X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • nieOna Przyjaciółka
    Postów: 116 272

    Wysłany: 7 lipca 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Mi Wolski na forum odpisal ze przy morfo 0 nie ma szans na in vitro.
    Jednoznacznie.
    My z Poznania do niego mamy daleko niestety, ro bimy teraz te posiewy i jak pisałam kariotypy i zobaczymy, bez kariotypu nie ma sensu iść do niego stracona Wasza kasa bo on Was na to wyśle.
    Nie poddawaj się, WALCZYMY!!!

    W jaki sposób przy morfologii 0 ma nie być szans na in vitro, jak są lekarze, który pokładają nadzieję, że przy takich wynikach uda się naturalne lub z inseminacją? Gdzie bym nie czytała, to morfologia 0% jest właśnie wskazaniem do in vitro. Jak jakiś dr może pisać takie rzeczy i odbierać ludziom nadzieję, która wcale nie jest przesadzona?! :/ Nasz nr mówi, że jeśli jest sporo plemników to embriologowi uda się znaleźć i wybrać tego prawidłowego, a przecież wystarczy tylko jeden. Czytałam też o przypadkach, że w tych zwykłych badaniach wychodziło 0%, a pod 6000x powiększeniem morfologia była już 4%, bo była bardziej dokładna metoda badania. Wkurza mnie, że ktoś tak zero-jedynkowo mówi, że nie ma szans, gdy jest tyle przypadków, w których się udało i nie są to wcale przypadki na zasadzie cudu.

    AnkaFanka lubi tę wiadomość

    Starania od 12.2018
    02.2019 CB 💔
    4 x IUI 👎

    08.2021 - IVF - Start, długi protokół
    09.2021 ET: 7dpt ⏸ beta 64.9, 10dpt 283.7, 12dpt 602, 20dpt 6783 - jest pęcherzyk ciążowy i żółtkowy❤️
    05.2022 - synek 💙

    4 blastocysty ❄️❄️❄️❄️
  • Natasza28 Koleżanka
    Postów: 54 62

    Wysłany: 7 lipca 2021, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Pomożecie zinterpretować wyniki męża? Wizytę mam dopiero za 2 tyg, a z tego co widzę to nie jest wesoło.... :(

    Ocena koncentracji:
    123,0x10⁶/ml (>15x10⁶/ml)
    Całkowita liczba w ejakulacie 319,9 x 10⁶ (>39x10⁶)
    Ruch postępowy (typ a+b) 27% Koncetracja x10⁶/ml 33,4 %
    Ruch niepostępowy (typ c) 11% 13,3%
    Nieruchome (typ d) 62% 76.3%

    Plemniki prawidłowe 1% >4 %
    Uwagi: poza normą ruchliwość oraz morfologia , pozostałe parametry nasienia w normie.
    Rozpoznanie: AsthenoTeratozoospermia

    Reszta nie jest na czerwono więc podejrzewam ,że w porządku.
    Czy jest szansa, żeby poprawić te parametry dietą czy nie ma szans?

    Proszę o opinie.
    Pozdrawiam

    AnkaFanka lubi tę wiadomość

    👩➡️ 31l
    Niedoczynność tarczycy❎
    Owulacje potwierdzone✔️
    Hormony✔️
    🧒➡️ 32l
    Morfologia 1%❎
    Ilość 300mln✔️

    Luty 2020 💔
    25.11.2021⏸️ ➡️beta 162
    27.11.2021➡️beta 340
    30.11.2021➡️beta 1320 🙃
    2.12 .2021➡️ pęcherzyk ciążowy
    Kolejna wizyta 18.12.2021♥️
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 7 lipca 2021, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natasza28 wrote:
    Hej.
    Pomożecie zinterpretować wyniki męża? Wizytę mam dopiero za 2 tyg, a z tego co widzę to nie jest wesoło.... :(

    Ocena koncentracji:
    123,0x10⁶/ml (>15x10⁶/ml)
    Całkowita liczba w ejakulacie 319,9 x 10⁶ (>39x10⁶)
    Ruch postępowy (typ a+b) 27% Koncetracja x10⁶/ml 33,4 %
    Ruch niepostępowy (typ c) 11% 13,3%
    Nieruchome (typ d) 62% 76.3%

    Plemniki prawidłowe 1% >4 %
    Uwagi: poza normą ruchliwość oraz morfologia , pozostałe parametry nasienia w normie.
    Rozpoznanie: AsthenoTeratozoospermia

    Reszta nie jest na czerwono więc podejrzewam ,że w porządku.
    Czy jest szansa, żeby poprawić te parametry dietą czy nie ma szans?

    Proszę o opinie.
    Pozdrawiam

    Przede wszystkim należy zrobić posiew nasienia na bakterie i grzyby żeby wykluczyć infekcje, badania hormonów i to fajnie mieć na wizyte u lekarza żeby nie wydawać na wizyte kasy i nie wyjsc z zaleceniem zrobienia tych badań, usg, które zrobi lekarz żeby wykluczyć żylaki..
    Jedna dziewczyna pisała ze np jej mąż miał bezobjawowe zapalenie gruczołu krokowego i po wyleczeniu się poprawiło.
    Więc tutaj trzebaby zobaczyć te rzeczy powyżej jak wszystko ok to myśleć o diecie, suplach, stylu życia itp.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Maryjanka Koleżanka
    Postów: 31 23

    Wysłany: 8 lipca 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nieOna wrote:
    W jaki sposób przy morfologii 0 ma nie być szans na in vitro, jak są lekarze, który pokładają nadzieję, że przy takich wynikach uda się naturalne lub z inseminacją? Gdzie bym nie czytała, to morfologia 0% jest właśnie wskazaniem do in vitro. Jak jakiś dr może pisać takie rzeczy i odbierać ludziom nadzieję, która wcale nie jest przesadzona?! :/ Nasz nr mówi, że jeśli jest sporo plemników to embriologowi uda się znaleźć i wybrać tego prawidłowego, a przecież wystarczy tylko jeden. Czytałam też o przypadkach, że w tych zwykłych badaniach wychodziło 0%, a pod 6000x powiększeniem morfologia była już 4%, bo była bardziej dokładna metoda badania. Wkurza mnie, że ktoś tak zero-jedynkowo mówi, że nie ma szans, gdy jest tyle przypadków, w których się udało i nie są to wcale przypadki na zasadzie cudu.

    Jest też coś takiego jak biopsja jądra, która może pomóc znaleźć prawidłowe plemniki... można ją zastosować zarówno przy inseminacji jak i in vitro. Przy IVI to chyba TESE

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 8 lipca 2021, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy Iskra tu zagląda jeszcze, nie wiem też czy chciałaby się tu dzielić tym już teraz, ale "muszę bo się uduszę" napisać i tutaj, bo wiem, że to może trochę wprowadzi tu radości i nadziei! (plus pamiętam, że byłaś osobą, która przywitała mnie na tym wątku) :)

    GRATULACJE z okazji pięknej bety, czekamy na jej przyrost! <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2021, 16:40

    Iskra444, AnkaFanka lubią tę wiadomość

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Iskra444 Autorytet
    Postów: 1706 2374

    Wysłany: 8 lipca 2021, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    Nie wiem czy Iskra tu zagląda jeszcze, nie wiem też czy chciałaby się tu dzielić tym już teraz, ale "muszę bo się uduszę" napisać i tutaj, bo wiem, że to może trochę wprowadzi tu radości i nadziei! (plus pamiętam, że byłaś osobą, która przywitała mnie na tym wątku) :)

    GRATULACJE z okazji pięknej bety, czekamy na jej przyrost! <3
    Zaglądam ❤️❤️❤️❤️
    Potwierdzam. Spójrzcie na stopkę, z takimi prametrami tez można ;)

    Izi, AnkaFanka lubią tę wiadomość

    Iskierka - 2018👧🏼
    11.2020 - cb
    02.2021 - cb
    03.2021 - diagnostyka 🧔🏻- teratospermia, asentospermia, testosteron⬇️ - rozpoczęcie leczenia
    07.2021 - ⏸ 💖
    Iskiereczka - 2022😍

    f2w3skjodu7e6olv.png
  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 8 lipca 2021, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskra444 wrote:
    Zaglądam ❤️❤️❤️❤️
    Potwierdzam. Spójrzcie na stopkę, z takimi prametrami tez można ;)
    Serdeczne gratulacje!!!! 🎉🎉🎉
    Dajesz nadzieję!
    Spokojnej ciąży :)

    Iskra444 lubi tę wiadomość

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 8 lipca 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskra444 wrote:
    Zaglądam ❤️❤️❤️❤️
    Potwierdzam. Spójrzcie na stopkę, z takimi prametrami tez można ;)
    Czy Twój mąż zażywał jeszcze coś poza suplami wskazanymi w stopce? :)

  • Iskra444 Autorytet
    Postów: 1706 2374

    Wysłany: 9 lipca 2021, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko to co w stopce

    Iskierka - 2018👧🏼
    11.2020 - cb
    02.2021 - cb
    03.2021 - diagnostyka 🧔🏻- teratospermia, asentospermia, testosteron⬇️ - rozpoczęcie leczenia
    07.2021 - ⏸ 💖
    Iskiereczka - 2022😍

    f2w3skjodu7e6olv.png
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 9 lipca 2021, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Czytałam, że in vitro IMSI jest szansą na ciążę dla osób z morfologia 0%. Ale wiadomo, najlepiej byłoby podnieść parametry. Wprowadziłam do diety czarnuszkę i Olej z czarnuszki. Dziewczyny z akademii płodności pisały, że Czarnuszka może podnieść morfologię. Spróbować nie zaszkodzi. Ja w tym m/s poślę męża na badanie kariotypu, mutacji azf i cftr. Trzymam kciuki za Waszą poprawę ✊

    Kochana a ja za Wasza. Nasiona czarnuszki to doopa dla mnie uwazam bez sensu, trzeba mielic i duzo z tym zachodu. Moj pije Olej z czarnuszki, bo skoncentrowany i najlepszy....ALE...ma zgage i codziennie narzeka na bol brzucha po nim, tez probowalam i tez mialam zgage. no ale coz jak trzeba to trzeba nie ma wyjscia i pije a Wy jak sobie z tym radzicie?

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 9 lipca 2021, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nieOna wrote:
    W jaki sposób przy morfologii 0 ma nie być szans na in vitro, jak są lekarze, który pokładają nadzieję, że przy takich wynikach uda się naturalne lub z inseminacją? Gdzie bym nie czytała, to morfologia 0% jest właśnie wskazaniem do in vitro. Jak jakiś dr może pisać takie rzeczy i odbierać ludziom nadzieję, która wcale nie jest przesadzona?! :/ Nasz nr mówi, że jeśli jest sporo plemników to embriologowi uda się znaleźć i wybrać tego prawidłowego, a przecież wystarczy tylko jeden. Czytałam też o przypadkach, że w tych zwykłych badaniach wychodziło 0%, a pod 6000x powiększeniem morfologia była już 4%, bo była bardziej dokładna metoda badania. Wkurza mnie, że ktoś tak zero-jedynkowo mówi, że nie ma szans, gdy jest tyle przypadków, w których się udało i nie są to wcale przypadki na zasadzie cudu.

    Ja sie niestety nie znam, i mamy tez kiepski ruch bo kolo 12% ogolny. Wolski definitywnie pisal ze z 0 morfo do inseminacji nie ma w ogole sensu i do in vitro tez nie, skoro mamy 100% wad główki

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 9 lipca 2021, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natasza28 wrote:
    Hej.
    Pomożecie zinterpretować wyniki męża? Wizytę mam dopiero za 2 tyg, a z tego co widzę to nie jest wesoło.... :(

    Ocena koncentracji:
    123,0x10⁶/ml (>15x10⁶/ml)
    Całkowita liczba w ejakulacie 319,9 x 10⁶ (>39x10⁶)
    Ruch postępowy (typ a+b) 27% Koncetracja x10⁶/ml 33,4 %
    Ruch niepostępowy (typ c) 11% 13,3%
    Nieruchome (typ d) 62% 76.3%

    Plemniki prawidłowe 1% >4 %
    Uwagi: poza normą ruchliwość oraz morfologia , pozostałe parametry nasienia w normie.
    Rozpoznanie: AsthenoTeratozoospermia

    Reszta nie jest na czerwono więc podejrzewam ,że w porządku.
    Czy jest szansa, żeby poprawić te parametry dietą czy nie ma szans?

    Proszę o opinie.
    Pozdrawiam

    Jak wiele par tutaj macie podobny problem. My mamy morfo 0.
    Szanasa zawsze jest i probowac trzeba.
    To wasze pierwsze badanie?
    My tez mielismy pierwsze, a teraz probujemy poprawic cos i za 2 miechy badamy ponownie.
    Co chcesz wprowadzic do diety?

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 9 lipca 2021, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maryjanka wrote:
    Jest też coś takiego jak biopsja jądra, która może pomóc znaleźć prawidłowe plemniki... można ją zastosować zarówno przy inseminacji jak i in vitro. Przy IVI to chyba TESE

    Tylko wiesz co moj ma mnostwo tych plemnikow bo 70 mln w 1 ml a jednak kiepskie, czy wtedy biopsja jadra ma sens?

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 9 lipca 2021, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskra444 wrote:
    Zaglądam ❤️❤️❤️❤️
    Potwierdzam. Spójrzcie na stopkę, z takimi prametrami tez można ;)

    Wspaniale gratulacje, ale jednak lepsze niz my mieliscieparametry ruch byl dobry no i wiecej niz zero przy morfologii tzn ze cos tam prawidlowych plemnikow bylo u nas nic...:(

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 9 lipca 2021, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Kochana a ja za Wasza. Nasiona czarnuszki to doopa dla mnie uwazam bez sensu, trzeba mielic i duzo z tym zachodu. Moj pije Olej z czarnuszki, bo skoncentrowany i najlepszy....ALE...ma zgage i codziennie narzeka na bol brzucha po nim, tez probowalam i tez mialam zgage. no ale coz jak trzeba to trzeba nie ma wyjscia i pije a Wy jak sobie z tym radzicie?
    Ja czarnuszki nie mielę tylko doprawiam ziarenkami. Nie wiem czy to coś da, ale nie chce mi się ich na bieżąco mielić. U nas te same objawy po oleju z czarnuszki-ból brzucha i zgaga. Ja zaprzestałam picia, a mąż piję przed snem żeby nie czuć niedogodności 😀
    U nas wszystkie wyniki poniżej normy, doszła ++4 lepkość także nadzieję nikłe, ale walczymy póki ta nadzieja w ogóle jest :)

    AnkaFanka lubi tę wiadomość

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 9 lipca 2021, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Ja sie niestety nie znam, i mamy tez kiepski ruch bo kolo 12% ogolny. Wolski definitywnie pisal ze z 0 morfo do inseminacji nie ma w ogole sensu i do in vitro tez nie, skoro mamy 100% wad główki
    U nas 91% plemników ma wady główki, ale ogólnie morfo 0%, bo są też wady wstawki i Witki. AnkaFanka, przy metodzie IMSI, w powiększeniu, może się znaleźć prawidłowy plemnik, zwłaszcza że u Was jest ich bardzo dużo. Ta metoda podobno właśnie temu służy, żeby jak najbardziej powiększyć plemniki i znaleźć tego prawidłowego. Przy Waszej ilość jak najbardziej może się taki znaleźć

    AnkaFanka lubi tę wiadomość

  • Natasza28 Koleżanka
    Postów: 54 62

    Wysłany: 9 lipca 2021, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Jak wiele par tutaj macie podobny problem. My mamy morfo 0.
    Szanasa zawsze jest i probowac trzeba.
    To wasze pierwsze badanie?
    My tez mielismy pierwsze, a teraz probujemy poprawic cos i za 2 miechy badamy ponownie.
    Co chcesz wprowadzic do diety?

    Tak to nasze pierwsze badanie. Póki co czekam na kontakt od mojego ginekologa(wysłałam mu wynika na e-mail)Ogólnie rozglądałam się za dobrym andrologiem, ale jestem z Rzeszowa i niestety kiepsko tutaj z takimi specjalistami. U mnie dochodzi jeszcze cienkie endometrium( biore estrofem, duphaston i dostinex)owulacja jest (monitoruje cykl) plus poronienie w tamtym roku. Przyczyny niestety nie znamy - usłyszeliśmy tylko ,że tak się zdarza i próbować dalej. Ale po roku starań nie wychodziło dlatego zdecydowaliśmy się na badanie nasienia i wyszło jak wyszło....
    A jeśli chodzi o zmiany to zaczęliśmy od kwasu foliowego,wit D, orzechów i soków z cytrusów. Zero alko i zamiast gorących kąpieli prysznic. No i czekamy co powie lekarz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2021, 18:43

    👩➡️ 31l
    Niedoczynność tarczycy❎
    Owulacje potwierdzone✔️
    Hormony✔️
    🧒➡️ 32l
    Morfologia 1%❎
    Ilość 300mln✔️

    Luty 2020 💔
    25.11.2021⏸️ ➡️beta 162
    27.11.2021➡️beta 340
    30.11.2021➡️beta 1320 🙃
    2.12 .2021➡️ pęcherzyk ciążowy
    Kolejna wizyta 18.12.2021♥️
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 10 lipca 2021, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Ja czarnuszki nie mielę tylko doprawiam ziarenkami. Nie wiem czy to coś da, ale nie chce mi się ich na bieżąco mielić. U nas te same objawy po oleju z czarnuszki-ból brzucha i zgaga. Ja zaprzestałam picia, a mąż piję przed snem żeby nie czuć niedogodności 😀
    U nas wszystkie wyniki poniżej normy, doszła ++4 lepkość także nadzieję nikłe, ale walczymy póki ta nadzieja w ogóle jest :)

    Wiesz co zawsze może coś dać ale jeśli pije olej z czarnuszki to juz jest wystarczające i podobno naprawde sie moze udać niektorym mezczyznom w ten sposob poprawic parametry. Wiesz co czytalam nawet ze bylo takie badanie kliniczne i tam jest potwierdzone ze mezczyzni ktorzy brali olej w przeciwienstwie do tych z placebo faktycznie poprawili nasienie. Moj baaardzo narzeka na zgage...na noc probowal i doopa, wiec pije lyzke i zagryza bulką i mówi ze troche pomaga ale wolalby odstawic, a ja ze wolalabym tez wiele ale ma spiac sie i do przodu! Wim ze jestem ostra ale nie ma biadolenia bo jak powiem zeby raz nie bral to zrezygnuje w ogole. czasem na weekend robi małą przerwę.
    Słuchaj a na tą lepkość to czytala, ze pic ma duzo wiecej wody, zmuszaj go!
    Ah ta nadzieja....krucha jest...dziś mam kryzys...dobrze ze wy jestescie na forum jakos tak lzej jak sie czuje ze inne dziewczyny tez maja te same mysli...

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 10 lipca 2021, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    U nas 91% plemników ma wady główki, ale ogólnie morfo 0%, bo są też wady wstawki i Witki. AnkaFanka, przy metodzie IMSI, w powiększeniu, może się znaleźć prawidłowy plemnik, zwłaszcza że u Was jest ich bardzo dużo. Ta metoda podobno właśnie temu służy, żeby jak najbardziej powiększyć plemniki i znaleźć tego prawidłowego. Przy Waszej ilość jak najbardziej może się taki znaleźć

    Wiesz co, jesli sa rozne wady to chyba latwiej jest generalnie z tego wyjsc, bo nie jest wszystko zniszczone, u nas 100% wady główkii oznacza chyba ze jest jakis problem.
    Duzo miał komórek okrągłych w nasieniu, wiec androlog urolog stwierdzil zrobic posiew nasienia.
    Zrobilismy w czwartek - na tlenowe, beztlenowe i grzyby - dzis juz byly wyniki na tlenowe, nic nie wyszlo niestety, czysto. Szkoda bo bakterie bylyby najlatwiejsze do wyleczenia.
    jeszcze czekamy na beztlenowe i grzyby ale tutaj male prawdopodobieństwo.
    Teraz mysle co dalej i zostalo zrobienie kariotypow, czy problem nie jest genetyczny - tego sie boje bo bedzie jak wyrok jesli wyjdzie zły...wiec zwlekam z tym
    Jeszcze zrobie ja biocenoze pochwy - zeby sprawdzic, czy czysto tu i tu
    czytalam ze posiew na chlamydie, mykoplazma i ureaplazma - u faceta jesli ktorys mial u Was robione dajcie prosze znac jak to sie robi
    posiew z moczu i mocz ogolny jeszcze też zrobimy
    i wtedy koncza mi sie pomysły

    Jesli chodzi o to IMSI masz racje niby tak, ale skoro fragmentacja tak wysoka a mamy 48% to tam nie ma czego szukac

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 10 lipca 2021, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natasza28 wrote:
    Tak to nasze pierwsze badanie. Póki co czekam na kontakt od mojego ginekologa(wysłałam mu wynika na e-mail)Ogólnie rozglądałam się za dobrym andrologiem, ale jestem z Rzeszowa i niestety kiepsko tutaj z takimi specjalistami. U mnie dochodzi jeszcze cienkie endometrium( biore estrofem, duphaston i dostinex)owulacja jest (monitoruje cykl) plus poronienie w tamtym roku. Przyczyny niestety nie znamy - usłyszeliśmy tylko ,że tak się zdarza i próbować dalej. Ale po roku starań nie wychodziło dlatego zdecydowaliśmy się na badanie nasienia i wyszło jak wyszło....
    A jeśli chodzi o zmiany to zaczęliśmy od kwasu foliowego,wit D, orzechów i soków z cytrusów. Zero alko i zamiast gorących kąpieli prysznic. No i czekamy co powie lekarz.

    Wiesz co jeli moge Ci cos doradzic nie sluchaj rad ginekologa w sprawie meza. Tu musi pomóc urolog/androlog. Czesto ginekolodzy cos tam partnerom przepisuja i to jest błąd.
    Pieknie zaczeliście, my tez zero alko, orzechy różne, pestki dyni.

    Daisy90, Izi lubią tę wiadomość

‹‹ 277 278 279 280 281 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ