X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Nati1212 Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 29 listopada 2022, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    A jak tam u Was? Jakie kroki dalej podjęliście? Byliście w tych Czechach? 😏

    Byliśmy i niestety trochę się zawiedliśmy.. może są specjalistami dla kobiet, ale co do facetów to porażka.. Wizyta była u ginekologa, który powiedział ze plemniki albo są albo ich nie ma i może nas umówić na biopsje u nich do androloga bez żadnej już konsultacji, stymulacji. Zrobiliśmy biopsje u dr Wolskiego zwykła iglowa i powiedział, ze ze względu na małe jądra nie widzi dużych szans na powodzenie mtese. Od tamtej pory jesteśmy w zawieszeniu, nie możemy się z tym pogodzic, mieliśmy zryw i nawet wizytę w sprawie dawcy ale jakos nie czujemy tego na ten moment… Nie wiem czy kiedykolwiek się zdecydujemy i to chyba nawet bardziej ja mam opory niż mąż.

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 614 508

    Wysłany: 29 listopada 2022, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, u nas też mąż był przekonany, a ja nie bardzo. Nawet kiedyś tu pisałam, że jak się nie uda to adoptujemy zarodek 🤷🏻‍♀️ ale podziałało to, że musieliśmy szybko podjąć decyzję.

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • m954 Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 29 listopada 2022, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po ostatniej punkcji, gdzie udało się uzyskać 25komórek, zapłodniono 10, do 3 doby mielismy 4 komórki 8a i 4 6a/6b, 4 doby mielismy 4 morule i 3 komórki 8a/b, 5 doby była 1 blastocysta i czekaliśmy do 6 doby dalszy rozwój ale okazało się, że więcej blastocyst nie było.
    zostało zastosowane invitro imsi, dodatek msome, macs i cult active.
    1 blastocysta została wysłana do badania PGTA
    Embriolog sam się zdziwił wynikami i spodziewał się conajmniej 3 blastocyst. Zaleca operacje żylaków pn ale na poprawę wyników czeka się od kilku miesiecy do kilkunastu a i to moze nie pomoc.
    U mnie urolog tez zaleca zabieg ale jestesmy w programie kliniki gdzie na razie lekarz prowadząca odradza zabieg, poza tym u mnie problem z nasieniem moze byc z powodow genetyki - embriolog i urolog nie widzieli tych wynikow https://zapodaj.net/6994cb15976ca.png.html .
    czekamy na wyniki pgta ale zastanawiamy sie co mozna ewentualnie zrobic podczas kolejnej punkcji.
    czy biopsja jąder tese/tesa/pesa itp moze pomoc? czy korzystać z dawstwa nasienia?
    czy ewentualnie pojscie raz jeszcze tą samą drogą za 2-3 miesiące moze pomóc?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 29 listopada 2022, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kara wrote:
    Macie rację, nie ma co się porównywać, ale martwiłam się tak wysokimi wynikami i chciałam usłyszeć co o tym myślicie. Trochę mnie pocieszyłyście, że wam lekarz dawał szanse. Z genetyki mamy tylko AZF prawidłowe. Czekamy na kariotyp i CFTR.[/QUOTE

    Podwyższone FSH I LH to miała niemal każda z nas. Znaczy nasi mężowie czy partnerzy. Jak już ktoś wspomniał. To biologia. Wynik wynikowi nie równy i nie ma co porównywać. Liczy się cały obraz: hormony, genetyka, usg, urazy i choroby z dzieciństwa. Przede wszystkim wiedza androloga.

    U mojego męża jedynym problemem był nieco podwyższony FSH I LH. Plemniki znaleziono. Wiem jednak, że była para z FSH ponad 50 i też znaleziono. Była para z idealnymi wynikami i nie znaleziono nic.

    Czekamy na info, jak tam się u Was sytuację rozwinie. No i niezmienne kciuki ✊️✊️ za powodzenie i za plemniki 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Damian19 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 30 listopada 2022, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy badania genetyki mogę zrobić tam gdzie poprostu taniej? Bo dr Wolski zasugerował novum a zdecydowanie taniej i dla mnie bliżej to do bociana. Do tego na usg coś wyszło i dal również badanie rezonansowe to akurat chyba dobrze bo coś znalazł niepokojącego jakas czarna plamkę po obu stronach jądra przy najadrze po 1cm i może być zblokowane przez to ale zabardzo nie chciał robić nadzie tylko mówił że takie sytuacje też miały miejsce ale każdy przypadek jest inny i że trzeba ten rezonans, to wtedy się dokładnie dowiemy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2022, 06:30

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 614 508

    Wysłany: 30 listopada 2022, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Damian19 wrote:
    Czy badania genetyki mogę zrobić tam gdzie poprostu taniej? Bo dr Wolski zasugerował novum a zdecydowanie taniej i dla mnie bliżej to do bociana. Do tego na usg coś wyszło i dal również badanie rezonansowe to akurat chyba dobrze bo coś znalazł niepokojącego jakas czarna plamkę po obu stronach jądra przy najadrze po 1cm i może być zblokowane przez to ale zabardzo nie chciał robić nadzie tylko mówił że takie sytuacje też miały miejsce ale każdy przypadek jest inny i że trzeba ten rezonans, to wtedy się dokładnie dowiemy
    Oczywiście, że tak :) możesz poszukać też bezpośrednio w laboratoriach, też muszę być taniej ;)

    Baniusia lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • anett Ekspertka
    Postów: 213 68

    Wysłany: 30 listopada 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak by ktoś był zainteresowany kosztem przeniesienia plemników do innej kliniki na to na dzień dzisiejszy nam policzyli 4 tys.
    Z Novum do in vimed Wrocław tj. ok 350 km)
    cena uzależniona od ilości km i ceny paliwa

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 30 listopada 2022, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m954 wrote:
    czekamy na wyniki pgta ale zastanawiamy sie co mozna ewentualnie zrobic podczas kolejnej punkcji.
    czy biopsja jąder tese/tesa/pesa itp moze pomoc? czy korzystać z dawstwa nasienia?
    czy ewentualnie pojscie raz jeszcze tą samą drogą za 2-3 miesiące moze pomóc?

    Moim zdaniem warto:
    - podkoksować jajeczka i plemniki suplementami. Ja i mąż przed ostatnią procedurą łykaliśmy je garściami,
    - żona niech może zrobi podstawy immunologii tj. trombofilię może ANA1
    - jeśli macie plemniki własne i nie trzeba ich wydobywać, to odradzam biopsję. Plemniki z biopsji nie są lepsze. My robimy biopsję, aby mieć jakiekolwiek plemniki.

    My poszliśmy tą samą drogą 5 razy. W końcu się udało. Ciężko stwierdzić co faktycznie stoi za sukcesem. Pewnie wszystko po trochu: lepszej jakosci komórki po suplementach, osłona dla zarodka (Encorton i Neoparin) po wynikach immuno.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 30 listopada 2022, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia, wyszłaś ze szpitala?

  • m954 Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 30 listopada 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Moim zdaniem warto:
    - podkoksować jajeczka i plemniki suplementami. Ja i mąż przed ostatnią procedurą łykaliśmy je garściami,
    - żona niech może zrobi podstawy immunologii tj. trombofilię może ANA1
    - jeśli macie plemniki własne i nie trzeba ich wydobywać, to odradzam biopsję. Plemniki z biopsji nie są lepsze. My robimy biopsję, aby mieć jakiekolwiek plemniki.

    My poszliśmy tą samą drogą 5 razy. W końcu się udało. Ciężko stwierdzić co faktycznie stoi za sukcesem. Pewnie wszystko po trochu: lepszej jakosci komórki po suplementach, osłona dla zarodka (Encorton i Neoparin) po wynikach immuno.


    Dowiedziałem się że u mnie suplementy czy operacja nie poprawi DNA plemników, mamy badania immunologiczne zrobione
    Pozostaje tylko próbować dalej z tym co mamy

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 30 listopada 2022, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Baniusia, wyszłaś ze szpitala?

    Nie jeszcze. Jutro mają mi zrobić jeszcze raz komet badań. Jeśli wyniki będą zadowalające to mnie puszczą. Jak nie to nie.

    W szpitalu czuję się bezpiecznie, ale nie ukrywam, że już bardzo tęsknię za domem.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 30 listopada 2022, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m954 wrote:
    Dowiedziałem się że u mnie suplementy czy operacja nie poprawi DNA plemników, mamy badania immunologiczne zrobione
    Pozostaje tylko próbować dalej z tym co mamy

    Z tego co widzę to 5 zarodków przetrwało ładnie 3 dobę, więc to chyba nie do końca wina plemników. Może trzeba podkoksować komórki jajowe?

    Dziewczyny na wątkach miesięcznych robią te cytokiny, histeroskopie, testy okien implementacyjnych. Ja nigdy tego nie robiłam, ale może warto rozważyć. A jak immunologa skomentował badania? Wskazał jakąś drogę?

    Może zmienić klinikę albo lekarza? Nowe spojrzenie na problem też może przynieść wiele dobrego.

    Po 5 próbach wiem tylko, że nie ma co powielać schematu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2022, 23:37

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • m954 Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 05:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Z tego co widzę to 5 zarodków przetrwało ładnie 3 dobę, więc to chyba nie do końca wina plemników. Może trzeba podkoksować komórki jajowe?

    Dziewczyny na wątkach miesięcznych robią te cytokiny, histeroskopie, testy okien implementacyjnych. Ja nigdy tego nie robiłam, ale może warto rozważyć. A jak immunologa skomentował badania? Wskazał jakąś drogę?

    Może zmienić klinikę albo lekarza? Nowe spojrzenie na problem też może przynieść wiele dobrego.

    Po 5 próbach wiem tylko, że nie ma co powielać schematu.


    U immunologa mamy tylko wskazania co robić przed i po transferze ( accofil, intralipid itp )
    Mamy jeszcze 5 cykli w tej klinice opłacone więc nie możemy jej zmienić, poza tym to jest nasza 2 klinika więc i tak o kolejnej nie ma mowy. Wg lekarzy problem jest u mnie ale nic już z tym nie robimy.
    2 lata temu z 7 zapłodnionych komórek do 5 doby dotrwały 2 blastocysty 3.c.c ale ciąży to nie dało

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m954 wrote:
    U immunologa mamy tylko wskazania co robić przed i po transferze ( accofil, intralipid itp )
    Mamy jeszcze 5 cykli w tej klinice opłacone więc nie możemy jej zmienić, poza tym to jest nasza 2 klinika więc i tak o kolejnej nie ma mowy. Wg lekarzy problem jest u mnie ale nic już z tym nie robimy.
    2 lata temu z 7 zapłodnionych komórek do 5 doby dotrwały 2 blastocysty 3.c.c ale ciąży to nie dało

    Nam też mówili, że to tylko wina kiepskiego nasienia. Zarodki padały po 3 dobie niemal wszystkie. Raz do 5 doby dotrwała morula i raz miałam 7CC.

    Przy 5 próbie lekarz powiedział, że idziemy na jakość nie ilość. Bardzo zadbaliśmy o moje komórki jajowe. Po punkcji były tylko 3 dojrzałe. Użyto 3 plemników o ruchu D, czyli władciwie bez ruchu. No i udało się wyhodować upragnioną 2 BB, która jutro zacznie 34 tc.

    Może to tylko statystyka gra na niekorzyść i kolejna próba się uda. Niezmiennie trzymam kciuki ✊️✊️ za powodzenie. Wiem jaka to ciężka droga i wiem jak bardzo każdy z nas zasługuje na to szczęście. 😊 Niezmiennie zaglądam tu i kibicuje wszystkim razem i każdemu z osobna.🍀🍍

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 45 164

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia, trzymam kciuki za Was żeby dotrwać. Dni w szpitalu to pewnie nie jest raj ale dacie rade :) Powodzenia!
    Tak czytam twoje wpisy, i serio szacun mogłabyś chyb a napisać książkę naukową na temat starań, badań bo kiedy to czytam mam wrażenie ,że jesteś mądrzejsza od tych wszystkich specjalistów :D

    My z narzeczonym mamy wizytę w klinice Gameta w Gdyni na 6.12 , to już druga klinika do której podchodzimy. Teraz już chyba tylko z nastawieniem na biopsje i in vitro.
    Mam do was pytanie, bo jestem jeszcze dość nieogarnięta w temacie.
    Czy jeżeli przy biopsji uda się znaleźć plemniki (mam nadzieję,że tak będzie), to czy do in vitro lepiej podchodzić na naturalnym cyklu i zsynchronizować pobranie plemników z zapłodnieniem czy na sztucznym ? Jakieś rady?

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Nie jeszcze. Jutro mają mi zrobić jeszcze raz komet badań. Jeśli wyniki będą zadowalające to mnie puszczą. Jak nie to nie.

    W szpitalu czuję się bezpiecznie, ale nie ukrywam, że już bardzo tęsknię za domem.

    No i jeszcze nie wyjdę. Zostawiają mnie do poniedziałku 😔. W poniedziałek powtórzą badania i zobaczymy co wtedy. No płakać mi się chce.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renata13 wrote:
    Baniusia, trzymam kciuki za Was żeby dotrwać. Dni w szpitalu to pewnie nie jest raj ale dacie rade :) Powodzenia!
    Tak czytam twoje wpisy, i serio szacun mogłabyś chyb a napisać książkę naukową na temat starań, badań bo kiedy to czytam mam wrażenie ,że jesteś mądrzejsza od tych wszystkich specjalistów :D

    My z narzeczonym mamy wizytę w klinice Gameta w Gdyni na 6.12 , to już druga klinika do której podchodzimy. Teraz już chyba tylko z nastawieniem na biopsje i in vitro.
    Mam do was pytanie, bo jestem jeszcze dość nieogarnięta w temacie.
    Czy jeżeli przy biopsji uda się znaleźć plemniki (mam nadzieję,że tak będzie), to czy do in vitro lepiej podchodzić na naturalnym cyklu i zsynchronizować pobranie plemników z zapłodnieniem czy na sztucznym ? Jakieś rady?

    Dziękuję. Faktycznie męczę się w tym szpitalu trochę. Praktycznie tylko leżę i łykam proszki. Myślę, że mogłabym to robić również w domu. No niemniej jest to widocznie na tyle niebezpieczne, że wolą, abym była w szpitalu. Ja się oczywiscie dostosuje. Nie będę głupot robiła. Zdrowie dziecka jest teraz najważniejsze.

    Odnośnie punkcie i biopsji to chyba każdy Ci powie, że najlepiej jest mieć świeżutkie jajeczka i plemniki I podać świeżutkie zarodki. Ale to wszystko zależy. Jeśli będzie Ci groziła np. hiperstymulacja to szans na świezy transfer nie ma. Ponadto skuteczność między cyklem sztucznym i świeżym leży w granicach błędu statystycznego.

    A co wam radzi lekarz prowadzący?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    No i jeszcze nie wyjdę. Zostawiają mnie do poniedziałku 😔. W poniedziałek powtórzą badania i zobaczymy co wtedy. No płakać mi się chce.

    Powoli zaczynam się godzić z faktem, że zostanę w szpitalu do porodu. Wiem, że w obecnej sytuacji to najbezpieczniejsze dla Ingi. Chociaz tak bardzo tęsknię.za domem 🥺

    Miałam kwasy żółciowego na poziomie 10. Wczoraj wzrosły mi prawie do 40. Powyżej 40 już ze szpitala nie wypuszczają.

    W poniedziałek będą mi ponownie mierzyć. Jeśli spadną to wyjdę do domu. Jeśli będzie powyzej to witamy na świecie córkę 👶. Pewnie 52 to za duże będzie wtedy dla niej?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Powoli zaczynam się godzić z faktem, że zostanę w szpitalu do porodu. Wiem, że w obecnej sytuacji to najbezpieczniejsze dla Ingi. Chociaz tak bardzo tęsknię.za domem 🥺

    Miałam kwasy żółciowego na poziomie 10. Wczoraj wzrosły mi prawie do 40. Powyżej 40 już ze szpitala nie wypuszczają.

    W poniedziałek będą mi ponownie mierzyć. Jeśli spadną to wyjdę do domu. Jeśli będzie powyzej to witamy na świecie córkę 👶. Pewnie 52 to za duże będzie wtedy dla niej?
    Do porodu znaczy nie wiadomo do kiedy.😔
    Mocno cierpi ta Twoja wątroba. Jeśli powitacie córkę w przyszłym tygodniu, to i tak będzie już spora dziewczynka.
    Nudzisz się tam ? Masz co robić? Dają jakieś normalne jedzenie ?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Do porodu znaczy nie wiadomo do kiedy.😔
    Mocno cierpi ta Twoja wątroba. Jeśli powitacie córkę w przyszłym tygodniu, to i tak będzie już spora dziewczynka.
    Nudzisz się tam ? Masz co robić? Dają jakieś normalne jedzenie ?

    Ano właśnie, nie wiadomo. Mama i mąż spakowali mi walizkę, aby można było w każdej chwili przywieźć. Z domu do szpitala autem to niecałe 10 minut.

    W niedzielę ważyła 2080. Teraz pewnie kilka gram więcej.

    Nudzę się niemiłosiernie. Telefon albo spanie albo ktg. No i odwiedziny. 2 h dziennie. Mama albo mąż. Co drugi dzień wpada jeszcze mój lekarz prowadzący. CI w szpitalu mówią ogólnikowo, że jest lepiej lub gorzej. Mój lekarz szczegółowo : wartościami i wynikami. Doceniam to i bardzo się cieszę, że na początku ciąży wybrałam lekarza do którego chodzę prywatnie, ale jest też łącznikiem ze szpitalem. To wielka zaleta.

    Żyję właściwie od śniadania do obiadu. Od obiadu do kolacji. Dieta wątrobowa mnie obowiązuje. Lekka, bez przypraw, bez smażonego. Taka tam, bez smaku prawie.

    Ja jestem ciekawa co tam u was. Tyle transferów na grudzień się szykowało, a tu nikt się nie chwali. Cisza. Nikt nie chce zapeszać 🙂.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
‹‹ 611 612 613 614 615 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ