X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    racja, chociaz i tak podswiadomie czuje, ze to nie ciaza

    Jeszcze mam nadzieję
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia, łącze się w bólu. U mnie owu była 10/11 sierpnia i też czekam.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja a @ kiedy powinien byc?

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jaki sposob reaguja wasi faceci jak przychodzi @? Bo ja jestem co miesiac zla na mojego meza bo wydaje mi sie, ze on tego nie przeżywa

    Jeszcze mam nadzieję
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia u mnie było tak samo, mój mąż jakby w ogóle nie czekał na pozytywny test, często się z nim o to kłóciłam. Potem to jednak zaczęłam doceniać, bo jakby przeżywał jak ja to chyba nigdy byśmy nie wyszli z dołka ;/ potem już wiedziałam, że on też chce, ale ma zupełnie inne podejście niż ja - podchodzi do tego zdroworozsądkowo, wychodzi z założenia, że jak na coś nie ma wpływu to nie będzie się tym zamartwiał. Robimy wszystko co możemy, reszta już nie zależy od nas. A potem jeszcze bardziej zmienił podejście, raz powiedział, że nie widzi Wigilii inaczej niż ze mną z brzuchem, a innym razem, że "zobaczysz, jeszcze się nie wybudujemy a już będziesz w ciąży". Jego pewność i spokój strasznie mnie podbudowały:)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam inne podejście. Mój mąż bardzo przeżył informacje o swojej niepłodności i bardzo chciałby mieć dziecko. Nie chcę, żeby każda kolejna @ go dobijała i cieszę się, że on tego jakoś bardzo nie przeżywa, tylko czeka na następną owulację i okazję do działania;)) akurat w tym cyklu jest mi wyjątkowo ciężko, ale tak normalnie to ja też się staram nie nastawiać na dziecko, nie robić sobie nadzieji, a potem nie przeżywać @, nie rozmyślać i nie wpadać w dołek za każdym razem. Nie stać mnie emocjonalnie na taką huśtawkę co miesiąc. My się staramy już 20mcy, oszalalabym przez ten czas. Ja się skupiam na tym, żeby pogodzić się z in vitro (idzie mi wolno), jeśli przed tym trafi się dziecko naturalne będę przeszczęśliwa, ale niezbyt w to wierzę. Więc @ nie jest dla mnie szczególnym zaskoczeniem.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój jak sie dowie że przyszła małpa to wzdycha sam do siebie ze zrezygnowaniem....

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    saja a Ty juz dostalas @ , ze tak piszesz? my juz jestesmy praktycznie zdecydowani na in vitro tylko kasy musimy dozbierac, a Wy ile dajecie sobie czasu przed in vitro jeszcze?

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totor moj tak jak Twoj, ze trzeba czekac, ze na pewno sie uda wkoncu ehh

    Jeszcze mam nadzieję
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia wrote:
    saja a Ty juz dostalas @ , ze tak piszesz? my juz jestesmy praktycznie zdecydowani na in vitro tylko kasy musimy dozbierac, a Wy ile dajecie sobie czasu przed in vitro jeszcze?

    Nie dostałam, ale jutro mam termin i czuję, że idzie. U mnie to jak w zegareczku;)) już mnie krzyż boli i lekkie plamienie się zaczęło. Klasyk, do rana się rozkręci.

    Czekamy do końca roku- mój mąż jest po embolizacji żpn i jeśli coś ma się poprawić, to do końca roku. Jak się nie poprawi, to dłużej nie ma sensu czekać, poza tym ja się stresuję, że jak będę dłużej czekać, to PIS nagmera w ustawie o ivf i będzie jeszcze trudniej niż jest. Boje się, że nie zdążymy. Poza tym, chciałabym skorzystać z miejskiego dofinansowania, zanim je zabiorą. A mojego męża aż swierzbi do dziecka, więc nie ma co wydłużać tego czekania. Może gdybyśmy byli młodsi lub gdyby cokolwiek u mojego męża było w normie, to byśmy poczekali jeszcze, ale ostatni wynik 0,5mln/ml i ruch 10% po półrocznej kuracji Profertilem nie daje większych nadzieji.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ile macie lat jak mozna wiedziec? my tez myslimy o styczniu

    Jeszcze mam nadzieję
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 32

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja 26 maz 30 , my niestety za in vitro musimy w 100 procentach sami zaplaciic

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    saja mozemy razem testowac w nastepnym msc bo ten sam termi @ haha moze akurat pyknie, razem razniej ;p

    Jeszcze mam nadzieję
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja i Nelcia to ja chyba do Was dołączę, bo też czekam na @, ale jakoś nie bardzo się zbiera (co bez sensu robi jakąś tam małą nadzieję :/)

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba moze nie przyjdzie:) a kiedy powinine byc @?

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a co myslicie o produktach bio i eko, czy moga pomoc na plemniki? niby to bez konserwantow itd

    Jeszcze mam nadzieję
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My każdy okres przeżywamy razem z mężem, przynajmniej tak było do tej pory. On zawsze już na kilka dni przed terminem dopytywał kiedy będzie wiadomo, no ale kiedy, no kiedy. A potem ten smutek i rozczarowanie gdy znowu nic :( On raz wierzył w moją ciążę, nawet gdy beta ją wykluczyła.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    My każdy okres przeżywamy razem z mężem, przynajmniej tak było do tej pory. On zawsze już na kilka dni przed terminem dopytywał kiedy będzie wiadomo, no ale kiedy, no kiedy. A potem ten smutek i rozczarowanie gdy znowu nic :( On raz wierzył w moją ciążę, nawet gdy beta ją wykluczyła.
    Admiralna, mój mąż wierzył w ciążę, nawet gdy przyszedł okres ;) Wyczytał, że w ciąży może pojawić się krwawienie. I "ale na pewno mocno Cię boli i myślisz, że to nie ciąża?". A gdy już pojawiły się w końcu te dwie kreski, to wziął to baaaaardzo na chłodno.

  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny czy myślicie że niska morfologia może być spowodowana ureoplazmą???? wczoraj dostałam wyniki i mamy to dziadostwo plus jeszcze paciorkowca...

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
‹‹ 177 178 179 180 181 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ