X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek musisz napisać w którym dniu cyklu miałaś owu :) spokojnie na krótką fazę lutealną dostaje się progesteron (luteina, duphaston) a po stwierdzonej ciąży najczęściej podtrzymuje się leki dopóki nie wytworzy się łożysko które przejmuje rolę ciałka żółtego. Będzie dobrze :) No i tak jak pisała Pikselka sam progesteron zmienia się bardzo w ciągu doby bo jest wydzielany pulsacyjnie czyli np w momencie badania możesz trafić na moment kiedy właśnie został wyrzucony do krwioobiegu albo na moment kiedy dopiero za chwilę się to wydarzy i wtedy jest on niski.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. Lekarz na ostatniej wizycie zalecił mężowi ze względu na kiepskie wyniki badanie chromatyny plemnikowej i test MSOME. O ile to pierwsze rozumiem, trzeba sprawdzić DNA o tyle nie wiem czy jest sens wydawać kasę na to drugie. Lekarz nam wytłumaczył, że ten test polega na oglądaniu plemnika w bardzo dużych powiększeniach i można zobaczyć jego wnętrzności ale zastanawiam się czy jest to potrzebne... co to wnosi nowego dla nas. No bo jak DNA wyjdzie dobrze to super, jak źle to beznadzieja ale jest jakaś jasna odpowiedź a co nam da takie oglądanie plemnika? Macie jakieś doświadczenie? nie chcielibyśmy wyrzucać 300 zł niepotrzebnie

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane chociaż nic nie pisze to bardzo mocno kibicuje każde z was, sciskam mocno i przesyłam pozytywne fluidy :)

    Pikselka, Buko lubią tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:51

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My robilismy chromatyne , otrzymalismy wynik 29% czyli na granicy i....nic. dwoch andrologow spojrzalo na wynik i koniec, taj jakby to nic nie wnioslo

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny :) tak myślałam że to MSOME to chyba trochę wyciąganie kasy więc myślę, że sobie odpuścimy. Nad tą chromatyną jeszcze się zastanowimy... myślicie że to rzeczywiście jest tak że jak wyjdą kiepskie wyniki to nie uzyskamy dobrych zarodków?

    Antonna widzę że jesteś już po punkcji... jak Twoje doświadczenia ze stymulacją i punkcją? Miałaś już transfer czy nie podchodzicie? No i jak z zarodkami, wszystko się udało?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:51

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Mamy 6 zarodkow :) do transferu nie podeszlam, bo mam hiperke :( od 21.01 przybylo mi 3 kg i 7 cm w talii :( wczoraj podali mi kroplowki, jest lepiej w sensie, ze nie boli mnie brzuch, ale nadal sie powiekszam :/
    O kurczę.... czyli dobrze i niedobrze :/ cieszę się że macie aż 6 zarodeczków, niech teraz grzecznie czekają a potem zostaną u Mamusi :) no a z tą hiperką to nie za kolorowo... a masz PCO że Ci się przytrafiła? to chyba jednak częste powikłanie...? Od razu czułaś że coś jest nie tak, czy lekarze Ci o tym powiedzieli? Przepraszam, że tak Cię męczę ale jak już będzie nas stać to chcę wiedzieć co mnie czeka. A no i jeśli możesz napisać jakie mieliście wyniki nasienia (nie pamiętam czy pisałaś czy nie).

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dawno sie nie udzielalam, ale czytam na biezaco :-) my dzis mielismy jechac na powtorne badanie nasienia, niestety przez weekend M zaczal bolec zab, przyjal bardzo duzo lekow przeciwbolowych. Od poniedzialku jest na antybiotyku, zapalenie okostnej. Dzis jedziemy na zdjecie zeba zamiast oddac nasienie :( i znow przestoj, jakis pech. U mnie po bromegronie pol tabletki dziennie prolaktyna bez obciazenia skoczyla z 16 do 40, TSH tez wzroslo.. 7 lutego mam wizyte u endokrynologa, moze to wina zle dobranej dawki bromka? To czekanie juz mnie tak meczy.. trzymam kciuki za Was!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2017, 12:16

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:51

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:51

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    sunshine a jaki mieliście plan? Tzn. czy te wyniki nasienia byłyby decydujące? Z bromergonem nie pomogę, bo nie biorę :(
    3 miesiace byla suplementacja, mielismy powtorzyc badania i udac sie do kliniki.

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!Może wy coś mi mądrego podpowiecie.Mąż miał oligoasthenoteratozoospermie. Po zastosowaniu suplementacji i operacji ŻPN została asthenoteratozoospermia,czyli kuleje ruch ale najbardziej dobija mnie morfologia która cały czas jest na poziomie 0%. Zrobiliśmy badania hormonów testosteron, estradiol, testosteron, fsh,lh, tsh, psa, posiewy badania krwi moczu, USG wszystko ok. JUż nie mam pomysłu. Dodam,że nie pali, nie pije uprawia sport, nie chodzi już do sauny, nie jest gruby itp itd. Ma córkę 14 letnia, o którą starał się 3 miesiące.Co jeszcze mogę zrobić??????

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę Antonna przykro mi że to się tak skończyło i że oczywiście jak zawsze za wszystko musimy płacić z własnej kieszeni :/ No to ja też będę musiała przygotować się chyba na taki scenariusz (PCO, niska waga). W każdym razie dziękuję za wiadomości, jak jeszcze mi wpadnie do głowy jakieś pytanie to będę Cię męczyła :) a tymczasem życzę Ci szybkiego powrotu do zdrówka :)

    antonna lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    Hej dziewczyny!Może wy coś mi mądrego podpowiecie.Mąż miał oligoasthenoteratozoospermie. Po zastosowaniu suplementacji i operacji ŻPN została asthenoteratozoospermia,czyli kuleje ruch ale najbardziej dobija mnie morfologia która cały czas jest na poziomie 0%. Zrobiliśmy badania hormonów testosteron, estradiol, testosteron, fsh,lh, tsh, psa, posiewy badania krwi moczu, USG wszystko ok. JUż nie mam pomysłu. Dodam,że nie pali, nie pije uprawia sport, nie chodzi już do sauny, nie jest gruby itp itd. Ma córkę 14 letnia, o którą starał się 3 miesiące.Co jeszcze mogę zrobić??????
    A kiedy była ta operacja na ZPN? może organizm potrzebuje jeszcze czasu na zregenerowanie się. A ogólnie z nasieniem jest tak że ono ma tendencje do zmieniania się... no i z tego co tu wyczytałam to morfologię najtrudniej poprawić :/ Póki co musicie podtrzymać zdrowy tryb życia i najlepiej poradzić się lekarza czy w waszym wypadku jest sens robić IUI czy zdecydować się na in vitro.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Operacja była prawie 5 miesięcy temu. Wszystkie parametry poszły w górę oprócz tej morfologiiprzez która założę się ze poronilam. No cóż trzeba czekać na wizytę ...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:51

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    cocosowa a jakie posiewy robiliście? Na jakie bakterie?
    Na te zwykłe a teraz czekamy na wyniki chlam.. urea.. myco...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:51

    cocosowa lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Martynkaa89 Znajoma
    Postów: 24 13

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, obiecałam, że się odezwę jak będzie coś wiadomo. Jak byście nie pamiętały to przypominam, że u nas występuje problem męski (słaba morfologia, mała objętość) i damski (PCOS, długie cykle, późna owulacja o ile o ogóle, niski poziom progesteronu). W grudniu nam się udało i obecnie zaczynam 8 tydzień, wczoraj widziałam serduszko i wszystko jak na razie jest ok. Muszę co prawda brać duphaston i luteinę bo progesteron jest trochę za niski, ale nie mam plamień ani bólu brzucha, więc mam nadzieje, że wszystko się ułoży :)
    Wiem, że u nas nie było tragedii i u niektórych z Was a raczej Waszych mężów jest gorzej, ale wydaje mi się, że to, że nam się udało daje nadzieje, bo u nas problem był po obu stronach. Nie robiliśmy od listopada badań nasienia więc nie wiem tak naprawdę czy do grudnia się coś poprawiło, ale mąż brał fortilmen plus, jadł dużo orzechów i dużo nabiału, nie zrezygnował natomiast z alkoholu. Nie wiem też czy to przypadek, ale w dniu, w którym się udało po raz pierwszy i tak naprawdę ostatni (potem nie było okazji) użyliśmy żelu Conceive Plus i szczerze powiedziawszy uważam, że to trochę jego zasługa.
    Trzymam baaardzo mocno za każdą z Was kciuki i wierzę, że Wam też się uda! :)
    Miskowa nie załamuj się, taka kompilacja złych wydarzeń może oznaczać jedno, że teraz musi być już tylko lepiej!
    antonna super, że macie aż tyle zarodków! Strasznie współczuje Ci hiperki :/ Super, że wszystko tak dzielnie znosisz, a do lutego już tylko chwila i życzę Ci szczęśliwego transferu!

‹‹ 117 118 119 120 121 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ