X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy DNA plemnika badanie
Odpowiedz

DNA plemnika badanie

Oceń ten wątek:
  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    M miał dziś wizytę u urologa.
    ŻYLAKÓW NIE MA!!!!!!!!! yupiii!!!!!! kamień z serca mi spadł!!! :).
    Kazał zrobić mu posiew na bakterie tlenowe i beztlenowe. Tylko zastanawiam się po co skoro robił to badanie w czerwcu 2018 i bakterii nie było hmmm.
    Kazał mu też porobić badania z krwi.
    Po 2 miesiącach ma powtórzyć badanie nasienia. Tylko znów zastanawiam się czemu po 2 miesiącach a nie po 3 miesiącach. ?? Okres Spermatogeneza trwa 72 dni, tak?
    I niby wynik scd aż taki najgorszy nie jest- tak mu powiedział. Tylko ciąży jak nie było tak nie ma :/Przepisał mu tylko tabletki profertil.

    Powtórka badania na bakterie dlatego, że można je złapać zawsze np. na basenie, w publicznej toalecie itp.
    Dziwne, że kazał po dwóch miesiącach. Ja bym poczekała.

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freta tabletki mamy brać minimum 3miesiace i kontrola nasienia po 3 miesiacach. Mąż źle mnie poinformował ;-)

  • Monini Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 12 lutego 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Dość dawno nie udzielałam się na forum. Dzisiaj piszę ku pokrzepieniu serc.
    Część z Was może mnie pamięta. W pierwszej połowie roku 2018 mieliśmy fragmentacje na poziomie 37% i inne parametry poniżej normy. W październiku po Profertilu spadła nam fragmentacja na 19% ale jednocześnie spadły wszystkie pozostałe parametry poza morfologia, która miała 2%... Wyniki były tragiczne. M odstawil suplementacje. Badania mieliśmy ponownie wykonać w styczniu.
    Ale przydarzyła nam się wcześniej najpiękniejsza niespodzianka :) Zaszłam w naturalną ciążę <3
    Jestem w 13 tygodniu ciąży, usg genetyczne wykazało, że Maluszek jest zdrowy <3
    Cuda się zdarzają, tylko trzeba w nie uwierzyć.
    Trzymam kciuki, żeby i Was życie tak pięknie zaskoczyło :)

    Ann88ann, Malgonia, pszczola2000, Kinga1001, Simons_cat, Miasa lubią tę wiadomość

    w4sqgywl7vqiucx5.png
    Starania od 05.2018
    Słabe nasienie męża
    Modlitwa o cud
    10.2018 powtórka badań M.
  • Magdaaaalenka Ekspertka
    Postów: 377 57

    Wysłany: 23 lutego 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny na Waszym wątku jestem nowa..
    od 2 lat staramy sie z mężem o dziecko - nieskutecznie, za nami 2IUI przed nami in vitro... właśnie się przygotowujemy - ja jestem na tabletkach anty ( które maja wyciszyć jajniki) ide długim protokołem.. ale do sedna.. naszym problemem jest moje PCOS, mutacja mthfr 1289, natomiast mój mąż ma wysoką defragmentacje plemników bo aż DFi:32%... ostatnimy czasy morfologia była niska a wszytkie parametry w normie oprócz DFI, ostatnio zrobiliśmy wyniki.. ilość, zywotnosc i ruch spadły, morflogia wzrosłą z 2 do 6% natomiast defragmentacja stoi jak zaklęta... może któraś z Was ma jakiś pomysł lub sposób na jej poprawę..

    26lat
    Pcos, wzjg
    2 iui - nieudane...

    Nie tracimy nadziei... :)
    A po burzy zawsze wychodzi słońce....
    mamy ❄️❄️❄️❄️<3
    27.04 picis jednego ❄️
    2.01.2020 - urodziła sie nasza córeczka 💕♥️
  • Ann88ann Autorytet
    Postów: 640 703

    Wysłany: 24 lutego 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża dfi 33%. Podobno wskazane jest spożywanie dużej ilości antyoksydantów . Mój mąż zaczął przyjmować liposomalna witaminę C w płynie oraz krople Wit D3+ K2. Zielona herbata ma dużo naturalnych antyoksydantów, więc może warto też pić chociaż szklankę dziennie.

    Morfologia 0%-1%
    SCD 33%
    HBA 31-36%

    Styczeń 2020-start in vitro (Macierzyństwo)
    26.02 punkcja- pobrano 12 komórek, 9 dojrzałych, 6 zostało zaplodnionych
    02.03 transfer blastocysty 4.1.1 - nieudany :(
    26.05- transfer blastocysty 4.1.2 ❤+encorton+neoparin+AH
    6dpt II kreski, beta 46,34, 8dpt beta 142,70,prog 22,10, 14dpt beta 2646, prog 24, 20dpt pęcherzyk ciążowy, 29dpt ❤ Zostały ❄️❄️
    Dziewczynka 💞
    "Nawet tęczy jest potrzebny deszcz, więc nie możesz teraz poddać się "
    hchy9jcgm9vvexo5.png
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 26 lutego 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog mówił że fragmentacji nie da się poprawić. Ale nie wiem na ile to pewna informacja.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 26 lutego 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Mi ginekolog mówił że fragmentacji nie da się poprawić. Ale nie wiem na ile to pewna informacja.
    Da się, wiele już takich przypadków na forum było, że fragmentacja spadła po suplementacji

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się spotkałam ze zdaniem jednego lekarza, że można próbować poprawić wynik dna a inni twierdzili, że się nie da. Jeżeli pogorszenie spowodowane jest stresem oksydacyjnym to suplementacja pomoże. A jeżeli jakimiś innymi czynnikami to można faceta faszerować toną suplementów i fragmentacja ani nie drgnie.

  • Lucjana Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 26 lutego 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Cześć Dziewczyny, wracam po szeregu badań, podzielić nowinami.
    U mojego męża fragmentacja DNA wyniosla 26%, HBA tylko 28%, do tego ilość plemników spadła do 4,9mln/ml, z czego ruchliwych jest w sumie 18%, a o prawidłowej budowie 4%.
    Zaproponowano nam od razu in vitro. Nie byla to łatwa decyzja, ale w sumie po różnych konsultacjach już jesteśmy zdecydowani na ten krok. Niemniej jednak w glowie chaos, nie wiem czego się spodziewać, wiem natomiast, że jestem dobrej myśli. Będę wdzięczna, za wszelkie rady, wskazówki dla świeżaka na drodze in vitro :)

  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 27 lutego 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucjana wrote:
    Cześć Dziewczyny, wracam po szeregu badań, podzielić nowinami.
    U mojego męża fragmentacja DNA wyniosla 26%, HBA tylko 28%, do tego ilość plemników spadła do 4,9mln/ml, z czego ruchliwych jest w sumie 18%, a o prawidłowej budowie 4%.
    Zaproponowano nam od razu in vitro. Nie byla to łatwa decyzja, ale w sumie po różnych konsultacjach już jesteśmy zdecydowani na ten krok. Niemniej jednak w glowie chaos, nie wiem czego się spodziewać, wiem natomiast, że jestem dobrej myśli. Będę wdzięczna, za wszelkie rady, wskazówki dla świeżaka na drodze in vitro :)
    Witaj. My właśnie miesiąc temu zaczęliśmy pierwszą procedurę z powodu niskiego HBA i morfologii. Gdybyś miała jakieś pytania zapraszam na priv ;)

    Lucjana lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Milka.89 Autorytet
    Postów: 327 187

    Wysłany: 27 lutego 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaaaalenka wrote:
    Cześć dziewczyny na Waszym wątku jestem nowa..
    od 2 lat staramy sie z mężem o dziecko - nieskutecznie, za nami 2IUI przed nami in vitro... właśnie się przygotowujemy - ja jestem na tabletkach anty ( które maja wyciszyć jajniki) ide długim protokołem.. ale do sedna.. naszym problemem jest moje PCOS, mutacja mthfr 1289, natomiast mój mąż ma wysoką defragmentacje plemników bo aż DFi:32%... ostatnimy czasy morfologia była niska a wszytkie parametry w normie oprócz DFI, ostatnio zrobiliśmy wyniki.. ilość, zywotnosc i ruch spadły, morflogia wzrosłą z 2 do 6% natomiast defragmentacja stoi jak zaklęta... może któraś z Was ma jakiś pomysł lub sposób na jej poprawę..
    Cześć :) ja też jestem nowa na tym wątku i podobnie jak ty mamy problem z kiepskim nasieniem i także idę długim protokołem.. Za tydzień mąż ma badanie nasienia po 3 miesiącach kuracji. Łykał witaminki,antyoksydanty, dieta i ruch dam znać czy nasienie się poprawiło. Gdzie podchodzisz do procedury?

    Starania od 2015r.
    On: Słaba armia
    morfologia 2%,
    MAR Test IGG 95%,
    HBA po kuracji 64% (wcześniej 24%)
    DFI 16%
    Ja:
    Amh ok:3.8 (2017)Hsg ok.
    NK 20%,brak większości kirów implantacyjnych,
    nieprawidłowe: PAI-1, MTHFR (homozygota)

    04.18rNaturalny cud 7tc[*]
    11.18r PICSI krótki protokół
    transfer 8A < beta 0.1
    (brak mrożaków)
    03.19r PICSI długi protokół
    transfer 2AB,3BB < beta 0.1
    (❄2AB)
    09.19r criotransfer <beta 0.1
    ...
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 2 marca 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej co myślicie i jakie posiadacie informacje co do Fragmentacji dna? Mamy 39 % uszkodzenia dna plemników :/ reszta wyników następująca

    26 milionów w 1 ml
    88 milionów w całości nasienia
    Ilość plemników w ruchu 47%
    Żywotność plemników 69%
    Morfologia 5%
    Tylko fragmentacja dna 39%
    HBA 92%

    Czy na invitro też nie mamy szans?
    Jestem załamana :(

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Lucjana Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 2 marca 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Hej co myślicie i jakie posiadacie informacje co do Fragmentacji dna? Mamy 39 % uszkodzenia dna plemników :/ reszta wyników następująca

    26 milionów w 1 ml
    88 milionów w całości nasienia
    Ilość plemników w ruchu 47%
    Żywotność plemników 69%
    Morfologia 5%
    Tylko fragmentacja dna 39%
    HBA 92%

    Czy na invitro też nie mamy szans?
    Jestem załamana :(

    Hej, mój mąż co prawda fragmentację ma troche lepszą, bo 26% , ale pozostałe wyniki dużo gorsze. Tylko 5mln w 1 ml, mało ruchliwe, a HBA tylko 28%. Od razu zostaliśmy zakwalifikowani do in vitro, tylko że ze wspomaganiem tj. dodatkową selekcją plemników pod kątem wybrania tych najlepszych w zakresie DNA, no i pod kątem HBA (niestety nie pamiętam fachowych nazw, dopiero zaczynamy przygodę z in vitro i sama niewiele orientuje sie w tym temacie).
    Głowa do góry, teraz medycyna daje nam ogromne możliwości 🙂

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 2 marca 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucjana wrote:
    Hej, mój mąż co prawda fragmentację ma troche lepszą, bo 26% , ale pozostałe wyniki dużo gorsze. Tylko 5mln w 1 ml, mało ruchliwe, a HBA tylko 28%. Od razu zostaliśmy zakwalifikowani do in vitro, tylko że ze wspomaganiem tj. dodatkową selekcją plemników pod kątem wybrania tych najlepszych w zakresie DNA, no i pod kątem HBA (niestety nie pamiętam fachowych nazw, dopiero zaczynamy przygodę z in vitro i sama niewiele orientuje sie w tym temacie).
    Głowa do góry, teraz medycyna daje nam ogromne możliwości 🙂


    Lucjana powiem Ci że nasza Pani Dr kazała się wynikiem fragmentacji nie przejmować ale to co czytam w internecie o fragmentacji plemników to poprostu się załamuje. W poniedziałek mamy wizytę startowa do invitro

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Lucjana Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 2 marca 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Lucjana powiem Ci że nasza Pani Dr kazała się wynikiem fragmentacji nie przejmować ale to co czytam w internecie o fragmentacji plemników to poprostu się załamuje. W poniedziałek mamy wizytę startowa do invitro

    Wiesz, jak to jest z Internetem, jak boli głowa, to znaczy, że to guz mózgu... Musimy zaufać lekarzom, a do diagnoz dr Google podchodzić z dystansem 😉
    Jednak wiem przez co przechodzisz, jeszcze niedawno sama byłam załamana jak odebralismy wyniki męża. Już miałam czarne wizje bezdzietnosci. Ale trafiliśmy na fajna panią doktor, która wlała w nas całe pokłady nadziei, przedstawiła dostępne opcje i dała duże szanse na powodzenie. Także u Was będzie podobnie, albo i lepiej, bo Twój mąż, oprócz fragmentacji DNA, ma naprawdę dobre wyniki 🙂
    Poza tym niektórzy piszą, że fragmentacje da się poprawić poprzez odpowiednią suplementację, więc może in vitro nie byłoby wcale konieczne. U nas suplementacja bezsensu, zbyt dużo innych parametrów odbiegajacych od normy.
    Także porozmawiajcie z lekarzem i wszystko się wyjaśni. Trzymam za Was kciuki! 🙂

  • Barbara_1 Debiutantka
    Postów: 8 9

    Wysłany: 2 marca 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    U mojego męża nie dość że morfologia plemników jest zła to fragmentacja DNA wyszła 33%. Lekarz stwierdził, że albo in vitro albo cud. Mąż dostał tabletki na 3 miesiące ale wg lekarza wyniki pewnie i tak się nie poprawią.. Nie wiem czy dodatkowo zmuszać męża do diety (lekarz mówił tylko o uprawianiu sportu tak ogólnie dla zdrowia).

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 2 marca 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barbara_1 wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    U mojego męża nie dość że morfologia plemników jest zła to fragmentacja DNA wyszła 33%. Lekarz stwierdził, że albo in vitro albo cud. Mąż dostał tabletki na 3 miesiące ale wg lekarza wyniki pewnie i tak się nie poprawią.. Nie wiem czy dodatkowo zmuszać męża do diety (lekarz mówił tylko o uprawianiu sportu tak ogólnie dla zdrowia).

    Barbara_1 a jaką procedurę invitro zaproponował?
    Jakie wyniki nasienia macie?

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Barbara_1 Debiutantka
    Postów: 8 9

    Wysłany: 2 marca 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na chwilę obecną powiedział tylko, że wymagane będzie in vitro. Ten lekarz zajmuje się tylko inseminacjami, ale z kolejnymi wynikami polecił udać się do kliniki. Nie mam zamiaru czekać na kolejne wyniki więc już umówiłam wizytę, tam nam pewnie więcej powiedzą. A wyniki są takie:
    Koncentracja: 14,70mln
    Ruch postępowy: 17,39%
    Plemniki żywe: 63%
    Plemniki o prawidłowej budowie: 2%

  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 2 marca 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barbara_1 wrote:
    Na chwilę obecną powiedział tylko, że wymagane będzie in vitro. Ten lekarz zajmuje się tylko inseminacjami, ale z kolejnymi wynikami polecił udać się do kliniki. Nie mam zamiaru czekać na kolejne wyniki więc już umówiłam wizytę, tam nam pewnie więcej powiedzą. A wyniki są takie:
    Koncentracja: 14,70mln
    Ruch postępowy: 17,39%
    Plemniki żywe: 63%
    Plemniki o prawidłowej budowie: 2%
    Dziwne, że nie zaproponował Ci inseminacji, chociaż, żeby spróbować. Inseminację robi śię zwykle już przy 1 mln ruchliwych plemników, a u Was jest ponad 2,5 mln takich.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 3 marca 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Poradzcie mi w poniedziałek mamy wizytę startową do invitro. Problem najprawdopodobniej jest w fragmentacji która wynosi ja dzień dzisiejszy 39%
    Wyniki męża to

    26 milionów w 1 ml
    88 milionów w całości nasienia
    Ilość plemników w ruchu 47%
    Żywotność plemników 69%
    Morfologia 5%
    Tylko fragmentacja dna 39%
    HBA 92%

    Co sądzicie ?
    Nasza Pani dr prowadzącą nie bierze fragmentacji aż tak po uwagę. Poradzcie coś o co pytać w poniedziałek oraz jak podejść do tego?
    Pozdrawiam was cieplutko

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ