X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy DNA plemnika badanie
Odpowiedz

DNA plemnika badanie

Oceń ten wątek:
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 26 lipca 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    A co znaczy to hba ? Dna ma zbadany i jest ok ale tego drugiego chyba nie ma.
    Zdolność plemników do łączenia się z komórką jajową tak w skrócie ;) jest to ważny wskaźnik, warto zbadać

    Angela lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 26 lipca 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Zdolność plemników do łączenia się z komórką jajową tak w skrócie ;) jest to ważny wskaźnik, warto zbadać
    Kurcze a nam w klinice nikt o tym nie mówił. A teraz czytam że od tego zależy też skuteczność inseminacji a my mamy niedługo mieć drugą.
    A jak to się bada i ile mniej więcej kosztuje ?

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 26 lipca 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Kurcze a nam w klinice nikt o tym nie mówił. A teraz czytam że od tego zależy też skuteczność inseminacji a my mamy niedługo mieć drugą.
    A jak to się bada i ile mniej więcej kosztuje ?
    W pierwszej klinice też nikt nam o tym badaniu nie powiedział, podeszliśmy niepotrzebnie do dwóch inseminacji. Zrobiliśmy to badanie przed wizytą w kolejnej klinice i okazało się, że wynik jest zły i IUI nie miały sensu. Płaciliśmy coś koło 250 zł, wynik mogliśmy odebrać nawet w tym samym dniu, badanie robi się z nasienia

    Angela lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 26 lipca 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    W pierwszej klinice też nikt nam o tym badaniu nie powiedział, podeszliśmy niepotrzebnie do dwóch inseminacji. Zrobiliśmy to badanie przed wizytą w kolejnej klinice i okazało się, że wynik jest zły i IUI nie miały sensu. Płaciliśmy coś koło 250 zł, wynik mogliśmy odebrać nawet w tym samym dniu, badanie robi się z nasienia
    Czemu oni o takich rzeczach nie mówią skoro tak łatwo to sprawdzić. Byle tylko kasę wyciągnąć. Będę musiała przy kolejnej wizycie o to zapytać . Dziękuję za pomoc 🙂

    Tamalka lubi tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 26 lipca 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Czemu oni o takich rzeczach nie mówią skoro tak łatwo to sprawdzić. Byle tylko kasę wyciągnąć. Będę musiała przy kolejnej wizycie o to zapytać . Dziękuję za pomoc 🙂
    Niektórzy lekarze uważają, że to badanie jest zbędne 😕 powodzenia! I daj znać jak zareagował lekarz ;)

    Angela lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 26 lipca 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem jeśli jakieś badanie może coś wnieść to nie jest zbędne, a to nawet myślę że jest bardzo ważne. Dam znać ale do wizyty jeszcze trochę czasu

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Mahatma Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.Niektore z Was daja mi wielka nadzieje. U nas jeszcze gorzej,bo u partnera nieprawidlowy kariotyp.Ostatnie badanie wykazalo tylko 2,5 mln plemikow/ml,w calym ejakulacie 6,15mln.Badanie msome: I stopnia 0%,II 4%,III 10% i reszta IV.Dzis odebralam
    badanie chromatyny i SDF wnosi 24% (norma do 25%).Chcemy podejsc do in vitro,ale obawiam sie,ze nie mamy z czym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2019, 21:32

    AMH 1.41
    On:nieprawidlowy kariotyp,trans.wzajemna zrown.na chrom. 3 i 5
    Morfologia 2%,6%,0% :(
  • kamila12 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, czy wynik testu scd 16% i morfologia 4% to są bardzo złe wyniki? :( jest szansa na naturalną ciążę?

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1167 320

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamila12 wrote:
    dziewczyny, czy wynik testu scd 16% i morfologia 4% to są bardzo złe wyniki? :( jest szansa na naturalną ciążę?
    A reszta paramanetrow nasienia ilosc i ruch?

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Trochę się wlepiam w wątek ale chciałabym się dowiedzieć jakie szanse są na naturalną ciążę gdy morfologia wynosi 0%. Tydzień temu odebraliśmy wyniki i nastąpiło załamanie po ujrzeniu tej morfologii. Pozostałe wyniki w normie. Całkowita liczba plemników 322,6mln, koncentracja 94,9mln/ml , ruch postępowy 37% i ta nieszczęsną morfologia 0 (100wada główki). Kupiłam już orzechy brazylijskie i karmię nimi męża i czekamy na przesyłkę z fortilman plus. Na wizytę do androloga/urologa trzeba czekać do połowy września. Jak myślicie co do tego czasu możemy jeszcze zrobić? I czy przed wizytą robić jeszcze jedno badanie nasienia? I czy ewentualnie istnieje jakieś prawdopodobieństwo że jeśli mąż ma żylaki na nogach to może je mieć je również na powrózku nasiennym?

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marczelinka, po pierwsze parametry nasienia są zmienne. To, że teraz macie morfologię 0%, to nie znaczy, że za miesiąc nie podskoczy choćby do 1%. To, przy Waszej ilości ogólnej, byłoby już super wynikiem.

    Fertilman jest ok, ale nie jest doskonały. Musicie Męża nafaszerować suplami, tak, żeby doszło do przesycenia nimi. Czyli bardzo duże dawki. Fertilman nie ma super dużych dawek. Wejdź sobie na badanie-nasienia.pl tam jest fajne porównanie. Oczywiście, nie zaszkodzi, ale ja tu jestem zwolenniczką przyjmowania oddzielnie witamin, bo wtedy sama wybierasz dawkę.

    Tak, możecie wykorzystać czas przed wizytą u lekarza. Wykonajcie usg jąder oraz badania z krwi: testosteron, estradiol, progesteron, androstedion, cholesterol (z rozbiciem na dobry, zły), DHEA, inhibina B, SHBG.

    Suple: wit. C (1000 mg), wit. E (300 - 400 mg), wit. A (2900 jednostek), kwas foliowy, wit. B kompleks, wit. D3 (min. 5000 jednostek), cynk, selen, l-glutation (1500 mg), l-karnityna (min. 10000 mg), l-arginina (min. 6000 mg), koenzym q10 (300 mg), kwasy omega 3 (2000 mg), kwasy ALA (300 mg), magnez, żelazo, l-tauryna, wapń. Na morfologię szczególnie istotne są wit. B i l-karnityna.

    Na żylakach się nie znam, nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

    Pia88 lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Marczelinka, po pierwsze parametry nasienia są zmienne. To, że teraz macie morfologię 0%, to nie znaczy, że za miesiąc nie podskoczy choćby do 1%. To, przy Waszej ilości ogólnej, byłoby już super wynikiem.

    Fertilman jest ok, ale nie jest doskonały. Musicie Męża nafaszerować suplami, tak, żeby doszło do przesycenia nimi. Czyli bardzo duże dawki. Fertilman nie ma super dużych dawek. Wejdź sobie na badanie-nasienia.pl tam jest fajne porównanie. Oczywiście, nie zaszkodzi, ale ja tu jestem zwolenniczką przyjmowania oddzielnie witamin, bo wtedy sama wybierasz dawkę.

    Tak, możecie wykorzystać czas przed wizytą u lekarza. Wykonajcie usg jąder oraz badania z krwi: testosteron, estradiol, progesteron, androstedion, cholesterol (z rozbiciem na dobry, zły), DHEA, inhibina B, SHBG.

    Suple: wit. C (1000 mg), wit. E (300 - 400 mg), wit. A (2900 jednostek), kwas foliowy, wit. B kompleks, wit. D3 (min. 5000 jednostek), cynk, selen, l-glutation (1500 mg), l-karnityna (min. 10000 mg), l-arginina (min. 6000 mg), koenzym q10 (300 mg), kwasy omega 3 (2000 mg), kwasy ALA (300 mg), magnez, żelazo, l-tauryna, wapń. Na morfologię szczególnie istotne są wit. B i l-karnityna.

    Na żylakach się nie znam, nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.
    Krąsi mam pytanko, z czystej ciekawości, o co chodzi z tym badaniem SHBG. Jak byliśmy pacjentami in victa, lekarka kazała nam je u nich wykonać. Mężowi wyszło 300% powyżej normy i to było jedyne badanie z krwi, które wyszło powyżej normy i to aż tyle. Gdy poszliśmy na konsultację lekarka powiedziała, że to badanie nic nie znaczy, nic nie wnosi, w sumie jest niepotrzebne. Oczywiście na wcześniejszej wizycie wpisała je na listę obowiązkowych badań.
    Powiem szczerze, że wcześniej to olałam, bo później wyszło mnóstwo innych, "powazniejszych" problemów u męża. Jednak czytając Twój post przypomniałam sobie o tym badaniu.
    Co ono wskazuje? Orientujesz się?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2019, 08:40

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to białko, które wiąże i transportuje hormony płciowe do miejsc ich docelowego pobytu. Jeśli coś tam szwankuje, a testosteron jest produkowany, to wtedy po prostu ten wyprodukowany testosteron nie trafia, tam gdzie powinien być. I wtedy lekarz podejmuje decyzję o innym leczeniu. Bo standardowa kuracja hormonalna nie pomoże. U kobiet też ono występuje, tylko wiąże się z estradiolem.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Marczelinka, po pierwsze parametry nasienia są zmienne. To, że teraz macie morfologię 0%, to nie znaczy, że za miesiąc nie podskoczy choćby do 1%. To, przy Waszej ilości ogólnej, byłoby już super wynikiem.

    Fertilman jest ok, ale nie jest doskonały. Musicie Męża nafaszerować suplami, tak, żeby doszło do przesycenia nimi. Czyli bardzo duże dawki. Fertilman nie ma super dużych dawek. Wejdź sobie na badanie-nasienia.pl tam jest fajne porównanie. Oczywiście, nie zaszkodzi, ale ja tu jestem zwolenniczką przyjmowania oddzielnie witamin, bo wtedy sama wybierasz dawkę.

    Tak, możecie wykorzystać czas przed wizytą u lekarza. Wykonajcie usg jąder oraz badania z krwi: testosteron, estradiol, progesteron, androstedion, cholesterol (z rozbiciem na dobry, zły), DHEA, inhibina B, SHBG.

    Suple: wit. C (1000 mg), wit. E (300 - 400 mg), wit. A (2900 jednostek), kwas foliowy, wit. B kompleks, wit. D3 (min. 5000 jednostek), cynk, selen, l-glutation (1500 mg), l-karnityna (min. 10000 mg), l-arginina (min. 6000 mg), koenzym q10 (300 mg), kwasy omega 3 (2000 mg), kwasy ALA (300 mg), magnez, żelazo, l-tauryna, wapń. Na morfologię szczególnie istotne są wit. B i l-karnityna.

    Na żylakach się nie znam, nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.
    Dzięki kochana za odpowiedź. Tak się zastanawiam jeszcze nad tym USG jąder.. czy lekarz na wizycie nie zrobi tego? Dobrze wiedzieć też o tych witaminach bo jeszcze zielona jestem w tych sprawach męskich. Przeraża mnie tylko to że musiałby łykać aż tyle tabletek gdybyśmy chcieli to wszystko oddzielnie kupić. To jest ten typ faceta który nie chodzi wogole do lekarza i nie lyka niczego nawet jak coś boli. I tak jestem dumna że chce brac ten fortilman i że chrupie orzeszki nawet bez mojego przypominania.
    A powiedz jeszcze jak będziemy robić po raz kolejny badanie nasienia to warto zrobić coś jeszcze oprócz ogólnego seminogramu?

    Ewelina patrzę na ta twoja historię i zaczynam wierzyć że i z naszą morfologia uda się zajść w ciążę. Kochana powiedz czy w cyklu w którym się wam udalo robiliście coś innego czy tak po prostu zaskoczyło? I czy faszerowalas męża czymś?

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marczelinka2112 wrote:
    A powiedz jeszcze jak będziemy robić po raz kolejny badanie nasienia to warto zrobić coś jeszcze oprócz ogólnego seminogramu?

    Tak, posiewy - beztlenowy, tlenowy, ureaplasma, mycoplasma. Nie wiem, do jakiego androloga jesteście zapisani. My woleliśmy mieć komplet badań.

    Porównaj sobie skład fertilmanu z tym, co Ci napisałam. Dla nas sprawa była oczywista. I tak, Mąż przez bardzo długi okres czasu przyjmował około 60 tabletek dziennie. Kwestia priorytetów. Nie było to dla niego miłe, miewał chwile zwątpienia, miewał chwile, kiedy po prostu musiał zrobić 2 dni przerwy od tabletek. Zaczęliśmy znajdować suple w dużych dawkach, np. na początku l-karnitynę miał w tabletkach po 500 mg. Zrób z tego 10000 mg dziennie! Potem znaleźliśmy l-karnitynę po 1500 mg - już mniej tabletek. Każdy podejmuje decyzję optymalną dla siebie.

    Do tego jeszcze w dużych ilościach: groszek, awokado, dynia, śledź, wołowina, płatki owsiane.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marczelinka2112 wrote:
    Dzięki kochana za odpowiedź. Tak się zastanawiam jeszcze nad tym USG jąder.. czy lekarz na wizycie nie zrobi tego? Dobrze wiedzieć też o tych witaminach bo jeszcze zielona jestem w tych sprawach męskich. Przeraża mnie tylko to że musiałby łykać aż tyle tabletek gdybyśmy chcieli to wszystko oddzielnie kupić. To jest ten typ faceta który nie chodzi wogole do lekarza i nie lyka niczego nawet jak coś boli. I tak jestem dumna że chce brac ten fortilman i że chrupie orzeszki nawet bez mojego przypominania.
    A powiedz jeszcze jak będziemy robić po raz kolejny badanie nasienia to warto zrobić coś jeszcze oprócz ogólnego seminogramu?

    Ewelina patrzę na ta twoja historię i zaczynam wierzyć że i z naszą morfologia uda się zajść w ciążę. Kochana powiedz czy w cyklu w którym się wam udalo robiliście coś innego czy tak po prostu zaskoczyło? I czy faszerowalas męża czymś?
    Mąż brał profertil, ale to już był z 8 miesiąc, wit C 1000 i nic więcej z witamin. Lekarz stwierdził, że skoro mąż miał w dzieciństwie obustronne wnętrostwo, później żylaki powrózka nasiennego III stopnia, ureaplasmę to żadne suplementy nie pomogą i tak. Ja kazałam mu brać, bo mieliśmy podejść do in vitro i tak sobie myślałam, że skoro procedura to z 15 tyś, to te 100 zł na profertil nic już nie zmieni w naszym budżecie.
    Także u nas wyszło tak, że już w domu miałam wykupione leki do stymulacji i rozpoczęcia procedury, a tu się okazało, że jestem w ciąży. Jedyne co się zmieniło to nasze myślenie w miesiącu jak zaszłam w ciążę, bo wiedzieliśmy, że w maju rozpoczynamy in vitro i się nie staraliśmy w kwietniu. Brzydko mówiąc kompletnie odpuściliśmy. Mało tego mąż zrobił badanie nasienia jeden dzień przed moją owulacją, podczas której zaszłam w ciążę i okazało się, że morfologia nadal 0%, wieczorkiem po badaniu "poprzytulaliśmy się", na drugi dzień owulacja i nic już nie powtarzaliśmy z przytulanek, bo głowa była już w stymulacji, punkcji, zarodkach. Nawet jak @ nie przyszła, mimo regularnych cykli to nie zrobiłam testu. Lekarz dopiero do mnie na majówce napisał sms, czy zaczęłam brać leki, jak mu odp że nie bo nie ma nowego cyklu to kazał natychmiast zrobić test.
    Także odpowiadając na Twoje pytanie, nic nie zmieniliśmy, a morfologia dzień przed owulacją była 0%.

    Jeśli chodzi o usg jąder to nasz androlog nas pokierował do urologa i tak, więc nie wiem czy u Was nie będzie podobnie, więc może i Wy się wybierzcie przed wizytą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2019, 09:15

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Jest to białko, które wiąże i transportuje hormony płciowe do miejsc ich docelowego pobytu. Jeśli coś tam szwankuje, a testosteron jest produkowany, to wtedy po prostu ten wyprodukowany testosteron nie trafia, tam gdzie powinien być. I wtedy lekarz podejmuje decyzję o innym leczeniu. Bo standardowa kuracja hormonalna nie pomoże. U kobiet też ono występuje, tylko wiąże się z estradiolem.
    Rozumiem, czyli skoro inne hormony były w normie to może dlatego lekarka odpuściła.
    Dzięki za odpowiedź.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1346 1615

    Wysłany: 13 sierpnia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2023, 17:19

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Mahatma Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Mila79, Widze, ze minal juz miesiac. Dowiedzialas sie czegos jeszcze w tej sprawie?
    Ja wlasnie skonczylam pierwsze IVF i z 10 komorek nic nie zostalo. U mnie tez lekarz powiedzial, ze jak przestaly sie rozwijac po 3 dniu to jest to najprawdopodobniej czynnik meski. Mielismy ICSI, a i tak nic nie wyszlo. Teraz zrobimy DNA, ale nie wiem co potem jak wyniki beda zle (a pewnie beda kiepskie bo podstawowe badanie plemnikow bylo slabe)
    Badaliscie kariotyp?W naszym przypadku prawdopodobnie to jest przyczyną tak slabych wynikow.

    AMH 1.41
    On:nieprawidlowy kariotyp,trans.wzajemna zrown.na chrom. 3 i 5
    Morfologia 2%,6%,0% :(
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1346 1615

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2023, 17:19

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ