X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba się utwierdziłam w moich przypuszczeniach, że przy małej liczbie plemników w nasieniu nie należy współżyć zbyt często. Znalazłam taki artykuł, poniżej fragment: http://badanie-nasienia.pl/o-badaniu-nasienia/interpretacja-wynikow-badania-nasienia/


    Pomimo tego, że zalecany czas wstrzemięźliwości płciowej, jaki powinien być zachowany przed oddaniem nasienia do badania jest ściśle określony (2-7 dni), to pacjenci często nie przestrzegają tego okresu. Dlatego bardzo ważne jest aby przy analizie wyników badania nasienia zwrócić uwagę na ten okres, gdyż może on mieć istotny wpływ na wynik. Jeśli pacjent przychodzi na badanie po zbyt krótkim okresie od ostatniego wytrysku (współżycie/masturbacja), to należy się spodziewać, że liczba plemników może być niższa niż ta, którą wykazałoby badanie wykonane po prawidłowym okresie wstrzemięźliwości. W zależności od okresu wstrzemięźliwości możliwe są dość znaczne zmiany w liczebności plemników np. z 10 mln/ml po 1 dniu wstrzemięźliwości do 25 mln/ml po 3 dniach. Takie różnice są możliwe, jednak nie zawsze istnieją. Podobne zafałszowanie wyniku może mieć miejsce, jeśli pacjent ma zbyt długi okres wstrzemięźliwości płciowej np. kilkanaście dni. W takich przypadkach można się spodziewać zwiększonej liczebności plemników, jednakże ich ruchliwość, żywotność i morfologia mogą być wtedy gorsze.
    Jeśli pacjent prowadzi bardzo intensywne życie seksualne (pod uwagę należy brać zarówno współżycie płciowe, jak i masturbację), a wyniki liczebności plemników są u niego poniżej normy, to te dwa fakty prawdopodobnie można powiązać. Mniejsza aktywność seksualna może wpłynąć na zwiększenie liczebności plemników w próbce przeznaczonej do badania na skutek ich „gromadzenia się” w układzie rozrodczym i pozwolić na uzyskanie prawidłowego wyniku badania nasienia. W takich przypadkach, jeśli para stara się o ciążę zasadne może okazać się zmniejszenie intensywności współżycia np. w okresie niepłodnym, a przez to niejako „uzbieranie” odpowiedniej liczby plemników do wykorzystania w okresie płodnym u partnerki.Natomiast wśród pacjentów o małej intensywności współżycia płciowego, podobnie jak w wyżej opisanym przypadku zachowanie zbyt długiego okresu wstrzemięźliwości płciowej przed badaniem nasienia może prowadzić do zwiększenia liczby plemników kosztem ich jakości (zaburzeń ruchu lub/i budowy).

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja my probowalismy i codziennie i po 3 dniach i nic nie wiem juz co robic, a ktos ma doswiadczenia z zelem conceive plus?

    Jeszcze mam nadzieję
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My próbowaliśmy wszystkiego: 2 razy dziennie, codziennie, co drugi dzień. Na 26 cykli udało mi się zajść w dwie ciąże (stracone) przy codziennym współżyciu.

    Żelu używamy, ale nie zawsze. Nie potrafię teraz powiedzieć czy pomógł przy ostatniej ciąży. Wydaje mi się, ze byłam tak zrezygnowana, że raczej odpuściłam jego stosowanie. Jednak mamy, teraz używamy i kupować dalej będziemy ;)

    My mamy ilość plemników w normie. Obecnie zaniżony ruch i żywotność.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2017, 14:28

  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba trzeba liczyc na CUD

    Jeszcze mam nadzieję
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie ten żel w tubie czy w aplikatora go? Ja kupiłam pierwszy raz 8 aplikatorów, podobno łatwiej się go stosuje.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam w tubie, ale na warsztatach organizowanych przez Niepłodni Razem dostałam 3 aplikatory. Super wygodne! Tylko ta cena...

  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja mialam taki i taki , ale nie polecam w tubie, tylko aplikatory

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mam takie pytanie, czy mialyscie hsg? Czy to bolesne?

    Jeszcze mam nadzieję
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam hsg. Aplikatory mają wściekłą cenę, ale wychodzi na to, że my i tak nie powinniśmy z mężem za często współżyć, żeby uzbierać plemniki na okres okołoowulacyjny. Więc nam że 3-4 aplikatory w jednym cyklu wystarczą. Przynajmniej jest jakaś zaletą oligozoospermii...

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia wrote:
    Miskowa do jakiej kliniki chodzisz?
    Nelcia teraz do Angelius Provita w Katowicach a wcześniej do Serafin Clinic w Gliwicach (dr Serafin przyjmuje tez w Gyncentrum w Katowicach)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja dzieki za te wiadomosci o czestosci współżycia, sama sie zastanawialam czy lepiej czesto czy nie.

    Ja mialam HSG ale podczas laparoskopii wiec wszystko w znieczuleniu ogolnym. Natomiast to wazne badanie i uwazam ze trzeba to zrobic nawet jak sie wydaje ze u Ciebie wszystko ok. Duzo dziewczyn po tym badaniu zachodzi w ciaze.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w aplikatorach i bez.Niestety nam nie pomogło. Ale cena tego żelu faktycznie jest powalająca

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, z tego co widzę to razem z Saja i Nelcia jedziemy na tym samym wózku. Problemy i wiek podobne.U nas wszystkie parametry mocno zaniżone. Następne badanie na wrzesień-październik i zobaczymy.

    Miałam hsg, ale w znieczuleniu (nie ogólnym), ale wszystko ok. My się staramy naturalnie, z różnych względów. Nie poddajemy się ;-), jednak ciąży nie stawiamy na I miejscu. Serio, źle to działało na nasz związek.

    Co do co conceive- kupuję w aptekach internetowych. Miałam i aplikatory i tubkę. I szczerze nie wiem co lepsze (oprócz większego komfortu niestety innych 'rezultatów' brak, ale w tym cyklu rzetelnie brałam wiesiołek i normalnie działa cuda!)

    Odnośnie współżycia nam dr mówi żeby w okolicach owu codziennie ❤️.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chce sprawdzic hsg bo roznie bywa a przed inseminacja i tak trzeba

    Jeszcze mam nadzieję
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia, warto. Nie wiem jakie badania Ty już robiłaś, ale powiem Ci,że może być tyle przeciwności... ale uważam,że bez konkretnego kompletu badań nawet IUI nie ma sensu, bo jeżeli coś totalnie nie gra to inseminacja to jak umarłemu kadzidło.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh, prolaktyna, progesteron, glukoza, insulina, zelazo, monitoring owu, czy jakies jeszcze powinnam?

    Jeszcze mam nadzieję
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zlecili badania Wit OHD3, homocysteine, antyTPO. Progesteronu i insuliny za to nie robiłam.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja insuliny też nie robiłam, ale krzywą cukrową. Dodatkowo (oprócz homocysteiny) kwas foliowy i b12. A że homocysteina wyszła podwyższona (w normie,ale powyżej 8 ) dostałam zalecenie zrobienia badania mutacji mthfr no i wyszła :-( jeszcze robiłam fsh i lh. Oraz posiewy + ureoplsma, mycoplasma i chlamydia. I estradiol w 3dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2017, 00:15

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jeszcze mialam lh anty tpo tpg i posiew i wszystko ok niby prawie, a facet jakie jeszcze moglby zrobic badania? Oprocz nasienia, hormonow i usg jader bo to mamy juz

    Jeszcze mam nadzieję
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia wrote:
    A mam takie pytanie, czy mialyscie hsg? Czy to bolesne?
    Miałam HSG 1,5 tygodnia temu. Mnie niestety bolało, ale wszystko jest do przeżycia. Robiłam w szpitalu, wszystko poszło sprawnie. Miałam swoje łóżko, po badaniu odpoczęłam 3 godziny, zapomniałam o bólu ;) Potem trochę krwawiłam i już odpuściliśmy sobie ten cykl. Jajowody drożne i przygotowujemy się do inseminacji.

    Niestety, jest tyle powodów dla których nie zachodzimy w ciążę albo ronimy... Ja robiłam mutacje, ANA, NK. Od 3 dni jestem na sterydzie. Ale czy ANA i NK są u nas powodem niepowodzeń? Przekonamy się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2017, 08:43

‹‹ 170 171 172 173 174 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ