X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 10 lipca 2021, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Wiesz co zawsze może coś dać ale jeśli pije olej z czarnuszki to juz jest wystarczające i podobno naprawde sie moze udać niektorym mezczyznom w ten sposob poprawic parametry. Wiesz co czytalam nawet ze bylo takie badanie kliniczne i tam jest potwierdzone ze mezczyzni ktorzy brali olej w przeciwienstwie do tych z placebo faktycznie poprawili nasienie. Moj baaardzo narzeka na zgage...na noc probowal i doopa, wiec pije lyzke i zagryza bulką i mówi ze troche pomaga ale wolalby odstawic, a ja ze wolalabym tez wiele ale ma spiac sie i do przodu! Wim ze jestem ostra ale nie ma biadolenia bo jak powiem zeby raz nie bral to zrezygnuje w ogole. czasem na weekend robi małą przerwę.
    Słuchaj a na tą lepkość to czytala, ze pic ma duzo wiecej wody, zmuszaj go!
    Ah ta nadzieja....krucha jest...dziś mam kryzys...dobrze ze wy jestescie na forum jakos tak lzej jak sie czuje ze inne dziewczyny tez maja te same mysli...
    Ja też jestem ostra i nie popuszczam w tym temacie. Powiedziałam mężowi, że ja bym nerkę sprzedała gdybym tylko wiedziała, że zapewni mi go ciążę i zdrowe dziecko, a on ma tylko pić Olej i zazywac suple więc niech nie marudzi.
    Właśnie po tym jak lepkość skoczyła z ++ na +++ bardzo pilnuje tego żeby mąż pił dużo wody plus piję flegaminę (truskawkowa oczywiście, bo inna mu nie smakowała i nie chciał pić...).
    Ja też mam dzisiaj gorszy dzień. Okres dostałam (niczego innego się nie spodziewałam) i chyba hormony wpłynęły na mój dzisiejszy nastrój.
    Mój mąż robił posiew tlenowy - wynik prawidłowy. Z urologicznego punktu widzenia też wszystko ok. Teraz chce go wysłać na badanie mycoplasmy, ueraolasmy i chlamydii. Laboratoria do których dzwoniłam wymagają przywiezienia wymazu z cewki moczowej pobranego najlepiej przez urologa także będę w poniedziałek dzwoniła do dr z zapytaniem czy takie wymazy pobiera. Potem mąż będzie jeszcze robił badanie kariotypu (tego wyniku się mega boję), azf i cftr. Kolejne badania dopiero po wizycie w klinice niepłodności.
    O tych badaniach dot czarnuszki czytałam. Dziewczyny z akademii płodności też zapewniały, że mężczyźni którzy stosowali ich dietę (bogata w czarnuszkę) byli w stanie wyjść z morfologii 0%. Tego się trzymam...
    Ja ogólnie mam potrzebę czytania różnych artykułów dot niepłodności męskiej i układania planu działania - bez tego wariuje jeszcze bardziej.

    AnkaFanka lubi tę wiadomość

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 10 lipca 2021, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Wiesz co, jesli sa rozne wady to chyba latwiej jest generalnie z tego wyjsc, bo nie jest wszystko zniszczone, u nas 100% wady główkii oznacza chyba ze jest jakis problem.
    Duzo miał komórek okrągłych w nasieniu, wiec androlog urolog stwierdzil zrobic posiew nasienia.
    Zrobilismy w czwartek - na tlenowe, beztlenowe i grzyby - dzis juz byly wyniki na tlenowe, nic nie wyszlo niestety, czysto. Szkoda bo bakterie bylyby najlatwiejsze do wyleczenia.
    jeszcze czekamy na beztlenowe i grzyby ale tutaj male prawdopodobieństwo.
    Teraz mysle co dalej i zostalo zrobienie kariotypow, czy problem nie jest genetyczny - tego sie boje bo bedzie jak wyrok jesli wyjdzie zły...wiec zwlekam z tym
    Jeszcze zrobie ja biocenoze pochwy - zeby sprawdzic, czy czysto tu i tu
    czytalam ze posiew na chlamydie, mykoplazma i ureaplazma - u faceta jesli ktorys mial u Was robione dajcie prosze znac jak to sie robi
    posiew z moczu i mocz ogolny jeszcze też zrobimy
    i wtedy koncza mi sie pomysły

    Jesli chodzi o to IMSI masz racje niby tak, ale skoro fragmentacja tak wysoka a mamy 48% to tam nie ma czego szukac
    Powiem Ci, że ja też po cichu liczę, że te złe wyniki są spowodowane bakteriami. Z drugiej strony, niektóre trudno wyleczyć.
    Mi ginekolog po zobaczeniu wyników męża powiedział że mam się modlić żeby to była wina żylaków. Żylaków nie ma. Ale z tymi modlitwami o żylaki to chyba doktor trochę popłynął, bo dziewczyny na forum pisały że u wielu mężczyzn po usunięciu żylaków wyniki wcale się nie poprawiły, a niekiedy wręcz pogorszyły.

    AnkaFanka lubi tę wiadomość

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 10 lipca 2021, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka.a czy Twój mężczyzna nadal hormony? Warto zbadać fsh, lh, Prolaktyna, Testosteron, tsh-być może tu tkwi problem.

    AnkaFanka lubi tę wiadomość

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 11 lipca 2021, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Ja też jestem ostra i nie popuszczam w tym temacie. Powiedziałam mężowi, że ja bym nerkę sprzedała gdybym tylko wiedziała, że zapewni mi go ciążę i zdrowe dziecko, a on ma tylko pić Olej i zazywac suple więc niech nie marudzi.
    Właśnie po tym jak lepkość skoczyła z ++ na +++ bardzo pilnuje tego żeby mąż pił dużo wody plus piję flegaminę (truskawkowa oczywiście, bo inna mu nie smakowała i nie chciał pić...).
    Ja też mam dzisiaj gorszy dzień. Okres dostałam (niczego innego się nie spodziewałam) i chyba hormony wpłynęły na mój dzisiejszy nastrój.
    Mój mąż robił posiew tlenowy - wynik prawidłowy. Z urologicznego punktu widzenia też wszystko ok. Teraz chce go wysłać na badanie mycoplasmy, ueraolasmy i chlamydii. Laboratoria do których dzwoniłam wymagają przywiezienia wymazu z cewki moczowej pobranego najlepiej przez urologa także będę w poniedziałek dzwoniła do dr z zapytaniem czy takie wymazy pobiera. Potem mąż będzie jeszcze robił badanie kariotypu (tego wyniku się mega boję), azf i cftr. Kolejne badania dopiero po wizycie w klinice niepłodności.
    O tych badaniach dot czarnuszki czytałam. Dziewczyny z akademii płodności też zapewniały, że mężczyźni którzy stosowali ich dietę (bogata w czarnuszkę) byli w stanie wyjść z morfologii 0%. Tego się trzymam...
    Ja ogólnie mam potrzebę czytania różnych artykułów dot niepłodności męskiej i układania planu działania - bez tego wariuje jeszcze bardziej.

    Kochana ja chyba znalazlam w Tobie bratnia dusze!!!!!!!!!!
    Te same mysli.
    Jakos czytanie o tej meskiej nieplodnosci daje mi zajecie zeby nie zwariowac, a ze nie mam z kim o tym pogadac, nikt w rodzinie nie wie o naszych problemach sprawa sie komplikuje bo ja to w sobie dusze.
    Lekarka radzila zeby z facetem nie rozmawiac za duzo zeby mu dodatkowego cisnienia nie robic.
    A moj facet to taki cichy raczej.
    Pierwsze badanie nasienia to 3 min i po sprawie bylismy tam razem bo beze mnie nigdzie nie pojdzie wiec dobra. Wcale nie podejrzewalismy ze tu bedzie problem. wiec miala byc formalnosc.
    Drugie teraz jak robilismy ale tylko na posiew bo reszta po miesiacu nie miala sensu to trwalo...nie mogl dojsc bo mowil ze sie denerwuje ze znowu bedzie cos nie tak... a ja na to jesli to bedzie nie tak to dobrze, bo mozna leczyc. no i sie udalo oddac do badania. :) sorki ze to pisze ale ostatnio dziewczyna jakas pisala ze facet wcale nie mogl.
    No wlasnie jesli chodzi o ta mykoplazme i ureaplazme i chlamydie, to Ci powiem ze ciezko lekarze nie pobieraja raczej u facetow tylko facet sam ma sobie wymaz z cewki pobrac!!!
    Masakra juz widze jak moj sobie tam patyczkiem macha. Przeciez to nie wypali, albo sobie jakos niewlasciwie pobierze.
    Czytalam ze mozna to badanie na chlamydie myko i urea z moczu zrobic.
    Podobno z krwi tez ale to jest nioemiarodajne.
    Z moczu musi byc ze srodkowego strumienia a nie z pierwszego jak na ogólne.
    Słuchaj jak to robimy?
    Ja tu sie Ciebie radze.
    Tak te badania genatyczne koniecznie też.
    Wiesz co taki pakiet w Diagnostyce 1100zl kosztuje dla faceta.

    Daisy90 lubi tę wiadomość

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 11 lipca 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    AnkaFanka.a czy Twój mężczyzna nadal hormony? Warto zbadać fsh, lh, Prolaktyna, Testosteron, tsh-być może tu tkwi problem.

    Tak tak badania hormonow robil, zaraz poszukam i ci powiem jakie dokladnie i byly dobre. wszystkie w normie. a u twojego?

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 11 lipca 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Powiem Ci, że ja też po cichu liczę, że te złe wyniki są spowodowane bakteriami. Z drugiej strony, niektóre trudno wyleczyć.
    Mi ginekolog po zobaczeniu wyników męża powiedział że mam się modlić żeby to była wina żylaków. Żylaków nie ma. Ale z tymi modlitwami o żylaki to chyba doktor trochę popłynął, bo dziewczyny na forum pisały że u wielu mężczyzn po usunięciu żylaków wyniki wcale się nie poprawiły, a niekiedy wręcz pogorszyły.

    No wlasnie u nas tez nie ma zylakow.
    wiesz co czytalam ze jedna laska gdzies o zapaleniu prostaty pisala, bezobjowowym i to byla przyczyna.
    Moze tutaj trzeba sie zaglebic troche poszperac w necie.
    Kariotypow sie tez boje....jest jak wyrok chyba, ostateczny.

  • Syla87 Autorytet
    Postów: 2334 1748

    Wysłany: 11 lipca 2021, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mężowi mojej koleżanki morfo skoczyła z 0% na 5% po stosowaniu diety dziewczyn z akademii płodności. U nas po 6 miesiącach zwiększyła się ilość z 84mln na 214mln a morfo z 1% na 2% ale pojawiły się leukocyty 1,5 wiec zaś coś

    AnkaFanka, Daisy90, Izi lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2019
    👩🏼
    drożność 03.2021 - oba niedrożne, prawy udrożniony,
    Laparoskopia jajowodów 07.2021 - usunięcie zrostów, oba jajowody drożne
    👨🏻 20.11.2020 morfologia 2% reszta parametrów ok

    Trzy nieudane IUI
    29.04.2022 punkcja
    IVF ❄️❄️❄️❄️❄️ na zimowisku
    04.05.2022 transfer 5 dniowej blastki 5.1.1.
    7 dpt cień cienia
    8 dpt beta 122
    10 dpt beta 318
    12 dpt beta 702
    14 dpt beta 1543
    19 dpt (23.05.2022) pecherzyk ciążowy beta 7661 prog 231
    29 dpt (02.06.2022) 6+4 jest echo zarodka ❤️ CRL 0,67
    08.07.2022 I prenatalne wszystko ok
    13.07.2022 drugie prenatalne u innego lekarza tez ok
    30.08.2022 II połówkowe, będzie mała bejbisia 👨‍👩‍👧
    02.11.2022 III prenatalne 🍀
    10.01.2023 - urodziła się nasza córeczka 🥰🥰🥰
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 11 lipca 2021, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syla87 wrote:
    Dziewczyny mężowi mojej koleżanki morfo skoczyła z 0% na 5% po stosowaniu diety dziewczyn z akademii płodności. U nas po 6 miesiącach zwiększyła się ilość z 84mln na 214mln a morfo z 1% na 2% ale pojawiły się leukocyty 1,5 wiec zaś coś

    A mogłabyś podesłać mi proszę tę dietę na priv?
    Może spróbujemy?
    Czy jest bardzo uciązliwa?
    Leukocyty u nas też są i myśleliśmy że jakies bakterie ale czysto

  • Syla87 Autorytet
    Postów: 2334 1748

    Wysłany: 11 lipca 2021, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    A mogłabyś podesłać mi proszę tę dietę na priv?
    Może spróbujemy?
    Czy jest bardzo uciązliwa?
    Leukocyty u nas też są i myśleliśmy że jakies bakterie ale czysto

    Oni kupili ebooka my nie wiec niestety nie mam co podesłać. Oglądałam dziewczyny na yt i stamtąd pobrałam trochę ich rad na temat żywienia ha może dlatego nam podskoczyło o 1% a im aż o 5% 😂 myślimy o zakupie ebooka albo diety.

    Co do leukocytów to jaki macie wynik? U nas w poprzednich badaniach było 0 teraz 1,5 rozumiem że na to trzeba posiew zrobić?

    Z tego co wiem to oni kupili ten zestaw

    https://sklep.akademiaplodnosci.pl/product/pakiet-dwoch-ebookow-2/

    Swoją drogą cenią się dziewczyny 400 zł za diete na 21 dni 😱

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2021, 17:49

    Starania od 08.2019
    👩🏼
    drożność 03.2021 - oba niedrożne, prawy udrożniony,
    Laparoskopia jajowodów 07.2021 - usunięcie zrostów, oba jajowody drożne
    👨🏻 20.11.2020 morfologia 2% reszta parametrów ok

    Trzy nieudane IUI
    29.04.2022 punkcja
    IVF ❄️❄️❄️❄️❄️ na zimowisku
    04.05.2022 transfer 5 dniowej blastki 5.1.1.
    7 dpt cień cienia
    8 dpt beta 122
    10 dpt beta 318
    12 dpt beta 702
    14 dpt beta 1543
    19 dpt (23.05.2022) pecherzyk ciążowy beta 7661 prog 231
    29 dpt (02.06.2022) 6+4 jest echo zarodka ❤️ CRL 0,67
    08.07.2022 I prenatalne wszystko ok
    13.07.2022 drugie prenatalne u innego lekarza tez ok
    30.08.2022 II połówkowe, będzie mała bejbisia 👨‍👩‍👧
    02.11.2022 III prenatalne 🍀
    10.01.2023 - urodziła się nasza córeczka 🥰🥰🥰
  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 11 lipca 2021, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syla87 wrote:
    Oni kupili ebooka my nie wiec niestety nie mam co podesłać. Oglądałam dziewczyny na yt i stamtąd pobrałam trochę ich rad na temat żywienia ha może dlatego nam podskoczyło o 1% a im aż o 5% 😂 myślimy o zakupie ebooka albo diety.

    Co do leukocytów to jaki macie wynik? U nas w poprzednich badaniach było 0 teraz 1,5 rozumiem że na to trzeba posiew zrobić?

    Z tego co wiem to oni kupili ten zestaw

    https://sklep.akademiaplodnosci.pl/product/pakiet-dwoch-ebookow-2/

    Swoją drogą cenią się dziewczyny 400 zł za diete na 21 dni 😱
    A wiesz może, czy potrawy są smaczne a przepisy szybkie do zrobienia?
    Cena e-booków jest dość wysoka i zastanawiam się, czy warto w nie zainwestować. Jeśli przepisy są skomplikowane lub czasochłonne to raczej i tak bym z nich nie korzystała. Chociaż muszę przyznać, że opinie dziewczyny mają bardzo pozytywne :)

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 11 lipca 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    A mogłabyś podesłać mi proszę tę dietę na priv?
    Może spróbujemy?
    Czy jest bardzo uciązliwa?
    Leukocyty u nas też są i myśleliśmy że jakies bakterie ale czysto
    U nas tylko moja mama wie o naszym problemie. Powiedziałam jej przy okazji kolejnych pytań o wnuka.
    Poczytam na internecie o tym badaniu z moczu. Ja się obawiam, że jak mąż zrobi wymaz z cewki i okaże się że wszystko jest ok, to ja się będę zastanawiała czy rzeczywiście jest ok, czy może maz źle pobrał wymaz 😀
    U nas też wyniki hormonów ok, wszystkie po środku norm.
    Na testy-dna pl jest pakiet badanie kariotypu, najpopularniejszego cftr oraz azf za trochę ponad 800 zł i chyba na to się zdecydujemy.
    A co do zapalenia prostaty to są takie domowe testy. U nas wyszedł ok, ale czy jest miarodajny - nie wiem.

    A leukocyty badaliscie osobno czy w pakiecie badania nasienia? Bo my w wynikach sperminogramu nie mamy żadnej info o leukocytach.

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 12 lipca 2021, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Leukocyty w ogolnych nasienia wyszly nam.
    Posiew nasienia mial dac informacje o powodzie ich wystepowania, a tu doopa, bo nic nie wyszlo a robilismy badanie nie byle gdzie bo w klinice nieplodności.
    Jesli chodzi o gotowanie to ja taka sobie jestem a na pewno nie wydam 400zl zeby otrzymac od nich przepisy, ktorych nie bede używac. Tylko chcialam popatrzec jakie ewentualnie skladniki włączają. Czarnuszkę wszędzie ale jak wam pisalam czarnuszka w nasionach nie jest tak wydajna jak w oleju, który jest ich esensją. Przeciez chodzi o to by warzywka jesc, wiecej pic wody i ogolnie zdrowiej. Tak sie staramy, choć alkohol wyeliminowaliśmy całkowicie - juz od 1,5 miesiąca żadnej kropli. Niby glupio brzmi :), nie jesteśmy jakimiś pijakami, ale teraz sezon grilowy a do mojego no co piwka sie nie napijesz z nami. I teraz jak sie tłumaczyc skoro nikomu nie mowimy dlaczego.
    Wymaz nie samemu mu nie dam, bo na marne wydana kasa moim zdaniem, wiec jutro jade oddac jego badanie ogolne moczu i sie spytam czy mozna oddac mocz na posiew i jak to wyglada.
    Jeszcze dziś kupiłam mojemu olej z pestek dyni. Dobry jest i też skoncentrowany, tloczony na zimno.
    Orzechy je, pije mniej kawy a było mega dużo kawy wcześniej.
    Drożność zrobiona u mnie hormony obojga dobre, amh dobre, zadnych zylakow, wiec najgorsze co mogloby byc to genetyka....masakra...boje sie tego tak bardzo...

  • Iskra444 Autorytet
    Postów: 1706 2374

    Wysłany: 12 lipca 2021, 01:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    No wlasnie u nas tez nie ma zylakow.
    wiesz co czytalam ze jedna laska gdzies o zapaleniu prostaty pisala, bezobjowowym i to byla przyczyna.
    Moze tutaj trzeba sie zaglebic troche poszperac w necie.
    Kariotypow sie tez boje....jest jak wyrok chyba, ostateczny.

    To ja byłam. To się leczy antybiotykiem bardzo mocnym. Musi go przepisać urolog.

    My byliśmy na diecie keto

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2021, 01:26

    AnkaFanka, Izi lubią tę wiadomość

    Iskierka - 2018👧🏼
    11.2020 - cb
    02.2021 - cb
    03.2021 - diagnostyka 🧔🏻- teratospermia, asentospermia, testosteron⬇️ - rozpoczęcie leczenia
    07.2021 - ⏸ 💖
    Iskiereczka - 2022😍

    f2w3skjodu7e6olv.png
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 12 lipca 2021, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskra444 wrote:
    To ja byłam. To się leczy antybiotykiem bardzo mocnym. Musi go przepisać urolog.

    My byliśmy na diecie keto

    :) fajnie, czyli piszę bezpośrednio do źródła.
    Wiesz co urolog go zbadal i mowi zadnych zylakow, prostaty nie badał.
    Widzial komorki okragle w nasieniu i stwierdzil ze to na pewno jest infekcja, wiec ma zrobic posiew nasienia, tu beda bakterie na pewno tlenowe. Ale odebralismy wynik a tu zadnych nie ma. jeszcze zostaly beztlenowe i grzyby, ale podejrzewam że też nie wyjdą.
    Więc moim zdaniem został wymaz na chlamydie i kariotypy. Prostata nie wiem, czy by też nie zauważył?
    Jak wasz lekarz to wykrył? Skąd ten lekarz? Może z okolic Poznania?

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 12 lipca 2021, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a powiedzcie jak wygląda wizyta u androloga? na co zwraca uwagę, co zazwyczaj każe zbadać?

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 12 lipca 2021, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy u urologa który jest też andrologiem. Na to samo, hormony też. A widzę ze Twoj jest po operacji żylaków więc macie już doświadczenie z tymi lekarzami.

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 12 lipca 2021, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka tak byliśmy u urologa wcześniej, jest po operacji a hormony ok, niestety nasienie nie jest jakies rewelacyjne, wprawie się poprawiło aczkolwiek szału nadal nie ma, dlatego szukamy dalej pomocy. Zapisałam go do dr Wolskiego novum, ale zastanawiam się, czy ta wizyta coś jeszcze wniesie..

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 12 lipca 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać proszę opinie o Wolskim, bo sie też do niego wybieraliśmy ale daleko mamy z poznania jesteśmy.
    a jesli moge spytac ta morfologia 3% to z ilu podniesiona jest?
    Jakie badania już zrobiliście Ty i on jesli moge spytać?

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 12 lipca 2021, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka morfologia w styczniu była 1 %, przed operacją 2 %, teraz mamy ostatnie wyniki jak w stopce.
    My jedziemy do niego z Lublina, byliśmy już na jednej wyzycie w novym, ale dr Zygler powiedziała, żeby sie jeszcze wsytrzymać z in vitro, że wyniki nie są bardzo złe, no i poprawia się coś aczkolwiek szału nie ma i ciąży brak a wiek nas goni..

    Ja- miałam monitoringi 3 cykle, amh, tarczyca, glukoza, insulina, Lh, fsh, progesteron, prolaktyna, witamina d , ferrytyna, żelazo, przeciwciała przeciw-plemnikowe. U mnie wszystko wszystko ok.
    M: glukoza, insulina, hormony, przeciwciała przeciw plemnikowe, fragmentacja, dna- ok. Wszystko ok oprócz nasienia.
    Ciężko mi z głowy wypisać, ale chyba z grubsza wszystkie.

    Jasne , dam znać, 30.07 ma wizytę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2021, 14:32

    AnkaFanka lubi tę wiadomość

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 12 lipca 2021, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka no to już nieźle zrobiliście. A kariotypy?
    u nas raczej czynnik męski, morfo 0, ruch 12 no i fragmentacja 48.
    Maz hormony ok, glukoza też, usg mial robione i zylakow nie ma.
    przeciwciala przeciwplemnikowe nie robilismy. Warto zrobic to badanie Twoim zdaniem?
    Ja amh, hormony i badanie proga ok,drożność, wiec u mnie raczej nie.
    To i tak nieźle podniesliscie te morfologie gratulacje.

‹‹ 278 279 280 281 282 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ