X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2854 2255

    Wysłany: 12 lipca 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robiliśmy kariotypów, genetyki w ogóle nie ruszaliśmy, raczej nie bedziemy w to iść, chyba że androlog poprosi..
    Jak się nie uda w tym roku naturalnie to pewnie zdecydujemy się na in vitro choć bardzo bym nie chciała.. aczkolwiek zegar tyka..
    Przeciwciała przeciwplemnikowe wiążą się z antygenami plemników, powodując zlepianie plemników (aglutynację), upośledzenie ruchliwości, zdolności łączenia się z komórką jajową i penetracji błony komórki jajowej., więc myślę, że warto.

    No mój się stara bardzo, bo wie że teraz od niego dużo zależy.

    Długo sie staracie?

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 12 lipca 2021, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak ponad rok już i oboje zblizamy sie do 40.
    Nam przed in vitro mowili jesli sie zdecydujemy, zeby kariotypy zrobic
    bardzo sie ich boje.
    alko 0, kawa pije? orzechy u nas też, czarnuszka olej, nawet lniany polubilismy oboje, maca czasem, pestki dyni, proxeed plus jedno opakowanie i teraz lekarz radził fertilaman wiec zamowiłam
    dużo od niego zależy mój duzo z kompem na kolanach siedział, teraz już nie.
    a nie wiem czy nie doczytalam a jaka wam fragmentacja nasienia wyszla? w normie? u nas niestety 48.

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 153 66

    Wysłany: 12 lipca 2021, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myślałam o dr Wolskim, ale z tego co widziałam na forum bocian bez kariotypu, cftr i azf z wynikami mojego męża nie ma co iść. Na forum wszystkim mężczyznom z takimi wynikami dr proponował suple i właśnie te badanie. Ja jestem że śląska więc do Warszawy mi też nie po drodze - zwłaszcza po zalecenia na ww badanie. Jak w końcu się zmobilizujemy i je zrobimy (mam nadzieję że nastąpi to jeszcze w lipcu) to może też zdecydujemy się na wizytę u dr.

    Jeśli nie poprawimy wyników do października (wtedy mamy wizytę w klinice niepłodności) to jeszcze w tym roku chcemy przystąpić do in vitro.
    Tak jak wspominałam, ja musze mieć plan działania 😃

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2854 2255

    Wysłany: 12 lipca 2021, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy powtarzaliscie badanie jakos teraz?

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 153 66

    Wysłany: 12 lipca 2021, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Daisy powtarzaliscie badanie jakos teraz?
    Tak, pierwsze robiliśmy końcem marca, a drugie końcem czerwca.
    Liczba plemników w ml powiększyła się z 10 na 15 mln-jedyna poprawa. Lepkość zwiększyła się jeszcze bardziej z ++ na +++, ruch i żywotność które były tragiczne jeszcze bardziej się pogorszyły, a morfo nadal 0%.

    Mój mąż od lat ma hashimoto i niedoczynność tarczycy. Wyniki co prawda unormowane, endokrynolog twierdzi, że to nie jest przyczyna, ale ja już sama nie wiem. W sierpniu zapytam moja endokrynolog co o tym myśli.

    Dorzuciliśmy teraz do diety i supli Olej z czarnuszki, nasiona z czarnuszki, syrop flegaminę, jeszcze chce żeby mąż pił codziennie szklankę soku pomidorowego i zobaczymy czy coś się zmieni.

    A Wy planujecie powtórkę badania nasienia?

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 153 66

    Wysłany: 12 lipca 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SESYJKA, wy chociaż ilość macie w porządku...wieksza szansa że jakiś zdrowy i szybki plemnik się znajdzie :)

    Na wynikach mojego męża są jeszcze zdjęcia jego plemników w przybliżeniu - nie trzeba być lekarzem żeby stwierdzić wady w budowie, widać gołym okiem.

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1167 320

    Wysłany: 12 lipca 2021, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka kochane za namową napisałam teskt przedstawiający nasza historie i jest na blogu
    http://chcemiecdziecko.pl/wypozyczyc-ci-mojego-meza/
    Zapraszam do lektury, spostrzeżeń, ewentualnych wpłat.

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2854 2255

    Wysłany: 13 lipca 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy, mój też ma niedoczynność, ale regularnie chodzi do lekarza i ma unormowaną tarczycę, wiec raczej to nie powinno mieć wpływy jak mówi endokrynolog.
    Może warto zbadać glukozę i insulinę, podobno też ma wpływ.
    W styczniu miał 2 % i gorszy ruch i żywotność, w kwietniu poprawa na 3% , mówi, że planuje przed wizyta u Wolskiego zrobić (30.07 wizyta), akurat wtedy ma mi się kończyć @ jeśli przyjdzie, bo własnie serduszkujemy.

    W ogole mam wrażenie, że cięzko znaleźć przyczynę złego nasienia i trudno je poprawić niestety :(

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 14 lipca 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może i zabrzmie jak małpa i może dostanę za to hejta, ale jak ktoś zachęca do wpłat na stronie gdzie wszystkie dziewczyny wydają majątek na lekarzy, lekarstwa i badania, to uważam to za wysoce niestosowne. Wszystkie tu zmagamy sie z problemami i próbujemy wyskrobać grosz na dodatkową wizytę lub badanie.

    Jeśli chodzi o badania kariotypów właśnie się zdecydowaliśmy, robimy to w końcu. Masakryczne koszty bo po 490zł za osobę w diagnostyce.
    Mam do Was pytanko, jeśli mój mąż ma dużo plemników, bo w naszym pierwszym i ostatnim zresztą badaniu (po conajmniej 2mięsiecznej suplementacji wybieramy się na następne) wyszło 68ml/ml czy ma sens robienie AZF i CTFR? Bo chyba te dwa ostatnie jak ma się mało plemników,prawda? JEsli to jeszcze miałby zrobić badanie będzie dla niego samego kosztować 1200zł plus moje 490. Masakra

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2854 2255

    Wysłany: 14 lipca 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka ja bym przy takie ilości nie robiła, badania wskazane są dla mężczyzn z małą ilością plemników.
    Słuchałam ostanio wywiad z dr Wolskim i on wyraźnie powiedział, że mimo poprawy nasienia jeżeli nie ma ciąży należy zastanowić się nad inseminacja czy in vitro, bo można czekać w nieskończoność i się łudzić,a parametry raz są lepsze, raz gorsze.
    Więc warto jednak te pieniążki przyoszczędzić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2021, 10:06

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • miska122 Autorytet
    Postów: 4308 7296

    Wysłany: 14 lipca 2021, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Może i zabrzmie jak małpa i może dostanę za to hejta, ale jak ktoś zachęca do wpłat na stronie gdzie wszystkie dziewczyny wydają majątek na lekarzy, lekarstwa i badania, to uważam to za wysoce niestosowne. Wszystkie tu zmagamy sie z problemami i próbujemy wyskrobać grosz na dodatkową wizytę lub badanie.

    Jeśli chodzi o badania kariotypów właśnie się zdecydowaliśmy, robimy to w końcu. Masakryczne koszty bo po 490zł za osobę w diagnostyce.
    Mam do Was pytanko, jeśli mój mąż ma dużo plemników, bo w naszym pierwszym i ostatnim zresztą badaniu (po conajmniej 2mięsiecznej suplementacji wybieramy się na następne) wyszło 68ml/ml czy ma sens robienie AZF i CTFR? Bo chyba te dwa ostatnie jak ma się mało plemników,prawda? JEsli to jeszcze miałby zrobić badanie będzie dla niego samego kosztować 1200zł plus moje 490. Masakra

    Ja się wtrącę, mój mąż robił AZF i CTFR, bo miał zalecone przez androloga ze względu na wysoką fragmentację przed ivf. Oczywiście wyniki nie wykazały niczego złego i zastanawiałam się wtedy czy jest sens, bo liczbę też miał dużą. Jeśli jednak byś się decydowała to polecam testDNA, robi się ze śliny, wszystko profesjonalnie i łatwo. Kariotypy też u nich robiliśmy (417zł) i pełna profeska. Chyba wyniki też są szybciej niż w diagnostyce, ale tutaj mogę się mylić.

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    On: Morfologia 21.09 - 2%, 11.01 - 3%
    DFI 21.09 - 38% , 11.01 - 37%

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 gram <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    preg.png
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 14 lipca 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, nad inseminacją czy in vitro się zastanowiliśmy i inseminację chętnie byśmy od razu zrobili, ale z morfo 0 i fragmentacja 48 nie ma nawet co do in vitro podchodzic, tak napisal mi dr. Wolski. nawet do in vitro nie ma sensu, rozumiecie ten tekst, mnie załamał.
    No więc wzięliśmy dupę w troki i teraz mąż się suplementuje.
    Przy następnym badaniu nasienia zrobimy MSOME bo wtedy się okaże czy w ogóle jakieś plemniki są zdrowe. Też dodatkowa kasa i to nie mała.
    No i się staramy.
    Dzięki za info. Wiecie dla pewności może zrobimy całą genetykę, ale boję się jej jak cholera. Boję się tego wyniku że jest jak wyrok.
    Zrobiliśmy męzowi hormony i ok, żadnych żylaków, budowa prawidłowa, teraz odebraliśmy wyniki badania ogolnego moczu i prawidlowy, czekamy na posiew moczu, badanie posiewu nasienia na tlenowe i grzyby czysto. Czekamy na beztlenowce z nasienia. Jakies leukocyty wyszly w nasieniu wiec mielismy nadzieje ze infekcja i tyle a tu doopa.

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 14 lipca 2021, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miska122 a jaką fragmentację miał Twój facet, bo widzę że Wam się udało i morfo jaka była?

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 153 66

    Wysłany: 14 lipca 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka, mój mąż dostał zalecenie zrobienia azf i cftr że względu na zwiększoną lepkość nasienia i małą ilość plemników (2,36 mln koncentracja).
    Myślę, że może u Was faktycznie obejdzie się bez tych badań.
    Mąż w tym ms też będzie robili kariotypy + te azf i cftr. My raczej będziemy robić w testy-dna że względu na korzystny cenowo pakiet i dobre opinie.


    Miska122, podłączam się pod pytanie AnkiFanki. Daj proszę znać z jakimi wynikami nasienie podchodziliście do in vitro 🙏

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 14 lipca 2021, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie boisz się tego badania? Ja bardzo wyników.
    Jeszcze postanowilam, że przebadam mocz mojego na chlamydie, mykoplazme i ureaplazme.
    Że sobie nie wyobrażam czy on sobie sam wymaz z cewki by dobrze wziął więc to jest dobra alternatywa z moczu badani pcr.Podobno dobre opinie ma, wieksza wykrywalność iż z krwi.

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 14 lipca 2021, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    umowilam sie na jutro na kariotyp. Nie ma odwrotu jade.
    Mąż w sobotę

    Daisy90 lubi tę wiadomość

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2854 2255

    Wysłany: 14 lipca 2021, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka powodzenia, daj znać!

    AnkaFanka lubi tę wiadomość

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 14 lipca 2021, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8 tygodni czekania na wyniki :(
    ponawiam pytanko, czy u faceta ktoś robil badanie na chlamydie? My chcemy zrobic z moczu i chcialabym wiedziec na ile miarodajne?

  • Czereśnia Autorytet
    Postów: 735 1340

    Wysłany: 14 lipca 2021, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    8 tygodni czekania na wyniki :(
    ponawiam pytanko, czy u faceta ktoś robil badanie na chlamydie? My chcemy zrobic z moczu i chcialabym wiedziec na ile miarodajne?
    Hej, wtrącę się odnośnie chlamydii. Mój mąż miał robiona z nasienia. Z cewki podobno bardzo boli…

    Izi lubi tę wiadomość

    Córcia 05.11.2012 naturals ❤️
    I transfer - 😭💔
    II transfer - ✅ -Brak serduszka 🖤
    14.06. 2022 ⏸ NATURALS 🙏🏻🥹
    Synek 09.02.2023 💙
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 15 lipca 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też z nasienia robiliśmy to wszystko, sobie też zrobiłam posiew pod tym kątem.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
‹‹ 279 280 281 282 283 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ