X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 807 676

    Wysłany: 8 września 2021, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny .. znaleźli plemniki … mamy tylko trzy próbki , nie dają gwarancji , ale mamy próbować z in vitro .. stał się cud , mąż miał tylko 15% szans , ze coś znajda !

    Baniusia, Fruzia84, lindalia, Nasza historia lubią tę wiadomość

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 8 września 2021, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia150 wrote:
    Dziewczyny .. znaleźli plemniki … mamy tylko trzy próbki , nie dają gwarancji , ale mamy próbować z in vitro .. stał się cud , mąż miał tylko 15% szans , ze coś znajda !

    Super wiadomość!!!! 😍
    Kiedy startujesz ze stymulacją?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 807 676

    Wysłany: 8 września 2021, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Super wiadomość!!!! 😍
    Kiedy startujesz ze stymulacją?
    Tak nie wierzyliśmy w to ze się uda, ze nawet terminu nie ustaliłam, jutro będę dzwonić 😱

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 8 września 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia150 wrote:
    Dziewczyny .. znaleźli plemniki … mamy tylko trzy próbki , nie dają gwarancji , ale mamy próbować z in vitro .. stał się cud , mąż miał tylko 15% szans , ze coś znajda !
    Super!!! My mieliśmy tylko jedną słomkę i okazała się wystarczająca. :)

  • Fridka Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 17 września 2021, 05:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Wczoraj byliśmy na USG męża - dr Wolski skierował do swojego kolegi profesora który był blisko naszego miejsca zamieszkania.
    USG super, zero żylaków p n ( o to się obawiałam, bo ma tendencję do żylaków) budowa jąder prawidłowa, zero zmian i nieprawidłowości. Dr powiedział że Wolski napewno to biopsją ogarnie.
    Jednak dalej nie znamy przyczyny i teraz czas zrobić genetyke i wracamy do Wolskiego.
    Hormony męża w normie Wolski przypisał tylko suple.

    Super że wczoraj kolejny lekarz powiedział mojemu m. że wszystko z nim w porządku widzę że to mu dodało skrzydeł bo był załamany.

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 21 września 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fridka wrote:
    Hej dziewczyny
    Wczoraj byliśmy na USG męża - dr Wolski skierował do swojego kolegi profesora który był blisko naszego miejsca zamieszkania.
    USG super, zero żylaków p n ( o to się obawiałam, bo ma tendencję do żylaków) budowa jąder prawidłowa, zero zmian i nieprawidłowości. Dr powiedział że Wolski napewno to biopsją ogarnie.
    Jednak dalej nie znamy przyczyny i teraz czas zrobić genetyke i wracamy do Wolskiego.
    Hormony męża w normie Wolski przypisał tylko suple.

    Super że wczoraj kolejny lekarz powiedział mojemu m. że wszystko z nim w porządku widzę że to mu dodało skrzydeł bo był załamany.
    Jeśli wyniki są w normie to już połowa sukcesu! Dr Wolski napewno dobrze poprowadzi Twojego męża.
    Powodzenia!

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 21 września 2021, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia, co słychać?

  • plotka Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 21 września 2021, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, strasznie stary wątek ale szukam pociechy i pomocy i może ktoś jeszcze tutaj zajrzy ....
    mój mąż ma 40 lat, azoospermie i wysokie FSH =28 [hyper] Testosteron 700 - norma, LH lekko przekroczone (spada z miesiąca na miesiąc na lekach) - czy ktoś może potwierdzić ze udało mu się przy podobnych wynikach:
    a) podczas procedury TESE/mTESE znaledz plemniki i potem invitro przy wysokim FSH?
    b) czy komuś udało się dokonać spadku FSH i wtedy znalezdz plemniki? Jakiś sposób?

    z góry dziękuję za pomoc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2021, 20:33

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 21 września 2021, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plotka wrote:
    witam, strasznie stary wątek ale szukam pociechy i pomocy i może ktoś jeszcze tutaj zajrzy ....
    mój mąż ma 40 lat, azoospermie i wysokie FSH =28 (spada z miesiąca na miesiąc na lekach) - czy ktoś może potwierdzić ze udało mu się:
    a) podczas procedury TESE/mTESE znaledz plemniki i potem invitro?
    b) czy komuś udało się dokonać spadku FSH i wtedy znalezdz plemniki?

    zgody dziękuję za pomoc
    Hej,

    Ja odpowiem na punkt A.
    Znaleźliśmy plemniki podczas TESE, użyliśmy je do procedury ICSI, obecnie jestem w ciąży - udany pierwszy transfer.

    Co do FSH - mało się znam, ale jak spada, to raczej dobrze. :)

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 22 września 2021, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plotka wrote:
    witam, strasznie stary wątek ale szukam pociechy i pomocy i może ktoś jeszcze tutaj zajrzy ....
    mój mąż ma 40 lat, azoospermie i wysokie FSH =28 (spada z miesiąca na miesiąc na lekach) - czy ktoś może potwierdzić ze udało mu się:
    a) podczas procedury TESE/mTESE znaledz plemniki i potem invitro?
    b) czy komuś udało się dokonać spadku FSH i wtedy znalezdz plemniki?

    zgody dziękuję za pomoc
    Czesc, czy mozesz napisac cos wiecej co to za kuracja ktora obniza FSH?

  • plotka Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 22 września 2021, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Hej,

    Ja odpowiem na punkt A.
    Znaleźliśmy plemniki podczas TESE, użyliśmy je do procedury ICSI, obecnie jestem w ciąży - udany pierwszy transfer.

    Co do FSH - mało się znam, ale jak spada, to raczej dobrze. :)

  • plotka Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 22 września 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Gratulacje - a przy jakim FSH męża?

  • plotka Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 22 września 2021, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Czesc, czy mozesz napisac cos wiecej co to za kuracja ktora obniza FSH?

    Hej raczej klasyczne leczenie wspierające spermatogenezę: Clostibegyt, Apopentox i TenFertilOn.

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 23 września 2021, 05:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plotka wrote:
    Super! Gratulacje - a przy jakim FSH męża?
    4,3

  • plotka Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 23 września 2021, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli to była norma? czy wysokie - przekroczone 2 razy? dzięki

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 24 września 2021, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plotka wrote:
    czyli to była norma? czy wysokie - przekroczone 2 razy? dzięki
    To akurat była norma, u Panów jest ok do 12 jednostek.

  • Niepoprawna optymistka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 24 września 2021, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem tutaj nowa, ale zdecydowałam się do Was napisać, ponieważ jesteśmy z mężem po microTese - niestety zabieg nie przyniósł żadnych rezultatów - nie znaleziono plemników. Czy u którejś z par był taki problem? Czy jest w ogóle jakaś szansa na odwrócenie tej sytuacji?

    starania od 2018 r. - diagnoza: niepłodność męska, jedyny ratunek in vitro

    styczeń 2021 r. - rozpoczęcie leczenia, badania i histeroskopia: badania super, histeroskopia - jeden jajowód niedrożny
    luty - kwiecień 2021 r. androlog + leczenie - brak rezultatów
    maj 2021 r. - badania do kwalifikacji
    czerwiec 2021 r. badania genetyczne - wszystko ok;
    lipiec 2021 r. - stymulacja
    sierpień 2021 r. - punkcja - mamy 15 komórek, za wysoki progesteron, brak plemników, mrozimy komórki
    wrzesień 2021 r. - mTesse
    08. października 2021 r. - zapłodnienie - mamy 5 zarodków
    13. października 2021 r. - pierwszy transfer
    14. października 2021 r. - z pozostałych zarodków, mamy tylko 2 blastocysty - zamrożone.
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 24 września 2021, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niepoprawna optymistka wrote:
    Hej, jestem tutaj nowa, ale zdecydowałam się do Was napisać, ponieważ jesteśmy z mężem po microTese - niestety zabieg nie przyniósł żadnych rezultatów - nie znaleziono plemników. Czy u którejś z par był taki problem? Czy jest w ogóle jakaś szansa na odwrócenie tej sytuacji?
    Możecie podchodzić jeszcze raz, tylko czy mąż miał kuracje hormonalna do mtese?
    Mój mąż miał dwie mtese. Po pierwszej znaleziono plemniki ale nie udało się nimi zapłodnić moich komórek- zapłodniła się tylko jedna ale transfer nieudany. Podchodził do drugiej ale już plemnikow nie odnaleziono. Jak widać bywa różnie.

  • Patrycjaaaa Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 24 września 2021, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    To akurat była norma, u Panów jest ok do 12 jednostek.



    Kurcze to sie zaczynam bac w tamtym roku mial fsh 12 teraz 12,6 do androloga mamy termin 30go nie wiem po co Ma znowu zostawic nasienie i wtedy Ma zostac skierowany na Tese ciekawe czy zaleca jakas kuracje obnizajaca to fsh

    Dlaczego to zycie jest takie niesprawiedliwe kobiety usuwaja a inne maja takie problemy z zajsciem nie moge sie z tym pogodzic ..

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 24 września 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycjaaaa wrote:
    Kurcze to sie zaczynam bac w tamtym roku mial fsh 12 teraz 12,6 do androloga mamy termin 30go nie wiem po co Ma znowu zostawic nasienie i wtedy Ma zostac skierowany na Tese ciekawe czy zaleca jakas kuracje obnizajaca to fsh

    Dlaczego to zycie jest takie niesprawiedliwe kobiety usuwaja a inne maja takie problemy z zajsciem nie moge sie z tym pogodzic ..
    Jeśli jesteście pod kontrolą androloga, to na pewno nad wszystkim trzyma pieczę. Znamy przypadki z tego forum, gdzie dobry lekarz ogarnął wysokie fsh, a plemniki znalezli i przy wyższym wyniku.
    Nam po hormonach lekarz zlecił też badanie inhiniby b, czyli wskaźnik odpowiadający za produkcję białka (a plemniki to bialko), badanie kosztuje około 140-200 zł, zrobią je z krwi w większości laboratoriów. Jak wynik jest ok, to jest duuuuża szansa, że jądra produkują plemniki, które poprostu się nie wydostają.

    Patrycjaaaa lubi tę wiadomość

‹‹ 467 468 469 470 471 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ