X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy HBA
Odpowiedz

HBA

Oceń ten wątek:
  • Megi'87 Przyjaciółka
    Postów: 97 53

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik HBA z 12.08.2020: 62%.

    Wynik HBA z 27.11.2019: 19% ,
    Wynik HBA z 05.02.2020: 49% (po włączonej suplementacji),
    Wynik HBA z 09.06.2020: 61% (kontynuacja suplementacji),
    Wynik HBA z 12.08.2020: 62% (kontynuacja suplementacji).

    Nie wiem dlaczego HBA przestało się podnosić? :(

  • Sylvia Koleżanka
    Postów: 54 29

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi'87 Twoje wpisy dają nadzieję że ten wynik da się poprawić. My mamy obecnie 10%HBA i zobaczymy co nam w klinice powiedzą. Jeszcze nawet nie znamy przyczyny tak niskiego wyniku. Proszę napisz czy suplementy macie przepisane od Androloga? Ostatnio na grupie na FB wypowiadał się androlog że HBA należy przeliczać na ilość plemników w mililitrze i jeśli jest ich dużo to wynik 65%HBA daje takie same możliwości jak przy najniższej normie 15mln na mililitr a 80%HBA.

    endometroza 3st.
    niedoczynność tarczycy,
    lewego jajowodu brak- przez wodniaka,
    Amh 3.5
    I. Listopad 2022 Transfer świeżeczka nieudany blastka 4aa:(
    Sztuczna menapauza grudzień22 -luty2023,
    II. Ostatnia blastka 3aa (transfer maj2023)
    Transfer maj 2023
    Podany 3aa❄️ udany❤️
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvia wrote:
    Megi'87 Twoje wpisy dają nadzieję że ten wynik da się poprawić. My mamy obecnie 10%HBA i zobaczymy co nam w klinice powiedzą. Jeszcze nawet nie znamy przyczyny tak niskiego wyniku. Proszę napisz czy suplementy macie przepisane od Androloga? Ostatnio na grupie na FB wypowiadał się androlog że HBA należy przeliczać na ilość plemników w mililitrze i jeśli jest ich dużo to wynik 65%HBA daje takie same możliwości jak przy najniższej normie 15mln na mililitr a 80%HBA.

    Cześć dziewczyny!
    My dziś odebraliśmy wyniki HBA.

    Objętość ejakulatu: 3,1 ml
    Liczba plemników: 130 mln/ml
    Liczba plemników w ejakulacie: 403 mln

    Ruchliwość całkowita: 25%
    Progresywność: 14%

    Odsetek ruchliwych plemników związanych z hialuronianem: 69%
    Odsetek ruchliwych plemników nie związanych z hialuronianem: 31%

    Norma laboratorium 80%

    Wynik niby poniżej normy, ale patrząc na ogólną liczbę plemników nie wydaje się tak straszny..

    Do tego robiona była fragmentacja DNA i wyszło 17%

    2,5 roku starań bez efektów i 4 nieudane inseminacje :(

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Sylvia Koleżanka
    Postów: 54 29

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8 Faktycznie macie bardzo dobre wyniki, jedynie progresywność chyba poniżej normy ale to przy inseminacji nie powinno być przeszkodą. Przy tej inseminacji to trzeba mieć chyba jakieś szczęście bo jednym się udaje a innym nie. Ja już jestem nastawiona na Invitro o którym jeszcze tak mało wiem... To też będzie zależało od szczęścia, a chyba to szczęście mnie jakoś omija. Podobno 6 razy do inseminacji można spokojnie podchodzić a nawet i więcej wiec może warto jeszcze próbować i dietę zastosować z Akademii Płodności.

    endometroza 3st.
    niedoczynność tarczycy,
    lewego jajowodu brak- przez wodniaka,
    Amh 3.5
    I. Listopad 2022 Transfer świeżeczka nieudany blastka 4aa:(
    Sztuczna menapauza grudzień22 -luty2023,
    II. Ostatnia blastka 3aa (transfer maj2023)
    Transfer maj 2023
    Podany 3aa❄️ udany❤️
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvia wrote:
    Aneta8 Faktycznie macie bardzo dobre wyniki, jedynie progresywność chyba poniżej normy ale to przy inseminacji nie powinno być przeszkodą. Przy tej inseminacji to trzeba mieć chyba jakieś szczęście bo jednym się udaje a innym nie. Ja już jestem nastawiona na Invitro o którym jeszcze tak mało wiem... To też będzie zależało od szczęścia, a chyba to szczęście mnie jakoś omija. Podobno 6 razy do inseminacji można spokojnie podchodzić a nawet i więcej wiec może warto jeszcze próbować i dietę zastosować z Akademii Płodności.

    Masz rację, ta inseminacja to loteria :(
    Zmieniamy teraz lekarza w naszej klinice. Poprzednia lekarka już chyba nie miała na nas pomysłów.. zobaczymy co ta zaproponuje. Kolejne badania, znowu inseminację czy od razu in vitro.
    Obawiam się niestety, że na tym ostatnim się skończy, a ja nie jestem na to psychicznie gotowa..
    zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem badania KIR, wiele dziewczyn tu ma forum o tym pisało. Może coś nowego wniesie do całej diagnostyki.

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Megi'87 Przyjaciółka
    Postów: 97 53

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvia wrote:
    Megi'87 Twoje wpisy dają nadzieję że ten wynik da się poprawić. My mamy obecnie 10%HBA i zobaczymy co nam w klinice powiedzą. Jeszcze nawet nie znamy przyczyny tak niskiego wyniku. Proszę napisz czy suplementy macie przepisane od Androloga? Ostatnio na grupie na FB wypowiadał się androlog że HBA należy przeliczać na ilość plemników w mililitrze i jeśli jest ich dużo to wynik 65%HBA daje takie same możliwości jak przy najniższej normie 15mln na mililitr a 80%HBA.
    Wyniki da się poprawić, tylko zależy co było przyczyną niskiego HBA. My też leczyliśmy się w klinice (ginekolog i androlog)i nam powiedzieli, że nie da się poprawić HBA :( najgorsze chwile w życiu, ale na szczęście się nie poddaliśmy i znaleźliśmy dobrego androloga w Krakowie dr. Lachowicz, pokazaliśmy mu wszystkie badania męża i stwierdził, że wszystko jest ok i niskie HBA jest przyczyną braku witamin i mikroelementów w naszym przypadku i miał rację bo po suplementacji zaszłam w ciążę :) suplementacje dobierał nam on, ale ja też od siebie coś dorzuciłam. Przyczyny niskiego HBA nie są niestety znane :(
    Nie wiem co myśleć o tym co powiedział ten androlog z FB, ale ja przy wyniku 65% nie zaszłam w ciążę, ale przy wyniku 73% już tak i teraz nie wiem czemu HBA przestało się podnosić? Może jest tym razem jeszcze jakaś inna przyczyna? Ale się nie poddajemy :)

    Sannn lubi tę wiadomość

  • Megi'87 Przyjaciółka
    Postów: 97 53

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8, Sylvia, a może spróbujecie się zdiagnozować u innego lekarza poza kliniką? Ja tak zrobiłam i twierdzę, że to najlepsze co mogłam zrobić :) Do klinik mam mieszane uczucia w Angelusie w Katowicach po dluuugim leczeniu chcieli nam zrobić in vitro za darmo w ramach jakiegos programu, ale nie byliśmy gotowi, zrezygnowaliśmy i całe szczęście !! Córka poczęła się naturalnie :) bez liczenia dni płodnych, bez hormonów, bez stresu po poprawie wyników męża :)
    Polecam androloga dr Lachowicza w Krakowie, a mnie prowadził lekarz Adam Kuźnik że Skoczowa-cudowny lekarz :)

  • Megi'87 Przyjaciółka
    Postów: 97 53

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diagnozowalismy się również immunologicznie u dr Paśnika w Łodzi-bardzo polecam!
    Aneta8 skoro wszystko jest ok to może immunologia zawodzi i tu leży przyczyna?

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi'87 wrote:
    Diagnozowalismy się również immunologicznie u dr Paśnika w Łodzi-bardzo polecam!
    Aneta8 skoro wszystko jest ok to może immunologia zawodzi i tu leży przyczyna?

    Dlatego zaczynam poważnie rozważać badania w tym kierunku. Potrzebuję odpowiedzi. Zanim zdecydujemy się na in vitro chcę wiedzieć, że już nic innego nam nie pozostało.
    Myślę też, że dużo jest w głowie. Może za bardzo się spinam. Ale nie potrafię odpuścić i przestać o tym myśleć..

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Sylvia Koleżanka
    Postów: 54 29

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie my nie robiliśmy w Angeliusie żadnych badań tylko w Gyncentrum w Bielsku. U Androloga jeszcze nie byliśmy bo urologicznie było wszystko dobrze i nikt nie widział nic złego w ogolnych wynikach, każdy mówił że suplementy pomogą (ginekolog, endokrynolog, urolog). W klinice Angelius zapewne usłyszę że tylko in vitro ale raczej na początku będziemy szukać przyczyny i poprawiać wyniki nasienia. Dziękuję za namiary do Androloga:) ja trzymam za Ciebie kciuki aby wyniki cały czas szły w górę.

    endometroza 3st.
    niedoczynność tarczycy,
    lewego jajowodu brak- przez wodniaka,
    Amh 3.5
    I. Listopad 2022 Transfer świeżeczka nieudany blastka 4aa:(
    Sztuczna menapauza grudzień22 -luty2023,
    II. Ostatnia blastka 3aa (transfer maj2023)
    Transfer maj 2023
    Podany 3aa❄️ udany❤️
  • Sylvia Koleżanka
    Postów: 54 29

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi87 Dodam że nawet mojego męża zmotywowałaś do tego że trzeba walczyć i się nie poddawać bo on pierwsze co zrobił po otrzymaniu wyników to czytał o invitro i metodach. ;) pozdrawiam i jak będziemy po wizycie to dam znać co nam powiedzieli.

    endometroza 3st.
    niedoczynność tarczycy,
    lewego jajowodu brak- przez wodniaka,
    Amh 3.5
    I. Listopad 2022 Transfer świeżeczka nieudany blastka 4aa:(
    Sztuczna menapauza grudzień22 -luty2023,
    II. Ostatnia blastka 3aa (transfer maj2023)
    Transfer maj 2023
    Podany 3aa❄️ udany❤️
  • Sannn Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny HBA mojego męża 52% po 3 miesiącach suplementacji. 53%, u mnie KIRY AA a wczoraj test pozytywny !

    Aneta8, Sylvia lubią tę wiadomość

    Sannn
  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sannn wrote:
    Dziewczyny HBA mojego męża 52% po 3 miesiącach suplementacji. 53%, u mnie KIRY AA a wczoraj test pozytywny !
    Bardzo gratuluje!!!!! Cudowna wiadomość!

  • Sylvia Koleżanka
    Postów: 54 29

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikola wrote:
    Bardzo gratuluje!!!!! Cudowna wiadomość!

    Gratulacje! Jest nadzieje, że kiedyś się i u nas uda:) Napisz proszę jakie suplementy i u kogo się leczyliście?

    Sannn lubi tę wiadomość

    endometroza 3st.
    niedoczynność tarczycy,
    lewego jajowodu brak- przez wodniaka,
    Amh 3.5
    I. Listopad 2022 Transfer świeżeczka nieudany blastka 4aa:(
    Sztuczna menapauza grudzień22 -luty2023,
    II. Ostatnia blastka 3aa (transfer maj2023)
    Transfer maj 2023
    Podany 3aa❄️ udany❤️
  • Sannn Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvia wrote:
    Gratulacje! Jest nadzieje, że kiedyś się i u nas uda:) Napisz proszę jakie suplementy i u kogo się leczyliście?
    Suplementy według rozpiski Megi’87 tylko z apteki, słabsze troche dawki i rzucenie papierosów.
    U drPaligi w Angeliusie- nie obędzie się bez accofilu z powodu moich kirów i tego, że rok temu była ciąża biochemiczna.

    Sannn
  • Sylvia Koleżanka
    Postów: 54 29

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) jesteśmy po wizycie. Okazało się że koncentacja spadła nam do 3.4mln ma ml. i badanie dało fałszywy wynik. Dodam że rok temu przed wprowadzeniem tych wszustkich witamin bylo 13.5mln na ml. No i mamy straszny spadek. Maż dostał też jakieś witaminy i skierowanie do urologa bo może coś przez rok się zmieniło. Za 3 miesiące zobaczymy czy będzie poprawa. Maż od dr. Paligi dostał: selen 30mg, C-1000, Q10 100mg, E 400mg 3x, Melatonine 5mg i Resweratrol 5mg. Czy dołożyć coś jeszcze od siebie? :)

    endometroza 3st.
    niedoczynność tarczycy,
    lewego jajowodu brak- przez wodniaka,
    Amh 3.5
    I. Listopad 2022 Transfer świeżeczka nieudany blastka 4aa:(
    Sztuczna menapauza grudzień22 -luty2023,
    II. Ostatnia blastka 3aa (transfer maj2023)
    Transfer maj 2023
    Podany 3aa❄️ udany❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, a miala któraś tak, że nie wykonali w ogole badania ? U nas ze względu na niskie parametry nie byli dzis w stanie zrobić badania. Zastanawiam się z czym to się dla nas wiąże..

  • Megi'87 Przyjaciółka
    Postów: 97 53

    Wysłany: 14 października 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvia bardzo się cieszę, że moje wpisy dają nadzieję! Chciałam żebyśmy się nawzajem wspierały w tej ciężkiej walce! My niestety mamy swoje wzloty i upadki :( raz mąż zażywa suplementy i o siebie dba innym razem ma tego już dość i nie chce nic brać, a ja już czasem nie mam siły na tłumaczenie wszystkiego od początku po co i dlaczego :( czasem wydaje mi się, że traktuje mnie jak najgorszego wroga i odpuszczam, a to przecież nasza wspólna walka, bo przecież chcielibyśmy zostać znowu rodzicami. Ciężka sprawa zmotywować mężczyznę dlatego cieszę się, że Twój mąż zobaczył światełko w tunelu :)
    Sannn gratuluję z całego serca i życzę długiej i nudnej ciąży!
    Sylvia trzymam kciuki za poprawę wyników! Suplementów jest cała masa i można brać wszystko tylko chodzi o to żeby dobrać właściwe, dobrze je ze sobą zestawiać np. nie można cynku z selenem itp. i dobrać odpowiednie dawki :)
    Czeresniowamama może to było wynikiem stresu u męża? Spróbować na spokojnie badanie jeszcze raz :) Trzymam kciuki!
    My od miesiąca zmieniliśmy suplementację, 26.10 powtarzamy badanie HBA i jak wynik się nie poprawi 29.10 mamy wizytę w Krakowie u dr. Lachowicza, myślę, że ja już sama nic nie wymyślę :(

  • Sylvia Koleżanka
    Postów: 54 29

    Wysłany: 17 października 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dopiero w grudniu robimy wszystkie badania nasienia: podstawowe, hba, posiew, dna plemników. Dam znać czy po suplementach które bierze mąż coś się poprawiło. U nas ewidentna wina nasienia:( ja jestem po wszystkich badaniach i wszystko jest oki. Pozdrawiam:)

    endometroza 3st.
    niedoczynność tarczycy,
    lewego jajowodu brak- przez wodniaka,
    Amh 3.5
    I. Listopad 2022 Transfer świeżeczka nieudany blastka 4aa:(
    Sztuczna menapauza grudzień22 -luty2023,
    II. Ostatnia blastka 3aa (transfer maj2023)
    Transfer maj 2023
    Podany 3aa❄️ udany❤️
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 17 października 2020, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.

    Mąż miał robiona fragmentacja i msome.
    Fragmentacja 19%, dfi 7%.
    Msome dało wynik 1% plemników I klasy i 7% plemników II klasy.

    Czy któraś też tak miała?

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ