X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Buko współczuję :( Takie czekanie w bezczynności jest jeszcze gorsze niż nieudane cykle :/ Grzybek na pewno pojawił się od antybiotyku. Brałaś jakieś probiotyki podczas łykania antybiotyku?

    Brałam Invag dopochwowo, więc miałam nadzieję, że wystarczy. Trudno, nie ma wyjścia, bez wyleczenia tego nie ruszę dalej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja już bardziej bym trzymała się teorii, że mają siedzącą pracę przy komputerze, albo w samochodzie i obecnie się przegrzewają, a nie w dzieciństwie.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    To ja już bardziej bym trzymała się teorii, że mają siedzącą pracę przy komputerze, albo w samochodzie i obecnie się przegrzewają, a nie w dzieciństwie.
    też tak myślę, że to obecne nawyki, choć dzieciństwo też pewnie miało wpływ - mój m jako dzieciak był otyły więc pewnie nie było to obojętne i teraz mamy co mamy :(

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,
    moja ednomenda na pograniczu 1 i 2 okazala sie jednak typowa 2.. chyba po wybudzeniu uslyszałam to co chciałam ... no cóz ;)
    bylam dzis u mojej lekarki, teraz czekamy na małpiszcze ktore jesli nic się nie opozni to bede we wtorek, potem do 4dc cyklu mam się u niej pojawic co bedzie pewnie 23 grudnia w piątek i wtedy mamy jej dac znac co zdecydowalismy..

    a staneło na tym ze co prawda w tym roku mielismy nic nie robic ale skoro jestem swiezo po zabiegu, wszystko posprzatane i wyczyszczone to ona propouje inseminacje ale już na gonadotropinach.
    w zaleznosci od tego jak bedzie moj organizm reagował bedziemy decydowac co dalej bo równiedobrze moze nic nie urosnac tak samo jak urosnąc za duzo i wtedy albo przerwiemy, albo zrobi inseminacje z przebijaniem nadliczbowej ilosci pecherzykow albo potraktujemy to jako wstep do ivf
    jesli nic nie urosnie to pewnie odpuscimy juz wieksze dawki leków i bedziemy przygotowywac sie do typowego IMSI długi protokół czyli to samo co u antonna
    troche sobie poplakałam dzis bo poczulam ze zblizamy sie do tej cienkiej granicy... no ale kto ma dac rade jak nie ja

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Lucek przykro mi... a jaką macie ilość? no i czy mąż bierze jakieś suplementy?
    teraz wyszło 71,5 x10 do potegi 6 a było 143
    koncentracja tez poleciała z 39 na 19,5
    morfologia z 3 na 0

    maz bierze bromergon na prolaktyne ale zaczyna schodzic z dawek bo sie obnizyła testosteron na granicy normy.
    witaminy brał od stycznia do sierpnia i w tedy wszystko poszło do góry oprócz ruhu i lepkosci potem przestał jesc tabletki dalismy sobie odpoczynek od wszystkiego ale jestem w szoku ze nam spadła morfologia do 0

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:50

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna moj mąz do piątku poza domem, szkoli się chłopina wiec musialam chociaz na forum wejsc zeby nie oszalec...
    nie wiem ile mnie to jeszcze wyniesie i jaka dokladnie dawke i co dostane bo czekamy najpierw na okres.
    nieszczeslwie sie to wszytko sklada bo mielismy na swieta do tesciowej jechac do gdyni i potem tam siedziec do nowego roku bo w sylwestra kuzynka M ma wesele...
    zadzwonilam dzis do męza mu o tym powiedziec wiec stwierdził " trudno, są sprawy ważne i ważniejsze" <3
    co do leków to jesli faktycznie zrobimy iui to chce je miec na 100 % płatne bo zakladamy ze to beda niewelkie dawki, lekarka powiedziała ze 1/5 tego co do ivf ale czy to bedzie dokladnie tyle czy po prostu chciała powiedzieć ze nie dużo to nie wiem:) refundacja jest na 3 stymulacje, i nie ma znaczenie czy na recepcie jest 5 ampułek gnonalu czy czała maaaasa leków, wiec stwierdzilam ze skoro mało to chce płacic pelnowartosciowe koszta
    co do nasienia męża- nie nastawiam sie na to ze jest dobre, widzac co spotkało Lucek to już w ogole..
    ale masz racje, moze faktycznie takie iui na gonadotropinach pokaze jakie dawki bylyby do ivf potrzebne ?

    a Ty jak tam? ile juz antyków pożarłas ? :D jakie dalsze plany ?

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:50

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    No mi lekarka tak mówiła, że warto IUI zrobić najpierw, oczywiście jeśli nasienie jest w porządku, bo bez sensu wydawać tyle kasy jakby to miała być tylko sztuka dla sztuki. Ja zjadłam z 8 tabletek, więc zostało mi jeszcze ze 2/3 opakowania (26 lub 27.12 jadę na zastrzyk z Decapeptylu):) Mi lekarka chciała do IUI zrobić stymulację z 50 j puregonu, a do in vitro mam mieć 150 j. Przy czym to 150 j to jest taka standardowa dawka i często bierze się więcej, więc wtedy te 50 j faktycznie może być 1/5 dawki do in vitro.

    U mnie jest pcos i duze ryzyko hiperki bo nie wiemy jak bede reagowala wiec moze to i lepiej... ehh zle mi ze meza nie ma a ja sama leze i takie mysli mam :(((

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DOmiszka też myślę że warto rozważyć to IUI (ja bym spróbowała gdybyśmy tylko mieli taką możliwość). A jakie leki brałaś wcześniej na owu? no i czy dawały radę? u mnie lekarz też próbował wymusić owu gonadotropinami ale się nie udało, na większych dawkach nie chciał ryzykować właśnie przez obawę przed hiperką. Mam nadzieję, że u Was się jednak to wszystko poukłada i kto wie może wizja IV się odsunie daleko daleko... różne rzeczy się zdarzą :) No ale musicie to przegadać z mężem :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    DOmiszka też myślę że warto rozważyć to IUI (ja bym spróbowała gdybyśmy tylko mieli taką możliwość). A jakie leki brałaś wcześniej na owu? no i czy dawały radę? u mnie lekarz też próbował wymusić owu gonadotropinami ale się nie udało, na większych dawkach nie chciał ryzykować właśnie przez obawę przed hiperką. Mam nadzieję, że u Was się jednak to wszystko poukłada i kto wie może wizja IV się odsunie daleko daleko... różne rzeczy się zdarzą :) No ale musicie to przegadać z mężem :)
    Ja na owu bralam po 1 tabletce lametty i zawsze chociaz 1 pecherzyk byl. No na pewno sie zdecydujemy tak bo ja wiem ze ta lekarka jest madra i wie co mowi ale stres jest bo wypada to w baaardzo niefortunnym terminie... no ale jestem swiezo po laparo i zal nie sprobowac

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:50

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Hiperce można w jakimś stopniu przeciwdziałać odpowiednią dietą. Dziewczyny na innym wątku pisały, żeby pić dużo wody i jeść jakąś tam konkretną ilość białka na kg masy ciała. Niedługo mąż wróci to sobie o tym porozmawiacie i się uspokoisz! :)
    moj mąż to się zgodził na wszystko i dzielnie mnie wspiera na odłegłosc- az mnie zaskoczył.
    z tym białkiem to jest problem ponieważ ja nie jem nabiału wiec chyba ze bede mogła jesc wtedy ryby albo kurczaki i bede jak hardcorowy koksu :D:D:D

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba ze mogłabym pić izolat to jeszcze jakos ujdzie :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:50

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki !!;)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 wrote:
    My o IUI jednak musimy zapomnieć mąż odebrał wczoraj wyniki morfologia z 3% spadła na 0% ilość też o połowę poleciała :(

    U nas to samo bylo 3% jest 0% lub pojedyńcze plemniki.
    W klinice lekarz zalecił powtórny seminogram z chromatyną w lutym.
    Wiem, że jeśli by coś wyszło nie tak w chromatynie to szanse powodzenia in vitro są kiepskie..

    Strasznie mnie to dobija wszytko...

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia1989 wrote:
    U nas to samo bylo 3% jest 0% lub pojedyńcze plemniki.
    W klinice lekarz zalecił powtórny seminogram z chromatyną w lutym.
    Wiem, że jeśli by coś wyszło nie tak w chromatynie to szanse powodzenia in vitro są kiepskie..

    Strasznie mnie to dobija wszytko...
    My w styczniu idziemy do ginekologa ustalić co dalej...
    Zdecydowaliśmy się na inseminacja A tu dupa....
    Po malu się oswajam z myślą ze niebedziemy mieć dzieci A boli to jak cholera tym bardziej ze wszystkie w Koło koleżanki zachodzą tylko ja taka....

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 wrote:
    My w styczniu idziemy do ginekologa ustalić co dalej...
    Zdecydowaliśmy się na inseminacja A tu dupa....
    Po malu się oswajam z myślą ze niebedziemy mieć dzieci A boli to jak cholera tym bardziej ze wszystkie w Koło koleżanki zachodzą tylko ja taka....


    Modlę się o jakiś cud dla nas wszystkich...bo wszystkie zasługujemy na ten cud, tak bardzo go pragniemy.
    A jak wasze relacje dziewczyny z mężami/ partnerami przy możliwości braku potomstwa?
    Ja jeszcze jestem tym wszystkim oszołomiona...

    Ciężko mi uwierzyć, że może nie zostanę mamą :(

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a in vitro odrzucacie? I

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ