X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 1 lipca 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj na becie: 38,3 więc malutko, ale tłumaczę sobie, że to przecież był dopiero 29dc i nawet nie wiem kiedy miałam owulację. Jestem pełna obaw, ale musi być dobrze... W poniedziałek powtórzę bete. :)

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    Byłam wczoraj na becie: 38,3 więc malutko, ale tłumaczę sobie, że to przecież był dopiero 29dc i nawet nie wiem kiedy miałam owulację. Jestem pełna obaw, ale musi być dobrze... W poniedziałek powtórzę bete. :)

    Bedzie! ❤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralka - będzie!! Odpoczywaj :)
    Ann - z In vitro zawsze zdążycie. Faszeruj męża suplementami - jak zwiększy się ilość, to o tych zdrowych plemników będzie więcej i tym samym szansa większa. Może i morfologia wzrośnie?
    Nam tez teraz dano 10 proc szans, 2 inseminacje. Ale próbujemy. 2 razy udało mi się zajść w ciąże, ale szybko je straciłam. Nie wiem czy z winy słabych plemników czy jakichś moich problemów.

  • hura2017 Przyjaciółka
    Postów: 82 50

    Wysłany: 2 lipca 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralka trzymam kciuki i wierzę że wszystko będzie dobrze


    3jgxe6hh5xvk7g82.pngimg]https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxe6hh5xvk7g82.png[/img]
  • nadia199191 Przyjaciółka
    Postów: 69 54

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    Byłam wczoraj na becie: 38,3 więc malutko, ale tłumaczę sobie, że to przecież był dopiero 29dc i nawet nie wiem kiedy miałam owulację. Jestem pełna obaw, ale musi być dobrze... W poniedziałek powtórzę bete. :)
    Na pewno będzie dobrze :) Trzymam kciuki za kolejną betę i spokojną ciążę :)

    ❤️ 👧
    ❤️ 👧
    💙 👦

    preg.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 3 lipca 2017, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralka gratulacje :D Wspaniała wiadomość :D

    My byliśmy nastawieni na tę inseminację, ale nie dane mi jest zrobić hsg. No słowo daję, że za każdym razem coś. Najpierw cykl 60-dniowy, potem wreszcie przyszła miesiączka, ale po niej długo plamienia i musiałam przełożyć z 8. dc na 10, potem 10. dc też lipa, bo dalej plamienia i tak do 12. dc, więc odpuściłam. Teraz krótszy cykl, w 39. dniu dostałam, to znowu miałam infekcję, gin zrobił mi wymaz, coś tam wyszło i jesteśmy z mężęm na antybiotyku X_X potem wymaz kontrolny i jeśli będzie ok to dopiero mogę myśleć o hsg...... ciekawe co wtedy pójdzie nie tak... Już się zastanawiam czy lekarzowi nie powiedzieć, żeby na razie po prostu dał mi coś na wyregulowanie cyklu (miesiączka przychodzi 4-5 dni po owulacji;/) i będziemy na razie tak probować...

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 3 lipca 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro, ja ostatnio też miałam problem z rozwalonymi cyklami (rok miałam jak w zegarku i ostatnio coś szwankuje). Również miałam jakąś bakterię i po pozbyciu się jej trochę w ciemno zostałam zapisana przez dr na hsg. To był najszybszy możliwy termin po @ i wypadł jakoś 15-16dc. Ale cykl przed dostaliśmy zakaz współżycia do hsg (tak,tak, dziwne i już mnie objechali na innym wątku,że to bzdura ;-) ). Ale ja też kilka razy odkładałam z różnyh powodów.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Admiralka gratulacje :D Wspaniała wiadomość :D

    My byliśmy nastawieni na tę inseminację, ale nie dane mi jest zrobić hsg.

    Totoro, u nas też ciągle coś! Już miałam się zapisać na hsg aż tu odebrałam wynik posiewu... "Przyjmuję" globulki, za tydzień ponowny posiew i zobaczymy. No, ale boję, że że jednak nadal będą bakterie, że globulki są za słabe i nie dadzą sobie rady ;)

    Chciałabym już jak najszybciej podejść do inseminacji :)

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 3 lipca 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melba kiedy mi też w klinice powiedzieli, że jeśli powyżej 12. dc hsg to zakaz współżycia O.o

    Czara u mnie nigdy żadne bakterie nie wyszły, zresztą przed pierwszym planowanym hsg miałam wymaz, no to teraz jak na złość miałam infekcję intymną i wyszły;/ Co za badziewie. Ale dostaliśmy antybiotyk i ja, i mąż i ja jeszcze globulki dopochwowe, więc myślę, że się szybko pozbędę badziewia... A przed inseminacją chciałabym jeszcze spróbować mimo wszystko naturalnie tylko z wyregulowaniem cyklu... albo w ogóle stymulacją... A nuż... O.o

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 4 lipca 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany dziewczyny jak Was czytam to chyba muszę się brać z kopyta za siebie. U nas na razie brak poprawy, mąż był ostatnio u nowego urologa z bardzo dobrymi opiniami i stwierdził, że żylaki po laparoskopii nadal są i za tydzień będzie zabieg jakiś pod mikroskopem. Potem plan jest żeby 3 miesiące mąż łykał clostylbegyt i po jakiś 4 miesiącach inseminacja (szanse średnie, ale chcemy spróbować). Czyli te 4 miesiące na zrobienie moich badań do inseminacji to wcale nei tak dużo jak widzę jak wam się to rozwleka.

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 4 lipca 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam już 3 miesiąc na wizytę kwalifikacyjną do ivf więc wcale nie ty jedna się ślimaczysz ;/ Mój mial zabieg właśnie mikrochirurgiczny i też żylaki nadal są

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 4 lipca 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurka, ciekawe czy to cokolwiek zmieni.....wkurzające jest najbardziej to, że działamy wszyscy po omacku, każdy lekarz mówi coś innego, każdy ma inną wizję i nie ma żadnego złotego środka i żadnej gwarancji sukcesu...a we Wrocku to sama wiesz, andrologów po prostu nie ma....my jeździmy do Wawy i Katowic, ale i tak efektów na razie brak :/

    Najbardziej się boję, że jak zaczniemy znów mnie badać to coś się wykluje ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2017, 21:00

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 5 lipca 2017, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też myślałam, że jak pójdziemy do kliniki to zlecą badania, zrobimy, następna wizyta po wyniki, potem jakaś stymulacja i inseminacja... A tu nie tak różowo;/ Mnie najgorzej wkurza to, że nie mamy postawionej z mężem żadnej konkretnej diagnozy przez co nie leczymy przyczyn tylko skutki. Ja mam za niskie estrogrny - nie wiadomo czemu, mąż słabą morfologię i beznadziejna fragmentację i też nie wiemy czemu;/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 5 lipca 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja wychodzę z założenia że po 3 latach chodzenia po lekarzach i badaniach męża zresztą książkowych nie dowiemy się z czego to się bierze. I wychodzę z założenia że chodzenie do andrologów to strata czasu, dlatego że po pierwsze u nas w Polsce nie ma takiej specjalizacji lekarskiej, po drugie bezpłodność męska nie została dobrze zbadana po trzecie klinki wolą byc nastawione na in vitro niż leczenie. Gdybym wcześniej doszła do takich wnioskow zaoszczędziła bym troche kasy i czasu,,,,

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 5 lipca 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny niestety dołączam do waszego grona morfologia mojego M to 2%
    z czego:
    uszkodzone główki -97
    uszkodzone szyjki/wstawki -60
    uszkodzone witki -22
    krople cytoplazmy -2

    czy możecie coś polecić na poprawę morfologii ???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2017, 14:30

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 5 lipca 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocosowa my też mieliśmy podobne podejście tyle, że po 1,5 roku starań i dlatego podeszliśmy do IVF od razu, ale te dziady z Warszawskiej Invicty potraktowały nas fatalnie i się na tyle wkurzyliśmy, że jednak próbujemy jeszcze chwilę...

    Mąż miał tego dnia tak słabe nasienie, że w ogóle nie powinni nam IVF robić, powinni to odłożyć, wywalone 11000 tysięcy w błoto, bo z góry byliśmy spisani na straty :/

    Moje komórki w ocenie lekarzy u których bbyliśmy później też były słabe, powinni odroczyć nam transfer, ale po co jak można zedrzeć kupę kasy....nadal jak sobie to przypominam to ciśnienie mi skacze....

    My próbujemy jeszcze inseminację, a potem zobaczymy czy IVF czy może od razu dawcę...

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 5 lipca 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gg88 zdjagnozujccie wszystko jak najszybciej, hormony, żylaki powrózka nasiennego, geny....jeśli tu wszystko jest ok to w mojej ocenie szkoda czasu na szukanie poprawy morfologii, neistety coraz bardziej skłaniam się do stwierdzenia, że z morfologią neiwiele da się zrobić, są przypadki, że się poprawiło, ale to chyba są nieliczne sytuacje. Wszystko zalezy od tego ile macie czasu, jakie masz AHM.

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 5 lipca 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Guniaczek wrote:
    gg88 zdjagnozujccie wszystko jak najszybciej, hormony, żylaki powrózka nasiennego, geny....jeśli tu wszystko jest ok to w mojej ocenie szkoda czasu na szukanie poprawy morfologii, neistety coraz bardziej skłaniam się do stwierdzenia, że z morfologią neiwiele da się zrobić, są przypadki, że się poprawiło, ale to chyba są nieliczne sytuacje. Wszystko zalezy od tego ile macie czasu, jakie masz AHM.
    Te wyniki nas zaskoczyły bardziej myślałam że u mnie jest problem niż u niego... AMH nie robiłam jeszcze ale mam 29 lat więc najmłodsza nie jestem a M ma 30.

    A możesz podpowiedzieć jakie hormony zbadać i jakie badania konkretnie zrobić byłabym wdzięczna i czy ewentualnie do kogo lepiej się udac androloga czy urologa i czy macie kogoś do polecenia śląśk/małopolska

    Poniżej całe wyniki
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d00cf5f2ae2d.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2017, 16:04

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 5 lipca 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Guniaczek wrote:
    Cocosowa my też mieliśmy podobne podejście tyle, że po 1,5 roku starań i dlatego podeszliśmy do IVF od razu, ale te dziady z Warszawskiej Invicty potraktowały nas fatalnie i się na tyle wkurzyliśmy, że jednak próbujemy jeszcze chwilę...

    Mąż miał tego dnia tak słabe nasienie, że w ogóle nie powinni nam IVF robić, powinni to odłożyć, wywalone 11000 tysięcy w błoto, bo z góry byliśmy spisani na straty :/

    Moje komórki w ocenie lekarzy u których bbyliśmy później też były słabe, powinni odroczyć nam transfer, ale po co jak można zedrzeć kupę kasy....nadal jak sobie to przypominam to ciśnienie mi skacze....

    My próbujemy jeszcze inseminację, a potem zobaczymy czy IVF czy może od razu dawcę...
    Naprawdę Współczuję :-/

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 5 lipca 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gg88 niestety tak to jest, że się jeszcze ludzie nie oswoili zmyślą, że bardzo często problem jest po stronie mężczyzny, większość z nas ma przeswiadczenie że problem jest po ich stronie, a jak okazuje się, że po stronie partnera to zderzamy się ze ścianą...

    BADANIA jakie wg mnie warto zrobić:

    nam na wstępie zalecono:
    1. Kariotypy
    Badanie mutacji CFTR MTHFR
    Fragmentacja DNA plemnika
    przeciwciała przeciw antygenowi VDRL
    Detekcja mutacji w genie Leiden i Protrombiny

    2. Hormony :
    TSH
    FSH
    LH
    Estradiol
    Prolaktyna
    Testosteron

    3. Bakterie:
    posiew na tlenowe i beztlenowe (nasienie i mocz)
    mykoplasma i ureaplasma
    chlamydia

    4.USG pod kątem żylaków powrózka nasiennego

    Ale znajdźcie dobrego urologa/androloga ( 2w1 ;) ), myślę, że w Katowicach ktoś jest, oni tam na śląsku z tego co wiem mają spory kłopot z męską płodnością, więc i lepiej są ogarnięci.

    Głowa do góry, u Was plemników jest dużo :)

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
‹‹ 162 163 164 165 166 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ