X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy DNA plemnika badanie
Odpowiedz

DNA plemnika badanie

Oceń ten wątek:
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Dokładnie tak. Miałam trzy mrozaczki. I drugi transfer czyli kolejna ciąża też była ok. Tylko z mojej winy poroniłam. A trzeci raz też byłam w ciąży ale poroniłam. Przyczyną był słaby zarodek.

    AgaP83 rozmawiałam z Panią seminolog z laboratorium gdzie robilismy Fragmentację i powiedziała że taki wynik nie dyskwalifikuje nas do procedury invitro ale jest bardzo duże prawdopodobieństwo że się nie uda. :( Dodam że plemników jest chyba wystarczająco bo przy SCD wyszło 170 mln w ejakulacie i 39% fragmentacji :( więc piszę że 61% ma prawidłowa Fragmentację :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2019, 14:22

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Vip0 A w jakiej klinice jesteście? Ja przygotowuję się do imsi msome w invimedzie w Warszawie. Mamy fragmentację 44%.Dodam, że przy podobnej fragmentacji mam córkę też oo imsi msome

    A zapytam o morfologię jaką ma Twój mężczyzna? I jeśli możesz, to napisz jakie masz AMH.
    Szukam pozytywnych wpisów o wysokiej fragmentacji... U nas 31%, AMH 1,6. Jedno IVF nieudane, brak mrozaków.

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są ciąże z wysoką fragmentacją po imsi ( i to nawet bliźniacze), musialybyscie poszukać po wątkach dot. IVF.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!!

    Mam pytanie do osób których mężowie mają nieprawidłowe wyniki SCD i/lub HBA, co zaproponowali Wam lekarze?? inseminacja? in-vitro? suplementacja i czekanie na poprawę?? U nas SCD 33% i HBA 66%.
    W tym cyklu miałam aż 5 pęcherzyków, ginekolog mi nagadał o ciążach mnogich. Pomyślałam tak to ten cykl uda się, niestety dziś przyszło rozczarowanie i zastanawiam się jak może być nasza dalsza droga.

    Pozdrawiam :)

  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka1987 mój M ma podobne wyniki. Nie podchodziliśmy do iui bo parametry za słabe. Od razu do ivf, a efekt napisałam wyżej. U nas suple nic nie dały.

    Saja dzięki :) widzę, że niedługo się rozpakowujesz. Powodzenia i niech się zdrowo chowają.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freta u nas morfo 3%. Moje amh powyżej 6.Za pierwszym razem miałam 26 komórek z czego 20 było dojrzałych.

    Freta A ile mieliście zarodków?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2019, 11:32

  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapłodniły się wszystkie, czwartego dnia były cztery, a w dniu transferu podali dwa zarodki (morule). Dwa dni później dowiedzieliśmy się, że reszta nie przekształciła się w blastki :(

    Ale jajek naprodukowałaś :) u mnie 8z10 dobrych.

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freta ja chyba swojemu kupie suplementy, chciałabym spróbować, a nóż widelec się uda. Cudów nie oczekuję, ale żeby chociaż spadło o 3% to będzie fajnie, mimo tego chyba zdecydujemy się z mężem na imsi. Trochę boję się, że nie uda się. Będziecie podchodzić raz jeszze?

  • pszczola2000 Autorytet
    Postów: 1134 733

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    Freta ja chyba swojemu kupie suplementy, chciałabym spróbować, a nóż widelec się uda. Cudów nie oczekuję, ale żeby chociaż spadło o 3% to będzie fajnie, mimo tego chyba zdecydujemy się z mężem na imsi. Trochę boję się, że nie uda się. Będziecie podchodzić raz jeszze?
    W którym miescie chodzisz do Invimedu?

    "... nic nie dzieje się przypadkiem..."

    w57v9jcgfaon5chm.png

    2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

    55cm 2880g sn córka Milena


    2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, że warto spróbować. My chyba przerobiliśmy już wszystkie kombinacje supli i tylko po konkretnej Wit C poprawił się ruch.

    Poczytaj sobie o Wit. z gr. B
    http://badanie-nasienia.pl/doniesienia-ze-swiata/chromatyna-plemnikowa-witamina-b/

    A słyszałaś o MACS i PICSI ? Może też warto o tym pomyśleć w Waszym przypadku. My wzięliśmy MACS. Następnym razem też weźmiemy.

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pszczola2000 wrote:
    W którym miescie chodzisz do Invimedu?

    Poznań.
    Freta wieczorem poczytam jak wrócę z pracy :)

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam swojemu wit. C 1000, wita. E, kwas foliowy i witaminę D, ale po przeczytaniu tego artykułu dokupię jeszcze witam B 6 i 12! Warto spróbować!
    To są te metody w których wybeira się najlepsze plemniki? Jeżeli tak to zastanawialiśmy się nad tym.
    W klinice niepłodności jestem dopiero od października 2018 - dopiero zaczynamy. Wcześniej były tylko badania i szukania przyczyn u innych lekarz, aż w końcu postanowiłam iść do kliniki.

  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. MACS dzięki działaniu pola magnetycznego wybiera plemniki z dobrym DNA, a w PICSI dzięki związaniu z hialuronianem wybierane są te dojrzałe (czyli dla kogoś kto ma skopane HBA).

    Powodzenia życzę :)

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas HBA niestety też nieprawidłowe bo 66%.
    A w was Hba w porządku??

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    Kupiłam swojemu wit. C 1000, wita. E, kwas foliowy i witaminę D, ale po przeczytaniu tego artykułu dokupię jeszcze witam B 6 i 12! Warto spróbować!
    To są te metody w których wybeira się najlepsze plemniki? Jeżeli tak to zastanawialiśmy się nad tym.
    W klinice niepłodności jestem dopiero od października 2018 - dopiero zaczynamy. Wcześniej były tylko badania i szukania przyczyn u innych lekarz, aż w końcu postanowiłam iść do kliniki.

    To jeszcze selen, cynk, l-karnityna i koenzym Q10.

    anka1987 lubi tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    U nas HBA niestety też nieprawidłowe bo 66%.
    A w was Hba w porządku??

    71%
    Nawet wykupiliśmy to PICSI ale embriolodzy stwierdzili, że nie ma takiej potrzeby w naszym wypadku i oddali nam kasę. Mówili, że mają obniżyć normy tego badania.

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M miał dziś wizytę u urologa.
    ŻYLAKÓW NIE MA!!!!!!!!! yupiii!!!!!! kamień z serca mi spadł!!! :).
    Kazał zrobić mu posiew na bakterie tlenowe i beztlenowe. Tylko zastanawiam się po co skoro robił to badanie w czerwcu 2018 i bakterii nie było hmmm.
    Kazał mu też porobić badania z krwi.
    Po 2 miesiącach ma powtórzyć badanie nasienia. Tylko znów zastanawiam się czemu po 2 miesiącach a nie po 3 miesiącach. ?? Okres Spermatogeneza trwa 72 dni, tak?
    I niby wynik scd aż taki najgorszy nie jest- tak mu powiedział. Tylko ciąży jak nie było tak nie ma :/Przepisał mu tylko tabletki profertil.

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • Agaa79 Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! U nas bardzo kiepsko wyszły badania, bo 48% ☹️
    Mąż dostał Clo, Polfilin i suplement prosperm...

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaa79 wrote:
    Hej dziewczyny! U nas bardzo kiepsko wyszły badania, bo 48% ☹️
    Mąż dostał Clo, Polfilin i suplement prosperm...

    Aga79 i jaki dalszy plan działania macie? Invitro? U nas 39%

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Agaa79 Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Aga79 i jaki dalszy plan działania macie? Invitro? U nas 39%

    Za miesiąc powtórka badań hormonów, za dwa miesiące kolejne badanie nasienia.
    Lekarz powiedział, że jak nic się nie poprawi to wtedy będziemy się zastanawiać co dalej.
    Ja zapisałam się do ginekologa, żeby cokolwiek wiecej sie dowiedzieć, bo zielona jestem w temacie
    Invitro.
    Wcześniej bylam sama, przebadałam się się i u mnie wszystko Oki, teraz mam komplet badań męża,
    Więc będzie można coś więcej powiedzieć

    Schmetterling lubi tę wiadomość

‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ