X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy pojedyńcze plemniki w nasieniu
Odpowiedz

pojedyńcze plemniki w nasieniu

Oceń ten wątek:
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 23 listopada 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aipoite z tego co wyczytałam macie podobnie do nas.. Świnka, wnętrostwo i efekt pojedyncze plemniki w nasieniu- u nas teraz całkowity brak;/ Tak samo jak Wy mamy wszystkie hormony w normie. Teraz mąż ma 2 mies. kurację CLO - a w styczniu badania genetyczne...

    ckaik0s3070dl07t.png
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 24 listopada 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maka wrote:
    Aipoite z tego co wyczytałam macie podobnie do nas.. Świnka, wnętrostwo i efekt pojedyncze plemniki w nasieniu- u nas teraz całkowity brak;/ Tak samo jak Wy mamy wszystkie hormony w normie. Teraz mąż ma 2 mies. kurację CLO - a w styczniu badania genetyczne...

    hej Maka, ale jak zdiagnozowali u Was świnkę, wnętrostwo? bo androlog na razie o tych chorobach nam nie mówił, mój zrobił badania genetyczne i teraz czekamy na wyniki, w styczniu wizyta u lekarza i jak zaleci badanie nasienia drugie.

    <3
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 24 listopada 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to chyba Cie pomyliłam. Mąż jak był mały ciężko przechodził świnkę i jądra mu uciekały. Pierwsze wyniki to pojedyncze plemniki a teraz zero. A powiedz mi jak objetosciowo to u Was wygląda bo mąż płynu ma tylko 0,6 ml. Czytałam, że mała objętość ejakulatu może świadczyć o uszkodzonych nasieniowodach. Ale lekarz niczego się nie dopatrzyl.

    ckaik0s3070dl07t.png
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 24 listopada 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój mąż nie miał problemów z świnką i jądra miał badane przez androloga i jest OK, objętość u mojego 1,1 więc malutko, mam nadzieję że nasz lekarz się dopatrzy wszystkiego i zaleci mojemu jakieś leczenie, bo z wynikami hormonalnymi i genetycznymi mamy do niego iść.

    <3
  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 24 listopada 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maka, to mój M jest w podobnej sytuacji. co to jest CLO?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 listopada 2014, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina86 wrote:
    Maka, to mój M jest w podobnej sytuacji. co to jest CLO?
    Clostybeht to samo co daja kobieta na wzrost jajeczek ;-)

    Nina86 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 25 listopada 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dz. myślałam że coś dla mężczyzn..cudowny preparat :/

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 25 listopada 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina bo CLO pobudza jądra, zwiększa ilość i jakość nasienia. Tonący brzytwy się chwyta - dlatego próbujemy..

    Nina86 lubi tę wiadomość

    ckaik0s3070dl07t.png
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 25 listopada 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytaj wątek o Clo, który bodajże założyła Robotka. Z azoospermii wyszli na 75 mln i jest w ciąży.

    Nina86 lubi tę wiadomość

    ckaik0s3070dl07t.png
  • 0505as Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 25 listopada 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem nowa ale Wasze forum śledzę dosyć długo. Mamy z mężem taka sytuacje... o dziecko staramy się już rok. W końcu moja dr wysłała nas na badania. U mnie wyniki książkowe, hormony pęcherzyki wszystko ok. Natomiast u mojego męża nie jest ta kolorowo. Plemniki są ale niestety wszystkie chore główki witki 100% nieprawidłowości. Niby to było pierwsze badanie i kazali nam się tym nie sugerować ale no nie da się niestety. Teraz mąż jest na lekach na ukrwienie i witaminy. W sobotę byłam u podobno jednego z najlepszych lekarzy a w grudniu mamy pierwsza inseminacje... jak zobaczyłam jego wyniki to się załamała ale z czasem stwierdziłam ze nic nie zmienię i trzeba walczyć :)

    aipoite lubi tę wiadomość

  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 25 listopada 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko uwazajcie na CLO dla mezczyzn. Z tego co czytalam nie powinno sie go brac gdy FSH jest podwyzszone. Moj ma i dlatego nie ryzykowalismy :/

    Nina86 lubi tę wiadomość

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 25 listopada 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0505as wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem nowa ale Wasze forum śledzę dosyć długo. Mamy z mężem taka sytuacje... o dziecko staramy się już rok. W końcu moja dr wysłała nas na badania. U mnie wyniki książkowe, hormony pęcherzyki wszystko ok. Natomiast u mojego męża nie jest ta kolorowo. Plemniki są ale niestety wszystkie chore główki witki 100% nieprawidłowości. Niby to było pierwsze badanie i kazali nam się tym nie sugerować ale no nie da się niestety. Teraz mąż jest na lekach na ukrwienie i witaminy. W sobotę byłam u podobno jednego z najlepszych lekarzy a w grudniu mamy pierwsza inseminacje... jak zobaczyłam jego wyniki to się załamała ale z czasem stwierdziłam ze nic nie zmienię i trzeba walczyć :)

    hej! mój mąż też zrobił tylko jedno badanie nasienia w sierpniu i wyszło :pojedyńcze plemniki w nasieniu" też ponoć nie powinnysmy się przejmować ale poprostu się nie da i już, rozumiem Cie bardzo dobrze, teraz czekamy na wyniki genetyczne męża i mam nadzieję że jakaś kurację bo hormony ma w normie, tak jak Wy nie poddajemy się i walczymy o większą ilość plemników! powodzenia i wytrwałości ;-)

    <3
  • 0505as Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 25 listopada 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm badania genetyczne? Kto robi takie badania? Androlog? My nie dostaliśmy skierowanie na takie badania a może warto je zrobić.

  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 26 listopada 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój mąż dostał skierowanie na badania genetyczne od androloga, ponoć są konieczne w przypadku kiepskich wyników nasienia.moim zdaniem warto bo można znaleźć przyczynę, jeżeli hormony i wszystko inne jest ok.

    <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 listopada 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do genetyki przekleje to co pisałam na innym watku
    Kariotyp - u nas wyszedł zle.. i to on jest głównym winowajcą braku plemników poniewaz maz ma dodatkowy zenski chromosom wiec ma 47 XXY - tu jedyne lecenie polage na uzupełanianiu testosteronu i blokowaniu zenskich hormonow.. ( jednak jest toprzypadek bardzo rzadki)
    Mutacja CFTR - daje wam tylko infoermacje czy maz posiada gen mutujacy mukowiscytoze - jest wyjdzie ze go ma Ty musisz tez zrobic poniewac w przypadku kiedy i u meza jest ta mutacja i u ciebie wasze wspolne dziecko na 100% odziedziczy te chorobe juz uaktywniona..

    Mutacja AZF zalezy ktora..sa trzy A,B, C -
    Mutacja A - nie daje szans na znalezienie plemnikow -
    Mutacje B i C daja szanse i plemniki moga byc w nasieniu .. jednak jesli wyjdzie ta mutacje najprawopodobniej dziecko plłci meskiej odziedziczy ja ..

    generalnie genetyki sie za specjalnie nie leczy daje ona informacje co moze odpowiadac za zaburzenia plodnosci

    Mutacja CTRF - moze wplywac na sklejanie nasienia.. na niedrozne nasieniowody

    to tyl e co zapamietalam mmniej wiecej od naszego genetyka :)

    bardzo dobrze zrobilc genetyke w przypadku azoospermii i oligozoospermi ..

    Nina86 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 listopada 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no a dwa ze genetyka jest podstawa zarówno u kobiety jak i mezczyzny do In vitro jesli ktoras bedzie podchodzic beda to badania w i kolejnosci

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 26 listopada 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej! mam wyniki genetyczne oprócz kariotypu, nie za bardzo rozumiem wyniki:




    Profil: Detekcja 2 mutacji w genie CFTR - krew Wynik j.m. Wartość referencyjna
    Materiał badany
    Krew żylna _ _
    Detekcja mutacji delF508 w genie CFTR
    brak mutacji _ _
    Detekcja mutacji dele2,3 w genie CFTR
    brak mutacji _ _
    Interpretacja: Nie stwierdzono występowania badanych mutacji w żadnym z alleli. Wykonano analizę DNA w kierunku nosicielstwa 2 spośród 1600 mutacji występujących w genie CFTR. Wskazane jest rozszerzenie diagnostyki z powodu braku możliwości wykluczenia obecności w genie CFTR mutacji innych niż badane.
    Informacje dodatkowe:
    Metoda wykrywania: PCR


    Profil: Detekcja delecji w rejonie AZF - krew Wynik j.m. Wartość referencyjna
    Materiał badany
    Krew żylna _ _
    Obecność mikrodelecji w regionie AZFa:
    nie stwierdzono _ _
    Obecność mikrodelecji w regionie AZFb:
    nie stwierdzono _ _
    Obecność mikrodelecji w regionie AZFc:
    nie stwierdzono _ _
    Interpretacja: Nie stwierdzono mikrodelecji na długim ramieniu chromosomu Y charakterystycznych dla pacjentów z oligozoospermią lub azoospermią.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2014, 18:34

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 listopada 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mutacja CFTR jest ok ..popporstu mieliscie w badaniu tylko 2 mutacje .. my mielismy 36 m=badanych w badaniu .. one sa drozsze.. dlatego jest wskazanie dalszej diagnostyki :)
    poniewaz moze ale nie musi byc i innych .. kwestia tego ze wykluczyli dwa najczesciej wystepujace :)

    AZF jest ok :)

    aipoite lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 26 listopada 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za odpowiedź ;) czyli wyniki są ok? mam jeszcze pytanie jak można :) jeżeli mój mąż miał wynik pojedyncze plemniki w nasieniu to zalicza się do oligozoospermi? bo czytalam ze taki wynik to oligozoospermia ekstremalna?

    <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 listopada 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak oligozoospermia tyle ze jak piszesz ekstremalna bo jest ich malutko a taka oligozoospermia moze ale nie musi prowadzic do azoospermii czyli braku plemnikow latgeo trezeba to zdiagnowzowc

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ