X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 4 lipca 2020, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest jeszcze trochę czasu i szansa.U mnie identyczna sytuacja albo duze albo małe. Za to wszystko dojrzałe oby u Ciebie rowniez wszystkie były tip top:)

    Nasza historia, MałaMi93 lubią tę wiadomość

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 4 lipca 2020, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, jeszcze ta dodatkowa porcja menopuru zadziała 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2020, 15:51

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Listek Ekspertka
    Postów: 235 280

    Wysłany: 4 lipca 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Ja już po 3 wizycie stymulacyjnej. We wtorek 07.07 punkcja, dr Zamora akurat jest wolny i on będzie wykonywać punkcję.
    Jeśli chodzi o moje pecherzyki, to są leniwce jak to powiedziała dr Sowińska. Nierówno rosną, takich rokujących może z 6 😓 ogółem jest z 14 sztuk, ale rozstrzał od 19mm do 10mm. Bardzo mi zależało na większej ilości, bo mamy zapladniac wszystkie, liczyłam na więcej. Ale jeszcze kazała mi dzisiaj dostrztknac menopur i jeszcze na jutro mam zwiekszona ostatnia dawkę.
    Już coraz bliżej i nerwówka, jeszcze mojego posiewu nie ma, niewiadomo tez czy nie będę przestymulowana No i mąż ma być gotowy na ewentualna biopsje na świeżo jakby okazalo się, ze się nasienie nie rozmrozi, wiec oboje mamy już „pełne gacie”. Jeszcze wszytsko może się zdarzyć, oby pozytywne było zakończenie.
    U mnie dokladnie ten sam problem i problem z „synchronizacja”; niestety po pierszej procedurze tylko 6 dojrzalych:(

    🧔🏻Czynnik męski/ wnętrostwo/ kryptozoospermia

    👩‍🦰 AMH ok 2, reszta w normie

    *1 procedura pICSI/FAMSI z separacją. pickup- pobrano 10 kumulusow/6 MII/3 zaplodnione/ 0 zarodkow 😭
    ********************************

    **2 procedura pICSI/FAMSI z separacją+ aktywacja oocytow+ embryoGEN.
    08.20 pickup- pobrano 7 kumulusów/6MII/ mamy 4❄️❄️❄️❄️
    *****************************
    10.20 FET 1x ❄️ 5.2.2
    3dpt : 37 mlU (pozostalosc po ovitrel)
    6dpt: 25 mlU
    10 dpt: 166 mlU
    14dpt: 965 mlU
    18dpt: 3593 mlU /20 dpt krwawienie jest pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    31dpt:❤️
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 4 lipca 2020, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw wrote:
    Dokładnie, jeszcze ta dodatkowa porcja menopuru zadziała 🙂
    Oby było tak jak piszesz Monzaw. Niech się te leniwce rusza. 🙏🙏

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 4 lipca 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Listek wrote:
    U mnie dokladnie ten sam problem i problem z „synchronizacja”; niestety po pierszej procedurze tylko 6 dojrzalych:(
    Bardzo mi przykro, a powiedzieli jaki jest powód? Stymulacja za słaba, za mocna? Ja dzisiaj pytałam i dr powiedziała, ze taka moja uroda i reakcja na leki, ale zwiększyła mi dawkę na ostatni dzień i licze, ze urosną do wtorku.

  • Listek Ekspertka
    Postów: 235 280

    Wysłany: 4 lipca 2020, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Bardzo mi przykro, a powiedzieli jaki jest powód? Stymulacja za słaba, za mocna? Ja dzisiaj pytałam i dr powiedziała, ze taka moja uroda i reakcja na leki, ale zwiększyła mi dawkę na ostatni dzień i licze, ze urosną do wtorku.
    Nie byla w stanie powiedziec dlaczego sie tak stalo. Niby u 20% moze sie zdarzyc problem z synchronizacja. Na poczatku mbie zirytowala sugerujac ze moze Nie przyjmowalam odpowiednio antykow, ze moze jakis stan zapalny, zatrucie czy cos co moglo osłabic ich działanie. No ale nic ruszamy jeszcze raz z dlugim i pewnie dostane inne dawki lekow.

    🧔🏻Czynnik męski/ wnętrostwo/ kryptozoospermia

    👩‍🦰 AMH ok 2, reszta w normie

    *1 procedura pICSI/FAMSI z separacją. pickup- pobrano 10 kumulusow/6 MII/3 zaplodnione/ 0 zarodkow 😭
    ********************************

    **2 procedura pICSI/FAMSI z separacją+ aktywacja oocytow+ embryoGEN.
    08.20 pickup- pobrano 7 kumulusów/6MII/ mamy 4❄️❄️❄️❄️
    *****************************
    10.20 FET 1x ❄️ 5.2.2
    3dpt : 37 mlU (pozostalosc po ovitrel)
    6dpt: 25 mlU
    10 dpt: 166 mlU
    14dpt: 965 mlU
    18dpt: 3593 mlU /20 dpt krwawienie jest pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    31dpt:❤️
  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 7 lipca 2020, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia trzymam kciuki!!! Powodzenia!

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Nasza historia trzymam kciuki!!! Powodzenia!
    😘😘😘

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 7 lipca 2020, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mocno trzymam kciuki ! Daj znac jak poszło 😘😘

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 7 lipca 2020, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciliśmy już do mieszkania. To był długi dzień. Udało się pobrać 15 jajeczek, 10 dojrzałych. Punkcja nie była taka straszna jak mi się wcześniej wydawało, doszłam szybko do siebie o 10 zaczęli a o 11 już czekałam na wypis, wiec spoko. Teraz dopiero ciągną jajniki, za długo się nasiedzialam na korytarzu. Czekaliśmy aż do 15.30 na wieści z laboratorium czy materiał z mtese się rozmrozil. To była masakra, chyba odmówiłam 10 różańców, a mąż to z 20. Na szczescie znaleźli 10 plemnikow do moich 10 komórek, ale powiedzieli, ze zużyli cały materiał bo mieli tyle szukania. To nas zmartwiło, już nic nie mamy z mtese. Oby bylo jak najwiecej zarodków, czekamy na telefon jutro. Dziękuje dziewczyny za kciuki i jeszcze ich nie puszczajcie bo jeszcze ich potrzebuje 😘😘 🙏🙏🙏

    Marta-kolejnekonto, Krąsi, monzaw, Jdz lubią tę wiadomość

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 7 lipca 2020, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To extra!dobry wynik punkcji,super,że plemniki przeżyły mrożenie, to już dużo:)trzymamy kciuki za zapłodnienie!odpoczywaj i informuj:)

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    To extra!dobry wynik punkcji,super,że plemniki przeżyły mrożenie, to już dużo:)trzymamy kciuki za zapłodnienie!odpoczywaj i informuj:)
    Dzięki Martusia, a Ty jak się czujesz? Byłaś już u lekarza potwierdzić kropka na usg, czy jeszcze za wcześnie?

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam, ale po zwolnienie:D 17 mam kolejna wizyte:) wszystko baardzo sie dłuży:) czuje się naprawdę dobrze;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 17:05

    MałaMi93 lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Byłam, ale po zwolnienie:D 17 mam kolejna wizyte:) wszystko baardzo sie dłuży:) czuje się naprawdę dobrze;)
    To super!! Odpoczywaj tez i trzymam kciuki za dzidziusia ♥️

    Marta-kolejnekonto lubi tę wiadomość

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia- 10 komórek to swietny wynik🙂 pamiętam jaki to stres kiedy się czeka na info czy cos się udało rozmrozić..to byla najgorsza godzina w calym tym procesie😉 czekajmy więc na info o ilości zarodków✊ a teraz do łóżka i odpoczywaj!
    Marta- ty też odpoczywaj dużo, lekarz robil usg? Ja po transferze musiałam bardzo dużo odpoczywac, wsumie leżałam caly czas.

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Wróciliśmy już do mieszkania. To był długi dzień. Udało się pobrać 15 jajeczek, 10 dojrzałych. Punkcja nie była taka straszna jak mi się wcześniej wydawało, doszłam szybko do siebie o 10 zaczęli a o 11 już czekałam na wypis, wiec spoko. Teraz dopiero ciągną jajniki, za długo się nasiedzialam na korytarzu. Czekaliśmy aż do 15.30 na wieści z laboratorium czy materiał z mtese się rozmrozil. To była masakra, chyba odmówiłam 10 różańców, a mąż to z 20. Na szczescie znaleźli 10 plemnikow do moich 10 komórek, ale powiedzieli, ze zużyli cały materiał bo mieli tyle szukania. To nas zmartwiło, już nic nie mamy z mtese. Oby bylo jak najwiecej zarodków, czekamy na telefon jutro. Dziękuje dziewczyny za kciuki i jeszcze ich nie puszczajcie bo jeszcze ich potrzebuje 😘😘 🙏🙏🙏

    Gratulacje ! 10 to bardzo duzo ! Oby jak najwiecej sie rozwijało i jaka symetria świetna 10 komórek i 10 plemniczkow 😍😍 trzymam mocno mocno kciuki za was !!

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia, a czy mówili moze dlaczego tyle plemników nie przetrwało mrożenia ?

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historio - kciuki trzymam mocno, oby ładnie się pozapładniały i dzieliły!!! Informuj na bieżąco, nawet jak nic nie piszę, to wszystko czytam na wątku :)

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 7 lipca 2020, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monzaw, MalaMi, Krasi dzięki za wsparcie.✊✊😘😘😘Małymi kroczkami jesteśmy coraz dalej, teraz najważniejsze przed nami ilość zapłodnionych i transfer ale dr powiedziała, żebym liczyła się, ze może być odroczony z uwagi na ilość pobranych jajeczek. Wolałabym iść za ciosem, mieć ten transfer. Już tydzień jesteśmy w Wawie, chciałoby się już być w swoim domku. Jutro kolejny dzień stresu...


    MalaMi- nie znamy szczegółów ale wydaje mi się, ze rozmrazali po kawałku ten materiał co mielismy a okazało się, ze były w ostatnim, bo trwało to aż 3,5h! Może było ich więcej ale nie były ruchome, nie mam pojęcia, może dowiemy się czego więcej w kolejnych dniach bo to był krótki telefon tylko. Powiedzieli mężowi, ze udało im się do moich 10 komórek znaleźć 10 plemnikow ruchomych ale wykorzystali cały materiał. Oby te 10 wojowników dało radę.

    MałaMi93 lubi tę wiadomość

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 7 lipca 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Monzaw, MalaMi, Krasi dzięki za wsparcie.✊✊😘😘😘Małymi kroczkami jesteśmy coraz dalej, teraz najważniejsze przed nami ilość zapłodnionych i transfer ale dr powiedziała, żebym liczyła się, ze może być odroczony z uwagi na ilość pobranych jajeczek. Wolałabym iść za ciosem, mieć ten transfer. Już tydzień jesteśmy w Wawie, chciałoby się już być w swoim domku. Jutro kolejny dzień stresu...


    MalaMi- nie znamy szczegółów ale wydaje mi się, ze rozmrazali po kawałku ten materiał co mielismy a okazało się, ze były w ostatnim, bo trwało to aż 3,5h! Może było ich więcej ale nie były ruchome, nie mam pojęcia, może dowiemy się czego więcej w kolejnych dniach bo to był krótki telefon tylko. Powiedzieli mężowi, ze udało im się do moich 10 komórek znaleźć 10 plemnikow ruchomych ale wykorzystali cały materiał. Oby te 10 wojowników dało radę.

    Musi dać radę ! Odpoczywaj i czekamy na dobre wieści 😘😘 A od czego zależy czy będziesz mieć transfer ? Będą robić Ci jeszcze jakieś badania ?

    Pytałam o plemniki dlatego bo my mamy w sumie tylko 10 i trochę sie zmartwiłam ze nic sie nie rozmrozi .

    Nasza historia lubi tę wiadomość

‹‹ 419 420 421 422 423 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ