X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Asia_08 Autorytet
    Postów: 385 477

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właściwie to była nasza druga wizyta w Invimed. Na pierwszej padła propozycja stymulacji owulacji letrozolem (Femara). Na drugiej wizycie lekarz pobieżnie spojrzał na wynik nasienia i zaproponował inseminację, wręcz czułam że naciskał na to, mimo że mówił że on do niczego nie zmusza..
    Zrobil mi usg i stwierdzil ze 2 pecherzyki po 15 mm w 12 dc to mało i endo też określił jako cienkie i od razu recepta na 3 zastrzyki Puregon.
    Poczytałam, że z takimi lekami kobietki przygotowują się do inseminacji.
    Dodam że jesteśmy na początku starań (od IX 2015) i do Invimedu poszlismy z powodu braku owulacji.
    Od września miałam tylko 1 owulkę (CLO zadziałało tylko w 1 cyklu z 3). I uznaliśmy, że skoro mam się faszerować lekami to warto wykluczyć problem nasienia.
    W morfologii nasienia największy problem jest nieprawidłowym akrosomem. Myślimy nad powtórką badań w labolarotium, które nie znajduje się w klinikach leczenia niepłodności..
    W sobote mamy kolejne USG i powiemy lekarzowi ze sprobujemy naturalnie w tym cyklu.
    Mąż zaczyna łykać suplementy i mam nadzieję, że będzie lepiej.

    Możecie polecić jakieś suplementy, które wspomogą w szczególności morfologię?
    Co pomogło u Was?

    uwo93e3kacedpezy.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia moim zdaniem jest dla was za wcześnie zeby już decydowac się na IUI. Ja dałabym mężusiowi jakies suplementy i jakby to nie pomogło wtedy bym się zastanawiała nad IUI. Oczywiscie decyzja należy do was ale takie jest kochana moje zdanie. Mąż niech zażywa witaminki a ty w międzyczasie zadbaj o siebie, porób badania, monitoruj cykle żeby owulacja była w każdym miesiacu. I trzymam kciuki zeby sie udalo!!!!
    jesli chodzi o suplementy to jest ich cała masa: Androvit, Salfazin, maca, l-karnityna, Profertil, Proxed, Permen, i wiele innych z tym, ze l-karnityna to na ruchliwość. Morfologię ogolnie bardzo trudno jest poprawić. Na waszym miejscu na początek sprobowałabym androvit mężusiowi podać. My jeździmy do Warszawy do Dr Wolskiego i on również go bardzo poleca. Nie jest on drogi bo cena to ok. 30 zł na miesiac a ma wszystkie potrzebne składniki.
    Kochana trzymam kciuki!!!!!

  • kasieńka_ Koleżanka
    Postów: 39 6

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_08 wrote:
    Właściwie to była nasza druga wizyta w Invimed. Na pierwszej padła propozycja stymulacji owulacji letrozolem (Femara). Na drugiej wizycie lekarz pobieżnie spojrzał na wynik nasienia i zaproponował inseminację, wręcz czułam że naciskał na to, mimo że mówił że on do niczego nie zmusza..
    Zrobil mi usg i stwierdzil ze 2 pecherzyki po 15 mm w 12 dc to mało i endo też określił jako cienkie i od razu recepta na 3 zastrzyki Puregon.
    Poczytałam, że z takimi lekami kobietki przygotowują się do inseminacji.
    Dodam że jesteśmy na początku starań (od IX 2015) i do Invimedu poszlismy z powodu braku owulacji.
    Od września miałam tylko 1 owulkę (CLO zadziałało tylko w 1 cyklu z 3). I uznaliśmy, że skoro mam się faszerować lekami to warto wykluczyć problem nasienia.
    W morfologii nasienia największy problem jest nieprawidłowym akrosomem. Myślimy nad powtórką badań w labolarotium, które nie znajduje się w klinikach leczenia niepłodności..
    W sobote mamy kolejne USG i powiemy lekarzowi ze sprobujemy naturalnie w tym cyklu.
    Mąż zaczyna łykać suplementy i mam nadzieję, że będzie lepiej.

    Możecie polecić jakieś suplementy, które wspomogą w szczególności morfologię?
    Co pomogło u Was?


    Wiesz, lekarz zerknął w badania, może szybko rozpoznal, że tutaj trzeba startować z inseminacją. Pewnie lekarz naciskał, bo w jego opinii był to na ten moment najlepszy wybór, no ale przecież zmusić Cię nie może.
    A co Ty bys wolała? Czemu inseminacja nie?

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja mam takie pytanie. wlasnie przegladalam nasze wszystkie wyniki przed jutrzejsza wizyta kwalifikującą do IUI i uderzyla mnie jedna rzecz. W wynikach nasienia mojego meza,koncentracja plemnikow wyniosla 10mln/ml a prawidlowych form jest 7%. Czy te wyniki nie sa za niskie na IUI??

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Asia_08 Autorytet
    Postów: 385 477

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, mam wrażenie ze za szbko namawia nas na Inseminacje, nawet nie mam zrobionego HSG, chyba od tego powinien zacząć bo co mi po inseminacji jeśli mam niedrożne jajowody? Chcemy spróbować naturalnie.
    Lekarz wspomniał ze inseminacja jest lepsza bo podają domacicznie wyselekcjonowane plemniki. Nie muszą one ścigać sie w tłumie tych sabszych, a pózniej dodał ze przed i po dniu inseminacji możemy starać sie naturalnie. Ale skoro mamy dużo nieprawidłowego nasienia które zwykle moze przeżyć 3-7 dni e dobrym śluzie to powiedzmy seks 2 dni przed IUI. Plemniki czekają na komórkę jajowa i jak tylko sie pojawi to one tam juz są i startują do ataku. Po czym mamy iui i dopiero zdrowe plemniki wkraczają do gry ale cieżko im sie przebić przez tłum plemników gorszej jakości (ale wciąż dobrze ruchliwych). To tak na logikę. Jeśli IUI to zawieszamy naturalne starania zeby nie robić sztucznego tłumu..

    Pazyfae, norma jest od 15 mln wiec macie dość mało, ale jak to mowi moja przyjaciółka- koniec koncow potrzebny jest tylko 1.. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2016, 00:30

    Pazyfae lubi tę wiadomość

    uwo93e3kacedpezy.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam propozycje pracy jako niania 13 miesięcznego dziecka i zastanawiam się co robic bo będziemy do iui podchodzić a tu taki maluch to będzie dźwiganie itp. A wy co myślicie?

  • KTB Znajoma
    Postów: 17 25

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż miał tylko 1 % prawidłowych plemników... inne parametry też lekko obniżone... a udało się przy mojej pierwszej i jedynej owulacji. Także nie przejmujcie się aż tak bardzo. Suplementy to podstawa.

    makota, ewela88 lubią tę wiadomość

    ckailhb8ez7m7qlw.png
  • Asia_08 Autorytet
    Postów: 385 477

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KTB gratulacje! Nawet nie wiesz jak mnie podniosłaś na duchu :)

    uwo93e3kacedpezy.png
  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KTB wrote:
    Mój mąż miał tylko 1 % prawidłowych plemników... inne parametry też lekko obniżone... a udało się przy mojej pierwszej i jedynej owulacji. Także nie przejmujcie się aż tak bardzo. Suplementy to podstawa.

    KTB ale mówisz o inseminacji czy o "naturalnym" zapłodnieniu?
    Mój mąż tez ma tylko 1% plemników o prawidłowej morfologii i jesteśmy załamani...

    Miasa lubi tę wiadomość

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela88 wrote:
    KTB ale mówisz o inseminacji czy o "naturalnym" zapłodnieniu?
    Mój mąż tez ma tylko 1% plemników o prawidłowej morfologii i jesteśmy załamani...
    Mój mąż tez ma tylko 1% prawidłowych ale przy dużej liczbie plemników. Będziemy podchodzić do iui
    Kochane Glowa do góry musi się udać tylko kazda z nas potrzebuje więcej czasu

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Mój mąż tez ma tylko 1% prawidłowych ale przy dużej liczbie plemników. Będziemy podchodzić do iui
    Kochane Glowa do góry musi się udać tylko kazda z nas potrzebuje więcej czasu
    Mój malz też na 1% narazie będziemy hormony regulować i w ciąż naturalnie się staramy

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek kochana właśnie opowiadaj co u ciebie? jak po wizytach u lekarzy?

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze poraszka...
    Mój był sam no ja w pracy no ale opowiedział mi. Popatrzył na wyniki zrobił usg niby wszystko w porządku nie ma żylaków są tylko torbiele ale tego się nie operuje. Kazał iść do Endo i to prawdopodobnie będzie przez hormony. Kupić witaminy za 3mc powtórzyć badanie nasienia jak nic nie ruszy to szukać dalej. W sumie nic nowego co się od was dowiedziałam. Następna wizyta we wtorek u endokrynologa.

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 wrote:
    Szczerze poraszka...
    Mój był sam no ja w pracy no ale opowiedział mi. Popatrzył na wyniki zrobił usg niby wszystko w porządku nie ma żylaków są tylko torbiele ale tego się nie operuje. Kazał iść do Endo i to prawdopodobnie będzie przez hormony. Kupić witaminy za 3mc powtórzyć badanie nasienia jak nic nie ruszy to szukać dalej. W sumie nic nowego co się od was dowiedziałam. Następna wizyta we wtorek u endokrynologa.
    kochana dobrze ze nie ma żylaków, zastanawiam się tylko czemu nie chce operować tych torbieli? ale pewnie nie są jeszcze na tyle za duze żeby je usunać. Jakie witaminy mu polecił?
    Być moze to wina hormonów robiliście je?
    powoli a na pewno znajdziecie przyczynę takich parametrów i ją usuniecie!!!!

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    kochana dobrze ze nie ma żylaków, zastanawiam się tylko czemu nie chce operować tych torbieli? ale pewnie nie są jeszcze na tyle za duze żeby je usunać. Jakie witaminy mu polecił?
    Być moze to wina hormonów robiliście je?
    powoli a na pewno znajdziecie przyczynę takich parametrów i ją usuniecie!!!!
    Co do torbieli doktor powiedział że się ich nie operuje.hormony robiliśmy ma wysoką prolaktyne i niski testosteron

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana macie wiec punkt zaczepienia z tymi hormonami. Wyregulujecie i może będzie ok. Niski testosteron wpływa na nasienie. Glowa do góry będzie dobrze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Ja mega zajęta, nową pracę mam, wiecie jak to jest, padam...
    Z moim ukochamy przeszliśmy przez burzliwy okres...Posiew beztlenowy wyszedł ok, nic nie wyhodowali. Niestety ja w końcu odebrałam wyniki, bo mój maż zapomniał je odebrać :/ Dwa razy odwoływałam wizytę u androloga, bo nie był gotowy. Wmawiał mi, że o usg nie było mowy i on tylko chciał iść po receptę, żeby tą bakterię wytępić ;)

    Ogólnie usłyszałam, że mam zapomnieć o dzieciach i on ich nie chce. Zapytałam dlaczego nie powiedział mi tego przed ślubem to by nam oszczędził kosztów.
    Dwa dni nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić...rezygnować ze starań, walczyć z nim, odejść. Czułam się jak zawieszona, oszukana, zrezygnowana :(
    Na szczęście mój się jakoś opamiętał, powiedział, że pójdzie do lekarza w lutym, muszę z nim być oczywiście. Gorzej niż z dzieckiem ;)

    Lucek, jak u Was z tymi hormonami tj. bierzecie coś na wyrównanie?
    Ciekawa jak tam zdecydowałaś z tą ofertą pracy? Podchodzicie do iui?

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elf wrote:
    Cześć Dziewczyny! Ja mega zajęta, nową pracę mam, wiecie jak to jest, padam...
    Z moim ukochamy przeszliśmy przez burzliwy okres...Posiew beztlenowy wyszedł ok, nic nie wyhodowali. Niestety ja w końcu odebrałam wyniki, bo mój maż zapomniał je odebrać :/ Dwa razy odwoływałam wizytę u androloga, bo nie był gotowy. Wmawiał mi, że o usg nie było mowy i on tylko chciał iść po receptę, żeby tą bakterię wytępić ;)

    Ogólnie usłyszałam, że mam zapomnieć o dzieciach i on ich nie chce. Zapytałam dlaczego nie powiedział mi tego przed ślubem to by nam oszczędził kosztów.
    Dwa dni nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić...rezygnować ze starań, walczyć z nim, odejść. Czułam się jak zawieszona, oszukana, zrezygnowana :(
    Na szczęście mój się jakoś opamiętał, powiedział, że pójdzie do lekarza w lutym, muszę z nim być oczywiście. Gorzej niż z dzieckiem ;)

    Lucek, jak u Was z tymi hormonami tj. bierzecie coś na wyrównanie?
    Ciekawa jak tam zdecydowałaś z tą ofertą pracy? Podchodzicie do iui?


    Hej Hej
    We wtorek mąż idzie do endokrynologia i zobaczymy co mu przepisze
    O by to było to bo po malu ja już mam dość wysiadam psychicznie a przy okazji wykanczam męża. Ten czas starań miał być najpiękniejszym okresem w naszym życiu a okazał się okropna udręką

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • świeżnka Znajoma
    Postów: 28 6

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elf wrote:
    Cześć Dziewczyny! Ja mega zajęta, nową pracę mam, wiecie jak to jest, padam...
    Z moim ukochamy przeszliśmy przez burzliwy okres...Posiew beztlenowy wyszedł ok, nic nie wyhodowali. Niestety ja w końcu odebrałam wyniki, bo mój maż zapomniał je odebrać :/ Dwa razy odwoływałam wizytę u androloga, bo nie był gotowy. Wmawiał mi, że o usg nie było mowy i on tylko chciał iść po receptę, żeby tą bakterię wytępić ;)

    Ogólnie usłyszałam, że mam zapomnieć o dzieciach i on ich nie chce. Zapytałam dlaczego nie powiedział mi tego przed ślubem to by nam oszczędził kosztów.
    Dwa dni nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić...rezygnować ze starań, walczyć z nim, odejść. Czułam się jak zawieszona, oszukana, zrezygnowana :(
    Na szczęście mój się jakoś opamiętał, powiedział, że pójdzie do lekarza w lutym, muszę z nim być oczywiście. Gorzej niż z dzieckiem ;)

    ... osz kurcze mocne słowa padły. Ale dobrze że jednak chce się dalej leczyć. Mój mężuś jeszcze nie ruszył z tematem... siódmy miesiac się zastanawia...

  • świeżnka Znajoma
    Postów: 28 6

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tak swoją drogą: jest tu któraś w Was z Kujawsko-pomorskiego? Bo nigdzie na forum nie mogę znaleźć opinii na temat dobrego ginekologa-androloga. Poleciłaby któraś może?

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ