X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Proszę mądre głowy o interpretacje/badanie nasienia
Odpowiedz

Proszę mądre głowy o interpretacje/badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 17 lipca 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oo widzisz bo u nas sa normy LH inne 1,7- 8,6 :)
    a FSH 1,5-12,4

    dlatgeo cos mi sie nie podoablo :)

    hmm.. no to troche dziwne.. bo raczej jak teststeron spada to i LH i FSH leca do góry taka naturalna jest odpowiedz organizmu,.. my mielismy od razu podwyzszone i to i to ..
    choc np teraz mamy podobne do was wyniki

    FSH 15
    LH 5
    test 226

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • khalan Przyjaciółka
    Postów: 111 54

    Wysłany: 17 lipca 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam Aniu że LH odpowiada za produkcję testosteronu właśnie. Stąd oba te wyniki są poniżej norm. FSH- świadczy o defekcie jąder. To wszystko razem + usg , które wykazało małą objetość jąder może swiadczyć o defekcie . Z resztą przecież już wiemy że takowy jest:)

    Ale: może to nie być ZK.

    Lipidiogram jest w normie a przy ZK nie powinien być.

    Kariotym nam juz powie wszystko ale może byc tak że czarny scenariusz się nie sprawdzi:)

    Mój mąż to PAN ZAGADKA haha ale kariotyp nam zagadkę rozwiąże:)))))

    No rzeczywiście podobne macie ale testosteron u Was ho ho ho wysoko , u nas 1,59 tylko:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2015, 10:26

    Khalan
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 17 lipca 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas lipogram tez jest wnormie.. generlanie moj maz jest okazem zdrowia :)

    ma lepsze wyniki odemnie :)
    ale tak jak mowie u was czesc przeklada sie na ZK a czesc jakos mi nie pasuje :) takze poczekajcie na kariotyp jak cos..moze wystarczy go podreperowac Test i tamoxifenem..

    testoseron u nas ponizj normy bo norma jaest 260 - 800
    a prawidlowy powinien miec w jego wieku 400-600 czyli w waszych wartosciaj 4,0-6,0

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2015, 10:30

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Kasiek28 Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 22 lipca 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam prośbę, czy możecie przeanalizować wynik mojego Męża. Czy może miał ktoś taki wyniki bądź podobne?

    Abstynencja seksualna 5 dni
    Parametr Wynik Zakres referencyjny
    Objetosc 3.1ml powyzej 1,5 ml
    Konsystencja lepka lepka
    Czas upłynnienia do 60 min do 60 minut
    Barwa szaro-opalizujaca mleczno-szara szaro-opalizujaca
    Zapach normalny normalny
    pH 7.5 > 7,2
    Metnosc nieprzezroczysty nieprzezroczysty
    Obecnosc sluzu brak brak

    Komputerowa analiza nasienia
    Koncentracja plemników 2.0M/ml powyzej 15

    Całkowita liczba plemników w ejakulacie 6.2M powyzej 39

    Szybki ruch progresywny ( A ) 2.7% powyzej 25

    Wolny ruch progresywny ( B ) 5.9%

    Ruch progresywny (A + B ) 8.5% powyzej 30

    Prawidłowa morfologia wg WHO IV 31.5% powyzej 30

    Koncentracja prawidłowych plemników (wg WHO IV) 0.6M/ml

    Koncentracja plemników o szybkim ruchu progresywnym (A)0.1 M/ml

    Koncentracja nieruchomych plemników 1.8 M/ml

    Całkowita liczba plemników o szybkim ruchu progresywnym (A)0.5 M

    Całkowita liczba plemników o prawidłowej morfologii (wg WHO IV)1.9 M

    Całkowita liczba plemników nieruchomych lub o ruchu nieprogresywnym 5.6 M

    Srednia predkosc plemników o ruchu progresywnym (A + B ) 40.9 μm/sec

    Liczba prawidłowych morfologicznie plemników o ruchu progresywnym (SMI) 1653 > 60 000

    Ruch nieprogresywny (C) 6%

    Plemniki nieruchome (D) 85%

    Mikroskopowa analiza nasienia
    Aglutynacja brak brak
    Agregacja brak brak
    Leukocyty 0 M/ml
    Erytrocyty 0 M/ml
    Makrofagi -
    Spermofagi -
    Komórki nabłonkowe -
    Dodatkowe inkluzje -
    Mikroskopowa analiza plemników
    Prawidłowa morfologia wg WHO V 1 % > 4
    Plemniki niedojrzałe -
    Formy patologiczne -
    Komórki spermatogenezy +
    Pozostałe formy -

    Komentarze i uwagi dodatkowe Oligoasthenoteratozoospermia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2015, 22:08

    Kasia
  • khalan Przyjaciółka
    Postów: 111 54

    Wysłany: 27 lipca 2015, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety Kasiek -to są złe wyniki.
    Konieczna wizyta u androloga w celu wykonania usg jąder. Badania hormonalne do zrobienia.
    Po wizycie u androloga wszystkiego się dowiecie.
    Powodzenia!

    Ania_84, Kasiek28 lubią tę wiadomość

    Khalan
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 27 lipca 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Khalan jak tam u Was ??

    Kasiu ja juz odp na badaniu nasienia :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Kasiek28 Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 27 lipca 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Ania wiem, że już mi odp i dziękuję Wam dziewczyny. W przyszłym tygodniu planujemy wizytę męża i wypisze mu chyba całą listę pytań które ma zadać lekarzowi, ale jestem lekko podłamana:-(

    khalan lubi tę wiadomość

    Kasia
  • khalan Przyjaciółka
    Postów: 111 54

    Wysłany: 27 lipca 2015, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiliśmy parę dni temu kariotyp prywatnie. Wyobraź sobie, ze na wynik czeka się tylko 3 tygodnie:)
    Przyszedł też zestaw z Invicty do CFTR i AZF. Musimy odesłac próbke i wynik za ok 2 tygodnie. Będziemy mieli juz wszystko co dotyczy męża. Z tym do androloga i od tego będą zależały nasze dalsze losy:)
    Dam znać jak będą wyniki.
    Jakieś zakłady robimy czy to ZK ??????:))))))))

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Khalan
  • khalan Przyjaciółka
    Postów: 111 54

    Wysłany: 27 lipca 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek28 wrote:
    Tak Ania wiem, że już mi odp i dziękuję Wam dziewczyny. W przyszłym tygodniu planujemy wizytę męża i wypisze mu chyba całą listę pytań które ma zadać lekarzowi, ale jestem lekko podłamana:-(
    Doskonale rozumiem....
    Niestety czynnik męski jest dość trudny i niewiele się u mężczyzn da zrobić...Ale musicie diagnozować.
    Ja na Twoim miejscu poszłabym z mężem. Androlog i tak wyprosi Ciebie na czas badania ale z doświadczenia mojego i tu dziewczyn na owu wiem, ze mężczyźni niestety ubarwiają pewne sprawy , do niektórych nie chcą się przyznać itd itd.
    Androloga nie dziwi zupełnie , że wchodzi para. Akurat u tego lekarza jest to "normalne":)
    I koniecznie upewnij się czy zrobi na jednej wizycie usg jąder. Bo wyrzucicie kase w błoto i nic sie nie dowiecie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2015, 15:43

    Kasiek28 lubi tę wiadomość

    Khalan
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 27 lipca 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokaldnie :)

    noo to teraz trzymam kciuki za dobry kariotyp :)

    khalan lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • dreambaby Autorytet
    Postów: 906 220

    Wysłany: 27 lipca 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja też bym prosiła o interpretację wyników męża:

    czas abstynencji: 5 dni
    upłynnienie: 30 min
    Ph: 7,2
    zabarwienie: biało-szare
    lepkość: prawidłowa
    aglutynacja: -
    koncentracja: 24,0 mln/ml
    całkowita ilość plemników w ejakulacie: 165,6 mln
    ruch postępowy: 20%
    ruch w miejscu 14%
    ruch całkowity: 34%
    brak ruchu: 66%
    plemniki o budowie prawidłowej: 2%
    nieprawidłowe główki: 83%
    nieprawidłowe wstawki: 9%
    nieprawidłowe witki: 4%
    krople cytoplazmatyczne: 2%
    koncentracja komórek okrągłych: 0,2 mln/ml
    koncentracja leukocytów: 0,1 mln/ml

    khalan lubi tę wiadomość

    w57vpc0zzn2en7nx.png
    27.08.2015 (*) cb
    08.02.2016 (*) cb
  • khalan Przyjaciółka
    Postów: 111 54

    Wysłany: 27 lipca 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm ja się bardziej znam na tych złych wynikach hahah i Wasze wydaja się na pierwszy rzut oka bardzo dobre . jednak morfologia jest słaba. Wydaje mi się, że przy takiej ilosci nasionek nie ma to znaczenia bo przecież i tak ich jest bardzo dużo:)
    Moim zdaniem nie ma się co martwić, ewentualnie podrasować morfologię. To wszystko.
    My mamy morfologie 3% przy 1 mln plemników
    Wy macie 2 % przy 165 mln plemników , to mówi samo za siebie:)

    Leukocyty świadczą o infekcji. Warto zrobic posiew nasienia, pozbyć się leukocytów i wszystko powinno być ok.

    Długo się staracie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2015, 21:15

    Khalan
  • dreambaby Autorytet
    Postów: 906 220

    Wysłany: 27 lipca 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy się od stycznia 2014 ale dopiero od niedawna z pomocą lekarza. Ja mam bardzo przekroczona prolaktyne. Zbijam ja od 1,5 miesiąca.
    Właśnie miałam mieszane uczucia co do tych wyników bo niby słaba morfologia ale duża ilość plemników. Zmartwilas mnie ta infekcja. Mąż ma we wrześniu powtórzyć badanie wiec od razu namówie go na posiew. Dziękuję za odpowiedź

    khalan lubi tę wiadomość

    w57vpc0zzn2en7nx.png
    27.08.2015 (*) cb
    08.02.2016 (*) cb
  • khalan Przyjaciółka
    Postów: 111 54

    Wysłany: 27 lipca 2015, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dreambaby wrote:
    Staramy się od stycznia 2014 ale dopiero od niedawna z pomocą lekarza. Ja mam bardzo przekroczona prolaktyne. Zbijam ja od 1,5 miesiąca.
    Właśnie miałam mieszane uczucia co do tych wyników bo niby słaba morfologia ale duża ilość plemników. Zmartwilas mnie ta infekcja. Mąż ma we wrześniu powtórzyć badanie wiec od razu namówie go na posiew. Dziękuję za odpowiedź
    Zmartwiłam??? Sama chciałabym aby u mojego były leukocyty:)
    Trochę antybiotyku i było by po sprawie...
    Infekcja to chyba najmniejszy problem do zwalczenia przy męskim nasieniu. Możecie teraz posiew zrobić po co ma chodować bakterie? Lepiej od razu je załatwić jak ich jest mało:)
    Możecie spać spokojnie. Zbijaj prolaktyne i na pewno sie uda:)
    P.S. Po co mąż ma powtarzać wynik badań nasienia????

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2015, 21:50

    Khalan
  • dreambaby Autorytet
    Postów: 906 220

    Wysłany: 28 lipca 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pokazałam jego wyniki mojemu lekarzowi i dał mu agapurin, kazał brać też cynk, my dodatkowo bierzemy l-karnitynę. Powiedział że jednorazowy wynik jest niemiarodajny bo coś mogło go zakłócić i że należy powtórzyć za 2 miesiące.

    A zmartwiłaś mnie bo wydawało mi się że akurat ten parametr jest ok, na normach z laboratorium jest że ma być mniejszy niż 1, u nas jest 0,1 więc myślałam że ok. A możliwe jest aby ten wynik był 0? Ale skoro mówisz że łatwo się to leczy to jestem spokojna.

    Nie powiem trochę mnie uspokoiłaś, bo jak zobaczyłam tylko 2% prawidłowych i naczytałam się w internecie że morfologii w zasadzie nie da się poprawić to zamarłam.

    A wy długo się staracie? Jakie mąż bierze suplementy?

    w57vpc0zzn2en7nx.png
    27.08.2015 (*) cb
    08.02.2016 (*) cb
  • Kasiek28 Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 28 lipca 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    khalan wrote:
    Zrobiliśmy parę dni temu kariotyp prywatnie. Wyobraź sobie, ze na wynik czeka się tylko 3 tygodnie:)
    Przyszedł też zestaw z Invicty do CFTR i AZF. Musimy odesłac próbke i wynik za ok 2 tygodnie. Będziemy mieli juz wszystko co dotyczy męża. Z tym do androloga i od tego będą zależały nasze dalsze losy:)
    Dam znać jak będą wyniki.
    Jakieś zakłady robimy czy to ZK ??????:))))))))

    Khalan czy możesz mi przybliżyć temat w sprawie tych wszystkich badań męża. Powiem szczerze że na razie jestem zielona jeżeli chodzi o problem męża, bo dopiero teraz ostro się za to bierzemy. Przedstawię Ci w skrócie :-)Najpierw mąż miał podstawowe badanie nasienia, potem rozszerzone a następnie posiew. W posiewie wyszła bakteria i dostał na nią antybiotyk i lekarz powiedział, że kuracja udana bo wyniki po kuracji wyszły super i po 2 miesiącach kazał zrobić kolejne badanie nasienia podstawowe, ale nie zrobił bo moja gin kazała się wstrzymać ze względu na to że u mnie był problem z prolaktyną, potem miałam monitoring i teraz ona zleciła mu badanie ale już w innym miejscu. Ogólnie mąż leczy się w in vimedzie i teraz nie wiem czy to usg zrobić tam w klinice czy mogę gdzieś indziej żeby nie tracić czasu i kasy.

    Kasia
  • Kasiek28 Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 28 lipca 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dreambaby wrote:
    Pokazałam jego wyniki mojemu lekarzowi i dał mu agapurin, kazał brać też cynk, my dodatkowo bierzemy l-karnitynę. Powiedział że jednorazowy wynik jest niemiarodajny bo coś mogło go zakłócić i że należy powtórzyć za 2 miesiące.

    A zmartwiłaś mnie bo wydawało mi się że akurat ten parametr jest ok, na normach z laboratorium jest że ma być mniejszy niż 1, u nas jest 0,1 więc myślałam że ok. A możliwe jest aby ten wynik był 0? Ale skoro mówisz że łatwo się to leczy to jestem spokojna.

    Nie powiem trochę mnie uspokoiłaś, bo jak zobaczyłam tylko 2% prawidłowych i naczytałam się w internecie że morfologii w zasadzie nie da się poprawić to zamarłam.

    A wy długo się staracie? Jakie mąż bierze suplementy?

    Mój mąż po 2 badaniu nasienia był skierowany na posiew i wyszła bakteria, miał przepisany antybiotyk na 20 dni i potem kolejny posiew, a mój mąż jak poszedł potem na wizytę to lekarz aż ręce rozłożył że po jednej kuracji antybiotykiem już wyleczona była bakteria:-) Więc nie martw się nawet jak coś wyjdzie bo bakterię naprawdę szybko się leczy.

    A co do prolaktyny też mam problem, dopiero po 3 zmianie ilości bromergonu mam w normie:-) a dużo masz podwyższoną?

    Kasia
  • khalan Przyjaciółka
    Postów: 111 54

    Wysłany: 28 lipca 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dreambaby wrote:
    Pokazałam jego wyniki mojemu lekarzowi i dał mu agapurin, kazał brać też cynk, my dodatkowo bierzemy l-karnitynę. Powiedział że jednorazowy wynik jest niemiarodajny bo coś mogło go zakłócić i że należy powtórzyć za 2 miesiące.

    A zmartwiłaś mnie bo wydawało mi się że akurat ten parametr jest ok, na normach z laboratorium jest że ma być mniejszy niż 1, u nas jest 0,1 więc myślałam że ok. A możliwe jest aby ten wynik był 0? Ale skoro mówisz że łatwo się to leczy to jestem spokojna.

    Nie powiem trochę mnie uspokoiłaś, bo jak zobaczyłam tylko 2% prawidłowych i naczytałam się w internecie że morfologii w zasadzie nie da się poprawić to zamarłam.

    A wy długo się staracie? Jakie mąż bierze suplementy?
    Oczywiście jest możliwy wynik leukocytów zerowy- mój mąż taki ma:)
    No morfologia na poziomie 2% jest bez szału. WHO obniżyła zresztą norme tego parametru (i to całkiem niedawno ) z chyba 14 % na 4%... Spowodowane jest to ogólnoświatowym problemem męskim i coraz gorszymi parametrami nasienia. Mam na owu kolezankę, której mąż miał morfologię 14 % i jest to jedyny taki przypadek jaki znam z ovu:)))) Chyba, że sie nie chwalicie!!!!
    Albo zachodzą dziewczyny w ciąże bez tych wszystkich badań i nie miały wątpliwej przyjemnosci ich robić....
    Oczywiście, suplementować zawsze można! Ale:BEZ PRZESADY!!!!Zdrowy styl życia, dobre odzywianie, nieprzegrzewanie jąder, sport, brak kąpieli w goracej wodzie itd itd Wydaje mi sie , że w Waszym przypadku to wystarczy! Możesz mu dać kwas foliowy lub abdrovit + ( tam tez jest kwas foliowy ) .Po co chłopa zadręczać tabletkami skoro ma tyle plemników???? L- karnityna również. Z suplementami jest tak: na pewno nie zaszkodzą ale czy pomogą???:))))
    Wyniki nasienia trzeba powtórzyc za 3 miesiące nie dwa. Tyle trwa spermatogeneza przecież....
    Zbijaj prolaktynę , starajcie się na luzie. Potrzebujecie czasu i cierpliwości i na pewno się uda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2015, 20:02

    Khalan
  • khalan Przyjaciółka
    Postów: 111 54

    Wysłany: 28 lipca 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek28 wrote:
    Khalan czy możesz mi przybliżyć temat w sprawie tych wszystkich badań męża. Powiem szczerze że na razie jestem zielona jeżeli chodzi o problem męża, bo dopiero teraz ostro się za to bierzemy. Przedstawię Ci w skrócie :-)Najpierw mąż miał podstawowe badanie nasienia, potem rozszerzone a następnie posiew. W posiewie wyszła bakteria i dostał na nią antybiotyk i lekarz powiedział, że kuracja udana bo wyniki po kuracji wyszły super i po 2 miesiącach kazał zrobić kolejne badanie nasienia podstawowe, ale nie zrobił bo moja gin kazała się wstrzymać ze względu na to że u mnie był problem z prolaktyną, potem miałam monitoring i teraz ona zleciła mu badanie ale już w innym miejscu. Ogólnie mąż leczy się w in vimedzie i teraz nie wiem czy to usg zrobić tam w klinice czy mogę gdzieś indziej żeby nie tracić czasu i kasy.
    Ehhh niestety ja bym do gin nie chodziła z problemem męskim...
    Gin nic na ten temat nie wie, nie pomoże, nie jest od leczenia męzczyzny tylko kobiety!!!!Jakie ma znaczenie Twój problem z prolaktyną w związku z nasieniem męża??? Przeciez to dwie różne sprawy i powinniście razem się leczyć. Mąż u androloga Ty u gin...
    Powinien powtórzyć wynik po kuracji i to koniecznie! I Twoja prolaktyna nie ma nic do tego!
    Więc moim zdaniem: mąż musi powtórzyć wynik i pokazać go andrologowi (nie ginowi).

    Poszukaj lekarza który ma usg. Idźcie razem do takiego na wizytę. Wszystkiego dowiecie się za jednym zamachem.
    My chodzimy do androloga z Vitrolife w Szczecinie. Cena z usg jąder :150 zł.
    Robiliście hormony?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2015, 20:24

    Kasiek28 lubi tę wiadomość

    Khalan
  • Kasiek28 Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 28 lipca 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mój mąż nie leczy się u gin tylko ja (wyniki męża chciała zobaczyć), a z badaniem kazała się wstrzymać ze względu na to może problem jest ze mną i się uda (leczona prolaktyna, monitoring) jak okazało się że z owulacją wszystko ok więc kazała zrobić mężowi kolejne badania i w przyszły piątek jest zapisany na wizytę u androloga.

    Tak hormony były sprawdzane i jest ok.

    khalan lubi tę wiadomość

    Kasia
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ