X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • kababo Ekspertka
    Postów: 121 106

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Hej, u mnie i męża podobna sytuacja z tym, ze plemniki uzyskaliśmy po biopsji mtese. Z 10 dojarzalych komórek zapłodniła się jedna i to dopiero po drugiej dobie. Został mi podany, jednak nie udało się zając w ciaze. Mysle, ze mimo znalezionych plemnikow, coś musiało być z nimi nie tak. Macie lepsza sytuacje, bo udało Wam się znaleźć plemniki w zwykłej biopsji, my jesteśmy w trakcie rozważania albo druga mtese albo dawca.
    Daj znać co powie dr Wolski, bo sytuacje mamy podobna, jestem ciekawa i oczywiście trzymam kciuki✊

    U Nas że zwykłej biopsji udało się pozyskać 6 słomek nasienia. W klinice proponowali Nam biopsję i punkcje jednocześnie na świeżo ale jednak zdecydowaliśmy się pozyskać opinii dr Wolskiego. Dam znać po wizycie. A u Was jaka przyczyna azoospermii?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2020, 16:56

    Ona: 29 lat
    09.2019 - IVS8-5T

    On: 31 lat
    06.2019 - azoospermia
    08.2019 - IVS8-5T
    04.2020 - Artvimed - biopsja Tese, mamy plemniki

    f2w3rjjgzj834jjq.png

    07.2020 - Kraków Artvimed- I podejście do In Vitro - zapłodniono 13 kumulusów, zapłodniło się 4. W rezultacie nie uzyskano żadnego zarodka.

    11.2020 - Warszawa - Novum - II podejście do In Vitro i biopsja TESE
    Mamy ❄️❄️❄️

    15.12.2020 - transfer ❄️
    beta 13 dpt 1345
    beta 15 dpt 4034
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kababo wrote:
    U Nas że zwykłej biopsji udało się pozyskać 6 słomek nasienia. W klinice proponowali Nam biopsję i punkcje jednocześnie na świeżo ale jednak zdecydowaliśmy się pozyskać opinii dr Wolskiego. Dam znać po wizycie. A u Was jaka przyczyna azoospermii?
    Podwyższone FSH Ok.22, testosteron w dolnej granicy. Genetyka, usg i reszta badań OK, w sumie to niewiadomo skąd to podwyższone fsh i brak plemnikow.

  • kababo Ekspertka
    Postów: 121 106

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Podwyższone FSH Ok.22, testosteron w dolnej granicy. Genetyka, usg i reszta badań OK, w sumie to niewiadomo skąd to podwyższone fsh i brak plemnikow.

    U Nas hormony w normie. Maz ma wrodzona agenezje jednej nerki i prawdopodobnie CBAVD.

    Ona: 29 lat
    09.2019 - IVS8-5T

    On: 31 lat
    06.2019 - azoospermia
    08.2019 - IVS8-5T
    04.2020 - Artvimed - biopsja Tese, mamy plemniki

    f2w3rjjgzj834jjq.png

    07.2020 - Kraków Artvimed- I podejście do In Vitro - zapłodniono 13 kumulusów, zapłodniło się 4. W rezultacie nie uzyskano żadnego zarodka.

    11.2020 - Warszawa - Novum - II podejście do In Vitro i biopsja TESE
    Mamy ❄️❄️❄️

    15.12.2020 - transfer ❄️
    beta 13 dpt 1345
    beta 15 dpt 4034
  • Gioia Autorytet
    Postów: 512 394

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KORRALIKK wrote:
    Gioia możesz pisać tutaj o swoich wątpliwościach. Jesteśmy po to, żeby się wspierać. Twoja historia też jest ważna dla innych forumowiczek i może komuś pomóc. Ja jestem właśnie po inseminacji nasieniem dawcy. To nie była łatwa decyzja, ale teraz nie ma żadnego znaczenia, kto jest genetycznym dawcą. Gdyby nie on, to nie czekalibyśmy teraz na cud. Oboje się cieszymy z tej ciąży, czekamy z niecierpliwością na serduszko. Wiem, że mąż będzie najlepszym tatą. Nastawialiśmy się od razu na in vitro, ale lekarz zasugerował spróbować iui i zaskoczyło za pierwszym razem. Polecam wizytę u psychologa, najlepiej takiego przy klinice, który pracuje z parami bezpłodnymi. Byliśmy u jednego zaraz po drugim wyniku mtesie, bo nie mogłam sobie poukładać w głowie, i teraz u innego w klinice przed inseminacją. Bardzo nam pomogła, rozjaśniła wiele kwestii.


    Gratuluje Wam z całego i serca!
    My do decyzji o dawcy dojrzewaliśmy ponad 1,5 roku. Chociaż to raczej ja dojrzewałam, bo Mąż od razu po wynikach MTESE był zdecydowany. Ja za to musiałam to przepracować z psychologiem i pozbyć się takiego poczucia, że 'nie zasługujemy na dziecko'...
    Jak już podjęliśmy decyzję o dawcy i mieliśmy rozpocząć procedury to pojawił się COVID i wszystko się zatrzymało. Do kliniki wróciliśmy w maju, ale ostatnie cykle stracone, bo mialam torbiele na jajnikach :(
    Ja nie mam już wątpliwości co do dawcy, ale strasznie boję się, że te wszystkie procedury się nie powiodą i że nie będziemy mieli naszego upragnionego dzieciątka :( wiem, że takie myślenie nie pomaga, ale momentami to silniejsze ode mnie...

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gioia wrote:
    Bardzo chetnie z Toba "porozmawiam". Czy mozemy sie skontaktowac bardziej na priv?


    Jasne:]
    Dopiero dzisiaj zajrzałam na forum,ciężkie dni teraz,upały itd.Cały czas wypoczywam:D monzaw jak się czujesz?
    Korralikk gratuluję!!

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia jak się masz?:)

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Jasne:]
    Dopiero dzisiaj zajrzałam na forum,ciężkie dni teraz,upały itd.Cały czas wypoczywam:D monzaw jak się czujesz?
    Korralikk gratuluję!!
    Tak ogolnie dobrze, ale te upały faktycznie są mocno męczące. A ty? Ktory jest juz tc?

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm...prawdopodobnie koniec 9 tyg,w poniedziałek będzie 10.Prawdopodobnie ,bo wg ostatniego usg był 8 tydzień a ja liczyłam 7:] Na ostanim usg Bąbel miał 1,5 cm.

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam badania,mam niski cukier bo tylko 52.Dlatego w poniedziałek wybieram się na wizytę.

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Robiłam badania,mam niski cukier bo tylko 52.Dlatego w poniedziałek wybieram się na wizytę.
    To już bardzo blisko końca 1 trymestru🙂 a potem czas już płynie bardzo szybko 😉

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć u mnie samopoczucie średnie. Mąż wpadł w wir w pracy i chyba w ten sposób stara się nie myslec o problemach, a mi coraz częściej nerwy puszczają. Byle jaka sprzeczka albo różnica zdań a ja zamieniam to w rozpacz i płacz, siedzi we mnie strasznie ta nasza porażka, przeżywam coś w stylu żałoby, płacze po katach jak nikt nie widzi. Przez ten cały rok byłam silna ale pękałam ostatnio. Mąż ma mieć telewizyte z dr Wolskim i ma z nim rozmawiać co i jak, ma się podpytać co i jak z druga mtese. Ogólnie powiedziałam, ze ja nie chce o tym decydować czy robić czy nie i mąż powiedział, ze porozmawia z dr i zdecyduje sam czy ja robić, boi się znowu tego bólu ale jeśli będzie szansa to chce ja zrobić. Ja trochę tego nie widzę w tym roku, wyjazdy do wawy, kasa i czas. A, żeby czekać do nowego roku, to znowu ucieka nam czas i życie.. Ostatnio mam ciężkie dni, wiec nie chce Wam tutaj smęcić i zaglądam tutaj rzadziej ale pamietam o Was 😉 Martusia, czas leci, cieszę się Waszym szczęściem. Monzaw u Ciebie poród już tuż tuż 😁 upały teraz straszne, odpoczywajcie dziewczyny i delektujcie się spokojem, kolejne lato będzie już mniej spokojne 😉

  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny mam do Was pytanie. Jeśli u nas problem męski fragmentacja prawie 40% w pierwszej procedurze nie dotrwał żaden do 5 doby, w drugiej 2 ❄️❄️, z czego dziś ten 4.1.1 Beta w 8 dpt 22, dziś w 11dpt 4,75 jak widać nici, drugi Zarodeczek i ostatni mamy 5.2.1, u mnie wszystko niby ok, owulacje, tsh, hormony etc czy możemy jeszcze coś zrobić ? Oczywiście 3 letnie próby poniesienia parametrów „wszystkimi sposobami” nic nie dały, kariotypy mamy oboje ok .Coś możemy jeszcze diagnozować ? Pomóżcie proszę bo muszę żyć jakaś nadzieja💔🙏szczególnie proszę o radę dziewczyny z tak dużym męskim problemem jak nasz, może macie jakiś pomysł albo słowo otuchy ze komuś się udało ??? Któraś para podchodziła z takim wynikiem do zabiegu?

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia przykro mi bardzo z waszego powodu :( najważniejsze zeby sie wspierać w tych decyzjach , które podejmiecie i ze sobą rozmawiać, trzymam za was kciuki .
    Marta i Monzaw świetnie ze u was wszystko dobrze ❤️❤️
    Ja dzisiaj miałam punkcję, pobrano 15 komórek, wszystkie dojrzałe . Z M-tese znaleźli 10 plemników niestety wszystkie nieruchome. Ze względu na mój wiek mogłam tylko 6 komórek zapłodnić nasieniem dawcy, a resztę zdecydowaliśmy sie zapłodnić tymi nieruchomymi plemnikami męża . Mam nadzieje ze podjęliśmy dobre decyzje . Transfer planowo w środę , ale ciekawa jestem czy nie zaproponują hodowli do 5 doby. Słyszałyście moze o jakimś przypadku zeby zarodek powstał z plemnikiem nieruchomym ? Mam nadzieje ze mimo ze są nieruchome to są żywe . Dostałam tonę leków , aż jestem zszokowana ich ilością .

    Nasza historia, Krąsi, monzaw lubią tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi93 wrote:
    Nasza historia przykro mi bardzo z waszego powodu :( najważniejsze zeby sie wspierać w tych decyzjach , które podejmiecie i ze sobą rozmawiać, trzymam za was kciuki .
    Marta i Monzaw świetnie ze u was wszystko dobrze ❤️❤️
    Ja dzisiaj miałam punkcję, pobrano 15 komórek, wszystkie dojrzałe . Z M-tese znaleźli 10 plemników niestety wszystkie nieruchome. Ze względu na mój wiek mogłam tylko 6 komórek zapłodnić nasieniem dawcy, a resztę zdecydowaliśmy sie zapłodnić tymi nieruchomymi plemnikami męża . Mam nadzieje ze podjęliśmy dobre decyzje . Transfer planowo w środę , ale ciekawa jestem czy nie zaproponują hodowli do 5 doby. Słyszałyście moze o jakimś przypadku zeby zarodek powstał z plemnikiem nieruchomym ? Mam nadzieje ze mimo ze są nieruchome to są żywe . Dostałam tonę leków , aż jestem zszokowana ich ilością .
    Mała dzięki za miłe słowa! A Ty już po punkcji ale ten czas leci. Jak się czujesz, wszystko Ok? Myśle, ze dobrze zrobiliście i trzymam kciuki, żeby zarodki z nieruchomymi plemnikami ruszyły. Daj znać jakie będą wieści z laboratorium. U nas przed rozmnożeniem materiału męża pytali nas 3 razy czy nieruchomymy zapladniac . Ale zobacz na mój przypadek były ruchome a jedna z 10 się zapłodniła, wiec tutaj wszystko może się wydarzyć. Jak to powiedziała Pani z laboratorium, to jest biologia. Trzymam mocno kciuki!

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia przytulam mocno :* nie ukrywaj emocji, lepiej sobie popłakać, pozłościć się, pokłócić, a później pogodzić :) będzie dobrze, głowa do góry :*
    Marta dziękuję :)
    Mała Mi trzymam mocno kciuki!

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety żadna komórka z nasieniem męża sie na dzień dzisiejszy nie zapłodniła. Z dawca zaplodnilo sie 5 na 6, jutro mam transfer.

    Andawka lubi tę wiadomość

  • MałaMi93 Autorytet
    Postów: 288 207

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy któraś miała transfer w drugiej dobie ? Chyba dobrze liczę ze to druga doba dopiero będzie

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,, dziewczyny,
    Wracam pod dłuższej nieobecności z up date'em.
    No więc .... rozczarowałam się z Novum.
    Podczas wizyty dr Wolski mówił, że pozyskane plemniki z mTese są ok i starczą na parę procedur. Jak się okazuje to nie do końca prawda - oczywiście plemniki pozyskali,ale nikt nam nie powiedział,że one były martwe,co więcej - ściągaliśmy materiał z Novum 12 słomek zamrożonego materiały z biopsji, jak się okazuje - tylko w 2 slomkach cokolwiek było. Oni mrożą każdy element, który pobiorą. Dopytujcie koniecznie o to w klinikach, ile materiału macie. Ja mam w piątek punkcję i dzisiaj embriolog mnie załamał , dzwoniąc i mówiąc to wszystko....

    Danadana
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koralik, jestem tego samego zdania co Ty, lepiej dac upust emocjom, ale jak mój mąż widzi, ze płacze to już się denerwuje i siebie obwinia, a ja poprostu muszę przejść swoją żałobę. Gratuluje kochana ciąży! Dużo zdrowia!
    Mała, przykro mi ze nie udało się zapłodnić plemnikami męża, ale podjęliście dobra decyzje z mezem o zapłodnienia pół na pół z dawca. Trzymam kciuki za was i za transfer.
    Danadana, kojarzę twoja historie. Pamietam jak znaleźli u Was plemniki po biopsji, mój mąż był wtedy przed biopsja. Wiem co czujesz, u nas plemniki się tez znalazły ale nie zapłodniły moich komórek, zużyli tez cały materiał z mtese, wiec nie mamy nic na chwile obecna. A skąd wiesz ze dopiero w dwóch słoniach są plemniki? Jesteś dopiero przed punkcja a oni już coś rozmrazali, skąd wiedza ze są martwe teraz?
    Dziewczyny, mój mąż miał rozmowę z dr Wolskim i jest tak jak przypuszczałam, chce znowu biopsje mtese. Miał się zastanowić a decyzje już podjął podczas telewizyty. Ma już recepty na kolejna stymulację. Nie wiem skąd weźmiemy pieniądze, czas na Warszawę i sile. Dr nie potrafił wyjaśnić dlaczego nic się nie zaplodnilo, zaproponował kuracje dłuższa aż 12 tygodni..
    Ile ja bym dała, żeby ten koszmar się już skończył, a niestety będziemy go przezywać od nowa.

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę Wam dużo sił. Mój mąż też miał dwie mtese, druga kuracja trwała pół roku i codziennie miał jakieś zastrzyki, więc dużo go to kosztowało. Ja bym nie traciła czasu na drugi zabieg, ale mężczyźni chyba tak mają, że jak ktoś im nie powie, że nie ma szans (a dr Wolski tego nie powie) to będą próbować do końca. Mąż sam wtedy powiedział, że jeżeli dr powie, że nie ma sensu to nie będziemy drugi raz podchodzić, ale dał nadzieję niestety. Powyższe historie pokazują, że nawet jeśli coś znajdą w mtese, to te plemniczki są zbyt słabe, żeby przejść jeszcze trudną drogę zapłodnienia.

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    dqprj44j0o4bjh25.png
‹‹ 429 430 431 432 433 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ