X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy pojedyńcze plemniki w nasieniu
Odpowiedz

pojedyńcze plemniki w nasieniu

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 listopada 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIna..co do pregnylu..niestety ale jak i CLO moga zarowno polepszyc jak i pogorszyc..tak samo jest z testosteronem.. tak jak pisalam wyzej dopelnej oceny sa potrzebne inne badania..
    generalnie FSH bardzo trudnojest obnizyc
    przykład mojego meza..
    Luty 2014 - to nic nie dostal od dr..bo bylismy w trakcie badan
    FSH 21
    LH 17
    Test 236
    Sierpien 2014 -zrobilismy przed wizyta u innego lekarza kontrolnie
    FSH 32
    Test 174
    tu zaczelismy kuracje Agapurin- rozszerzajacy tetniczki w jadrach, Tamoxifen - bloker androgenow, Undesteron - testosteron, plus do tego Androvit
    po 6 ty kuracji -pomysliłam sie z obliczeniem tyg i zrobilismy za wczesnie ale to dobrze co pozniej wyszlo :D
    FSH 58
    Testosteron 396
    dwa tyg pozniej czyli 8 tysz kuracji
    FSH 46 - spadlo :D
    Test 547
    LH 15 tez spadlood lutego :D
    lekarz powiedzial mi ze dobrze ze zrobilismy na koniec kuracji bo dopieor teraz widac po jakim czasie jadra zaczely pracowac :)
    pojawily sie komorki okragle 9wg embriologow i pani ktora robila badanie to byly nie dojrzale plemniki :)
    wczesneij nie bylo nawet tego totalne zero plus leukocyty ;/

    leczenie hormonami u facetow to dluuga droga ..
    co do CLO i Pregnylu.. ja mam swoje zdanie.. czesto lekarze wala w ciemno.. a nie raz wystarczy jeden dodatkowy lek i jest ok..

    u nas gdyby lekarz dal nam tylko testosteron to niestety ale FSH dalej by roslo..
    nam dr mowil ze daje dodatkow ten bloker i Agapurin.. bo tylko taka kuracja przynosi efekty jdno blokujemy dajemy szanse na wzrost test ..

    pozniej przeczytalam badania naukowe i faktycznie tak jest u facetow ktorym podaje sie sam testosteron najczesciej pogarszaja sie wyniki i nasienia i hormonow.. przy polaczeniu go z blokerem .. daja super wyniki :)
    czego dowodem jest moj maz.. u ktorego etap rozwoju plciowego stanal na 12 roku zycia.. teraz ma 32 .. wiec 20 lat .. mamy w plecy ..

    dwa dla mnie lekarz dajacy hormony bez wczesniejszeo usg jader oraz hormonow i markerow.. to porazka.. ;/
    wiecej mozna zaszkodzic niz pomoc..

    Nina86 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 11 listopada 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    jak na moj rozum to rozwiazanie jest dosc proste..
    FSH jest wysokie z racji zylakow.. mowi ono nam o defekcie jader..co jest zrozumiałe przypadku zylaków.. jadra sa pomniejszona.. bo zylakiutrudniały im zapewne wzrost.. maja zly przepływ krwi..
    lepkosc jest wzmozona włąsnie przy zylakach oraz infekcji... to parametr sugerujacy glownie te dwie rzeczy
    poki co fakt nie nadaje sie raczej do leczenia hormonami.. w Ikolejnosci zabieg odczekanie 3 miesiecy powtorka nasienia..no i hormonow.. a czy testosteron i LH sa ok ???

    bo tak naprawde do popranej analizy funkcji jader LH jest niezbedny ..
    a testosteron tez warto zbadac bo zaburzona praca jader czasto konczy sie niedoborem testpsternonu ...

    Aniu ja też stawia na żylaka,spróbujcie leczenia nie rezygnujcie bez walki, potem zapragniecie kolejnych pociech, a z roku na rok bez operacji i leczenia lepiej nie będzie.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 11 listopada 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu tak się boję o tą kurację :( M ma komplet badań usg hormony lekarz to przeglądnął i posumował na ta chwile jedyne wyście jakie widzę to pregnyl 5000jm. Przepisał pregnyl a M miał wtedy testosteron 830! norma max 900.Znade gnojka nie będzie eksperymentował!:/

    WOW macie ducha walki, podziwiam Was

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 11 listopada 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szkoda że mszę iść do pracy

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 listopada 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spokojnie na test raczej to nie wplynie .. :)
    ale warto zasiegnac opinii innego lekarza ... nam 2 niedawalo zadnych szans 3 udowodnil - badaniami naukowymi ze mamy 57% szans.. na znalezienie plemnikow w jadrach dzieki kuracji i biopsji :)

    Nina86 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Fistaszek Autorytet
    Postów: 596 794

    Wysłany: 11 listopada 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie pozostale hormony sa w normie. Byl zrobiony komplet badan.
    Co do operacji zyleaka, akurat takiego to Pani Dr powiedziala, zebysmy dobrze sie zastnowili, bo moze to dac rezultaty, ale wcale nie musi, akurat w przypadku T.Wiem, ze z roku na rok bedzie coraz ciezej, ale my chemy jednego dziecka, ja mam juz corke. T. jest moim drugim partnerem. Jutro wizyta u lekarza, zobaczymy, bo beda wyniki posiewu. Cala reszta, oprocz kariotypu zrobiona. I powiem Wam, ze jezeli bedzie taka mozliwosc to zdecydujemy sie na in vitro, bo moj T juz "swoje" lata ma i nie bardzo mamy czas na czekanie, operacje, leczenie hormonami itd

    34bws65ga0j0xbs5.png
    relgio4pb80c7l0k.png
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 11 listopada 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej! jasne Wy najlepiej będziecie wiedzieć co robić, mój kariotypu nie może zrobić u nas w mieście bo nie robią :/ a do in vitro im szybciej zaczniecie tym lepiej, czytałam że trochę to wszystko trwa... My jak się dowiemy co jest grane będziemy jednak starać się leczyć i mamy nadzieje na naturalną ciążę, zabieg i leczenie hormonami wchodzi w grę, no ale zobaczymy jak będzie... trzymam kciuki Fistaszek żebyście wybrali najlepsze wyjście!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2014, 19:17

    <3
  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 11 listopada 2014, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    spokojnie na test raczej to nie wplynie .. :)
    ale warto zasiegnac opinii innego lekarza ... nam 2 niedawalo zadnych szans 3 udowodnil - badaniami naukowymi ze mamy 57% szans.. na znalezienie plemnikow w jadrach dzieki kuracji i biopsji :)[/QUOTJa

    Znacie dobrych specjalistów od męskiej niepłodności godnych polecenia? uczciwych za rozsądną stawkę?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 11 listopada 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fistaszku to zmienia wszystko, gratuluję córeczki:) i powodzenia jutro. Pewnie w Twojej sytuacji postąpiłbym tak samo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2014, 09:16

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 listopada 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina86 wrote:
    Ania_84 wrote:
    spokojnie na test raczej to nie wplynie .. :)
    ale warto zasiegnac opinii innego lekarza ... nam 2 niedawalo zadnych szans 3 udowodnil - badaniami naukowymi ze mamy 57% szans.. na znalezienie plemnikow w jadrach dzieki kuracji i biopsji :)[/QUOTJa

    Znacie dobrych specjalistów od męskiej niepłodności godnych polecenia? uczciwych za rozsądną stawkę?
    powiem tak ..
    jesli chodzi o meska nieplodnosc.. to ja osobicscie polecam dr Wolskiego z Wawy .. wizyta 160 zl - facet ma łeb .. jako pierwzy w polsce robila micro biopsje jadra ..


    z Łodzi http://www.andrologia-eaa.umed.lodz.pl/page.php?sort=3&nr=301&lang=pl
    to jest na NFZ
    Prof. dr hab. med. Jolanta Słowikowska-Hilczer- ja polecali mi w naszej poradni nieplodnosci podobno na NFZ jest najlepsza :)

    W Krakowie my chodzilism do Dr Bergiera - 150 zl

    z tym ze dr Bergier jest extra andrologiem..jednak w trudnych przypadkach .. odklada plodnosc na bok zajumjeac sie stricte mezczyzna- tak u nas robil.. dzieki niemu spradzilismy wszytskie markery itp zeby upewnic sie ze mezwoi kuracje nie zaszkodza :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 listopada 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fistaszek wrote:
    Wszystkie pozostale hormony sa w normie. Byl zrobiony komplet badan.
    Co do operacji zyleaka, akurat takiego to Pani Dr powiedziala, zebysmy dobrze sie zastnowili, bo moze to dac rezultaty, ale wcale nie musi, akurat w przypadku T.Wiem, ze z roku na rok bedzie coraz ciezej, ale my chemy jednego dziecka, ja mam juz corke. T. jest moim drugim partnerem. Jutro wizyta u lekarza, zobaczymy, bo beda wyniki posiewu. Cala reszta, oprocz kariotypu zrobiona. I powiem Wam, ze jezeli bedzie taka mozliwosc to zdecydujemy sie na in vitro, bo moj T juz "swoje" lata ma i nie bardzo mamy czas na czekanie, operacje, leczenie hormonami itd
    Fistaszlku trzymam mocno kciuki :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 13 listopada 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! w końcu u nas się ruszyło z badaniami wczoraj mój M zrobił badania hormonalne jutro wyniki i dzięki ANIA84 :)bo znalazła w necie promocję skorzystamy z promocji w invikcie w Gdańsku na badania genetyczne i jutro jakoś przed nocką mojego zdążymy pojechac do Gdańska i zrobic badania. Potem oczekiwanie na wyniki...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2014, 08:46

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    <3
  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 13 listopada 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hm Dr Bergiera mi się spodobał dziękuje Aniu, skorzystamy jak kuracja nie przyniesie efektu.Wyjaśnij proszę o co chodzi z tym "odkładaniem płodności stricte mężczyzną bo brzmi dwuznacznie" :D

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 listopada 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina86 wrote:
    hm Dr Bergiera mi się spodobał dziękuje Aniu, skorzystamy jak kuracja nie przyniesie efektu.Wyjaśnij proszę o co chodzi z tym "odkładaniem płodności stricte mężczyzną bo brzmi dwuznacznie" :D
    chodzi o to ze zajmuje sie glownie zdrowiem mezczyzny i stawia je na pierwszym miescu .. a płodnosc zostawia na drugim plenie :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 13 listopada 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dz. ok jestem na niego zdecydowana bo o M chodzi. Jądro znikło i nie ma śladu z czasem może ale nie musi zrobić się nowotwór zobaczymy co on powie na wyniki kurację..

  • Fistaszek Autorytet
    Postów: 596 794

    Wysłany: 17 listopada 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też się wybieramy do Invicty tylko we Wrocławiu. Pakiet 650 zł za całość genetyki. Opłaca Nam się jechać ze śląska...

    34bws65ga0j0xbs5.png
    relgio4pb80c7l0k.png
  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 17 listopada 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola7 wrote:
    Hej!
    My teraz przy trzecim badaniu męża mieliśmy takie wyniki, robiliśmy badania hormonalne i USG - nic nie wykazały. Androlog stwierdził, że to jakiś stan zapalny i przepisał antybiotyk i czopki na 10 dni. Mąż jest już po kuracji,w poniedziałek jedzie zrobić badanie, zobaczymy czy coś pomogło.


    Hej mozesz mi powiedzieć jakie leki dostał Twój mąż ? Mój ma 2,1mln leukocytów i też ma stan zapalny

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 17 listopada 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fistaszek wrote:
    My też się wybieramy do Invicty tylko we Wrocławiu. Pakiet 650 zł za całość genetyki. Opłaca Nam się jechać ze śląska...

    My zapłaciliśmy dokładnie 580zł ale była promocja na dwa składniki, teraz czekamy na wyniki, jutro odbieram hormonalne.

    <3
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 19 listopada 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dzieczyny! wczoraj odebrałam wyniki mojego męża hormonalne, jak widać są w normie:

    LH- 4,58 (1,7-8,6)

    FSH- 5,22 (1,5-12,4)

    ESTRADIOL- 35,39 (7,63-42,6)

    PROLAKTYNA- 225,2 (86,0-324,0)

    TESTOSTERON- 14,46 8,64-29,0)

    AFP- 2,61 (poniżej 5,8

    HCG BETA ILOŚCIOWO- <0,1 (<2,6)

    Mimbla, Nina86 lubią tę wiadomość

    <3
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 19 listopada 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teraz czekamy na wyniki genetyczne, więc coś w genetycznych musi być nie tak? tylko co?

    <3
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ