X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cały proces powstawania .. zaczyna sie na etapie okolo 7 tyg ciazy ..wiec niestet czesc jest po porstuod nas niezalezna .. i chocby nie wiem jak probowac.. to jest loteria..

    sam dr mowil ze tak naparwde oile u kobiety mozna ocenic ile ma jajeczek i wogole..tak u faceta nie ma wyznacznika czy plemniki sa w jadrach cyz nie
    mozna oszacowac jakie sa szanse znalezlienie..np po obj jader.. po poxziomie hormonow .. ale to nigdy nie da 100% pewnosci a nwet nie da 50%

    Karolina a jakie dokladnie ma wyniki testosteronu..bo facet w wieku okolo30 lat powinien miec minimum 400

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 7 października 2015, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania dobrze mowi ;)

    Dlatego wkleilam ten ostatni link - on naprawde daje duza wiedzę i pomaga zrozumiec pewne rzeczy ;)
    Dlatego jeszcze raz zachęcam.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 7 października 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie ma innego wyjścia, trzeba zrobić te wszystkie badania. A potem zrobić, co tylko możliwe.

    Na razie się cieszymy, bo udało się zapisać na badania genetyczne na NFZ i zdążymy z wynikami na grudzień. Przynajmniej w teorii ;) Oczywiście nie w naszym mieście, ale nawet z kosztami dojazdu to wciąż dużo lepsza opcja.

    Karolcia, i jak to USG?

    Lena_83, Ania_84 lubią tę wiadomość

    PWZJp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcialabym żeby u Was wszytskich wyniki byly kwestia zlego labu, infekcji, ze jest to cos odwracalnego..
    owszem jest pewien procent np jesli sa zylaki.. i hamuja przedostawanie sie plemmnikow operacyjnie mozna odwrocic , jesli facet bral sterydy..moze poodstawieniu moze powrocic proces spermatogenezy .. moze jesli w usg wyjdzie jakis guzek.. ktory ucikska na jadra blokuje przedostawanie sie plemnikow..

    ale niestety prawda jest taka.. ze to sa wyjatki ..i lepiej stanac na pozycji takiej , robimy wszytskie badania jak kariotyp jest ok robimy biopsje i szukamy plemnikow.. jesliich nie ma mozna decydowac sie na kuracje hormonalna i sprobowac za jakis czas drugiej bipsji albo mTESE ..
    jesli hormony i usg sa ok(wielkosc jader, ich kształt) .. to kariotyp raczej tez wyjdzie ok.. wtedy zalecane jest AZF i CFTR

    jesli hormony sa rozwalon e obj jader mala ponizej 3ml, plus jadra sa wksztalcie gruszki.. wtedy istnieje duze prawdopodobienstwo wady genetycznej

    w duzej ilosci przypadkow plemniki sa ale w jadrach bo cos im blokuje przedostawanie sie .. czy to wlasnie zpalenie jader, swinka , chemia , operacja w dziecinstwie np woreczka ..
    tyle ze niestety trzeba sie liczyc z tym ze takie jadra sa słabsze.. i o ile beda tam plemniki to niestety nadaja sie one tylko do IVF (IMSI,ICSI)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2015, 17:33

    ami87 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 7 października 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest dobrze, że nas tu przybywa. Ale dziękuję, dziewczyny, za wszystko, co piszecie. To ogromne wsparcie i pozwala stanąć na nogi oraz iść naprzód po pierwszym szoku.

    Zresztą co tu pisać o pierwszym szoku. W dalszym ciągu mam takie momenty, że po przebudzeniu muszę sobie przypomnieć, że naprawdę tak to wygląda.

    PWZJp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lianna ja do tej pory nie raz siedze i mysle..jak to mozliwe zeby nawet jednego plemnika nie bylo.. daczego to Nas spotkało..dlaczego rodzeństwo męża płodzi sie na skale rodzin wielodzietnych :/

    ale faskt jest taki.. i to bede zawsze polecac.. Psycholog w klinikach.. taki typowy od leczenia nieplodnosci/bezpłodnosci .. to są ludzie którzy naprawde umieja pomoc i całkiem inaczej podchodza do tych kwestii ..
    takipsycholog podobnie rozmawia jak na naukach przed adocpja :)

    jesli bedziecie mieli taka mozliwosc to idzcie na takie spotkanie w Novum.. organizowane sa bezplatne warsztaty z bardzo dobra pania psycholog ona jezdzi na warsztaty poroznych klinikach wiec moze akurat gdzies u was w miescie bedzie :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I czeka nas biopsja jądra. Na USG sie nie zalapal. Chyba w poniedziałek pójdzie. A wiecie może ile kosztuje taki zabieg??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I czeka nas biopsja jądra. Na USG sie nie zalapal. Chyba w poniedziałek pójdzie. A wiecie może ile kosztuje taki zabieg??

  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 7 października 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, tak od razu macie biopsję? Bez badań genetycznych? Na stronie Novum widziałam, że to koszt ok. 2000. Pewnie zależy od kliniki.

    Aniu, K. sam jest psychologiem... będę się rozglądać za takimi warsztatami.
    Choć nie wiem, czy jest możliwa jakakolwiek pomoc w tym przypadku :( Miałam trochę nadzieję, że tu pomoże czas...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2015, 18:24

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    PWZJp2.png
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 7 października 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, ja po pierwszym szoku probowalam byc silna babka ;). Szczegolnie po tym jak Wu zareagował na wyniki.
    Dalam rade chyba dwa tygodnie. Był taki moment, ze byłam sama w domu, dziec u dziadka a nieMęża nie było. I tak zwyczajnie to do mnie doszło. Uderzyło jak bomba w Nagasaki chyba. Az mnie cos zabolało w piersiach i usiadłam jak stałam na podłodze na korytarzu. Zaczelam tak histerycznie plakac ze nie moglam oddychac. Tyle było we mnie sulnej babki. Na to wszedł Wu bo zapomniał dokumentow. I dobrze, ze wszedł - przeszliśmy wtedy na inny level ;)
    Niemniej wiele razy potem było mi zle czy płakałam. Do tej pory łapie sie na takim myśleniu jak Wy- czy to TA rzeczywistosc.

    Chodzi o to aby nie tłumić emocji - one tak czy siak predzej wyłażą a jak nie to beda zwyczajnie wpływać na Was toksycznie.
    Chodzi o to aby uczucia przezywać, umiec je nazywać, rizmawuac ze soba i łącznie z tym razem dzialac i dzialac ;)

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lianna wrote:
    Karolina, tak od razu macie biopsję? Bez badań genetycznych? Na stronie Novum widziałam, że to koszt ok. 2000. Pewnie zależy od kliniki.

    Aniu, K. sam jest psychologiem... będę się rozglądać za takimi warsztatami.
    Choć nie wiem, czy jest możliwa jakakolwiek pomoc w tym przypadku :( Miałam trochę nadzieję, że tu pomoże czas...
    Mamy jechac do kliniki do Wroclawia. Lekarz mowil ze konieczna będzie biopsja Może jak tam pojedziemy to zrobimy tam badania genetyczne. Nie będziemy leczyć sie na NFZ bo możemy sie nie doczekac

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 7 października 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia18120 wrote:
    I czeka nas biopsja jądra. Na USG sie nie zalapal. Chyba w poniedziałek pójdzie. A wiecie może ile kosztuje taki zabieg??
    My mieliśmy biopsję w Novum w sierpniu i cały koszt zabiegu (łącznie z mrożeniem tkanki) to 1890zł

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 7 października 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:

    jesli bedziecie mieli taka mozliwosc to idzcie na takie spotkanie w Novum.. organizowane sa bezplatne warsztaty z bardzo dobra pania psycholog ona jezdzi na warsztaty poroznych klinikach wiec moze akurat gdzies u was w miescie bedzie :)
    Byliśmy na ostatnich warsztatach z panią psycholog w Novum we wrześniu, ona teraz od października pracuje w Invimed w Warszawie. Ostatni weekend października będzie prowadziła warsztaty w Białymstoku całe poświęcone tematyce dawstwa (chętnie bym się wybrała, ale trochę daleko). Naprawdę jej warsztaty są świetne

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia18120 wrote:
    Mamy jechac do kliniki do Wroclawia. Lekarz mowil ze konieczna będzie biopsja Może jak tam pojedziemy to zrobimy tam badania genetyczne. Nie będziemy leczyć sie na NFZ bo możemy sie nie doczekac
    Tylko bez genetyki nie ma sensu robienie biopsji.. nie dajcie sie namowic na biopsje bez genetyki ..
    bo jesli wyjdzie cos w egenetyce..to po pierwsze trzeba rozwazyc jakie prawdopodobuenstwo bedzie donoszenia ciazy, jakie prawdopodobienstwo tego ze dziecko bedzie obciazone genetycznie
    u nas oprocz nikłego procentu znalezienie plemników, byla równiez swiadomosc ze nie wiadoma jak wplynie to na dziecko.. na ciaze.. niby badania potwierdzaly ze wiekszosc dzieci rodzi sie zdrowych przy z ZK.. ale np moj maz po wielu przemysleniach powiedzial ze nie chce brac takiej odpowiedzialnosci za zdrowie naszego dziecka..i mojego ..
    wtedy własnie podjlelismy decyzje o dawcy

    ami87, Lianna lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 7 października 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Ania_84, koniecznie zróbcie genetykę- kariotyp,cftr i azf. Mój mąż akurat robił prywatnie,bo w Warszawie strasznie długo czeka się na wizytę u genetyka (np. w Novum na NFZ wizyta u genetyka jest na grudzień 2016!) Teraz ja też muszę zrobić kariotyp, ale przeszukuję internet czy np. gdzieś nie mają promocji... póki co nic nie znalazłam

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena ja tez ukrywałam przed mezem.. dlugo ..ale w pewnym momencie tak jak ty peklam.. nagle ogladalismy film i wszytsko ze mnie splynelo..Michał do tej pory mowi że nie wiedział co sie ze mna dzieje.. nie wiedzial jak mnie uspokoic wpadłam w taki placz ze ja samanawet go nie pamietam.. wiem tylko tyle ze M przytulał mnie i mowil co jest iuspokoj sie bo cie nie rozumiem co mowisz.. w pewnym momencie sie wyłaczyłam - ale to podejrzewam ze przez moja padaczke.. i dlatego nie mopamietam.. tak sie bidny przerazil ze az chcial na pogotowie dzownic :P

    pózniej jak porozmawialismy to mnie opierdzielil ze mu nic nie mowilam.. ze powinnam z nim rozmawiac.. i od tej pory tak jest :) ale mimo to gdzies tam nie raz..jak kolejne klody padaja wracam do tego etapu gdzie mam ochote sie skulic w kacie i plakac ..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 7 października 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wracając jeszcze do prolaktyny to u mojego męża też jest sporo powiększona i u nas dr sprawdzał np. sutki nie są powiększone, czy nie ma obniżonego libido

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 7 października 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania84 a moze mowa o biopsji iglowej tej lekkiej, nie otwartej? Nie znam sie ale skoro trwa chyba 15 minut to warto. A potem mimo wszystko genetykę.

    Ami87 gdzies na forum w temacie chyba kliniki promocje albo zniżki wklejałam chyba 50% zniżki na genetykę w jakims centrum medycznym w Gdyni.

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nam nic nie mowil o tych badaniach. Nie mamy tu androloga. Byl u endokrynologa. I ten mu powiedzial ze tylko Wroclaw nam został.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 października 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena_83 wrote:
    Ania84 a moze mowa o biopsji iglowej tej lekkiej, nie otwartej? Nie znam sie ale skoro trwa chyba 15 minut to warto. A potem mimo wszystko genetykę.

    Ami87 gdzies na forum w temacie chyba kliniki promocje albo zniżki wklejałam chyba 50% zniżki na genetykę w jakims centrum medycznym w Gdyni.


    Lena nam Wolski powiedział tak najpierw genetyka..zobaczyumy co tam wyjdzie..u nas gdyby nie genetyka zwykla biopsji nie miala by racji bytu wydanie kasy w błoto.. przy ZK wchdozi w gre tylko mTESE czyli 9 tys ..
    z racji tego ze musze przemapowac cale jadra i wybrac najlepiej rokujace miejsca..

    dwa.. w przypadku pewnychj delatacji, wad , niestety plemniki moga powodowac ze DNA rozpada sie czyli powoduje poronienia.. i takich ciaz nie mozna poporstu donosic..

    wiadomo jak ktos sie uprze to robi bez genetyki..aleon nie preferuyje takiego rozwiazania.. i powiedzial nam wprost ze jest to narazanbie zarowno sie na koszta jak i na obciazenie zdrowia


    u mojego M prolaktyna byla nieznacznie podwyzszona wiec generlanie dr powiedzial ze nia m co .bo jak reszta sie ustabilizuje to i prl wroci do normy

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 75 76 77 78 79 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ