X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 30 lipca 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki mocno zacisnięte MałaMi🙂

    MałaMi93 lubi tę wiadomość

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 30 lipca 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również wspieram!! ♥️♥️✊✊

    MałaMi93 lubi tę wiadomość

  • user Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 30 lipca 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mamy zrobić pierwszy zastrzyk ovitrelle mężowi. Czy możecie podpowiedzieć jak to zrobić, na co zwrócić uwagę? Trochę jesteśmy przerażeni

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 30 lipca 2020, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, zastrzyk ten w ogóle nie boli, a boję się strzykawek. Dużo bardziej boli pobieranie krwi. Moj mąż miał pregnyl i fostimon i sam sobie robił zastrzyki. Nabrał takiej wprawy, że teraz ovitrelle sam mi zrobił. Kłujesz w brzuch w okolicach pępkach. Nie ma czego sie obawiać. Ten zastrzyk jest gotowy już, więc nie musisz nic mieszać.

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • Jdz Znajoma
    Postów: 27 12

    Wysłany: 30 lipca 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 wrote:
    Hej dziewczyny ,
    Przyszedł czas i na mnie. Jutro zaczynam brać leki, pierwsza wizyta stymulacyjna u dr Traczynskiej w poniedziałek. Bardzo sie tym wszystkim denerwuje . Trzymajcie za nas kciuki proszę 🙏
    MałaMi trzymam za ciebie kciuki✊✊, napisz jak wrażenia po spotkaniu z Panią dr? Jestem do niej umówiona na wizytę wstępną w postaci telewizyjny, a mało komentarzy znalazłam na jej temat.

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 30 lipca 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jdz wrote:
    MałaMi trzymam za ciebie kciuki✊✊, napisz jak wrażenia po spotkaniu z Panią dr? Jestem do niej umówiona na wizytę wstępną w postaci telewizyjny, a mało komentarzy znalazłam na jej temat.

    Oki dam znac napewno jak poszło :)

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 30 lipca 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    user wrote:
    Jutro mamy zrobić pierwszy zastrzyk ovitrelle mężowi. Czy możecie podpowiedzieć jak to zrobić, na co zwrócić uwagę? Trochę jesteśmy przerażeni
    W pozycji siedzącej łapiesz „fałdkę” i klujesz. Zmieniajcie strony kłucia, jeden dzień prawa str drugi dzień lewa. Nie za blisko pępka. Ja się całe życie bałam igieł, jak przyszło mi się stymulować, to okazało się to nie takie straszne. A mąż, to już w ogóle doszedł do wprawy jak pielęgniarka 😉 będzie dobrze!

  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 31 lipca 2020, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 kibicuję Wam! :)

    MałaMi93 lubi tę wiadomość

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 31 lipca 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do was jeszcze pytanie, dobrze zrozumiałam ze na każda wizytę mam zabrać ze sobą leki ?
    Kłucie wcale nie było takie zle całkiem dobrze mi poszło :D

    Nasza historia, Jdz lubią tę wiadomość

  • Gioia Autorytet
    Postów: 512 394

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny 😊
    Jestem tu nowa, ale z nieplodboscia walcze z mezem juz 2,5 roku...
    U mojego meza zdiagnozowano azoospermie. Mial mTESE i niestety plemnikow brak 😔
    Po roku podjelismy decyzje o dawcy. Procedury mielismy rozpoczac w marcu, ale w zwiazku z COVID wszystko nam sie poprzesuwalo. Jesli wszystko pojdzie ok, to pierwsze podejscie do inseminacji bedziemy mieli w sierpniu.
    A ja jestem koszmarnie zestresowana. Nie mysle o niczym innym tylko o dziecku i strasznie sie bohe, ze nam sie nie uda 😔
    Czy sa tu Dziewczyny, ktore korzystaly z nasienia dawcy? Jak i za ktorym razem Wam sie udalo?
    Przepraszam Was, ale potrzebuje troche otuchy, bo zwariuje 😔

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gioia wrote:
    Czesc dziewczyny 😊
    Jestem tu nowa, ale z nieplodboscia walcze z mezem juz 2,5 roku...
    U mojego meza zdiagnozowano azoospermie. Mial mTESE i niestety plemnikow brak 😔
    Po roku podjelismy decyzje o dawcy. Procedury mielismy rozpoczac w marcu, ale w zwiazku z COVID wszystko nam sie poprzesuwalo. Jesli wszystko pojdzie ok, to pierwsze podejscie do inseminacji bedziemy mieli w sierpniu.
    A ja jestem koszmarnie zestresowana. Nie mysle o niczym innym tylko o dziecku i strasznie sie bohe, ze nam sie nie uda 😔
    Czy sa tu Dziewczyny, ktore korzystaly z nasienia dawcy? Jak i za ktorym razem Wam sie udalo?
    Przepraszam Was, ale potrzebuje troche otuchy, bo zwariuje 😔
    Hej na temacie „starając się z pomocą medyczna” jest wątek AID nasieniem dawcy, tam wszystkiego się dowiesz😉 dziewczyny na pewno Ci pomogą i odpowiedzą na pytania, trzymam kciuki ✊

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,my korzystalism,ale od razu uderzylismy w in vitro. Chętnie się z Toba podziele wiedzą:)

  • Gioia Autorytet
    Postów: 512 394

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Hej na temacie „starając się z pomocą medyczna” jest wątek AID nasieniem dawcy, tam wszystkiego się dowiesz😉 dziewczyny na pewno Ci pomogą i odpowiedzą na pytania, trzymam kciuki ✊


    Dziękuję 😊

  • kababo Ekspertka
    Postów: 121 106

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może byłyście w podobnej sytuacji. Maz ma azoospermie. Hormony w normie, genetyka w miarę ok bo mąż ma wariant IVS8-5T. W kwietniu w zwykłej biopsji udało się pozyskać plamniki. W lipcu miałam punkcję, pobrano ode mnie 16 kumulusów, z czego do zapłodnienia nadawało się 13, więc zapladnialismu wszystkie. Cztery się zapłodniły. Trzy przestały się rozwijać w 50 godzinie a ten czwarty zaczął się dzielić i przestał. W rezultacie nie udało się pozyskać żadnego zarodka, podobno męża plemniki mają słabą morfologie. Cała procedura odbywała się w krakowskiej klinice. Na piątek mamy już umówiona wizytę u dr Wolskiego. Jak myślicie pomoże coś?

    Ona: 29 lat
    09.2019 - IVS8-5T

    On: 31 lat
    06.2019 - azoospermia
    08.2019 - IVS8-5T
    04.2020 - Artvimed - biopsja Tese, mamy plemniki

    f2w3rjjgzj834jjq.png

    07.2020 - Kraków Artvimed- I podejście do In Vitro - zapłodniono 13 kumulusów, zapłodniło się 4. W rezultacie nie uzyskano żadnego zarodka.

    11.2020 - Warszawa - Novum - II podejście do In Vitro i biopsja TESE
    Mamy ❄️❄️❄️

    15.12.2020 - transfer ❄️
    beta 13 dpt 1345
    beta 15 dpt 4034
  • Jdz Znajoma
    Postów: 27 12

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kababo wrote:
    Może byłyście w podobnej sytuacji. Maz ma azoospermie. Hormony w normie, genetyka w miarę ok bo mąż ma wariant IVS8-5T. W kwietniu w zwykłej biopsji udało się pozyskać plamniki. W lipcu miałam punkcję, pobrano ode mnie 16 kumulusów, z czego do zapłodnienia nadawało się 13, więc zapladnialismu wszystkie. Cztery się zapłodniły. Trzy przestały się rozwijać w 50 godzinie a ten czwarty zaczął się dzielić i przestał. W rezultacie nie udało się pozyskać żadnego zarodka, podobno męża plemniki mają słabą morfologie. Cała procedura odbywała się w krakowskiej klinice. Na piątek mamy już umówiona wizytę u dr Wolskiego. Jak myślicie pomoże coś?
    Jesteście w dobrej sytuacji bo plemniki znalazły się w zwykłej biopsji. Dr Wolski na pewno Wam pomoże, może zleci jakąś kurację żeby polepszyć jakość plemników.
    My też mamy problemy z genem CFTR, mąż ma mutację Δ F508, a ja wariant IVS8-5T. Jesteście homo czy heterozygotami pod względem wariantu IVS8-5T?

  • kababo Ekspertka
    Postów: 121 106

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jdz wrote:
    Jesteście w dobrej sytuacji bo plemniki znalazły się w zwykłej biopsji. Dr Wolski na pewno Wam pomoże, może zleci jakąś kurację żeby polepszyć jakość plemników.
    My też mamy problemy z genem CFTR, mąż ma mutację Δ F508, a ja wariant IVS8-5T. Jesteście homo czy heterozygotami pod względem wariantu IVS8-5T?
    Każde z Nas ma obualleliczne występowanie wariantu IVS8-5T. Czyli postać honozygotyczna.
    W opisie od genetyka mamy napisane, że potomstwo będzie zawsze dziedziczyć ten wariant co oznacza możliwość wystąpienia łagodnej postaci mukowiscydozy lub choroby CFTR - zależnej. Ryzyko wystąpienia klasycznej mukowiscydozy u potomstwa pacjentów jest niższe od populacyjnego.

    Ona: 29 lat
    09.2019 - IVS8-5T

    On: 31 lat
    06.2019 - azoospermia
    08.2019 - IVS8-5T
    04.2020 - Artvimed - biopsja Tese, mamy plemniki

    f2w3rjjgzj834jjq.png

    07.2020 - Kraków Artvimed- I podejście do In Vitro - zapłodniono 13 kumulusów, zapłodniło się 4. W rezultacie nie uzyskano żadnego zarodka.

    11.2020 - Warszawa - Novum - II podejście do In Vitro i biopsja TESE
    Mamy ❄️❄️❄️

    15.12.2020 - transfer ❄️
    beta 13 dpt 1345
    beta 15 dpt 4034
  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja juz po pierwszym podglądzie.
    Jdz prosilas o opinie o Pani dr Traczynskiej No i sama nie wiem co powiedzieć. Dla mnie trochę dziwna, nic sie nie oddzywa, to co sie od niej dowiedziałam to to ze wszystko wporzadku i chce mnie widzieć za dwa dni. Siedzi sie z nią w ciszy ;D gdyby nie położna to myśle ze nic bym sie nie dowiedziała po tej wizycie :D a tak to dowiedziałam sie ze moze juz w pon będę miała punkcję. Także No nie wiem juz nie będę zmieniac lekarza , ale ona nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia...... Moze spowodowane to tez było tym ze sie bardzo spieszyła bo było godzinne opóznienie do niej ..... chciałabym zeby Wojewódzki juz wrócił z urlopu :(
    A tak to to mam bardzo duzo jajeczek nie powiedzieli mi ile dokładnie ale naliczyłam z tego co dyktowała około 15.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2020, 06:09

    Andawka, Nasza historia, Jdz lubią tę wiadomość

  • Gioia Autorytet
    Postów: 512 394

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Hejka,my korzystalism,ale od razu uderzylismy w in vitro. Chętnie się z Toba podziele wiedzą:)

    Bardzo chetnie z Toba "porozmawiam". Czy mozemy sie skontaktowac bardziej na priv?

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gioia możesz pisać tutaj o swoich wątpliwościach. Jesteśmy po to, żeby się wspierać. Twoja historia też jest ważna dla innych forumowiczek i może komuś pomóc. Ja jestem właśnie po inseminacji nasieniem dawcy. To nie była łatwa decyzja, ale teraz nie ma żadnego znaczenia, kto jest genetycznym dawcą. Gdyby nie on, to nie czekalibyśmy teraz na cud. Oboje się cieszymy z tej ciąży, czekamy z niecierpliwością na serduszko. Wiem, że mąż będzie najlepszym tatą. Nastawialiśmy się od razu na in vitro, ale lekarz zasugerował spróbować iui i zaskoczyło za pierwszym razem. Polecam wizytę u psychologa, najlepiej takiego przy klinice, który pracuje z parami bezpłodnymi. Byliśmy u jednego zaraz po drugim wyniku mtesie, bo nie mogłam sobie poukładać w głowie, i teraz u innego w klinice przed inseminacją. Bardzo nam pomogła, rozjaśniła wiele kwestii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2020, 09:46

    Andawka, Nasza historia, Jdz lubią tę wiadomość

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kababo wrote:
    Może byłyście w podobnej sytuacji. Maz ma azoospermie. Hormony w normie, genetyka w miarę ok bo mąż ma wariant IVS8-5T. W kwietniu w zwykłej biopsji udało się pozyskać plamniki. W lipcu miałam punkcję, pobrano ode mnie 16 kumulusów, z czego do zapłodnienia nadawało się 13, więc zapladnialismu wszystkie. Cztery się zapłodniły. Trzy przestały się rozwijać w 50 godzinie a ten czwarty zaczął się dzielić i przestał. W rezultacie nie udało się pozyskać żadnego zarodka, podobno męża plemniki mają słabą morfologie. Cała procedura odbywała się w krakowskiej klinice. Na piątek mamy już umówiona wizytę u dr Wolskiego. Jak myślicie pomoże coś?
    Hej, u mnie i męża podobna sytuacja z tym, ze plemniki uzyskaliśmy po biopsji mtese. Z 10 dojarzalych komórek zapłodniła się jedna i to dopiero po drugiej dobie. Został mi podany, jednak nie udało się zając w ciaze. Mysle, ze mimo znalezionych plemnikow, coś musiało być z nimi nie tak. Macie lepsza sytuacje, bo udało Wam się znaleźć plemniki w zwykłej biopsji, my jesteśmy w trakcie rozważania albo druga mtese albo dawca.
    Daj znać co powie dr Wolski, bo sytuacje mamy podobna, jestem ciekawa i oczywiście trzymam kciuki✊

‹‹ 428 429 430 431 432 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ