X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 7 października 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wierze ze tak pojedziecie i jakis lekarz zrobi Wam biopsje bez badan.
    Myslalam, ze byliście juz u jakiegos andrloga, macie czesc badan itd.

    Nie wiem skad jestescie dokładnie ale jak z lubuskiego jak my to macie podobna droge do poznania i do Wrocławia.

    To polecam Poznan jednak:
    http://www.invimed.pl/klinika/poznan/maciej-kurpisz

    Lianna lubi tę wiadomość

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 7 października 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Lena nam Wolski powiedział tak najpierw genetyka..zobaczyumy co tam wyjdzie..u nas gdyby nie genetyka zwykla biopsji nie miala by racji bytu wydanie kasy w błoto.. przy ZK wchdozi w gre tylko mTESE czyli 9 tys ..
    z racji tego ze musze przemapowac cale jadra i wybrac najlepiej rokujace miejsca..

    dwa.. w przypadku pewnychj delatacji, wad , niestety plemniki moga powodowac ze DNA rozpada sie czyli powoduje poronienia.. i takich ciaz nie mozna poporstu donosic..

    wiadomo jak ktos sie uprze to robi bez genetyki..aleon nie preferuyje takiego rozwiazania.. i powiedzial nam wprost ze jest to narazanbie zarowno sie na koszta jak i na obciazenie zdrowia


    u mojego M prolaktyna byla nieznacznie podwyzszona wiec generlanie dr powiedzial ze nia m co .bo jak reszta sie ustabilizuje to i prl wroci do normy



    Aniu zwykła igłowa mam na mysli. Ktora trwa 15 minut i jest z nagonka chyba. Ona tylko do badania jest a nie do pozyskiwania plemników do celów IVF.

    My mielismy otwarta i to jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 2 godziny. No a potem sie tydzien z lodem w gaciach chodzi ;)

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 7 października 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami, jeśli chodzi o kariotyp - naprawdę poszukaj, może się uda na NFZ. My w Poznaniu nie mielibyśmy szans tego zrobić w tym roku, a w Zielonej Górze - niemal od ręki. Tylko dwa tygodnie później niż u nas prywatnie ;)
    To o czym pisze Lena to była Invicta - test ze śliny. Mają ciągle w ofercie.

    Karolcia, czyli chyba najpierw androlog we Wrocławiu i on Was pokieruje.

    W domu na szczęście już nic nie udaję. Wystarczy, że poza domem najczęściej trzeba przybrać maskę totalnej obojętności. A ludzie potrafią być zwyczajnie bezmyślni w swoich komentarzach i pytaniach.

    PWZJp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaa :) nie no taka zwykla iglowa to raczej tylko do badan..ale nie do pozyskiwania plemnikow..

    u nas to pojechali z grubej rury od razu mTESE .a.le my przyjechalismy z kompletem badan .. i to taki dze dr Wolski sie smial ze on to juz tu chyba tylko od wypisywania recept bedzie ;)

    Lianna lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 7 października 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie byliśmy u prof. Kurpisza. Na razie nie wspominał nic o biopsji, no ale mimo że sporo mieliśmy wyników, to jednak dużo jeszcze przed nami.

    PWZJp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh Lianna dokładnie nie raz jak cos ktos walnie to az sie zastanwiam czy ten człowiek mysli ;)

    choc mój maz ostatnio odp bardzo dobitnie jednej znajomej..
    "pozawalam mojej zonie rozwijac swoje pasje oraz umozliwiac jej rozwój zawodowy a nie zamykac ja w domu z dziecmi :P "
    mina kobiety bezcenna ;)

    Lena_83, Lianna lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 7 października 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lianna wrote:
    Ami, jeśli chodzi o kariotyp - naprawdę poszukaj, może się uda na NFZ. My w Poznaniu nie mielibyśmy szans tego zrobić w tym roku, a w Zielonej Górze - niemal od ręki. Tylko dwa tygodnie później niż u nas prywatnie ;)
    To o czym pisze Lena to była Invicta - test ze śliny. Mają ciągle w ofercie.

    Karolcia, czyli chyba najpierw androlog we Wrocławiu i on Was pokieruje.

    W domu na szczęście już nic nie udaję. Wystarczy, że poza domem najczęściej trzeba przybrać maskę totalnej obojętności. A ludzie potrafią być zwyczajnie bezmyślni w swoich komentarzach i pytaniach.


    Hehehe :-D
    My do Was do dr Kurpisza
    Wy do nas na genetykę?

    Lianna lubi tę wiadomość

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 7 października 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena :D

    Ania, fajnie M. z tego wybrnął :) Ja najczęściej mam kluchę w gardle i niestety nie mówię nic. Szczególnie, kiedy to sytuacja zawodowa.

    Patrzę na temat nas dotyczący na naszym bocianie, a tam... czy mi się wydaje, czy większość rozmawiających już w ciąży? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2015, 20:13

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    PWZJp2.png
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 7 października 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj linka do tego bociana :)

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lianna wrote:
    Lena :D

    Ania, fajnie M. z tego wybrnął :) Ja najczęściej mam kluchę w gardle i niestety nie mówię nic. Szczególnie, kiedy to sytuacja zawodowa.

    Patrzę na temat nas dotyczący na naszym bocianie, a tam... czy mi się wydaje, czy większość rozmawiających już w ciąży? ;)
    tak wiekszosc zaciazonych w tym zyzka :P od nas :)

    Lianna lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 7 października 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie coś znalazłam:

    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=77&t=91650

    Ania_84, Lena_83 lubią tę wiadomość

    PWZJp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    generlanie naparwde warto tam looknac :) dziewczyny maja wiedze, wspieraja bardzo :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 7 października 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy, to baaaaardzoooo długa lista dziewczyn.
    Potem przeczytałam, że przy fsh powyżej 12 małe szanse na plemniki w jądrach, więc się zasmuciłam.
    A następnie patrzę i tyle ciężarówek :D

    Wiem tyle, że się nie poddamy. Jakoś doprowadzimy do tego, że będziemy wspólnie kochać nasze dziecko, troszczyć się o nie i dbać, by stało się wspaniałym człowiekiem :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    PWZJp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi bardzo duza dal ten watek, bo zobaczylam ze jest nas troche i nie jestem sama z tym problemem.. stad pomysl na taki watek tu na Ovu .. nigdy nie bedzie do porownania z nim ale jakis namiastek :)

    Lianna lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas poczatki dlatego jestem taka zielona. Mój dzisiaj po wizycie u lekarza powiedzial ze lekarz mu mowil ze jak będą plemniki w jądrach to w tedy leki dzieki ktorym plemniki przedostana sie do nasienia i będzie szansa na naturalna ciąże. Nie wiem czy ten lekarz jest aż taki zielony co do azoospermi? A mój znowu wierzy ze jak zmieni tryb zycia na bardziej aktywny to nagle stanie się plodny.

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 7 października 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra to dla rozluźnienia watku opowiem Wam historie z biopsji ;)

    Wu jak szedł na nia to bardzo dobrze sie czuł, schudł w tym czasie. Jest juz na sali. Dwie młode pielęgniarki pytaja sie go czy sie ogolił ;) ?
    A on pogładził sie po twarzy i powiedział: No tak! Dzisiaj rano! ;)

    Lianna, Ania_84 lubią tę wiadomość

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 7 października 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia, nikt na dzień dobry nie ma takiej wiedzy. Większość osób pewnie w ogóle nie słyszała o czymś takim jak brak plemników. I dobrze. Nikomu, absolutnie nikomu nie życzę tego, co musimy przechodzić.

    Lena... ha ha! Już sobie wyobrażam miny pielęgniarek! Genialne :)

    PWZJp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia kazda z nas byla na poczatku tej drogi i kazda wierzyła ze moze stanie sie cud.. wiece ze ja w ciagu 19 cykli odkad wiemy o azoospermii robilam chyba z 7 testow . bo mimo i z wiedzialam ze to nie mozliwe to jak cos wskazywalo na to to gdzies pojawiala sie iskra nadziei ;)

    My po tym jak sie dowiedzielismy ze lekarz oklamywal nas przez 9 miesiecy bardzo liczylismy ze ten brak plemnikow byl spowodowany infekcja..niestety czytalam coraz wiecej artykułów ..i coraz mniej w to wierzylam... i faktycznie androlog nam to potwierdzil

    Lena to mialy pielegniarki rozgwózdke ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówiłam mu jakie badania ma zrobić. Ale on ciągle w biegu. Nie wiem czy nie będę musiała pożegnać sie z macierzyństwem. Początki zawsze sa trudne. Wiem. Jest mi bardzo ciężko z ta myślą. Tym bardziej ze koleżanka właśnie urodziła,kolejna zaszla i jeszcze siostra obwiescila mi radosna nowinę. Nawet nie mam z kim pogadać bo uzgodniliśmy ze nikomu nie mówimy. Jak z nim probuje to mówi będzie dobrze

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola u nas najlepszym motywatorem do działan byla wizyta u androloga, I wizyta byla u dr Bergiera i po tej wizycie moj maz dopeiro zaczal myslec ze to bedzie walka ..dosyc długa i wymagajaca od nas obojga poswiecienia ..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 76 77 78 79 80 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ