X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 13 lipca 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała, z takich kwestii, które są w Twoim zasięgu: odpowiednia dieta (wysoka podaż białka roślinnego - strączkowe; zielenina - szpinak codziennie), koenzym q10 (około 200-300 mg), aktywność fizyczna, odpowiedni poziom wit. D3 (optymalny to około 45-50), mioinozytol (około 2000 mg). Z leków na poprawę jakości jajeczek działa metformina - ale to lek.

    MałaMi93 lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 13 lipca 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny!
    Coś Nas podkusiło i zadzwoniliśmy dzisiaj czy są wyniki już może (najwyżej by Nas zbyli, że za szybko...) I szok bo są już.... Mamy dzwonić po 15.... Chyba serce mi wyskoczy z nerwów!!!! Ręce się trzęsą... Trzymajcie kciuki...

    MałaMi93, Jdz lubią tę wiadomość

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 13 lipca 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz my zrobiliśmy tak samo bo juz nie mogłam wytrzymać ! To trzymam kciuki i dawaj znac !

    Andawka lubi tę wiadomość

  • Monka9016 Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 13 lipca 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka, trzymam kciuki ✊

    Andawka lubi tę wiadomość

  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 13 lipca 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy dzwonić o 20 na konsultacje wyników z doktorem. Pani z dokumentacji nic Nam nie może powiedzieć, więc czekamy do 20 :) ale ten czas bd Nam się dłużył...

    Nasza historia, MałaMi93 lubią tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 13 lipca 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    Mamy dzwonić o 20 na konsultacje wyników z doktorem. Pani z dokumentacji nic Nam nie może powiedzieć, więc czekamy do 20 :) ale ten czas bd Nam się dłużył...
    Trzymam kciuki!!!!! ✊✊✊✊

    Andawka lubi tę wiadomość

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 13 lipca 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki!!!

    Andawka lubi tę wiadomość

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 13 lipca 2020, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    Mamy dzwonić o 20 na konsultacje wyników z doktorem. Pani z dokumentacji nic Nam nie może powiedzieć, więc czekamy do 20 :) ale ten czas bd Nam się dłużył...
    Czekamy na wieści. Kciuki trzymam cały czas.

    Andawka lubi tę wiadomość

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 13 lipca 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy w grze!!!! Tak się cieszę!!!! Lecą łzy ale szczęścia. Pan doktor powiedział, że jest ich relatywnie dużo i teraz czas na mnie.

    Nasza historia, monzaw, MałaMi93, Krąsi, Jdz, Nadzieja, kababo, Marta-kolejnekonto, Misia90 lubią tę wiadomość

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 13 lipca 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    Jesteśmy w grze!!!! Tak się cieszę!!!! Lecą łzy ale szczęścia. Pan doktor powiedział, że jest ich relatywnie dużo i teraz czas na mnie.
    Aż mi się łezka zakręciła w oku. Cieszę się, że się udało. Teraz następny etap do zaliczenia :)

    Andawka lubi tę wiadomość

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 13 lipca 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    Jesteśmy w grze!!!! Tak się cieszę!!!! Lecą łzy ale szczęścia. Pan doktor powiedział, że jest ich relatywnie dużo i teraz czas na mnie.
    Super!!! Jeden etap za wami, kolejny przed Wami! ✊✊✊👍👍
    Teraz witaminki i zdrowe odżywianie 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2020, 20:39

    Andawka lubi tę wiadomość

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 13 lipca 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    Jesteśmy w grze!!!! Tak się cieszę!!!! Lecą łzy ale szczęścia. Pan doktor powiedział, że jest ich relatywnie dużo i teraz czas na mnie.

    Super gratulacje !

    Andawka, Marta-kolejnekonto lubią tę wiadomość

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka gratulacje!! 🙂
    Marta jak u Ciebie?

    Andawka lubi tę wiadomość

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 14 lipca 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka u mnie wszystko w porzadku,wizyte mam we wtorek,poniewaz lekarz musial zmienić termin a bardziej mi pasuje,bo będzie ze mną moj mąż:) boli mnie troche kość ogonowa,ostatnia beta wynosiła cos ok 2800 i moj ginekolog już nie kazał jej powtarzać więc cierpliwie czekam do wtorku:) jak sie czujesz monzaw?

    Nasza historia, MałaMi93, Andawka lubią tę wiadomość

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 14 lipca 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka extra!:)

    Andawka lubi tę wiadomość

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 14 lipca 2020, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Hejka u mnie wszystko w porzadku,wizyte mam we wtorek,poniewaz lekarz musial zmienić termin a bardziej mi pasuje,bo będzie ze mną moj mąż:) boli mnie troche kość ogonowa,ostatnia beta wynosiła cos ok 2800 i moj ginekolog już nie kazał jej powtarzać więc cierpliwie czekam do wtorku:) jak sie czujesz monzaw?
    Ogólnie wporzo, choć chyba zaczelo mnie bolec spojenie łonowe..i srednio sie chodzi, ale wsumie nie wiem czy to to😂 więc staram sie bardzo duzo nie chodzić🙂

    Nasza historia, MałaMi93, Marta-kolejnekonto lubią tę wiadomość

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 15 lipca 2020, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw wrote:
    Ogólnie wporzo, choć chyba zaczelo mnie bolec spojenie łonowe..i srednio sie chodzi, ale wsumie nie wiem czy to to😂 więc staram sie bardzo duzo nie chodzić🙂

    To czas dla Ciebie i dzidziusia na odpoczynek 😍

    monzaw, Andawka lubią tę wiadomość

  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 15 lipca 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Tak, dostaniecie info z każdego pobranego kawałka tkanki jaki był stan spermatogenezy. Ogólnie można dojść po tych wynikach do jakiejś przybliżonej ilości,u nas dużo to było około 80-100. W jednej slomce jest ich minimum 6 chyba, a na wyniku będzie napisane np. Znaleziono pojedyncze plemniki albo nieliczne. W jakiejś literaturze znalazłam info ze pojedyncze to chyba 1-5, nieliczne 6-10 jakoś tak, i sobie wstępnie zsumowaliśmy :) I rozmrażane są po kolei słomki i szukają najlepszych i żywych plemników :)

    hej dziewczyny :)
    Dzisiaj przyszły pocztą wyniki. Myślałam, że to właśnie z nich dowiem się ile mamy tak tu wcześniej opisywanych "słomek" i może jakaś bliżej określoną liczbę naszych plemników 🤦 ale to jakiś kod, którego nie umiem rozczytać... Internet chyba specjalnie ukrywa przedmną legendę do takich badań...

    I tu pytanie do eksperta. MWM pomożesz? Znalazłam taką twoją odpowiedź na tym forum. z miłą chęcią dowiem się jak to zsumowałaś. Ja nawet nie mam pomusłu jak zacząć...?

    Ogólnie wynik : w wycinkach z obu jąder widoczna spermatogeneza z tworzeniem plemników (poza wycinkiem JP-2)

    Dla przykładu podam wyniki jednego z wycinku, a może jeszcze która z Was potrafi to obliczać?
    Z tych emocji o nic nie zapytaliśmy oczywiście hehe. Liczyło się tylko, że są i że mamy podchodzić do procedury a że jest ich relatywnie dużo.

    Liczba ocenionych kanalików 82
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
    5 1 3 23 23 25 2

    Magia 🕵️

  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 15 lipca 2020, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze rozstrzelało mi cyfry poniżej w pionie podam

    1 5
    2 1
    3 3
    4
    5 23
    6 23
    7 25
    8 2
    9
    10

    Mean score 5,61
    Leydig score LS3
    GCNIS - nie stwierdzono

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 16:06

  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 15 lipca 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lu84 tutaj dokładny opis tej skali,w j.angielskim, bo to międzynarodowe oznaczenie:
    Score Histological criteria (according to the modified Johnsen scoring) []
    (Score -10) Full spermatogenesis
    (Score - 9 ) Slightly impaired spermatogenesis, many late spermatids, disorganized epithelium
    (Score - 8 ) Less than five spermatozoa per tubule, few late spermatids
    (Score -7 ) No spermatozoa, no late spermatids, many early spermatids
    (Score - 6) No spermatozoa, no late spermatids, few early spermatids
    (Score - 5) No spermatozoa or spermatids, many spermatocytes
    (Score - 4) No spermatozoa or spermatids, few spermatocytes
    (Score - 3) Spermatogonia only
    (Score - 2) No germinal cells, Sertoli cells only
    (Score - 1) No seminiferous epithelium

    Znalazłam jeszcze coś takiego... Też z tego forum. Chyba rozumiem już co nie co więcej. Sorki za spam i tyle wiadomości :) ale jak na razie ja tym po poprostu żyje... Mąż mnie próbuje "okiełznać", że to jeszcze nawet nie połowa drogi itp. I ja to wiem ale mimo wszystko...
    Ja to bym już najchętniej startowała ale wszystko układa się tak, że koniec stymualcji,/punkcja/transfer wypadłyby w dzień wesela siostry mojego męża czyli 2 września. Tyle czasu minęło więc miesiąc w tę czy w tamtą stronę nic nie zmienia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 16:30

‹‹ 423 424 425 426 427 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ