X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 5 lipca 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Guniaczek wrote:
    gg88 niestety tak to jest, że się jeszcze ludzie nie oswoili zmyślą, że bardzo często problem jest po stronie mężczyzny, większość z nas ma przeswiadczenie że problem jest po ich stronie, a jak okazuje się, że po stronie partnera to zderzamy się ze ścianą...

    BADANIA jakie wg mnie warto zrobić:

    nam na wstępie zalecono:
    1. Kariotypy
    Badanie mutacji CFTR MTHFR
    Fragmentacja DNA plemnika
    przeciwciała przeciw antygenowi VDRL
    Detekcja mutacji w genie Leiden i Protrombiny

    2. Hormony :
    TSH
    FSH
    LH
    Estradiol
    Prolaktyna
    Testosteron

    3. Bakterie:
    posiew na tlenowe i beztlenowe (nasienie i mocz)
    mykoplasma i ureaplasma
    chlamydia

    4.USG pod kątem żylaków powrózka nasiennego

    Ale znajdźcie dobrego urologa/androloga ( 2w1 ;) ), myślę, że w Katowicach ktoś jest, oni tam na śląsku z tego co wiem mają spory kłopot z męską płodnością, więc i lepiej są ogarnięci.

    Głowa do góry, u Was plemników jest dużo :)
    dziękuję za odpowiedz

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 6 lipca 2017, 01:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mój mąż jest 5tygodni po embolizacji żpn. Juz byl na kontroli i jest ok- żylaka nie ma, lekarz był bardzo zadowolony. Nie wiem oczywiście, czy to coś pomoże, jest za wcześnie, aby badać nasienie, ale przynajmniej operacja się udała. Może spróbujcie tej metody? Mogę napisać, który szpital, który lekarz i gdzie przyjmuje. Operacja na NFZ, wizyty prywatne.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 6 lipca 2017, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja super wieści :) teraz w takim razie czekamy na wyniki za parę miesięcy :)

    My właśnie zastanawialiśmy się nad embolizacją, ale trafiliśmy do urologa poleconego przez mojego kuzyna lekarza (zrobił rozeznanie wśród lekarzy i wydał opinię, że ten cieszy się największym szacunkiem) i ten lekarz zalecił jednak mikroskopową, powiedział, że on wtedy dokładnie widzi ten żylak i dzięki temu z maksymalną precyzją może operować. Zobacymy, jak się nie uda to pewnie zgłoszę się do Ciebie po namiary, ale wtedy też będzie już u was wiadomo cyz to miało wpływ czy nie.

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 6 lipca 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja cudowne wieści a może jesteśce ze śląska lub małopolski żeby polecić jakiegoś androloga/urologa

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 6 lipca 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2. Hormony :
    TSH
    FSH
    LH
    Estradiol
    Prolaktyna
    Testosteron

    Ok jutro chcę zabrać M na badania hormonów u nich to nieistotne kiedy są robione prawda??? i czy te powyższe badania robić na czczo czy obojętne???

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 6 lipca 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie pamiętam :(

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 6 lipca 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gg88: na czczo! ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2017, 19:27

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 6 lipca 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    gg88: na czczo! ;-)
    dziękuję za odpowiedz :) zobaczymy co w trawie piszczy mam nadzieję że będą dobre wyniki

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 6 lipca 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drodzy ratujcie! Odebraliśmy dziś wyniki nasienia. Po ponad sześciu miesiącach brania supli, dbania o chłodzenie interesu ;), abstynencji etc. morfologia skoczyła na 10 procent. Z niecałych 3 w listopadzie ubiegłego roku. Pewnie powinnam się cieszyć, ale ciąży jak nie było tak nie ma. Termin u androloga na za tydzień, my z podjęta decyzją, że jeśli morfo poniżej 4 to nie będziemy próbować inseminacji tylko zbieramy na co najmniej ivf, a teraz... co robić?

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 7 lipca 2017, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że ta morfologia skoczyła :):)

    Macie morfo powyżej 4, więc co robić? Podchodzić do inseminacji jeśli nie chcecie już próbować naturalnie. U Ciebie wszystko ok na pewno?

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • pistacjowa Koleżanka
    Postów: 37 12

    Wysłany: 7 lipca 2017, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli poza morfologią wszystkie inne parametry w normie to chyba należy zabrać się poważnie do pracy! Płodzić, płodzić i jeszcze raz płodzić.

  • hura2017 Przyjaciółka
    Postów: 82 50

    Wysłany: 7 lipca 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gg88 wrote:
    hej dziewczyny niestety dołączam do waszego grona morfologia mojego M to 2%
    z czego:
    uszkodzone główki -97
    uszkodzone szyjki/wstawki -60
    uszkodzone witki -22
    krople cytoplazmy -2

    czy możecie coś polecić na poprawę morfologii ???
    Hey GG morfologie mozna poprawic trzeba trafic do dobrego androloga (nie ginekologa) nam na poczatku zalecił szereg badan: prolaktyna, testosteron, fragmentacja DNA plemnika, posiew na ureoplazme, mykoplazme, chalmydie. Z tych wszytskich wyników wyszła ureoplazma i lekarz zabronił brac suplementy diety na poprawe plemników do momentu wyleczenia ureoplazmy (bakterie żywiły by się witaminkami) a zatem na własną reke nie polecam suplementacji. Po wyleczeniu otrzymał witaminki i jakis lek na serce juz nie pamietam. Powoduje on lepszą oksydację. Teraz czekamy na kolejne badanie nasienia (nalezy odeczekac conajmniej 3 miesiące) i jak bedą wyniki to na pewno się podziele, chyba ze znowu się poplacze że nic nie pomogło.

    gg88 lubi tę wiadomość


    3jgxe6hh5xvk7g82.pngimg]https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxe6hh5xvk7g82.png[/img]
  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 7 lipca 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hura2017 wrote:
    Hey GG morfologie mozna poprawic trzeba trafic do dobrego androloga (nie ginekologa) nam na poczatku zalecił szereg badan: prolaktyna, testosteron, fragmentacja DNA plemnika, posiew na ureoplazme, mykoplazme, chalmydie. Z tych wszytskich wyników wyszła ureoplazma i lekarz zabronił brac suplementy diety na poprawe plemników do momentu wyleczenia ureoplazmy (bakterie żywiły by się witaminkami) a zatem na własną reke nie polecam suplementacji. Po wyleczeniu otrzymał witaminki i jakis lek na serce juz nie pamietam. Powoduje on lepszą oksydację. Teraz czekamy na kolejne badanie nasienia (nalezy odeczekac conajmniej 3 miesiące) i jak bedą wyniki to na pewno się podziele, chyba ze znowu się poplacze że nic nie pomogło.

    zobaczymy co nam powie urolog/androlog w środę, dziś będą wyniki iweczorem hormonów więc będziemy mieć już materiał do omówienia na wizycie
    a powiedz mi ile taki posiew kosztuję i ile się czeka na wyniki... a mogłabyś powiedzieć jakie ty miałaś wyniki nasienia tzn czy pozostałe wartości były na granicy czy dużo powyżej normy

    PS obejrzałam film który masz w podpisie myślę że coś w tym jest może włąsnie potrzebowaliśmy tego problemu żeby wzmocnić swoja więź

    I jeszcze jedno pytanie długo się już staracie??

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 7 lipca 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikselka wrote:
    Drodzy ratujcie! Odebraliśmy dziś wyniki nasienia. Po ponad sześciu miesiącach brania supli, dbania o chłodzenie interesu ;), abstynencji etc. morfologia skoczyła na 10 procent. Z niecałych 3 w listopadzie ubiegłego roku. Pewnie powinnam się cieszyć, ale ciąży jak nie było tak nie ma. Termin u androloga na za tydzień, my z podjęta decyzją, że jeśli morfo poniżej 4 to nie będziemy próbować inseminacji tylko zbieramy na co najmniej ivf, a teraz... co robić?

    Gratulację :) mam nadzieję że każda z nas zobaczy lepsze wyniki nasienia i w konsekwencji II kreseczki na teście :)

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • hura2017 Przyjaciółka
    Postów: 82 50

    Wysłany: 7 lipca 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gg88 wrote:
    zobaczymy co nam powie urolog/androlog w środę, dziś będą wyniki iweczorem hormonów więc będziemy mieć już materiał do omówienia na wizycie
    a powiedz mi ile taki posiew kosztuję i ile się czeka na wyniki... a mogłabyś powiedzieć jakie ty miałaś wyniki nasienia tzn czy pozostałe wartości były na granicy czy dużo powyżej normy

    PS obejrzałam film który masz w podpisie myślę że coś w tym jest może włąsnie potrzebowaliśmy tego problemu żeby wzmocnić swoja więź

    I jeszcze jedno pytanie długo się już staracie??
    posiew z tego co pamietam to ok 80 zł na każde niestety - na wyniki czekaliśmy tydzień, natomiast warto zrobić tez fragmentacje DNA ona jest już droższa ok 200 zł (pokazuje czy to że opakowanie plemnika jest ,,poniszczone" zależy od środka. jesli fragmentacja bedzie dobra to szanse na naturalne zapłodnienie są wysokie.
    Co do wyników pozostałych parametrów nasienia to nie mam ich przy sobie ale pamiętam że lekko obniżona była ruchliwość i żywotność ale na granicy normy. Całkowita liczba plemników była w normie. Ponowne badanie jakie wykonaliśmy (też wyszła teratozoospermia ale też spadła całkowita liczba plemników chyba o 50% , także te parametry się zmieniają. Pamietam też ze androlog mówił, że dzisiejsze wyniki nasienia pokazują stan sprzed 3-miesięcy, także jak zaczyna sie brać witaminki to ich działanie widać dopiero powyżej trzech miesięcy. Jak będe miała przy sobie wyniki Męza to napisze dokładniej. Aha fragmentacja u nas wyszła w normie.
    Staramy sie od 14 miesięcy :( a filmik czasem z Męzem sobie puszczamy i na prawdę pomaga.... Trzymam kciuki za Waszą diagnostykę.


    3jgxe6hh5xvk7g82.pngimg]https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxe6hh5xvk7g82.png[/img]
  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 7 lipca 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja z tym posiewem wstrzymam się do wizyty u androloga zobaczymy co nam zaleci

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • hura2017 Przyjaciółka
    Postów: 82 50

    Wysłany: 7 lipca 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daj znac jak bedziesz po wizycie


    3jgxe6hh5xvk7g82.pngimg]https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxe6hh5xvk7g82.png[/img]
  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 7 lipca 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hura2017 wrote:
    daj znac jak bedziesz po wizycie
    napisze wcześniej jak dostanę wyniki hormonów :) będę liczyła na wasza pomoc :)

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 7 lipca 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcę tu siać fermentu, ale z morfologią niestety jest tak, że albo się ją da poprawić albo się nie da....my w ciągu 3 lat próbowaliśmy różnych ścieżek, na chwilę obecną zostały nam już chyba tylko te żylaki....może to coś pomoże, ale też nie nastawiam się jakoś na to mocno, bo już kilka razy się sparzyliśmy entuzjazmem....

    Z suplementacją na własną rękę to nam lekarz dokłądnie tak samo powiedział, że jak są bakterie to tylko daje się im pożywienie, więc osiąga się efekt odwrotny do zamierzonego.

    gg88 dawaj znaki dawaj :) tu się na pewno ktoś odezwie :)

    hura2017 lubi tę wiadomość

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 7 lipca 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah no i o. Szustak :) :) uwielbiam go totalnie, ten człowiek sprawił, że uwierzyłam :) jest wręcz niesamowity :)

    hura2017 lubi tę wiadomość

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
‹‹ 163 164 165 166 167 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ