Forum Męskie sprawy DNA plemnika badanie
Odpowiedz

DNA plemnika badanie

Oceń ten wątek:
  • Mahatma Znajoma

Wysłany: 14 sierpnia 2019, 22:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Robie IVF w Stanach i tutaj najpierw chca zrobic tylko DNA spermy, bo wedlug nich jak komorka sie zapladnia i potem przestaje rosnac to raczej wina w spermie.
    Tak wiec kariotyp dopiero pozniej. Druga sprawa nawet jak w kariotypie cos wyjdzie nie tak, to nam malo pomoze, bo do testowania genetycznego potrzebujemy pieciodniowych blastek, a u nas wszystko pada po trzecim :( nie bylo czego testowac :(
    A wyniki nasienia ogolnie jak u Was wygladaly?Morfologia byla ok?Mieliscie MSOME?tj.w powiekszeniu 6600 razy.

AMH 1.41
    On:nieprawidlowy kariotyp,trans.wzajemna zrown.na chrom. 3 i 5
    Morfologia 2%,6%,0% :(
  • magdavonlena Nowa

Wysłany: 14 sierpnia 2019, 22:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mahatma wrote:
    A wyniki nasienia ogolnie jak u Was wygladaly?Morfologia byla ok?Mieliscie MSOME?tj.w powiekszeniu 6600 razy.

to chyba Karma..

Wyladowalas na Forum, na ktorym ja kiedys szukalam odpowiedzi, dlaczego ronie. I dlaczego leze na podlodze z bolu a moj Partner uwaza, ze nie ma powodu, bo to dla niego nie bylo jeszcze dziecko. I chyba tez ukryl przed Toba, ze o translokacji wie juz od roku 2007...

• Mahatma Znajoma

Wysłany: 15 sierpnia 2019, 08:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdavonlena wrote:
    to chyba Karma..

Wyladowalas na Forum, na ktorym ja kiedys szukalam odpowiedzi, dlaczego ronie. I dlaczego leze na podlodze z bolu a moj Partner uwaza, ze nie ma powodu, bo to dla niego nie bylo jeszcze dziecko. I chyba tez ukryl przed Toba, ze o translokacji wie juz od roku 2007...
    Przepraszam.Chyba pomylilas osoby.

AMH 1.41
    On:nieprawidlowy kariotyp,trans.wzajemna zrown.na chrom. 3 i 5
    Morfologia 2%,6%,0% :(
  • Angi Debiutantka

Wysłany: 15 sierpnia 2019, 09:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny! U mnie mąż ogólne wyniki nasienia ma bardzo dobre, ale w DNA a plemnika wyszło uszkodzenie 35% czyli dużo... bierze 2x1 supramen, 1x1 witc c 500, 2x1 łyżeczka mieszanki oleju efvit nr1, mimo tego zaszłam w ciaze 2 razy ale niestety poroniłam :-( jak myślicie należy powtórzyć te wyniki DNA? Teraz jeszcze wyszło u męża TSH 4,2 masakra, ciagle coś :-(

• Krąsi Autorytet

Wysłany: 15 sierpnia 2019, 10:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angi, witaj, zróbcie kariotypy, mutacje CTFR i AZF. Nie powtarzałabym tego badania. Jak reszta hormonów u Męża? Być może powinny zostać uregulowane. Jeśli zaszłaś in poroniłaś - były badania genetyczne po poronieniu? Szukałabym przyczyny w jego genetyce lub w Twojej genetyce lub immunologii.

rfxggywlo00cjtpm.png

ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI:
    15.02.2020 - 58,69 beta! ❤️️ 🍀
    17.02.2020 - 185,50 beta! :)
  • Virginia Przyjaciółka

Wysłany: 15 sierpnia 2019, 17:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mahatma wrote:
    Zwykle badania nasienia wyszly zle (nie mam dokladnych wynikow), ale lekarz myslal, ze jak zrobi ICIS to znajdzie jakies dobre osobniki. Nie wzial pod uwage, ze moga byc genetycznie uszkodzone :(
    spotkanie z lekarzem za 2 tyg jak beda wyniki DNA. I nawet nie wiem czy moja klinika ma MSOME. Jak nie, to w tej klinice mamy oplacone jeszcze jeden cykl IVF, do ktorego pewnie podejcdziemy, a potem bedzie trzeba szukac dalej :( jak nam kasy starczy :(

ona 37 lat. slabe komorki?
    on 38 lat. fragmentacja spermy 23%
    I IVF - 11 dojrzalych, 10 zaplodnionych, 0 5-dniowych :( nie bylo transferu
    II IVF + TESE - 7 dojrzalych, 5 zaplodnionych, 2 blastki B/C, Zero ❄️12 dpt - beta 138, 14 dpt - beta 101 - cb
    III IVF - luty/marzec 2020
  • magdavonlena Nowa

Wysłany: 17 sierpnia 2019, 23:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mahatma wrote:
    Przepraszam.Chyba pomylilas osoby.
    Watpie... To juz kompletna podlosc, zeby ukryc przed kolejna partnerke swoj problem z BT.

• Fiore Ekspertka

Wysłany: 3 września 2019, 13:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angi wrote:
    Czesc Dziewczyny! U mnie mąż ogólne wyniki nasienia ma bardzo dobre, ale w DNA a plemnika wyszło uszkodzenie 35% czyli dużo... bierze 2x1 supramen, 1x1 witc c 500, 2x1 łyżeczka mieszanki oleju efvit nr1, mimo tego zaszłam w ciaze 2 razy ale niestety poroniłam :-( jak myślicie należy powtórzyć te wyniki DNA? Teraz jeszcze wyszło u męża TSH 4,2 masakra, ciagle coś :-(

Hej. Ja bym na Waszym miejscu powtórzyła. Mojemu wyszło w marcu tego roki 2019 i byliśmy załamani. Nasz lekarz (ginekolog+androlog) kazał jeszcze nie panikować. Wprowadzić zmiany-suple, dieta, większa aktywność fizyczna, ogarniczyć do minimum/wyeliminowac alko i powtórzyć po 3-4 miesiącach. Po 3, 5 miesiaca wynik spadł na 10% i nasz lekarz skomentował "No, gówniany wynik może się zdarzyć każdemu :)". Oczywiście wiem, że nie zawsze da się poprawić, ale trzeba próbować, może się uda..

Starania od IV.2018.
    Hiperinsulinemia (Siofor 850+dieta przeciwzapalna),Endometrioza DIE . Lekka adenomioza.
    AMH 4,4.
    03.2019- Poronienie samoistne 7tc. [*]
    07.2019- HyCosy- oba drożne.
    Przygotowania do IVF- Jeanine.
    1 ICSI krótki 02.2020
  • tvisha Koleżanka

Wysłany: 11 września 2019, 09:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po 3 mc od operacji na żpn i 5 mc przyjmowania supli fragmentacja z 72 % wynosi 43%:)
    Tylko martwi mnie ilośc plemników prawidłowych, wtedy było 3% i dalej jest tyle samo...

Monna 88 lubi tę wiadomość

starania pod opieką med. od 2016
    pcos, endo I st, lewy jajowód "upośledzony"
    CLO 2017, letrozol 2018, cienkie endo
    2019 - nowy lekarz, do 3 razy sztuka ;)
    2019-fatalne wyniki nasienia, wykryte żpn, zabieg, czekamy na powtórne wyniki i wyrok;)
  • Monna 88 Debiutantka

Wysłany: 11 września 2019, 12:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    tvisha wrote:
    Dziewczyny po 3 mc od operacji na żpn i 5 mc przyjmowania supli fragmentacja z 72 % wynosi 43%:)
    Tylko martwi mnie ilośc plemników prawidłowych, wtedy było 3% i dalej jest tyle samo...

Czym suplementujecie?

• tvisha Koleżanka

Wysłany: 11 września 2019, 19:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 miesiące był proxeed plus, pozniej oligobs procrea m, do tego mix orzechów codziennie(od jakiegos czasu juz nieregularnie, znudziły mu sie😂)

starania pod opieką med. od 2016
    pcos, endo I st, lewy jajowód "upośledzony"
    CLO 2017, letrozol 2018, cienkie endo
    2019 - nowy lekarz, do 3 razy sztuka ;)
    2019-fatalne wyniki nasienia, wykryte żpn, zabieg, czekamy na powtórne wyniki i wyrok;)
  • Beti82 Autorytet

Wysłany: 20 września 2019, 09:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przyszly mi wyniki nasienia rozszerzone i chyba tak cudownie nie jest
    HBA 75 % w opisie ,ze ponizej 80 jest obnizona dojrzałosc i funkcja

DNA -18 % plemników z fragmentacja DNA
    wnioski-82 % plemników prawidłowych

Dobry potencjał do zaplodnienia <15
    obnizony potencjał do zaplodnienia 15 %-30 %
    wysokie ryzyko nieplodnosci > 30

Przepraszam nie jestem w stanie nadrobić calego wątku
    Morfologia 5 %

Ja mialam 2 cb
    Kariotypy ok

PAI-1 4G-homo,MTHFR 1298AC-
    uwo9gov3rtz429fb.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    Waga koksika :)
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-
  • Ewelina26 Ekspertka

Wysłany: 28 września 2019, 08:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny u mojego M wyszła fregmentacja DNA 20% co o tym myśleć? czy robić inseminacja czy od razu in vitro ? .

BAD. ZE STYCZNIA 2019 / TERAZ 27.09.19
    Patologia: 98% /97%
    Liczba całkowita : 165mln / 308mln
    Koncentracja w ml :62mln/96mln
    Ruch całkowity 27%/73%
    Ruch postepowy 22%/57%
    Ruch szybki 12%/8%

Defragmentacja: 20 %
    Mioxsys:0.699 mV/mln

Starania od 07.07.2018
    Aniołek 25.11.18 [*]5/9tc
    Aniołek 13.12.19[*]6/9tc
    ON: teratozoospermia (3% prawidłowego nasienia)DFI:20%
    ONA: mutacja genu MTHFR heterozygota 1298 AC , 677 CT, dodatnie ANA 1 miano 1:80
    AMH:3,82,HSSG-jajowody drożne
    Kariotypy : ok
    Okolice Lublina
  • Maria87 Autorytet

Wysłany: 11 października 2019, 17:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Ja też nie wiem, co powinniśmy zrobić.
    Ja mam Hashimoto, mutacje, jajowody drożne, hormony ok.
    On dużo nasienia, morfologia 3%, inne parametry super, USG dobre, HBA 94%, fragmentacja DNA 32%.
    Oboje mamy po 32 lata.
    Staramy się 12 miesięcy i ani razu nie zaszłam w ciążę, nie było nawet biochema.
    Czy tylko in vitro nas czeka?

Wiadomość wyedytowana przez autora 11 października 2019, 17:15

Rozpoczęcie procedury IVF po 16-stu cyklach starań naturalnych.

6.02 - start krótki protokół, stymulacja przerwana (tylko 5 pęcherzyków)

Macierzyństwo Kraków

Hashimoto (Letrox 75).
    AMH 1,48.
    ANA słabo dodatnie.
    MTHFR_677C-T hetero, MTHFR_1298A-C hetero, PAI-1 4G homo,
    anty-TG, anty-TPO.
    Ujemne: p/c przeciwplemnikowe i przeciw antygenom jajnika, antykoagulant toczniowy.
    On: 565 mln (było 355 mln), morfologia 3% (bez zmian), ruch postępowy 48%, ruch całkowity 56%, HBA 94%, fragmentacja DNA 28% (było 32%), USG ok, brak bakterii.
  • Virginia Przyjaciółka

Wysłany: 25 października 2019, 21:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    Hej,
    Ja też nie wiem, co powinniśmy zrobić.
    Ja mam Hashimoto, mutacje, jajowody drożne, hormony ok.
    On dużo nasienia, morfologia 3%, inne parametry super, USG dobre, HBA 94%, fragmentacja DNA 32%.
    Oboje mamy po 32 lata.
    Staramy się 12 miesięcy i ani razu nie zaszłam w ciążę, nie było nawet biochema.
    Czy tylko in vitro nas czeka?
    A co Wam powiedzial lekarz? Mnie sie wydaje, ze fragmentacja dna na poziomie 32% to juz tak nachodzi na powaniejsze problemy. Ale jak dziewczyny mowia, potrzeba tylko jedenego zdrowego plemnika, ktory ma podplynac gdzie trzeba :)

II IVF + TESE - 7 dojrzalych, 5 zaplodnionych, 2 blastki B/C, Zero ❄️12 dpt - beta 138, 14 dpt - beta 101 - cb
  • Maria87 Autorytet

Wysłany: 28 października 2019, 18:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    A co Wam powiedzial lekarz? Mnie sie wydaje, ze fragmentacja dna na poziomie 32% to juz tak nachodzi na powaniejsze problemy. Ale jak dziewczyny mowia, potrzeba tylko jedenego zdrowego plemnika, ktory ma podplynac gdzie trzeba :)

Na razie konsultowaliśmy to tylko z jednym lekarzem. Mąż ma brać suplementy przez 3 miesiące. A na razie lekarz proponuje inseminację, co wydaje mi się bezsensowne trochę, bo czytałam, że z takimi wynikami są baaaardzo małe szanse na powodzenie.

Rozpoczęcie procedury IVF po 16-stu cyklach starań naturalnych.

6.02 - start krótki protokół, stymulacja przerwana (tylko 5 pęcherzyków)

Macierzyństwo Kraków

Hashimoto (Letrox 75).
    AMH 1,48.
    ANA słabo dodatnie.
    MTHFR_677C-T hetero, MTHFR_1298A-C hetero, PAI-1 4G homo,
    anty-TG, anty-TPO.
    Ujemne: p/c przeciwplemnikowe i przeciw antygenom jajnika, antykoagulant toczniowy.
    On: 565 mln (było 355 mln), morfologia 3% (bez zmian), ruch postępowy 48%, ruch całkowity 56%, HBA 94%, fragmentacja DNA 28% (było 32%), USG ok, brak bakterii.
  • Virginia Przyjaciółka

Wysłany: 28 października 2019, 20:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    Na razie konsultowaliśmy to tylko z jednym lekarzem. Mąż ma brać suplementy przez 3 miesiące. A na razie lekarz proponuje inseminację, co wydaje mi się bezsensowne trochę, bo czytałam, że z takimi wynikami są baaaardzo małe szanse na powodzenie.
    To jest trudna decyzja co dalej, bo kazdy przypadek jest inny.
    Przy tak slabej fragmentacji to mysle, ze inseminacja to chyba troche strata pieniedzy i nerwow. No chyba, ze po kilku miesiacach suplementacji poprawia mu sie wyniki.
    Moj maz ma fragmentacje 23% i z 10 komorek nie zaplodnilo sie nic przy pierwszym IVF, a moje wyniki byly ok. I tez nie bylam nigdy w ciazy, bo sie okazalo, ze po 3 dniu komorki sie przestaja rozwijac.

No ale co przypadek to inna historia. Tutaj na forum jest tez duzo dobrych historii.
    Niestety wzielabym pod uwage tez kwestie finansowe... moze lepiej od razu IVF, niz kilka inseminacji (zakladajac najgorsza wersje). Moze zakwalifikujecie sie do jakiegos refundowanego programu.

• aassiiaa Ekspertka

Wysłany: 28 października 2019, 20:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    To jest trudna decyzja co dalej, bo kazdy przypadek jest inny.
    Przy tak slabej fragmentacji to mysle, ze inseminacja to chyba troche strata pieniedzy i nerwow. No chyba, ze po kilku miesiacach suplementacji poprawia mu sie wyniki.
    Moj maz ma fragmentacje 23% i z 10 komorek nie zaplodnilo sie nic przy pierwszym IVF, a moje wyniki byly ok. I tez nie bylam nigdy w ciazy, bo sie okazalo, ze po 3 dniu komorki sie przestaja rozwijac.

No ale co przypadek to inna historia. Tutaj na forum jest tez duzo dobrych historii.
    Niestety wzielabym pod uwage tez kwestie finansowe... moze lepiej od razu IVF, niz kilka inseminacji (zakladajac najgorsza wersje). Moze zakwalifikujecie sie do jakiegos refundowanego programu.

Z 10 zadna... to szok... przykro to slyszec.
    Jaka metoda zapladnialiscie komorki ??
    Podchodziliscie jeszcze raz ??
    My mamy 21% i moje winiki tez ok... dalas do myslenia...

Start starań- 09.18

Ja 35 L : jajowody drożne; hormony Ok; owulacja Ok ; Amh 1,78
    Inhibina B 22.3

MTHFR a1298c -nieprawidłowy heterozygotyczny
    PAI 1 4G - nieprawidłowy heterozygotyczny
    CFTR (spr. 32 mutacji ) - brak mutacji
    Kariotyp - prawidlowy

On 41; słabe nasienie 27 mil/ ml ; morfologia 6 %, ruch a+b 20%; Hba 76% ; dna 21%
    Brak uplynnienia
    Kariotyp - nieprawidlowy Translokacja robertsonowska 45der XY (13:14) (q10q10)

CFTR ( spr 2 mutacji ) -brak mutacji
    Azf (a,b,c) - brak mutacji
  • Virginia Przyjaciółka

Wysłany: 28 października 2019, 21:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Z 10 zadna... to szok... przykro to slyszec.
    Jaka metoda zapladnialiscie komorki ??
    Podchodziliscie jeszcze raz ??
    My mamy 21% i moje winiki tez ok... dalas do myslenia...

My pelni nadziei myslelismy, ze to bedzie tylko jeden cykl...Mielismy metoda ICSI. Tak jak mowie, 10 sie zaplodnilo i po 3 dniu wszystkie zaczely stopowac.
    Ale jest wiecej takich jak ja. Zaczelam nowy watek w tej sprawie (https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/nie-rozwijajace-sie-komorki,18455,1.html)

Niektorzy lekarze mowia, ze to wina komorek, inni ze wina spermy. Niestety na tak wczesnym etapie procesu trudno powiedziec co sie dzieje.
    Ja mialam druga punkcje w sobote i w ten czwartek mam sie dowiedziec czy cos dotrwa do 5-ego dnia. Tym razem mamy tylko 5 zaplodnionych komorek.

• aassiiaa Ekspertka

Wysłany: 29 października 2019, 15:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dziekuje za link.

Napisz w czwarek co i jak.
    Mam nadzieje ze sie uda...!

Virginia lubi tę wiadomość

Start starań- 09.18

Ja 35 L : jajowody drożne; hormony Ok; owulacja Ok ; Amh 1,78
    Inhibina B 22.3

MTHFR a1298c -nieprawidłowy heterozygotyczny
    PAI 1 4G - nieprawidłowy heterozygotyczny
    CFTR (spr. 32 mutacji ) - brak mutacji
    Kariotyp - prawidlowy

On 41; słabe nasienie 27 mil/ ml ; morfologia 6 %, ruch a+b 20%; Hba 76% ; dna 21%
    Brak uplynnienia
    Kariotyp - nieprawidlowy Translokacja robertsonowska 45der XY (13:14) (q10q10)

CFTR ( spr 2 mutacji ) -brak mutacji
    Azf (a,b,c) - brak mutacji
‹‹ 25 26 27 28 29
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność męska a stres oksydacyjny w plemnikach

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)