X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 10 lipca 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh rozumiem doskonale ..ale juz wkrotce se okaze :) a my zbierzemy nowe sily do walki o nasze malenstwa :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 12 lipca 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam gorsze chwile. Nie dość ze mamy rocznicę a mąż ma to gdzieś choć ostatnio nawet jego mama mowila wiec na pewno pamieta to w dodatku kokezanka w pracy zaszla w ciaze! Czuje się jakbym dostala w twarz. Leczyli sie dlugo,z jej powodu no i zaskoczylo. Coraz częściej mam ochote sie poddać i juz nie walczyc...

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 12 lipca 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Wrócilam z urlopu z znów praca i myślenie o tym... Na urlopie się całkowicie wyłączyłam, nic o tym nie myślałam, a tu powrót, dostałam okres i sobie uświadomiłam, że ciągle tkwimy w miejscu, a tego czego tak pragnę nadal nie ma i cholera wie czy będzie...

    Nadzieja u mnie same baby i mam wrażenie, że co chwila któraś jest w ciąży. Ja to jedna z najstarszych która jeszcze dziecka nie ma, więc mnie to podwójnie dobija. W dodatku, któraś co chwila pyta, kiedy ja... A ja mam ochotę powiedzieć, a odpier... i zajmij się sobą ;)

    Nadzieja87, Ania_84, Mimbla lubią tę wiadomość

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 12 lipca 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Dorotek, dobrze ze odpoczęłaś,sama o tym marzę,ale tylko na marzeniach sie skonczy... Tez chcialabym sie gdzieś zaszyć i przez chwile wylaczyc... Mama ciągle mi ćwierka o dzieciach sąsiadów,wnukach koleżanek jakie one cudowne a ja nie mam w ogóle checi tego sluchac, gdyż ja sie pewnie takich uroczych chwil nie doczekam... Dzis mama zaczela gadkę dlaczego na jednych spada cierpienie i choroby,chodzilo jej o jej schorzenie a lumpki stojace pod sklepem i śpiące w po fosach mają sie dobrze. Sama chcialabym wiedzieć dlaczego tak jest. Widocznie ja nie zasłużyłam na dziecko- w slub mi padal deszcz, tez nie zasłużyłam na pogodę,i od tego czasu caly czas łzy i klody pod nogi.

    sorry ze tak smęcę,ale z fazy łez i placzu weszlam w fazę buntu.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 lipca 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotek super ze odpoczeliscie ;) my wkrotce tez jedziemy :D

    Nadzieja od tego jestesmy zeby sie wspierac w tych najgorszych i najlepszyc momentach ;)
    Co do pogody my mielismy piekna i co :P tez mamy klody :D wiec nie ma co sie przejmowac :) pamietaj po burzy wychodzi słonce :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 14 lipca 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania zazdroszczę, że urlop masz dopiero przed sobą... Mój skończył się zdecydowanie za szybko. W czwartek idę do szpitala na badanie drożności jajowodów, mam nadzieję, że jakoś to przeżyję, bo słyszałam, że przyjemne to nie jest. A w piątek idziemy z moim do androloga i zobaczymy, co powie, czy u nas TESE będzie wchodziło w ogóle w grę.

    Nadzieja ja też ostatnio myślę dlaczego tak jest, że jedni mają z górki, a inni wiecznie pod... i nic sensownego nie wymyśliłam. No, bo niby dlaczego mój narzeczony musiał zachorować na chłonniaka i jakby się nie dość wycierpiał to teraz wyszła azoospermia. Dlaczego? No cholera nie wiem:(

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 14 lipca 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny mam pytanie, może wiecie. Robiłam badanie progesteronu w ostatnim cyklu 7,8 dni po owulacji i mój wynik to 33,34 ng/ml (norma od 1,7 do 27). Kobieta w laboratorium powiedziała mi, że to dobry wynik i lepiej jak za wysoki niż niski i że widocznie dobrze ciałko żółte pracuje. No trochę mam wątpliwości, bo skoro są normy, to za wysoki wynik pewnie też dobry nie jest. We wcześniejszym cyklu miałam koło 21 ng/ml więc w normie. Może wydziwiam;)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 14 lipca 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotko - nam androlog nawet nie wspomniał o TESE ;/
    ale i tak probujemy .. bo podobno androlodzy ktorzy nie zajmuja sie niepłodnosciaten olewaja tn temat i zajmuja sie zdrowiem mezczyzny.

    Co do Layli - niestety nie znalezli plamników w zwykłaej biopsji :(

    mam nadziejeze sie nie obrazi ze napisałam.. ale tylko chciałąm Wam dac znac.

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 14 lipca 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotek1983 wrote:
    A dziewczyny mam pytanie, może wiecie. Robiłam badanie progesteronu w ostatnim cyklu 7,8 dni po owulacji i mój wynik to 33,34 ng/ml (norma od 1,7 do 27). Kobieta w laboratorium powiedziała mi, że to dobry wynik i lepiej jak za wysoki niż niski i że widocznie dobrze ciałko żółte pracuje. No trochę mam wątpliwości, bo skoro są normy, to za wysoki wynik pewnie też dobry nie jest. We wcześniejszym cyklu miałam koło 21 ng/ml więc w normie. Może wydziwiam;)
    kochana prog bardzo dobry wrecz jak ciazowy :P
    a nie bralas dupka albo lutki ? bo moga one zafałszowac wynik

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 14 lipca 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nie brałam nic, co by mogło tak wynik sfałszować. Biorę witaminy dla kobiet, pilam zioła sroki i inofolic (ponoć pomaga przy pcos).
    Gdybym nie miała takiej sytuacji i nie dostała okresu to też bym o ciąży myślała. Ale tak to nie wiem... Ja to ciągle nie wiem jak u mnie z owulacją, czy jest czy nie ma i lekarz mi kazał dla potwierdzenia zrobić progesteron, powiedział, że jak wyjdzie 15, to owu na pewno była. No, ale o takiej ewentualności że może być powyżej normy to nie wspomniał;)

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 14 lipca 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z tym TESE, to idziemy do androloga w klinice leczenia niepłodności, więc mam nadzieję, że nam powie, czy TESE wchodzi w grę. Ja jestem przygotowana na najgorsze, dlatego chcę zrobić HSG, żeby mieć pewność czy mogę w razie czego podchodzić do inseminacji nasieniem dawcy:(

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 14 lipca 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my tez. Po ganetyce idziemy zobaczymy czy dadza szanse jakies na plemniki jak nie to startujemy z dawcs

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 14 lipca 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota,ja tez zadaje takie pytania. Co do wynikow nie pomoge,bo sie nie znam. Droznosc podobno nie za fajna ale podchodząc do in vitro czy inseminacji kazda będzie musiala zrobić.

    szkoda ze Lejli sie nie udalo...

    nas strasznie to zaczyna przerastać, wczorajsza rocznica sie nie udala,mąż zapomnial, a ja glupia czekalam na kolacje przy świecach...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2015, 15:38

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 15 lipca 2014, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja pamiętam... Choć nie wiedziałam, że aż takie spustoszenie po sobie choroba zostawiła :(
    A co do drożności to lekarz mi mówił w klinice leczenia niepłodności, że przy In vitro nie jest potrzebna. Przy inseminacji owszem, warto zrobić, chociaż oni jej robić nie każą, dopiero jakby inseminacja nie wychodziła. No ale ja dostałam skierowanie jeszcze od swojego ginekologa więc sobie zrobię i przynajmniej tu będę wiedziała na czym stoję.

    Przykro mi z powodu Twojej rocznicy... ale to chyba tak jest, że zapomina się o takich rzeczach, kiedy na głowie ma się same problemy :(.

    Nadzieja87 lubi tę wiadomość

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 15 lipca 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota a widzisz, a ja widzialam na stronie naszej kliniki co trzeba zrobić do zabiegu i byla chyba droznosc. Ale to pewnie beda mi mowić co trzeba robić jak juz przyjdzie co do czego,na razie badalam sie u zwykłego lekarza, nie z kliniki.

    a ja bym chciala zebysmy sobie wlasnie te problemy takimi małymi rzeczami wynagradzali,zzeby choć na chwile sie oderwać i zapomniec. No ale chyba wymagam za dużo.

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 lipca 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzibki kochane z tego co kojarze to droznosc jest tez wazna. nby nie jest wymagana przy in vitro..ale dzieki niej zmniejszane jest ryzyko pozamacicznej ciazy wiec chyba warto dla samej siebei nawet zrobic ;)
    Nadzieja pryro mi e maz nie pamietal..sama wiem ze mi jest przykro jak maz nie pamieta o czym.o jakiejs wanzej dacie ... a najbardziej mnie bolalo gdy przechodzilismy kryzys.. na przełomie grudnia i stycznia.. / nawet w sylwestra nie zlozyl mi zyczen tylko powiedzial no to sie napijmy za nowy rok.. pamietam ze ten cas byl dla nas bardzo trudny szczerze mowiac mslalam ze sie rozejdziemy.. :( a bylo to jeszcze przed wynikami.. jednak teraz widze postepy.. i np jak dzielilismy sie jajeczkiem w wielkanoc. to maz powiedzial mi zebysmy sie nigdy nie zmieniali i zeby nasze marzenie sie spełnilo.. wystarczylo takie zdanie a mi od razu banan na buzi sie zrobil :)
    moze cos sie dzialo co wplynelo na jego zachowane ??
    mam nadziejeze sie zrekompensuje :)

    Nadzieja87 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 15 lipca 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie nic nie wplynelo, po prostu zapomnial,a jak mu przypomniałam to stwierdzil ze wymagam od niego prezentów. Choćby sie zrekompensowal i tak będzie juz za późno,i tak juz będzie w pewnym sensie wymuszone i przypomniane. My ogólnie teraz mamy gorszy czas, mnie to przytłacza,i sama sie zastanawiam czy przetrwamy... O takich życzeniach nawet mi nie mow-ja na wigilie dostalam wlasnie takie,rano zrobilam test i oczywiscie negatyw a na wieczerzy mąż mi mówi "i żeby sie niedlugo spelnilo nasze marzenie"- normalnie aż nie moglam wyksztusić zdania,tak mnie wzruszyl. Ale to bylo przed diagnozą...

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 19 lipca 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Ja już po HSG (przyjemne to badanie nie było, prawy jajowód miałam drożny. Z lewym był problem, ale chyba udało się go udrożnić).

    Jesteśmy też po wizycie u androloga. Stwierdził, że możemy próbować TESE. Mamy się też zastanowić czy najpierw kariotyp, potem TESE czy odwrotnie. Obejrzał narzeczonego, jego wyniki i stwierdził, że według niego prawdopodobieństwo, że genetycznie coś będzie nie tak jest niższe, niż prawdopodobieństwo że się w TESE nie znajdą plemniki. Proponuje więc nam zacząć od biopsji, a jeśli znajdą się plemniki to wtedy zrobić dla potwierdzenia, że można je wykorzystać badania genetyczne. Nasze szanse, biorąc pod uwagę nienajgorsze wyniki badań hormonalnych, ale z kolei objętość jąder poniżej normy ocenił na 50%.
    No więc teraz zastanawiamy się...

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 19 lipca 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dorota! Ja tez wolalabym taką kolejność ale nasz androlog kazal najpierw robic genetykę. To juz za tydzień. Wolalabym najpierw poszukać plemników a dopiero pożniej robić mutacje, no ale chodzi chyba o to ze biopsja jest dosc obciążająca, a jesli genetyka od razu wykluczy ojcostwo to szkoda robić ten zabieg. A przypomnij mi jakie wyniki hormonów ma twój mąż? U nas hormony tez ok, tez jądra poniżej normy. Nam androlog nie mowił nic o szansach, moze nie chcial nas zbytnio napawać nadzieją. 50% to BARDZO duzo.

    dobrze ze zniosłaś ten zabieg.

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 19 lipca 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ma takie wyniki:
    testosteron 4,35ng/ml (przy normie 2,8 - 8,0)
    prolaktyna 8,47 ng/ml (norma 4,1 - 18,4)
    FSH 12,95U/l (norma 1,5 - 12,4)
    TSH 6,63 (norma 0,27 - 4,2) - ze względu na ten wynik zrobiliśmy ft3 i ft4 - oba w normie. Endokrynolog stwierdził lekką niedoczynność tarczycy i ma zrobić usg tarczycy, ale jeszcze nie robił
    objętość jąder poniżej normy

    Androlog nam powiedział, że Fsh jest niemal w górnej granicy, więc to daje szansę, tym bardziej że testosteron ok. Mówił, że gdyby fsh było dużo powyżej normy, to odradzał by nam biopsję, jako niepotrzebne obciążenie. Z kolei to że jądra są pomniejszone jest niekorzystne, dlatego ocenia nasze szanse tak pół na pół. Nie wiem może tu optymizm przez niego przemawiał, bo powiedział nam, że miał ostatnio pacjenta z podobnymi wynikami do naszych i plemniki się znalazły! Tyle, że nie miał chemioterapii i radioterapii w wywiadzie:( U nas jako przyczynę azoospermii wskazuje przede wszystkim leczenie nowotworowe, dlatego zasugerował nam, żeby najpierw szukać plemników, a potem zrobić genetykę, bo według niego uszkodzenia jąder są mechaniczne - tj. po chemii, a nie genetyczne. Choć oczywiście zaznaczył, że to jego ocena i dopóki nie jest wszystko zbadane, to do końca nie wiadomo.

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ