X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 6 października 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    Cześć Dziewczyny, Czy mogę dołączyć do Waszych rozmów? U nas też diagnoza - azoospermia. Wynik badania histopatologicznego po "zwykłej"biopsji - brak plemników, obecne wyłącznie komórki Sorteliego (chyba gorszego wyniku być już nie może). Leczymy się u dr W. w Novum, który zaproponował nam kurację i mTese. Teraz trwa 3miesięczna regeneracja jąder. Czy ktoś miał podobną sytuację?


    Ami, u nas sytuacj abyla taka sama nawet FSH podobne bo my zaczynalissmy jakos od 22 czyli prawie 2 razy norma. W zwyklej biopsji nic. Podeszlismy do mTESE, dr dawal szanse miedzy 30 a 70% dokladnie tak jak u Was. Niestety u nas nic nie bylo. Generalnie nie zalujemy bo zrobilismy wszystko ale nadal nie znamy przyczyny sytuacji. Genetyka ok, nie bylo wnętrostwa, jedynie przepuklina jednostronna zoperowana nie tak dawno i stany zapalne z tym zwiazane ale lekarze twierdza ze to troche malo na az taki stan, no ale skads to sie wzielo.

    3mam mocno kciuki zeby Wam się udało!

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 6 października 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia18120 wrote:
    Dzisiaj mój narzeczony był u lekarza. Dostał skierowanie na rezonans głowy (z powodu wysokiej prolaktyny) ,do endokrynologa i na USG.
    my też mamy podwyższoną sporo prolaktynę (obok fsh, które też jest podwyższone) i nikt nie dał nam skierowania na rezonans głowy. Leczycie się może u dr W w nOvum? Bo może u nas też trzeba by było wykonać...hmm....

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 6 października 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Babyboom- normalnie nie wiem skąd ta cała azoospermia się bierze. Też się zastanawiam nad tym, żeby wnętrostwo jednostronne mogło mieć aż taki wpływ na drugie jądro, albo tak jak w Waszym przypadku przepuklina. U nas jest jeszcze ten nieprawidłowy wariant CFTR - IVS8-5t TG(11). Ponoć jest to zmiana bez znaczenia, ale chyba jednak nie do końca...No i oprócz FSH podwyższona prolaktyna. A Wy co planujecie teraz? FSH w trakcie kuracji spadło?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2015, 19:08

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    my też mamy podwyższoną sporo prolaktynę (obok fsh, które też jest podwyższone) i nikt nie dał nam skierowania na rezonans głowy. Leczycie się może u dr W w nOvum? Bo może u nas też trzeba by było wykonać...hmm....
    Nie. Dzisiaj był u swojego lekarza rodzinnego. Wpisał mu na skierowaniu że pilne i idzie 13-stego (oby nie pechowy). Jutro idze na USG jąder i może uda się do endokrynologa a jak jutro się nie uda to 17-stego. Lekarz mu dzisiaj powiedział że może mieć zaburzenia hormonalne stąd ten brak plemników.
    U nas to dopiero początki. Zobaczymy co tu nam powiedzą. Jak tu nie ogarną tematu to najbliżej mamy Wrocław

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2015, 19:37

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 6 października 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FSH najpierw wzrosło i to sporo bo bylo ponad 30 potem ostatecznie spadlo ale nigdy nie bylo poniżej 20 nawet przed sama biopsja.
    Tez wlasnie tego nie rozumiem jak to jest, nam dr po mTESE powiedzial ze to jadro od strony zapalen i przepukliny bylo bardzo zmienione a to drugie mialo sporo kanalikow rokujacych ale mimio to w hist. nic nie znalezli.

    Podjelismy decyzję o AID.
    Poki co robie badania bo sporo tego. Strasznie to wszystko czasochlonne niestety:/

    Ania_84, ami87 lubią tę wiadomość

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 6 października 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Wklejam: http://www.andrologia-eaa.umed.lodz.pl/dokumenty/Medycyna%20Rozrodu%20z%20Seksuologia%202011%20skrypt.pdf

    Szukałam tego wcześniej bo to opracowanie nam duzo pomogło zrozumiec i nie utonąć w czarnych zakamarkach.

    Wiem, ze momentami ten art moze byc dla Was szokujący ale ....
    Pozwoli uszeregować terminologię, przyczyny, wyniki .....

    Kiedys sie zbiorę i opisze nasza droge w poszukiwaniu przyczyn ;)

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 6 października 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh niestety czesc przypadkow nigdu nie zostanie do konca zbadane :/
    Babyboom witamy na pokladzia aidek :)

    ja dzis dostalam kolejna klode , bylam u dr w sprawie histeroskopii o co sla niegonskierowanie donszpitala nic nie znaczy i muszeprzejsc cala procedure usg na 5listopada inwtedy moze mi ustali histeroskopid na styczen ,luty :(

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 6 października 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania84 w jakiej kolejności robiłaś badania do IUI
    Chciałam sie na HSG zapisać na listopad ale podobno powiew i cos tam jeszcze do tego potrzebne?
    Gubię sie :(

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena HSG najlepiej jest zrobic cykl przed IUI :) wtedy teoretycznie jajowody sa lepsze przepustowo ;) ( do 6 cykli)

    przed HSg musisz miec posiew z kanału szyjki macicy , mi tez dali badania na morfologie i CRP przed HSG ale nei kazdy wymaga .. moi wymagali a ze mialam powyzej 5 crp to mi odmówili HSG...

    1. zrob w 3 dc FSH,LH TSH, Prolaktyne
    2. umów się na wizyte i lekarz ci rozpisze dokładnie czego oni wymaaja
    3. cykl przed IUI HSG :)
    4. cykkl przed IUI - wymaz w kierunku chlamydii i posiew ( wazne tylko na cykl z IUI)
    5. gr krwi macie wiec tylko wirósówka. wg mnei szrob cykl dwa przed IUI bo ma wzanosc pol roku..moja juz stracila w tym momencie waznosc i znowu trzeba bedzie robic :?

    Lena_83 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 7 października 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, dlaczego tak późno ta histeroskopia? :( Okropna biurokracja.... Życzę Ci, żebyś może na początku listopada na tym USG trafiła na kogoś z bardziej ludzkim podejściem do sprawy.

    Dzięki, dziewczyny, za wszystkie linki. Zawsze to trochę więcej informacji.

    A powiedzcie... Jakoś nie mogę tego zrozumieć - podobno obniżenie za wysokiego fsh nic nie da, bo nie da się naprawić uszkodzonych struktur w jądrach. A jednak leki są podawane po to, żeby zobaczyć, czy to spadnie i może się coś ruszy. To jak to właściwie jest..?

    PWZJp2.png
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 7 października 2015, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lianna mój Wu miał w wynikach podwyższone tylko FSH, testosteron i LH w normie (dolna granica ale norma, testosteron w zastrzykach też przerabialiśmy). Terapia nic nie dała. Zaczynaliśmy od FSH 28 a skończyliśmy na 11. Po prostu kanaliki plemnikotwórcze uszkodzone. Tego się nie da naprawić w naszym wypadku.
    Mogło do tego dojść na etapie płodowym albo w dzieciństwie...

    Co prawda kierowano nas na mTESE i do doktora Wolskiego bo może trzeba próbować tej metody, może gdzieś tam kanalik nie uszkodzony. Ale zrezygnowaliśmy.

    Przypadek Ani84 i Michała jest inny- oni wiedzą dlaczego.

    Nie dalej jak przedwczoraj Wu stwierdził, że pomimo tego, że nawet będziemy mieć dziecko z IUI AID to on chciałby sie jednak dać drugi raz pociachać u Walskiego. A ja szczerzę nie chce, żeby znowu cierpiał i miał nadzieję. 40-cha wchodzi na kark. To już za późno...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2015, 16:35

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest u mężczyzn z hipoprolaktynemią? To działa tak samo jak u kobiet? Za wysoka prolaktyna i problemy z uwolnieniem plemników??

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 7 października 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z uwolnieniem raczej nie tylko z produkcja plemników ;)
    A jak testosteron?
    Tarczyce w pierwszej kolejności zbadajcie koniecznie.

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testosteron ma w normie . Tarczyce też. Dziś ma USG jąder

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 7 października 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie wiem. Ale znawca nie jestem- moze Ania84 na cos jeszcze wpadnie.

    Zbadalbym mocz dokładnie ewentualnie jeszcze. Ale to chyba juz robiliście bo przyczyny Azospermi tak zaczyna sie leczyć od badania moczu i posiewu ;).


    Trzymam kciuki aby USG dobrze wyszło. Koniecznie zdaj relacje jak poszło.

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 7 października 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena_83 wrote:
    Ale to chyba juz robiliście bo przyczyny Azospermi tak zaczyna sie leczyć od badania moczu i posiewu ;).

    A nam nikt nie mówił, żebyśmy to zbadali.
    Ale i tak co jakiś czas K. miał robione te badania i zawsze był problem.
    Powtórzymy przed następną wizytą u androloga. Dzięki za kolejną wskazówkę!

    PWZJp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena_83 wrote:
    To nie wiem. Ale znawca nie jestem- moze Ania84 na cos jeszcze wpadnie.

    Zbadalbym mocz dokładnie ewentualnie jeszcze. Ale to chyba juz robiliście bo przyczyny Azospermi tak zaczyna sie leczyć od badania moczu i posiewu ;).


    Trzymam kciuki aby USG dobrze wyszło. Koniecznie zdaj relacje jak poszło.

    Zaczynam wątpić że dorze oddał nasienie. Bo coś za dobre te wyniki jak na razie wychodzą. Niby czytałam że nadmiar prolaktyny może powodować bezpłodność. Ale już sama nie wiem ...Zobaczymy co na tym USG wyjdzie. Niby jak miał robione USG po zapaleniu jądra to było wszystko ok. Jądra odpowiedniej wielkości bez zmian. Modle się żeby nic sie nie zmieniło w tym kierunku.

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 7 października 2015, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia,
    Spokojnie. Jestescie jeszcze mlodzi. Macie troche czasu na poronienie badań.
    Nie znam sie na prolaktynie- naprawde.

    Jesli Twoj mezczyzna miał zapalenie jądra to moze zwyczajnie podczas tej choroby zrobiły sie zrosty czy torbiele w nasieniowodach.

    Po prostu musicie najpierw zrobic badania.

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 7 października 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Porobienie badan****

    Przepraszam ale ja z telefonu pisze i nawet nie wiem kiedy poprawia :(

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zaburzone hormony moga ale nie musza wystepowac przy azoospermii.. to nie jest wyznacznik
    przyklad Maki - jej maz ma hormony ok.. a i tak brak.. przyczyna najprawdopodobniej swinka plus wnętrostwo

    nie raz hormony daja podpowiedz zazwyczaj zle hormony sa przy podlozu genetyki lub po chemioterapi lub innych "uszkodzeniach" jader .

    reszta niestety moze pozostac nieznana..
    wazne jest to ze jesli FSH i inne hormony daja nadzieje na plemniki w biopsji to po porstu sie probuje..wraz z wiekuem fsh bedzie roslo tak samo jak u kobiety .. im starsza - mniejsza rezerwa jajnikowa tak samo ten hormon dziala u m ezczyzny

    niestety albo staty nie raz trzeba sie po porstu pogodzic z tym ze taki wynik jest

    ps chyba u Kornelii meza bylo tak ze FSh mieli strasznie wysokie
    "ma wynik FSH 40 (wczesniej miał 50), obecnie w badaniu nasienia pojedyncze plemniki osadzie... " i plemniki sie znalazly w nasieniu :)
    wiec nie ma zaleznosci

    na NB sa dziewczyny ktore przy FSH 70 mialy pojedyncze plemniki ..a sa tacy ktorzy przy FSh 14 nie mieli nawet w jadrach

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ