X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Profertil kto z was stosował?
Odpowiedz

Profertil kto z was stosował?

Oceń ten wątek:
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 19 października 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Madera 2000,

    Ja się zastanawiam nad podaniem mężowi profertil. Obecnie podaję fertilman plus ale wyniki po pierwszych 3 miesiącach poszybowały w górę A po kolejnych trzech spadły. A widzę że i Ty masz 5-latka. Podobnie jak ja. Też mam na koncie 2 poronienie i tompóźne 18 tc i 12 tc. Chciałabym rodzeństwo dla mojej 5- latki ale czasem wątpię czy to nastąpi. U nas ciąże były po inv. U was być może problemem jest stresoksydacyjny. Więc suplementy mogą pomóc. U nas jestnniewiadkmego pochodzenia być może jest to kwestia późno leczonego lub praca zwìazana z siedzącym trybem jestnprzedstawicielem handlowym i dużo jeździ samochodem. Też już nie wiem co robić. Czym karmić męża żeby býło dobrze.

    Mam dziewczynke, wtedy poszlo bez zadnych problemow zaszlam od razu i donosilam bez problemu. Pozniej 2 straty 15 i 13tc. Biore suple b complex, l karnityne ornityne witD z k2, bralam coq10 to wszystko mam opanowane jestem pod opieka dietetyka klinicznego od ponad roku a od marca dietetyczki. Maz dostal cukrzyce 2 lata temu i mysle ze to zaważyło. A przy jakim wyniku nasienia inv sie wam udalo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2018, 19:14

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam inv udało się pprzy ilości 39 mln plemników w 1 ml, morfologii 6% i ruchu całkowitym 3%, dna 40%. Też mam dziewczynkę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2018, 19:59

  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 19 października 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Nam inv udało się pprzy ilości 39 mln plemników w 1 ml, morfologii 6% i ruchu całkowitym 3%, dna 40%. Też mam dziewczynkę

    Przy takich wynikach to chyba zapłodnienie naturalne najbardziej mozliwe? 39mln to norma. Chyba ze zle widze? Ja nie do konca sie na tym znam jeszcze, kazdy wynik mam inaczej przedstawiony. Dwa ostatnie nie maja nawet podanej morfologii chyba sa za slabe na to.

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas szwankuje ruch bo tylko 3% przy normie 32%. Niczym nie udało się go poprawić a jedynie pogorszyć z 20 % do 3%. Aktualnie mamy ruch 1,3%

  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 19 października 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    U nas szwankuje ruch bo tylko 3% przy normie 32%. Niczym nie udało się go poprawić a jedynie pogorszyć z 20 % do 3%. Aktualnie mamy ruch 1,3%

    Ruch postępowy?

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz całkoity ruch a więc postępowy i nie postępowy jest natakim poziomie

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy oprócz profertil wasi mężowie przyjmują inne suplementy? jakieś witaminy itp??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    Dziewczyny czy oprócz profertil wasi mężowie przyjmują inne suplementy? jakieś witaminy itp??
    Mój bierze dodatkowo wit D, Wit C i Kwasy omega 3

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki92 wrote:
    Mój bierze dodatkowo wit D, Wit C i Kwasy omega 3

    Mój jeszcze brał CLO, ale teraz też zostawiam mu ten zestaw (zastanawiam się tylko czy mu dodatkowej tabletki Q10 nie dorzucić i wit B12).


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy wasi mężowie będą robili powtórkę badań po tabletkach? Mój dopiero bierze tydzień tabletki plus wit C i D. Czytałam, że opinię są różne, jednym pomogą a innym nie. Ciekawe jak będzie u nas. Suplementy bierzecie z polecenia dr? Czy na własną rękę? Koleżanka mi.pisała, że jej mąż bierze proferil i lekarz kazał odstawić inne witaminy i brać tylko profertil. Ja w sumie sama dorzucilam swojemu witaminy c i d.

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam polecił lekarz, na początku nim maż zaczął brać CLO kazał brać nawet większą dawkę bo 3 tabletki na dzień. Resztę witamin dałam mu sama, ale w sumie na wizycie lekarz potwierdził żeby to brał.
    My powtarzaliśmy wyniki dwa dni temu. Morfologia i ruch nam się poprawiły, za to spadła koncentracja. Liczę, ze jak się testosteron unormuje to i to wróci do normy.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia a duża była poprawa wyników i czy spadek koncentracji był duży?

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    morfologia poprawiła się z 0 na 6%
    ruch a+b z 25 na 35%
    spadła ilość ze 120 mln na 100, koncentracja z 20 na 13 mln (ilość nasienia mamy ponad normę wiec mimo gorszej koncentracji to ilość bardzo się nie zmieniła).
    Mam nadzieję, ze to przejściowe. Przed badaniami maż brał fertimen i multiwitaminę solgara dla mężczyzn, ale widać te witaminy mu bardziej służą. No i zamienił bieganie na crosfit i wiecej je. nie wiem ile witaminy ale cała reszta, ale mysłę, ze warto spróbować.

    anka1987 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny polecam profertil! Mój stosował przez 3 miesiące wyniki strasznie się polepszyly mieliśmy problem z ilością. Z 500 tys na 39 milionów ! To bardzo dużo do tego morfologia i wszystko w górę . Do tego pił też maca raz dziennie.

    anka1987 lubi tę wiadomość

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • Ann88ann Autorytet
    Postów: 640 703

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas poprawa po 5 miesiącach z 13 mln na 42 mln w całości . Ruch postepowy 18 % na 26% ale patrzac ilościowo to jest już praktycznie w normie . Tylko morfologia do bani , nadal 0%. Macie jakieś skuteczne sposoby na poprawę morfologii ? Mąż pije jeszcze mace i planujemy oznaczyć poziom witaminy D3 i ewentualnie ja suplementowac.

    Morfologia 0%-1%
    SCD 33%
    HBA 31-36%

    Styczeń 2020-start in vitro (Macierzyństwo)
    26.02 punkcja- pobrano 12 komórek, 9 dojrzałych, 6 zostało zaplodnionych
    02.03 transfer blastocysty 4.1.1 - nieudany :(
    26.05- transfer blastocysty 4.1.2 ❤+encorton+neoparin+AH
    6dpt II kreski, beta 46,34, 8dpt beta 142,70,prog 22,10, 14dpt beta 2646, prog 24, 20dpt pęcherzyk ciążowy, 29dpt ❤ Zostały ❄️❄️
    Dziewczynka 💞
    "Nawet tęczy jest potrzebny deszcz, więc nie możesz teraz poddać się "
    hchy9jcgm9vvexo5.png
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoasia wrote:
    Dziewczyny polecam profertil! Mój stosował przez 3 miesiące wyniki strasznie się polepszyly mieliśmy problem z ilością. Z 500 tys na 39 milionów ! To bardzo dużo do tego morfologia i wszystko w górę . Do tego pił też maca raz dziennie.

    Super wynik gratulacje. U nas po 3 miesiecznej kuracji nadal tylko 3,5mln, wynik w ogole nie drgnal. Okazalo sie ze powodem takiego slabego nasienia sa torbiele na prostacie.

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera2000 wrote:
    Super wynik gratulacje. U nas po 3 miesiecznej kuracji nadal tylko 3,5mln, wynik w ogole nie drgnal. Okazalo sie ze powodem takiego slabego nasienia sa torbiele na prostacie.
    W jaki sposób zdiagnozowano u Was torbiele? My mamy ilość 200 tyś, zoperowaliśmy żylaki, ale lekarz powiedział, że przy żylaku jednostronnym ilość powinna być co najmniej 7 mln, więc wiemy, że trzeba szukać również innego powodu...

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zupelnie przypadkowo, podczas badan kontrolnych a dokladnie usg jamy brzusznej. Lekarz zobaczyl torbiele i skierowal do urologa. Teoretycznie to mozna zoperowac ale to za duze ryzyko uszkodzenia jakis nerwow. Do obserwacji.

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A slyszalyście o saszetkach Acertin? To tez lek na poprawe nasienia. Go sie rozpuszcza w wodzie i piję.
    W tym miesiace spróbujemy tego i zobaczymy.

  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 1 lutego 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki92 wrote:
    A slyszalyście o saszetkach Acertin? To tez lek na poprawe nasienia. Go sie rozpuszcza w wodzie i piję.
    W tym miesiace spróbujemy tego i zobaczymy.
    Mój mąż to bierze, 2 x dziennie jedna saszetka, do tego profertil i wit C 1000. Za 2 tygodnie powtarzamy wyniki i zobaczymy czy to wszystko coś dało. Z tym, że u nas wyleczyliśmy do tego ureaplasmę i zoperowaliśmy żylaki III stopnia. Także, wynik będzie po tych wszystkich zmianach.

    kamilox lubi tę wiadomość

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
‹‹ 6 7 8 9 10
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ