X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 19 lipca 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to u nas bardzo podobnie. FSH wynosi 9, testosteron 71-wszystko w normie po za prolaktyna która jest ciut wyzsza-wwynosi 21 ale na to androlog nie wrócil uwagi. Jadra mamy 2.5 drugie 3.6
    nasz androlog woli nic nie obiecywać bez kompletu wynikow,tak ze mówi na dystans. Ucieszyl mnie twój post,dal iskierkę nadzieji.

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 19 lipca 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoć od tego FSh dużo zależy, choć oczywiście gwarancji nie ma. Przyznam, że też dał nam małą nadzieję. No, ale nawet gdyby nie dał nam prawie żadnej to chyba jeszcze byśmy nie rezygnowali. Ja wolę tą biopsję zrobić żebyśmy potem się nie dręczyli, nie żałowali i nie zastanawiali, "a może...".
    Trochę nas koszt załamał. Sama biopsja 1500zł i do tego znieczulenie 380zł. Masakra. Nie spytaliśmy o koszt zamrożenia plemników, ale jak się znajdą to nie ma to znaczenia.
    Macie Fsh w normie, więc myślę że szanse są:)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 19 lipca 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och,dzięki bardzo budujące są twoje slowa! :) zobaczymy jak to będzie, jaka wyjdzie genetyka... Koszty są ogromne, jeszcze na biopsję to spoko ale jeśli nie wskoczymy w refundacje in vitro(jeszcze nie rozmawialiśmy na ten temat z lekarzem,ale nasza klinika ma to dofinansowanie choć nie jest panstwowa) to koszty beda znacznie większe,my będziemy musieli wziąć kredyt. Ale to daleka przyszłość...

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 20 lipca 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki my juz w domku :)
    ehhh4 dni szybko zlecialo :(

    no ale po dopieszczeniu nszej Kami i Kajtusia dopiescilismy sie juz w swoim domku :D na odkladke i pocieszenie ze tak krotko :D

    ostatnio stwierdzilam ze cos sie zmienilo.. chyba nasze podejscie do wszystkiego co ma zwiazek z dzieckiem mnie nawet nie ciagnie do mierzenia..
    a wyniki..yy no coz zapomnielismy ze mamyjuz do odebrania mielsmyzadzwonic ale jakos tak po co .. moze se zbiore w nastepnym tyg :)

    Dorotek - to super info a wyniki macie spoko jesli chodzi o hormony - oprocz tarczycy ..
    co do FSH to moj mial 28 chyba ..wiec o wiele powyzej ale dr Wolski powiedzal ze nie z takimi wynikami sie znajdowaly plmniki :) i faktycznie na naszym bocianie sa dziewczyny ktorych mezowie mieli FSH 40 plemniki sie nzjadoway :)
    Mrożenie plemników na rok to okolo 500 zl :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2014, 22:34

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 21 lipca 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Aniu, to co fajne niestety zawsze szybko zlatuje. Ja jeszcze dziś jestem na zwolnieniu (dostałam po hsg), a jutro już do pracy. Strasznie mi się nie chce.
    Daj znać jak tam u Ciebie genetyka, jak będziesz wiedzieć.
    Słyszałam o doktorze Wolskim, że to najlepszy specjalista w Polsce jeśli chodzi o męskie problemy - także zazdroszczę Wam lekarza:). Niestety mamy do niego za daleko.
    Co do biopsji to trochę chyba poczekamy, bo chcę żeby mój pobrał jeszcze suplementy. Jak robiliśmy pierwszy wynik testosteronu, to miał go poniżej normy, a po suplementach, miesiąc później był już ok i to w połowie norm laboratoryjnych. Także liczę na to, że jak się tu poprawiło, to może poprawi się gdzie indziej.

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 lipca 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :)

    dzwonilam dzis o ta genetyke.. maja wyslac pocza..ale doepiro po ztwierdzeniu przez kieronwnika czyli pewnie w czwartek .. jesli dr bedzie w czwartek to zadzwonia do nas i pwiedza co i jak jelsi nie to moze sie uda w piatek :)

    ale jakos mam zle przeczucia
    bo powiedziala ze musi lekarz najpierw z nani skonsutowac dopiero wysylka..

    a jeszcze dzis snil mi sie jakby wypadajacy zab..na dole.. zawsze jak mi sie sni zab to jakas zla nowinka wychodzila ;/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 21 lipca 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się. To, że musi lekarz zobaczyć to jeszcze nic nie znaczy. Pewnie taka procedura i lekarz zawsze ogląda wyniki.

    A w sny to nie wierzę, mnie się też parę razy śniło, że mi zęby wypadają (mam na tym tle lekką schizę) i nigdy nic złego się nie działo:)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 lipca 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh wiem ale ostatnio jak mi sie snilo ze wypadlo mi 4 zeby na raz to wlasnie dowiedzielismy sie o azoospermi, hormony do dupsa i usg ;/

    ale dzis bylam na usg wszytsko ok tylko w pecherzyku zołciowym kamien ;/
    usg tarczycy wsio ok ..tylko wezly chlonne powiekszone - ale to dlatego ze mam lekkie zapalenie ucha :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 21 lipca 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania czyli telefonicznie powiedzą ci o wyniku,omówią go? My jedziemy w piątek,mam nadzieję ze sie wszystki uda. Nie wiem jakie są procedury i czy musi te wyniki oglądać lekarz. Co do snów o zębach to tez slyszalam ze na źle sie śnią. Mi ostatnio snily sie dziury z zębach, ciekawe co to będzie oznaczalo...

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 lipca 2014, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakos dzos wsio doluje.. :(
    teraz jak tak gadam z mezem.. to zdalm sobie sprawe jak podejmie nowa prace to nie maco myslec o biopsji bo to trzeba wziasc wolne a pozniej tydzien do 2 tyg zwolnienia .. wiec do konca roku pewnie nie ruszymy :(
    teraz z nim gadalam a co jesli wyjdzie ze nie ma sensu robic biopsji czy zdecydujemy sie tak jak mowil na dawce czy na adopcje..odp meza.. a raczej jego wzrok.. nie kaz mi podjekmowac tej decyzji ..
    płakac mi sie chce bo mam wrazenie ze nasze dziecko sie oddala spowrotem.. :(
    wiem ze maz sie nastawil ze moze jednak ...ale co jesli nie i jednak nie bedzie chcail dawcy.. w sumie to on pierwszy wysedl z ta propozycja.. a ja mialam oporyteraz widze ze chyba zaczal miec wtpliwosci .. czemu to jest takie trudne :(

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 23 lipca 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, ja też mam doła jak sobie pomyślę, że w biopsji nic się nie znajdzie i będzie trzeba coś zdecydować. W dodatku tak mnie ostatnio naszło, że jak zdecydujemy się na dawcę, a nie jesteśmy małżeństwem (w sumie nie ustaliliśmy terminu) i coś nam nie wyjdzie to moje dziecko nie będzie mieć ojca :-(

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 23 lipca 2014, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania u nas to samo. Maz nie akceptuje zwolnienia po biopsji, nie będzie tyle wiedzial na wolnym. Do tego ta niepewność "znajda cos czy nie, czy tylko wydamyy pieniądze w ta niewiadomą" mąż boi sieze przekaże"zle" geny,nie przyjmuje do wiadomosci ze wlasnie po to robimy genetykę aby tego uniknąć... Mówi o dawcy,ale ja chce spróbować wszystkiego żeby to bylo dziecko z niego... Bardzo to trudne...

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 23 lipca 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota, nie wiem jaki jest twój partner ale mysle ze jeśli zdecydujecie sie na taki krok to "w razie czego" będzie sie poczuwal i sie nie wypnie na was. Nie wiem jak nazwac kogoś kto powiedział by w takiej sytuacji to nie jego dziecko,róbcie sobie co chcecie a ja odchodzę. Przecież powołacie kogoś do życia, i cóż z tego ze dawca będzie nieznany. Byla to kwestia waszych checi,ale również i badan,wyrzeczeń, i wielu innych. Ja myślę ze i tak nasze drugi polowki czekaja na chwile kiedy będą mogli wziąć w ramiona swoje dzieci-wtedy zapomni sie o dawcy i będzie cieszyło radoscia życia... Tak myslę. Choć sama jestem pelna obaw...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2014, 09:12

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 lipca 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotko .. mysle ze jeslli juz sie podejmie takiej decyzji to nie odejdzie :)
    decyzja o dawcy jest na prawde dojrzała deczyja i wymaga duzej dozy odpowiedzialnosci i dojrzałosci emocjonalnej .. :)

    Nadziaeja moj tez sie zastanawal nad tym czy warto przekazywac tai gen dalej.. ale stwierdzilismy ze jelsi wyjdzie doatkowy chromosom ..tojest 50% szans ze bedzie to dziewczynka czyli gen zaninie :) a nawet jesli ebedzie chlopiec. to od poczatku bedziemy wiedzielio tym od poczatku bedzie pod kontrola lekarza i bedzie uswiadamiany z czym sie wizae i jak cos zawsze bezdzie mogl podejsc do bopsji i akurat moze sie trafi ;) pozatym medycynaidzie do przodu :)
    co do dawcy to wiem ze moj sie pewnie zgodzi..choc wczoraj pierwszy raz widzalam watpiliswosc w jego oczach..ale jest to zapewne spowodowane tym ze wierzy ze znajdziemy plemniki ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 23 lipca 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My ustaliliśmy ze juz nic nie "gdybamy", poczekamy na wynik, bedziemy rozmawiac z lekarzem co i jak. Mój chce od razu dawce, bez tych badan i bez biopsji - raczej twierdzi ze sie nie uda pozyskac pleminków... Ja znow wolałabym zeby udało sie znaleśc te plemniki, wiadomo... No ale czy wytrzymamy tą presję i te cale procedury, jak juz nam jest cięzko i jak juz nas to tyle kosztuje... Mysle jak by to było jak nie bedziemy nie mieli dzieci... Tez musze to brac pod uwagę...

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 23 lipca 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem skąd mi się takie myśli wzięły, bo znamy się doskonale, to wspaniały człowiek i wiem, że nie zrobiłby mi żadnego świństwa. Nie wiem skąd się takie głupie myśli biorą. To chyba moja tendencja do nadmiernego analizowania wszystkiego.

    Dziewczyny, ale wierzę, że wszystkie doczekamy się dzieci. I mam nadzieję, że w 100% biologicznych:)

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 23 lipca 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)
    Ja w sumie teraz jestem postawiona pod ścianą i nie wiem naprawdę co zrobić. Mieliśmy 3 i ostatnią AID. Co prawda jeszcze nie znamy w 100% wyniku ale nie będę się przecież łudzić. Musimy działać i mieć plan "B". Ostatnio myśleliśmy nad in vitro i biopsją.. Ale... wcześniej zapisałam się do udziału w badaniu w innej klinice i wtedy tylko in vitro z dawcą. Mój lekarz stwierdził ostatnio że jeżeli P. nie ma oporów co do dawcy to poszedł by tą drogą.. Bo co jeśli plemniki (załóżmy że znalezione) będą tak słabe że nie będą potrafiły zapłodnić komórki? Dlatego mam taki mętlik. Bo program z badaniami rusza od sierpnia.. I w sumie na dniach mam dzwonić do nich żeby ustalić cały "plan". A dalej nie wiem co robić.. Bo co jeżeli faktycznie nie zapłodnią a będzie już za późno żeby pchać się do tych badań?

    ckaik0s3070dl07t.png
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 23 lipca 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotek1983 wrote:
    Dziewczyny nie wiem skąd mi się takie myśli wzięły, bo znamy się doskonale, to wspaniały człowiek i wiem, że nie zrobiłby mi żadnego świństwa. Nie wiem skąd się takie głupie myśli biorą. To chyba moja tendencja do nadmiernego analizowania wszystkiego.

    Dziewczyny, ale wierzę, że wszystkie doczekamy się dzieci. I mam nadzieję, że w 100% biologicznych:)


    Dorotek ja też miałam takie wątpliwości. To chyba normalne, że się obawiamy. Poruszyłam ten temat z mężem przed pierwszą AID. I stwierdził, że jestem głupia, bo jak w ogóle takie coś mogło mi przyjść do głowy. Po czym obiecał, że nigdy tego nie zrobi.. Na razie mu wierzę. A mało tego po pierwszej AID, jak wróciliśmy do domu (oczywiście pewny, że się uda) zaczął głaskać mój brzuch, całować.. Ja zareagowałam dość ostro na te jego "czułości" no ale... nie o tym tu mowa.

    ckaik0s3070dl07t.png
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 23 lipca 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maka ciężko jest doradzić.... Myślę ze warto sprobowac, skoro podjęta byla juz taka decyzja i skoro mozna skorzystać.... A później jak będzie za późno to bedziecie sobie wymawiać ze byla szansa... Moze tą droga, jeszcze jedna proba w tamtej klinice a potem podejście do biopsji? Ja bym tak zrobila. Nawet nie wiesz jak ci kibicuje i trzymam kciuki żeby się udalo. Czekam na nowe wpisy w pamietniku z informacja ze są dwie kreski...

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 23 lipca 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maka - no mnie właśnie też wątpliwości zaczęły nachodzić. No ale jeśli dawca będzie dla nas jedyną opcją, to będziemy iść tą drogą.

    A jesteś w jakimś darmowym programie z tym in vitro z dawcą?
    Też macie azoospermię? a jak wyniki Twojego męża, byłaby jakaś szansa na uzyskanie plemników w biopsji? Co mówi Wasz lekarz?

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ