X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie13 wrote:
    Posiewy tak, robi się z nasienia (tlenowy i na grzyby). Z beztlenowym jest ciężko, nie wszędzie robią.
    Ja rozmawiałam z moja ginekolog i ona mi doradziła żeby mąż zrobił posiewy a ja żebym się zbadała na mykoplasme, ureaplasme i chlamydie. Ja przy okazji zrobiłam tez posiewy u siebie. Spory wydatek ale głowa będzie spokojniejsza (lub nie 😉). Ja robilam z szyjki macicy. U mezczyzn wymaz z cewki moczowej. Z krwi nie warto bo podobno nie zawsze wychodzi. Mnie tylko Pani mówiła żeby się nie przytulać ze 2-3 dni no i oczywiście podczas okresu się nie pobiera wymazu.

    Posiew u kobiety to inaczej biocenoza pochwy prawda?
    Dobra bede robic dzieki za rade.

  • Annie13 Ekspertka
    Postów: 234 150

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskra444 wrote:
    U nas tak samo. Kiedy zaczęliście leczenie?
    Dopiero zaczynamy.
    AnkaFanka wrote:
    Posiew u kobiety to inaczej biocenoza pochwy prawda?
    Dobra bede robic dzieki za rade.
    Nie, biocenoza to biocenoza a posiewy to osobne badania.

    AnkaFanka lubi tę wiadomość

    '92 👩
    czekamy na pierwsze 👶🏻 🏳 🏳 🏳

    "wszystko to co mam to ta nadzieja, że życie mnie poskleja..."
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskra444 wrote:
    U nas tak samo. Kiedy zaczęliście leczenie?

    Bezobjawowe zapalenie prostaty, napiszecie prosze jak odkryli to lekarze?
    badanie przez odbyt u faceta? Nie wiem jak go do tego przekonam :)

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie13 wrote:
    Nie, biocenoza to biocenoza a posiewy to osobne badania.

    Biocenoza to na bakterie i grzyby a posiew pcr to na ureaplazme, mykoplazme i jeszcze jedna, zgadza sie?
    Trudne to wszystko dla mnie...

  • Annie13 Ekspertka
    Postów: 234 150

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biocenoza ocenia florę pochwy(czystość), dodatkowo robi się posiew na bakterie tlenowe (inaczej wymaz bakteriologiczny), osobno na grzyby (inaczej wymaz mykologiczny). Kolejne badanie to wymaz z kanału szyjki macicy na mykoplasme i ureaplasme (czasem są razem czasem są osobno zależy od diagnostyki) i można tez chlamydie. PCR to juz metoda badania tego pobranego materiału i chodzi o to ze ta metoda jest najdokładniejsza.

    AnkaFanka lubi tę wiadomość

    '92 👩
    czekamy na pierwsze 👶🏻 🏳 🏳 🏳

    "wszystko to co mam to ta nadzieja, że życie mnie poskleja..."
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie13 wrote:
    Biocenoza ocenia florę pochwy(czystość), dodatkowo robi się posiew na bakterie tlenowe (inaczej wymaz bakteriologiczny), osobno na grzyby (inaczej wymaz mykologiczny). Kolejne badanie to wymaz z kanału szyjki macicy na mykoplasme i ureaplasme (czasem są razem czasem są osobno zależy od diagnostyki) i można tez chlamydie. PCR to juz metoda badania tego pobranego materiału i chodzi o to ze ta metoda jest najdokładniejsza.

    Wy idziecie juz w in vitro? My jeszcze z 2 miesiace z tym czekamy. dopiero pierwsze badanie nasienia bylo...

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A orientujecie się jaka jest cena w diagnostyce za Panel urogenitalny: Ch.trachomatis, M.hominis, M.genitalium,U. urealyticum/U. parvum met. real time PCR, jakościowo czyli (MUCHa)? Albo gdzie najlepiej zrobić i czy można za jednym razem machnąć to i posiew :D

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Annie13 Ekspertka
    Postów: 234 150

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka, nie myślimy o tym dopóki nie zdiagnozujemy wszystkiego do końca.
    To wszystko zależy jak długo sie staracie ale skoro nie macie przyczyny złych wyników nasienia i było tylko jedno badanie a samo nasienie poprawia sie ok. 3 miesięcy to może warto jeszcze próbować?

    Izi, akurat nie robiłam w Diagnostyce ale ja za urea, myko i chlamydie i posiewy zapłaciłam teraz 300 zł. Robiłam wszystko za jednym zamachem. 😂
    Ale chyba na stronie diagnostyki można sprawdzić?
    U mężczyzn tez pewnie można zrobić tylko ze to pobiorą wymaz z cewki a posiew z nasienia raczej.

    Izi lubi tę wiadomość

    '92 👩
    czekamy na pierwsze 👶🏻 🏳 🏳 🏳

    "wszystko to co mam to ta nadzieja, że życie mnie poskleja..."
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mają tylko napisane, żeby kontaktować się z konkretną placówką. Najpierw myślę o sobie, mężowi dam chwilkę odpoczynku od badań bo widzę, że zaraz będzie miał dość a narazie ładnie chodził gdzie kazałam :D

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi nie wiem czy dobrze kojarzę, że jesteś z rejonu Krakowa? Ja robilam MUCHe w Centrum Badan Mikrobiologicznych na ul. Sławkowskiej w Krakowie. Miejsce polecane przez niejedna osobe. Zerknij na cennik lub mozesz tam przedzwonic dopytac o szczegóły :) http://www.cbm.com.pl/www/images/pages/41/Cennik_2020_kliniczna.pdf
    Robiłam dokładnie takie badania:
    -badanie mikrobiologiczne dróg moczo-płciowych, wymaz z kanału szyjki (w nim ocenia się: bakterie tlenowe, bakterie beztlenowe, grzyby, trichomonas vaginalis, neisseria gonorrhoeae)
    -badanie w kierunku obecnosci chlamydia trachomatis PCR, wymaz z kanału szyjki
    -badanie w kierunku obecnosci mycoplasm urogenitalnych PCR, wymaz z szyjki MU-PCR (ocenia się mycoplasma hominis i ureaplasma spp)
    zapłaciłam jeśli mnie pamięć nie myli 270 zl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2021, 15:58

    Annie13, Izi, AnkaFanka lubią tę wiadomość

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala dobrze kojarzysz - wielkie dzięki :)

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d a TY SUPLEMENTUJESZ SWOJEFGO FACETA? NA WLASNA REKE CZY USTALONE Z LEKARZEM?

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Ala_d a TY SUPLEMENTUJESZ SWOJEFGO FACETA? NA WLASNA REKE CZY USTALONE Z LEKARZEM?
    Tak, suplementuje. W maju tego roku zrobił pierwsze badanie nasienia i okazało się że problemem jest bardzo mała koncentracja plemników. Wjechał zestaw suplementów. Konsultowany z moim ginem i jego urologiem, ale te konsultacje nic za bardzo nie wniosły ("tak, tak, proszę łykać, to może pomóc"). Zestaw skompletowałam z pojedynczych witamin na bazie wiedzy dziewczyn z forum ☺️ coś jak te gotowe mieszanki supli, ale w większych dawkach. Powtórka badania za niecały miesiąc, liczę na poprawę wyników🙏 jeśli nie, to konsultacja już w klinice niepłodności.

    AnkaFanka, Izi lubią tę wiadomość

  • Maryjanka Koleżanka
    Postów: 31 23

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam do Was pytanie czy sądzicie, że duża ilość plemnikow i ich duża koncentracja mają wpływ na zla morfologię? Przez 3 miesiące zwalczona aglutynacja, agregacja, ruch calkowity poprawiony na 37,9% , ale w całym ejakulacie 211,13 mln przy normie powyżej 40% i 15.6 mln. Koncentracja 150,56 mln w 1ml (norma >15mln/ml), a w całości 557,07mln (norma >39mln). Jednak ta nieszczęsna morfologia dalej 0%... opis do niej to macro rozmiar i gruszkowaty ksztalt glowek. Badanie po 2 dniach abstynencji, jednak prawda jest taka, że przez pracę nie mamy często możliwości serduszkowac...dodatkowo mam wrażenie, że im dłużej trwają nasze niepowodzenia i leczenie partner ma coraz mniejszą ochotę...robilismy mu też badania hormonow i testosteron w dolnej granicy, jednak androlog nie kazał na to zwracać uwagi. Wariuje już,bo po mojej stronie też kolorowo nie jest..w ubiegłym roku morfologia była na poziomie 3% przy pozostałych wysokich parametrach. Teraz dodatkowo pokazały się ciała zelatynowe w ejakulacie i komórki nablonka płaskiego w elementach komórkowych. Nie wiem za bardzo co to oznacza. Co o tym wszystkim sądzicie dziewczyny ?

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maryjanka wrote:
    Cześć dziewczyny, mam do Was pytanie czy sądzicie, że duża ilość plemnikow i ich duża koncentracja mają wpływ na zla morfologię? Przez 3 miesiące zwalczona aglutynacja, agregacja, ruch calkowity poprawiony na 37,9% , ale w całym ejakulacie 211,13 mln przy normie powyżej 40% i 15.6 mln. Koncentracja 150,56 mln w 1ml (norma >15mln/ml), a w całości 557,07mln (norma >39mln). Jednak ta nieszczęsna morfologia dalej 0%... opis do niej to macro rozmiar i gruszkowaty ksztalt glowek. Badanie po 2 dniach abstynencji, jednak prawda jest taka, że przez pracę nie mamy często możliwości serduszkowac...dodatkowo mam wrażenie, że im dłużej trwają nasze niepowodzenia i leczenie partner ma coraz mniejszą ochotę...robilismy mu też badania hormonow i testosteron w dolnej granicy, jednak androlog nie kazał na to zwracać uwagi. Wariuje już,bo po mojej stronie też kolorowo nie jest..w ubiegłym roku morfologia była na poziomie 3% przy pozostałych wysokich parametrach. Teraz dodatkowo pokazały się ciała zelatynowe w ejakulacie i komórki nablonka płaskiego w elementach komórkowych. Nie wiem za bardzo co to oznacza. Co o tym wszystkim sądzicie dziewczyny ?

    Wiesz co z tego co czytalam to ciałka zalatynowe to nic takiego i nie ma sie czym martwic, jesli chodzi o komorki nablonka plaskiego to moze jakas infekcja.
    Robiliscie jakies posiewy?

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 01:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Wiem, że wyskoczę pewnie teraz z czymś idiotycznym, ale genetyk zasiała we mnie ziarno niepewności. Jakiś czas temu zrobiliśmy badanie nasienia - wyszło 5% morfologii. Ginekolog powiedział, że to są bardzo dobre wyniki (reszta też była w normie), ale.. z racji mojej trombofilii polecił wizytę u genetyka. I ta, natomiast, powiedziała, że te wyniki wcale nie są dobre.. Ze sa dobre dla klinik, bo mają metriał dla IUI czy IVF, ale generalnie są złe - jak to w końcu jest? Komu wierzyć?

    Gubię się w tym wszystkim. Ginekolog jedno, genetyk drugie, a z trzeciej strony w ciążę zachodzą dziewczyny, których faceci mają 0% morfo.

    To w końcu należałoby coś robić z tymi wynikami męża, czy nie? Czy któraś z Was ma taką wiedzę?
    Przepraszam, że się tak wcinam, ale chyba już brak mi pomysłów na to wszystko. 😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2021, 01:32

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nikt nie wie jak to jest bo niektórzy nawet twierdzą, że jak robisz badania w klinice to morfologia będzie sporo mniejsza niż jak zrobisz np. w takiej diagnostyce, bo kliniki odrzucają plemniki nawet z najmniejszą wadą i robią te badania dokładniej... Dlatego wydaje mi się, że te 0% to nie takie 0%.

    Skonsultowałabym to z kimś trzecim chyba na Twoim miejscu, andrologiem?
    5% to nie jest zły wyniki, ale nie jest też jakiś super. A robiliście badania hormonów też żeby mieć poglą na całość? Wdrożoną macie suplementację itp. ?

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi, problem leży po mojej stronie, więc lekarz nawet się nie zająknął, żeby dalej badać męża. Tylko ta genetyk.. Ona tak spojrzała i powiedziała, że wcale nie są dobre. I zaczęłam się zastanawiać.

    Może faktycznie masz rację, że kliniki są bardziej "rygorystyczne".

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Maryjanka Koleżanka
    Postów: 31 23

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Wiesz co z tego co czytalam to ciałka zalatynowe to nic takiego i nie ma sie czym martwic, jesli chodzi o komorki nablonka plaskiego to moze jakas infekcja.
    Robiliscie jakies posiewy?

    Dzięki za odpowiedź. Nie robiliśmy, ponieważ nie było do tej pory leukocytów. Nawet na wcześniejszej wizycie u androloga pytalam czy może warto, bo w okolicach stycznia/lutego braliśmy antybiotyk na ureaplasme. Stwierdził, że wyleczona, jednak to było przy poprzednim seminogramie w marcu.
    Wczoraj się załamalam,bo wyniki wysłałam do mojej ginekolog wraz z testem MAR (igg po 10 min 18%, iga po 10min 17%). Odpisała, że pozostaje jedynie zaplodnienie pozaustrojowe z biopsja jadra, test Mar dodatni czyli immunologiczny przyczyna nieplodnosci. Zglupialam,bo wg norm >40% , a w ubiegłym roku miał 42% i ani androlog ani ona wtedy nie powiedziała, że jest zle, tylko ze morfologia była 3%. Teraz morfologia spadła do 0, mar ma niższy % i taka jednoznaczna diagnoza... kolana mi się ugiely normalnie :( szukamy jeszcze innego androloga do konsultacji. Czy któraś z Was spotkała się z podobnym przypadkiem?

  • Maryjanka Koleżanka
    Postów: 31 23

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    A orientujecie się jaka jest cena w diagnostyce za Panel urogenitalny: Ch.trachomatis, M.hominis, M.genitalium,U. urealyticum/U. parvum met. real time PCR, jakościowo czyli (MUCHa)? Albo gdzie najlepiej zrobić i czy można za jednym razem machnąć to i posiew :D

    Izi, ja zawsze robiłam na ul. Życzkowskiego w diagnostyce i płacilam niecałe 300zl. Możesz sobie wyrobć kartę klienta i od wszystkich cen masz chyba 5% zniżki. Na Miłkowskiego też można zrobić to badanie, tzn w każdym punkcie gdzie mają gabinet ginekologiczny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2021, 13:14

    Izi lubi tę wiadomość

‹‹ 275 276 277 278 279 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ