Wolskim, Wy mieliście jakieś leczenie wcześniej?

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,kuracje 3 miesiace bemfola Ovitrelle. Zaczekamy do 17,ale nie mamy już żadnych złudzeń. Najważniejsze żeby wynik byl ok dla jego zdrowia.Temat dawcy juz mamy dawno przegadany tazke jest ok. CZekamy az bedzie mozna zaczac procedure.

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta dzwoniliście o wyniki czy sami wysłali? Całkiem mi dziś wyleciało z głowy o tym. Jutro powiem mężowi niech dzwoni.. Przykro mi, że nic nie znaleźli.. Podejrzewam, że u nas też nic nie będzie.. Boję się strasznie tego wyniku..

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,dzwonilismy dzisiaj i nam wysłali,ale z lekarzem rozmowa dopiero 17 najwczesniej.

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Tak,dzwonilismy dzisiaj i nam wysłali,ale z lekarzem rozmowa dopiero 17 najwczesniej.
    Marta, jak ja pierwszy raz zobaczyłam te wyniki, to tez nic nie wiedzialam. Jest napisane na końcu badania, coś o plemnikach? A w tych poziomach od 1-10 macie coś? Może poczekaj co dr powie.
    Mam nadzieje, ze powie coś dobrego, trzymam kciuki kochana✊✊✊

    mwm, Marta-kolejnekonto lubią tę wiadomość

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maksynalnie w jednym kanaliku jest poziom 7 plemnikow nie ma,tylko nieliczne spermatydy.Trudno tak bywa ważne, ze próbowaliśmy.Trzymam kciuki Sisska!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 08:29

  • Megi-x Autorytet
    Postów: 610 1202

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Maksynalnie w jednym kanaliku jest poziom 7 plemnikow nie ma,tylko nieliczne spermatydy.Trudno tak bywa ważne, ze próbowaliśmy.Trzymam kciuki Sisska!

    Przykro mi ze nie udalo sie nic znalesc ale najwazniejsze ze macie plan co robic dalej. Powodzenia🤗

    Marta-kolejnekonto lubi tę wiadomość

    Starania od 2018.
    05.2019 AZ - Transfer 😔
    03.2020 IVF - Transfer odwołany😔
    06.2020 Transfer 😔
    10.2020 Poronienie w 7t🥲
    01.2021 Poronienie w 6t2d🥲
    05.2021 Transfer 😔
    22.06.2021 Transfer
    03.2022 Córeczka🥰🥰
    18.01.2024 Transfers, 6dpt beta 34, prog 12.6, 8dpt beta 128, próg 10.7, 16dpt beta 1286, próg 53.1
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Maksynalnie w jednym kanaliku jest poziom 7 plemnikow nie ma,tylko nieliczne spermatydy.Trudno tak bywa ważne, ze próbowaliśmy.Trzymam kciuki Sisska!
    Marta przykro mi, że tak się to potoczyło. Wiem, że i tak Wam się uda 😘😘 będziecie ruszać z ivf w Novum czy tam gdzie macie bliżej?

    Marta-kolejnekonto lubi tę wiadomość

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
‹‹ 392 393 394 395 396 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ