X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 15 lipca 2021, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane wlasnie jestem po pobraniu krwi na kariotyp. Wreszcie sie zdecydowałam chociaż przed wejsciem jeszcze się wahałam.
    Mąż w sobotę i robimy w alab albo diagnostyka.
    Wczoraj wieczorem przyznał mi się ze się bardzo boi tego wyniku.
    Ponieważ duzo plemników androlog kazał zrobić podstawowy kariotyp bez tych AZF i CFRT, właśnie dzwonił do mnie na poradę.
    Wiecie własnie się popłakałam, jeśli z kariotypem będzie coś nie tak to wtedy oznacza koniec.

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 15 lipca 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka bądź dobrej myśli, musi być dobrze!! Trzymam kciuki

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 15 lipca 2021, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki, bardzo, modlę się żeby było dobrze i żebyśmy mieli szansę
    wiecie czasem łapie się na zazdrości w myślach, dlaczego innni mogą a ja nie.

    Apropos orzechów brazylijskich dziewczyny ile wasi faceci tego jedzą, czytałam że 60g powinni
    Przecież 60g to mega dużo jest.

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 15 lipca 2021, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój je jakies 3-4 dziennie, ja tak co drugi dzień też sobie zjem ze 2-3.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2021, 15:44

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 15 lipca 2021, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde troche malo, my tez tyle jemy, biorac pod uwage badanie kliniczne ktore czytalam chodzilo tam o uwaga aż 60 gram!

  • Maryjanka Koleżanka
    Postów: 31 23

    Wysłany: 15 lipca 2021, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka trzymam mocno kciuki za Wasze wyniki!!

    Co do orzechów to kilka dziennie czytałam też, żeby nie przesadzać z nimi ,bo są wyjątkowo tłuste i kaloryczne.
    Chciałam Was zapytać jak stosujecie olej z czarnuszki ? Dla mnie to okropienstwo, ale czego się nie robi...pije tą łyżeczkę przegryzając czymś szybko, aby zabić ten posmak. O dziwo mój nie marudzi co jest dla mnie ogromnym szokiem! Bo zwykle to było na odwrót.
    Czy ma znaczenie picie 2 razy dziennie po 2,5ml tj pół łyżeczki czy jednorazowo całą łyżeczkę?
    Dodatkowo mając wolniejszą chwilę przeanalizowalam pod względem składu nucleox, profertil i fertilman plus i zakupiłam kilka dodatkowych suplementów, których albo nie ma w nucleoxie albo mała dawka tj. Cynk, selen,koenzym Q, szukam jeszcze l-glutatione, no i może Wit E. Do tego mamy jeszcze Wit C i kompleks B. Słuchałam podcastu akademii płodności i tam właśnie jako 3 składniki oczywiście zachwalaly czarnuszke, szklanka soku pomidorowego dziennie i kwasy omega 3. Może wariuje, ale ciągle czytam i szukam magicznego sposobu... z śmiesznych sytuacji jedliśmy dziś sushi z moim konkubentem, a ten widząc jednego obtoczonego w białym i czarnym sezamie pytał z przerażeniem czy to znowu czarnuszka:p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2021, 22:53

    AnkaFanka, Apka lubią tę wiadomość

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 16 lipca 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem masz racje, ze są kaloryczne ale pisali ze dopiero wieksze ich ilosci przynoszą efekty.
    Olej z czarnuszki też mąż pije, łyżkę raz dziennie. zagryza zawsze bułką, bo zgagę po tym ma okropną. Ja nie mogę tego przełknąć ale na szczęście nie muszę. Nie ma znaczenia ile razy wiec lepiej tylko raz narażać się na ten smak i mieć to za sobą.
    nie wariujesz ja też czytam, cały internet dziś w nocy wyczytałąm więc nic nie znajdziesz :)
    A tak na poważnie mąż bierze fertlman plus i dodatkowo kwas foliowy, czasem cynk i selen.
    Teraz chcialam mu dokupic l-karnityne.
    Zamiast kwasow omega, pije lyżke oleju lnianego, podobno na to samo wychodzi a zdrowsze bo naturalne.

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 16 lipca 2021, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że jeżeli jest duży problem z nasieniem to niestety samymi suplementami i dietą nie poprawi się o 500%, pewnie jest ku temu inne podłoże.. czasem nieoczywiste i ciężko to zdiagnozować a czasem po prostu go geny lub 'taka uroda'..
    Wiadomo można wspomóc aczkolwiek to nic nie gwarantuje w 100%
    Mój miał w styczniu 2% , w kwietniu 3% , zobaczymy jak w lipcu- przed wizytą u Wolskiego chce jeszcze jedno badanie zrobić- dam Wam znać.

    Daisy90 lubi tę wiadomość

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 16 lipca 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka a kariotypy Ty planujesz?
    Czytałam wczoraj taki świetny wpis jednego chłopaka który fragmentację poprawił o 30% poza tym ruch i inne parametry. Ale wszystkie witaminy i składniki brał osobno. Właśnie się zastanawiam, czy u nas też to wdrożymy. przez 8 tygodni oczekiwania na wyniki badań można coś działać.

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 16 lipca 2021, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie że jeśli nie ma się udać to się nie uda, ale co sugerujesz, zeby nie probować? Żeby się poddać? JEśli tak to czemu służyła wasza operacja żylaków, czy witaminki? Zwyczajnie każdy sie stara i próbuje , poddanie się jest zawsze opcją, ale ostateczną.

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 17 lipca 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój teraz bierze osobno, dam znać jak z poprawa.
    Nie planujemy kariotypow.
    Wiadomo że trzeba probowac aczkolwiek w pewnym wieku pewnie już nie ma na co czekać i trzeba się wspomoc czy inseminacji czy in vitro.
    Nas niestety wiek goni

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Maryjanka Koleżanka
    Postów: 31 23

    Wysłany: 19 lipca 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jaki macie stosunek do skorzystania z nasienia dawcy? Czy poruszaliscie ten temat w Waszych związkach? Kiedy walka z 0% morfologia się przedłuża i nie wiadomo czy się w ogóle poprawi..

  • Łysy90 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 lipca 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, staramy się z żoną o dziecko i niestety moje wyniki mnie załamały. poniżej przesyłam wyniki może Wy mi coś doradzicie
    Badanie wynik norma
    objętość 1,5 >1,5
    czas upłynnienia 10min <60min
    PH 8,0 >7,2
    wygląd prawidłowy prawidłowy
    lepkość + +
    aglutynacje - -
    agregacje - -
    wynik HOS 93,6 >60
    żywe plemniki% 93,6 >50
    koncentracja 49,91mln/ml 74,87mln/ejakulat
    plemniki ruchliwe P+NP - 90,97%
    plemniki nieruchliwe - 9,03%
    Plemniki prawidłowe 2%
    nieprawidłowe 98% ( wada główki - 72%)
    czy da się coś z tym zrobić i czy jest szansa na zajście mojej żony w ciąże naturalnie - to są nasze pierwsze badania żadnych innych nie robiłem, biorę na razie witaminki i za 3 miesiące idę na kolejne badania jak się nic nie polepszy to będę robił badania.

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 19 lipca 2021, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maryjanka wrote:
    Dziewczyny, jaki macie stosunek do skorzystania z nasienia dawcy? Czy poruszaliscie ten temat w Waszych związkach? Kiedy walka z 0% morfologia się przedłuża i nie wiadomo czy się w ogóle poprawi..
    U mnie ta opcja nie wchodzi w grę. Ani ja, ani mąż nie chcemy korzystać z opcji dawstwa nasienia.
    Może zabrzmi to egoistycznie, ale chcemy być rodzicami naszego wspólnego (w tym biologicznie) dziecka. Nie mamy instynktu macierzyńskiego/tacierzynskiego, który przejawiałby się w chęci posiadania dziecka bez względu na jego geny, czy pochodzenie.
    W żaden sposób nie krytykuję jednak osób, które są zainteresowane skorzystaniem z takiej szansy. Co więcej, rozumiem te osoby mimo, że sama nie jestem zainteresowana takim rozwiązaniem.
    W życiu kieruję się zasadą, żyj i daj żyć innym :)

    Izi, AnkaFanka lubią tę wiadomość

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 19 lipca 2021, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli ktoś wybiera tą metodę - ok. Nie wchodzę w nikogo życie i w jego decyzje, uważam, że każdy ma prawo do swoich wyborów.

    Jednak jeżeli o mnie chodzi - nie ma takiej opcji. Po 1 mąż by tego nie przeżył, wiem jak zjadłyby go myśli.
    Po 2 - jeżeli będzie nam dane to będę nosiła nasze dziecko i tylko to uznaję, jeżeli nie to mąż mi wystarcza i przeżyję to jakoś
    po 3 - po prostu moje serce mówi nie, ale szanuję, że innych może mówić inaczej
    przed ślubem poruszaliśmy kilka razy temat adopcji i na to jesteśmy otwarci, nawet jeżeli uda nam się mieć naturalnie dzieci to możliwe, że będziemy w przyszłości rozważać adopcję lub rodzicielstwo zastępcze

    AnkaFanka, Ana94 lubią tę wiadomość

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 19 lipca 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łysy90 wrote:
    Dzień dobry, staramy się z żoną o dziecko i niestety moje wyniki mnie załamały. poniżej przesyłam wyniki może Wy mi coś doradzicie
    Badanie wynik norma
    objętość 1,5 >1,5
    czas upłynnienia 10min <60min
    PH 8,0 >7,2
    wygląd prawidłowy prawidłowy
    lepkość + +
    aglutynacje - -
    agregacje - -
    wynik HOS 93,6 >60
    żywe plemniki% 93,6 >50
    koncentracja 49,91mln/ml 74,87mln/ejakulat
    plemniki ruchliwe P+NP - 90,97%
    plemniki nieruchliwe - 9,03%
    Plemniki prawidłowe 2%
    nieprawidłowe 98% ( wada główki - 72%)
    czy da się coś z tym zrobić i czy jest szansa na zajście mojej żony w ciąże naturalnie - to są nasze pierwsze badania żadnych innych nie robiłem, biorę na razie witaminki i za 3 miesiące idę na kolejne badania jak się nic nie polepszy to będę robił badania.

    Szanse są zawsze, koleżanka z forum zaszła mimo, że na wynikach morfologia była na poziomie 0%.
    Pasowałoby żebyś zrobił badania hormonów, posiew nasienia na bakterie tlenowe, beztlenowe oraz grzyby, a później udał się do androloga niech wykluczy żylaki powrózka i skonsultuje wyniki. Czasami zdarza się, że jest jakaś baketria i jej wyleczenie poprawia wynik, jedna z dziewczyn pisała, że jej mąż miał bezobjawowe zapalenie gruczołu krokowego - po wyleczeniu lepsze wyniki. Musisz na pewno być gotowy na trochę badań i zmianę stylu życia (ruch, luźne gatki itp.) Polecam też wątek :
    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/jak-zwalczylem-teratozoospermie,12451.html

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 20 lipca 2021, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Mój teraz bierze osobno, dam znać jak z poprawa.
    Nie planujemy kariotypow.
    Wiadomo że trzeba probowac aczkolwiek w pewnym wieku pewnie już nie ma na co czekać i trzeba się wspomoc czy inseminacji czy in vitro.
    Nas niestety wiek goni

    Sesyjka, tylko czasem do ivf nie chcą dopuścić z morfo 0, nam kazali najpierw zrobić kariotyp i się suplementować. Dopiero wtedy zobaczymy co dalej. Wiec nie masz racji ze trzba od razu inseminacje lub ivf bo do tych zabiegów też trzeba organizm przygotowac by zwiekszyc szanse.

    Izi lubi tę wiadomość

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 20 lipca 2021, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    U mnie ta opcja nie wchodzi w grę. Ani ja, ani mąż nie chcemy korzystać z opcji dawstwa nasienia.
    Może zabrzmi to egoistycznie, ale chcemy być rodzicami naszego wspólnego (w tym biologicznie) dziecka. Nie mamy instynktu macierzyńskiego/tacierzynskiego, który przejawiałby się w chęci posiadania dziecka bez względu na jego geny, czy pochodzenie.
    W żaden sposób nie krytykuję jednak osób, które są zainteresowane skorzystaniem z takiej szansy. Co więcej, rozumiem te osoby mimo, że sama nie jestem zainteresowana takim rozwiązaniem.
    W życiu kieruję się zasadą, żyj i daj żyć innym :)

    Mój mąż by chyba psychicznie sie zalamal gdybym mu zaproponowala to rozwiazanie.

  • Blondynka7 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 20 lipca 2021, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem nowa.
    Staramy się z mężem już 12 cykli. Niestety bez skutku. U mnie została potwierdzona owulacja. Niestety u męża wyszły bardzo słabe wyniki nasienia ( dokładne wyniki z parametrami w stopce). Czy jest bardzo źle? Czy suplementami jesteśmy w stanie coś naprawić? Wizytę u lekarza mamy dopiero w przyszłym tygodniu, ale ostatnio wdrożyłam suplementację w postaci cynku, koenzymu Q10, czarnuszki, omega3 i kwasu foliowego. Co jeszcze powinniśmy robić. Chwycę się każdej deski ratunku :(

    AnkaFanka lubi tę wiadomość

    Starania od czerwca 2020 roku

    ONA
    27 lat, cykle regularne, owulacja potwierdzona

    ON
    26 lat,
    Słabe wyniki nasienia:
    Objętość 6,4 (>1,5ml)
    Upłynnienie 20 min (do 60min)
    PH 8,1 (>7,2)
    Ilość w 1ml - 9,6mln (>15mln)
    Ruch postępowy 33% (>32%)
    Ruch całkowity 41% (>40%)
    Plemniki prawidłowe 2% (>4%)
    Żywotność 72% (>58%)
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 20 lipca 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przychodze z aktualizacja, po roku po operacji żylaków suplementacji zdrowego trybu życia mamy nasienie z dzisiaj w normie. Jestem w szoku, mam nadzieję, ze się się teraz uda, jestem pełna nadziei.

    Daisy90, Izi lubią tę wiadomość

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
‹‹ 280 281 282 283 284 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ