X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Karolka00 Znajoma
    Postów: 25 19

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy dopiero na początku drogi. O azoospermi wiemy 2 miesiące. Jesteśmy na etapie badania hormonów. FSH bardzo wysokie prawie 30. Brakuje nam do zrobienia Inhibine B. Lekarz powiedział że jak będzie wysoka to zrobimy mTESE.

  • Rozalina Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka,
    A gdzie się leczycie ?

  • Karolka00 Znajoma
    Postów: 25 19

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w Hiszpanii

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka00 wrote:
    Jesteśmy dopiero na początku drogi. O azoospermi wiemy 2 miesiące. Jesteśmy na etapie badania hormonów. FSH bardzo wysokie prawie 30. Brakuje nam do zrobienia Inhibine B. Lekarz powiedział że jak będzie wysoka to zrobimy mTESE.

    A genetyki nie kazali Wam zrobić?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka00 wrote:
    Jesteśmy dopiero na początku drogi. O azoospermi wiemy 2 miesiące. Jesteśmy na etapie badania hormonów. FSH bardzo wysokie prawie 30. Brakuje nam do zrobienia Inhibine B. Lekarz powiedział że jak będzie wysoka to zrobimy mTESE.
    Z doświadczenia wiem, że inhibina baaaardzo dużo mówi o tym czy plemniki w ogóle są produkowane.

  • Karolka00 Znajoma
    Postów: 25 19

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak narazie chodzimy tylko do urologa który w przeszłości zajmował się też biopsją. Za nami dopiero jedna wizyta. Też się zdziwiłam że dziewczyny tutak piszą o wielu innych badaniach których nam nie zaproponował, chociaż on i tak dużo nam powiedział bo pierwszy od razu wysłał do banku nasienia i nawet dał prywatny numer jakiejś pani doktor która tym się zajmuje. Nie dostaliśmy nic żadnej propozycji leczenia, wyjaśnienia co to i dlaczego. Może na późniejszym etapie coś powie o genetyce. Tutaj bardziej liczy się kasa niż pomoc ;/

  • Marrie9 Autorytet
    Postów: 389 802

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mam pytanie, czy miał ktorys z waszych mężów przypadek leukocytów w nasieniu o nieznanej przyczynie? Wszystkie posiewy: na bakterie tlenowe i beztlenowe, chlamydia, uroplazme, mycoplazne wychodzą negatywnie a leukocyty się pojawiają. Dr. Kowalska zaproponowała jeszcze mikrobiom. Czy ktoś miał taki przypadek ?
    Żeby podejść do in vitro musimy znaleźć przyczynę a ostatni urolog u jakiego był mąż rozlozyl ręce i kazał iść do androloga. Czy znacie dobrego androloga w Krakowie ?

    Starania od 5 lat
    👩‍💼31 PCOS
    👦37 Żylaki powrózka nasiennego, oligoteratozoospermia

    09.07.22 - 💉
    19.07 punkcja
    Po pgt: ❄️❄️❄️❄️ +1

    18.08 biopsja endometrium cd138 i komórki nk 👌
    17.10 transfer ❄️ 4AA
    5dpt - beta 24,72
    7dpt - beta 84,48 (prog 57,2)😍😍😍
    10dpt- beta 268,20 prog 37
    12dpt- beta 584,50
    14dpt- beta 1355 , prog 26,90
    17dpt- beta 3688, prog 43,70
    19 dpt - YS 2,5 mm ( krwawienie)
    21 dpt - beta 9601, prog 26, GS-16mm, YS 4mm ( krwawienie)
    23dpt- mamy ❤️ crl 0,25
    25dpt - krwawienie
    28dpt - CRL 7 mm
    7w6d - CRL 1,41cm FHR 170 ❤️
    9w6d- CRL 2,9 cm FHR 179 ❤️
    10w5d- CRL 3,8 cm FHR 171
    23.12 - prenatalne dziewczynka🥰 FHR 163, CRL 6 cm
    13w5d CRL 8 cm
    17w1d 206 g szczęścia ❤️
    20w2d 350 g ❤️

    preg.png

    ✝️ Ty się tym zajmij 🙏❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Poniedziałek :)
    Zobaczymy czy lekarz stwierdzi, że dobrze się rozwijają i jest wystarczająco dużo ich. :)

    Jak tam po podglądzie?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Jak tam po podglądzie?
    Stymulacja przerwana, punkcja odwołana. Za mało komórek na nasze potrzeby. Uzyskałabym może z 14 jajek, w tym 6-7 dojrzałych. Doktor powiedzial, że w naszej sytuacji potrzeba dużo więcej. Dzisiaj strzelam Ovitrelle, kontrola i nowy protokół z nowymi większymi dawkami. :)
    Trudno, nie martwię się. Lepiej tak, niż iść na punkcję i uzyskać kiepskie jajeczka. :)
    Mozliwe, że teraz zaczniemy równo. :)

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Stymulacja przerwana, punkcja odwołana. Za mało komórek na nasze potrzeby. Uzyskałabym może z 14 jajek, w tym 6-7 dojrzałych. Doktor powiedzial, że w naszej sytuacji potrzeba dużo więcej. Dzisiaj strzelam Ovitrelle, kontrola i nowy protokół z nowymi większymi dawkami. :)
    Trudno, nie martwię się. Lepiej tak, niż iść na punkcję i uzyskać kiepskie jajeczka. :)
    Mozliwe, że teraz zaczniemy równo. :)
    Gdzie się leczycie? Czemu nie zapłodnić tamtych.. Pierwszy raz się z tym spotykam żeby faszerowac się hormonami i potem nie robić punkcji bo za mało jajeczek.. .Pozatym dopóki jej nie zrobisz to nei wiesz ile będzie jajeczek dojrzalych jak dla mnie skrajnie nie odpowiedzialne podejście lekarza bo te leki są mega ja już 2 cykl dochodzę po stymalacji do siebie :/i organizm zwariował. No chyba że was stać bo leki są do 3 cykli refundowane i zdrowie pozwala na takie podejście . Życzę powodzenia żeby nie przeciągało się to leczenie zbyt dlugo

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Stymulacja przerwana, punkcja odwołana. Za mało komórek na nasze potrzeby. Uzyskałabym może z 14 jajek, w tym 6-7 dojrzałych. Doktor powiedzial, że w naszej sytuacji potrzeba dużo więcej. Dzisiaj strzelam Ovitrelle, kontrola i nowy protokół z nowymi większymi dawkami. :)
    Trudno, nie martwię się. Lepiej tak, niż iść na punkcję i uzyskać kiepskie jajeczka. :)
    Mozliwe, że teraz zaczniemy równo. :)

    To dziwne, no ale ja nie jestem lekarzem. Ja bym była szczęśliwa mając tule komórek jajowych 🙂.

    A ile ich trzeba na Wasze potrzeby i dlaczego tak dużo?

    U mnie jak dobrze pójdzie to zaczynam 29.04.2021. Tylko, że ja długim protokołem będę szła.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest moją, ani lekarza winą, że tak słabo zareagowałam na stymulację. Mam pcos, więc powinnam wystrzelić, a tu bida.
    Mamy sporo plemników, milion, ale wszystkie w jednej słomce, odmrażane na raz, do jednej procedury. Jako, że moja klinika zapłodni podczas jednej procedury tyle komórek ile ja naprodukuję (jak będzie 6 to 6, jak 12 to 12, a jak 30 to 30)a ryzyko przetrwania to już druga rzecz, postanowiliśmy razem z lekarzem, że zaczniemy raz jeszcze z większymi dawkami. Lepiej tak, niż byłoby komórek za mało i mąż znowu musiałby iść pod stół. Przerwanie mojej stymulacji i zaczęcie nowej czasowo wychodzi korzystniej.
    Ja stymulację przeszlam bardzo dobrze, nie odczułam żadnych skutków ubocznych, ani tego, że mam w sobie większą dawkę hormonów, także o samopoczucie się nie martwie.
    A kasa? Wiadomo, że szkoda, ale podejście do kolejnej biopsji w przypadku niepowodzenia teraz i tak wyszłoby drożej.
    Ufam mojemu lekarzowi, dal mi wybór- mogłam podjeść do tej punkcji, nikt mi nic nie narzucił. Wierzę, ze za miesiąc uzyskam lepsze rezultaty. :)

    tuonela, Baniusia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczerze mówiąc tez pierwszy raz słyszę o przerwaniu stymulacji a pare lat na forum siedze, ale masz racje, lekarz wie lepiej. Możecie zapładniac wszystkie tak?

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Ja szczerze mówiąc tez pierwszy raz słyszę o przerwaniu stymulacji a pare lat na forum siedze, ale masz racje, lekarz wie lepiej. Możecie zapładniac wszystkie tak?
    Tak, zgadza się. Dlatego lepiej podchodzić raz jeszcze, uzyskać więcej komórek, niż zapłodnić te 6. :)
    U mnie w klinice takie sytuacje już były i dziewczyny wyszły na tym in plus, takie rzeczy lekarze stosują tylko i wyłącznie kiedy nasienie jest z biopsji i nie ma go za wiele:)

  • kababo Ekspertka
    Postów: 121 106

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrie9 wrote:
    Mam pytanie, czy miał ktorys z waszych mężów przypadek leukocytów w nasieniu o nieznanej przyczynie? Wszystkie posiewy: na bakterie tlenowe i beztlenowe, chlamydia, uroplazme, mycoplazne wychodzą negatywnie a leukocyty się pojawiają. Dr. Kowalska zaproponowała jeszcze mikrobiom. Czy ktoś miał taki przypadek ?
    Żeby podejść do in vitro musimy znaleźć przyczynę a ostatni urolog u jakiego był mąż rozlozyl ręce i kazał iść do androloga. Czy znacie dobrego androloga w Krakowie ?

    W Krakowie jedynie mogę polecić dr Wiatra. Najlepszy dr Wolski - Warszawa.

    Ona: 29 lat
    09.2019 - IVS8-5T

    On: 31 lat
    06.2019 - azoospermia
    08.2019 - IVS8-5T
    04.2020 - Artvimed - biopsja Tese, mamy plemniki

    f2w3rjjgzj834jjq.png

    07.2020 - Kraków Artvimed- I podejście do In Vitro - zapłodniono 13 kumulusów, zapłodniło się 4. W rezultacie nie uzyskano żadnego zarodka.

    11.2020 - Warszawa - Novum - II podejście do In Vitro i biopsja TESE
    Mamy ❄️❄️❄️

    15.12.2020 - transfer ❄️
    beta 13 dpt 1345
    beta 15 dpt 4034
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, Wiem, że to pytanie było zadawane tutaj wiele razy , ale mam ogromną prośbę.
    Napiszcie proszę jak przygotować się do proc. invitro? Od czego zacząć ? Jakiego lekarza polecacie , jakie badania mogłabym wykonać aby nie jechać z pustymi rękoma ? Jak rozpocząć tą drogę ?
    Oczywiście mowa tutaj o Novum w Warszawie.
    Dzięki za wszystkie wskazówki.

  • Rozalina Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nela92
    Udało się u Was znaleźć plemniki ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie napisałam bardzo ważnej rzeczy , ivf z nasieniem dawcy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może wystarczyłaby inseminacja nasieniem dawcy , niekoniecznie ivf. Dlatego bardzo was proszę podajcie info jakie badania mogłabym wstępnie zrobić by lekarz mógł coś więcej powiedzieć już na 1 wizycie . Nie jestem pewna , ale chyba jakieś badania wykonuje się w czasie pierwszych dni okresu , a te dosłownie u mnie za chwile a nie chciałabym tracić czasu . Szkoda mi jechać taki kawal drogi i kombinować urlop w pracy, z którym u mnie różnie , tylko po to by lekarz dał mi wykaz badań do wykonania . Chyba , ze wyglada to zupełnie inaczej to proszę naświetlcie mi temat.

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nela92 wrote:
    A może wystarczyłaby inseminacja nasieniem dawcy , niekoniecznie ivf. Dlatego bardzo was proszę podajcie info jakie badania mogłabym wstępnie zrobić by lekarz mógł coś więcej powiedzieć już na 1 wizycie . Nie jestem pewna , ale chyba jakieś badania wykonuje się w czasie pierwszych dni okresu , a te dosłownie u mnie za chwile a nie chciałabym tracić czasu . Szkoda mi jechać taki kawal drogi i kombinować urlop w pracy, z którym u mnie różnie , tylko po to by lekarz dał mi wykaz badań do wykonania . Chyba , ze wyglada to zupełnie inaczej to proszę naświetlcie mi temat.
    Do iui jak i ivf pierwsze o co będą pytać to AMH. Czyli ocena rezerwy jajnikowej. To takie dzień dobry w kliniach niepłodności. :)

    Jeśli nie masz innych nieprawidłowości to powiem Ci co ja robiłam na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem, a po swoich researchach w necie. Oczywiście lekarz uwzględnił moje wyniki, ale sam mi tych badań nie zlecił. Zrobiłam je ZAWCZASU, żeby mieć spokojna głowę.
    wit b12
    Wit d3
    Kwas foliowy
    Krzywa glukozowa i insulinowa
    Żelazo

    Dużo słyszałam też o homocysteinie i ferretynie, ale akurat tego nie zbadałam:)

‹‹ 455 456 457 458 459 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ